24.4.2024 | Svátek má Jiří


ZELENÁ TOTALITA: Kvůli oteplování má být jídlo na příděly

8.11.2010

V Tichomoří se testuje pilotní projekt. Každý občan dostane kvóty na své emise CO2. Tedy dostane limit, kolik toho smí sníst, koupit, spotřebovat.

Britské ministerstvo životního prostředí (DEFRA) si v roce 2009 nechalo zpracovat studii od agentury SEI (Stockholm Environment Institute), jak si Británie vede v plnění Kjótského protokolu.

Na papíře Británie snížila emise svých továren o 20%. Globálně tím ale přispěla ke snížení emisí nulově. Tyto emise totiž nezmizely – jen se výrobaVáclav Klaus - Modrá, nikoli zelená planeta přestěhovala do Číny. I s emisemi a pracovními místy. Tomu se říká „carbon leakage“ (unikání uhlíku).

Ve skutečnosti emise spojené se zbožím, které se v Británii spotřebuje, o 20% naopak stouply!

Co s tím? Očividně je třeba regulovat ne výrobu, ale spotřebu. Stanovit lidem kvóty něco jako byly příděly za války. Jídlo na lístky apod.

Navrhoval to už před časem poradce kancléřky Merkelové, klimatolog Hans Joachim Schellnhuber. Předsedá vládnímu poradnímu výboru pro klima se zkratkou WGBU. Hlavně ale řídí institut s orwellovským názvem „Poznaňský institut pro výzkum dopadů klimatických změn“. Což znamená, že i kdyby žádné oteplování nebylo, tak by si ho museli vymyslet. Jinak by jejich ústav byl rozpuštěn a skončili by na pracáku.

V dubnu 2010 tento ústav publikoval studii, kde prosazuje zavedení kvót pro každého obyvatele Země. Lidská práva na vypouštění emisí CO2 musí být omezena! Každý dostane příděl a ten se bude postupně snižovat, aby lidé museli snižovat svou spotřebu!

A nyní se tento návrh začíná testovat v praxi. V Tichém oceánu existuje ostrůvek Norfolk, kde kdysi Britové měli trestaneckou kolonii. Nyní se uhlíková šlechta rozhodla, že na tuto tradici pokusí navázat. Chtěli by v trestaneckou kolonii proměnit výhledově celou planetu.

Dr. Garry Egger z Southern Cross University (Austrálie) zde rozjel pilotní projekt tzv. „carbon cards“. Každý z dobrovolníků zapojených do projektu dostane osobní limit emisí CO2.

Autoři projektu si pochvalují, že tím zabijí dvě mouchy jednou ranou. Lidi totiž krásně zhubnou a zatočí se tak s Obezitou. Podotkl bych, že stejný bohulibý cíl měli i v Dachau.

Tučná a nezdravá jídla totiž budou stát více kreditů, takže si každý po čertech rozmyslí, než si dá něco nezdravého.

Také máte pocit deja vu? Když Lenin převzal moc a lámal si hlavu, jak řídit ekonomiku, zhlédl se ve válečném hospodářství. Napadlo ho, že by bylo zajímavé mít válečné hospodářství i v době míru. Vždyť je to tak efektivní!

A je to tu zase. Melouni (navrch zelení, uvnitř rudí) mají v plánu zavést přídělový systém jako za války. Budete muset oteplovače prosit, aby vám dovolili si za své těžce vydělané peníze něco koupit. Ostatně my přece jsme ve válce. Ve válce proti změně klimatu. A každý musí přispět k válečnému úsilí a uskromnit se. Jako když se civilisté za války musí uskromnit, aby naši chlapci na frontě měli dost zásob.

Al Gorovi limity vadit samozřejmě nemusí. Má peněz jako šlupek, tak si koupí odpustky (carbon offsets) a bude proti klimatu hřešit v pohodě dál. Ale vy budete muset utahovat opasky. Konečně se splní sen hipíků, kteří protestovali proti "konzumní společnosti".

Kdyby byl Hitler ještě na živu, tak by slzel dojetím.

Ideologie globálního oteplování je hotový poklad. Je to sen každého diktátora. Uhlíkové emise jsou spojeny se vším. Ergo máte záminku regulovat všechno, na co vám oko padne. A ani nemusíte nic vysvětlovat. Jenom zamumláte „oteplování“ a je to.

Na závěr bych chtěl zopakovat radu Bobbyho McFerrina. „Don’t worry, be happy.“ Užijte si každý rok svobody a prosperity, kdy si můžete jíst a kupovat, co chcete. Není to totiž samozřejmost. Kdo ví, jak to všechno dopadne. Možná jsme jedna z posledních generací, která ještě má lidská práva.

Reference:
Bonnie Malkin. Norfolk Island to trial worlds first personal carbon trading scheme, Telegraph, 28. říjen 2010
A global limit on emissions, equal per-capita emissions rights and “peak and trade” emissions trading for the “2°max Climate Strategy”, Potstdam Institute for Climate Impact Research. 27.dubna 2010
Who is to blame for China’s pollution, Allgov 24. únor 2009

www.klimaskeptik.cz

Převzato z Kremlik.blog.idnes.cz se souhlasem autora.