27.11.2022 | Svátek má Xenie


ZMĚNA: Denacifikaci Ruska musí provést sami Rusové

22.10.2022

Bez nich to nepůjde, tak jak to v případě Německa nešlo po pětačtyřicátém bez Němců. Proto je dobře, že se v Polsku na začátku listopadu sejde ruská antiputinovská opozice.

U našich severních sousedů se mají sejít bývalí ruští poslanci a další představitelé opozice, kteří by rádi převzali moc v Rusku po pádu válečného zločince, masového vraha a mafiána Vladimíra Putina. Což o to, úmysl je to bohulibý, ale je jasné, že jeho realizace nebude jednoduchá. I když, v roce 1912 se na sjezdu sociálně demokratické strany Ruska v Praze sešel Lenin s 18 delegáty bolševické frakce, nikdo tomu nepřikládal velkou důležitost, a všichni víme, jak to o pět let později dopadlo.

Pro Rusko, které se za nynějšího vedení změnilo v teroristický stát, bude dobře, když současný režim v Kremlu padne, stejně jako kdysi pro Německo byl štěstím konec Hitlerovy nacistické hrůzovlády.

Jenomže Rusku se nemůže vládnout z ciziny, to je nemožné. Proto bude nutné, aby se moci v něm ujali Rusové, kteří nebudou hrozbou pro okolní země. A tak je dobrým znamením, že se spolu sejdou různé skupiny ruské opozice. Ano, denacifikace Putinovy říše je více než nutná.

Už to, že ruská opozice se musí scházet v zahraničí svědčí o totalitním charakteru Ruska. Zatímco u nás Tomio Okamura a jeho partaj SPD mohou svobodně kandidovat ve volbách, vystupovat v parlamentu a sdělovacích prostředcích, v Rusku nic takového neexistuje. Oponenti vládnoucího režimu ve volbách kandidovat nesmí, jsou vypovídáni ze země, nuceni k emigraci, v horších případech vězněni nebo rovnou vražděni, tak jako bývalý vicepremiér Boris Němcov.

Československo kdysi přijímalo emigranty z Ruska, kteří ze své země utekli před komunistickou tyranií. Poskytovalo také azyl německým uprchlíkům před nacismem. Nyní tedy Česká republika dává útočiště těm, kteří nechtějí žít pod Putinovou knutou. Jedním z nich je například profesor Andrej Zubov. A to je správné. Slušným lidem čelícím zločincům musíme pomáhat, protože je to v zájmu nejen Česka, ale celého civilizovaného světa. Změna vlády v Rusku je nutná, aby se nám v budoucnu dobře žilo.