Čtvrtek 25. července 2024, svátek má Jakub
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Chceme pro vás bezpečné a kvalitní diskuse, proto mohou diskutovat pouze přihlášení uživatelé.

Využijte nejrychlejší přístup do diskuse pomocí přihlášení přes Bankovní identitu.

Přihlásit / Registrovat

Foto

Mimo tak zvaných palestinců na území státu Izrael žije 20% arabského obyvatelstva (zhruba 1,5 milionu), kteří mají stejná práva s izraelskými Židy. Arabové v Izraeli mají stejná práva, včetně hlasovacího. Arabové mají vlastní politickou stranu a zastoupení v Knesetu. Stát Izrael je jednou z mála zemí, kde mohou volit i arabské ženy, Arabové mají stejné možnosti získat vedoucí pozice v zemědělských, průmyslových podnicích či ve službách Mají možnost si kupovat půdu vlastnit majetek. Arabští studenti mají volný přístup na střední a vysoké školy. Někteří dobrovolně slouží v jejich armádě i na velitelských postech.. Ve Finku zastupuje stát Izrael Arab-muslim. V Turecku zastupuje stát Izrael Arabka- muslimka. Tisíce Arabů tak zvaných palestinců jsou zaměstnány v Izraeli. Kdo však společně s Izraelci žít nechce, tomu je k dispozici rovnocenná, dokonce třikrát větší země na druhém břehu Jordánu, není tedy třeba „zahánět Izraelce do moře“, aby muslimka. jejich vlasti, Izrael však jinou volbu nemá

J22a97n 32Č22e12r25n30ý

11. 7. 2024 15:18

To je vše naprostá pravda, ale že by milovali sionisty se nedá říci.

JD

Ne vsichni muslimove jsou teroriste, ale vsichni teroriste jsou muslimove...

J31a51n 92Č36e32r87n30ý

11. 7. 2024 15:15

Židé páchají zločiny ? To je nějaká arabská pomluva a plk.Foltýn měl na ni podívat. Vidím za ní Okamuru,Turka, Konečnou

Foto

VYJÁDŘENÍ AUTORA K DISKUSI---Pokud armádní velitel, do jehož působnosti patří i regiony Judea a Samaří, v tak přelomové chvíli své bohaté vojenské kariéry, jakou je odchod do výslužby, hovoří o záležitosti nezákonného židovského násilí vůči Arabům, pak si to nemohu vysvětlit jinak, než že jde o závažný problém, nikoli o okrajový jev. Tak by mohl být vnímám, kdyby šlo o excesy jednotlivců. Sama vážená kolegyně H. Lukešová v debatě uvádí, že "židovských útoků je do roka pár set" - to je podle mého soudu děsivé číslo. Samozřejmě že arabský teror je nesrovnatelně hrůznější, a to nejen kvantitativně, ale to nikdo z nás, ani já, ani gen. Fox, absolutně nezpochybňuje. Stejně tak nikdo z nás nedělá ze všech osadníků extremisty či dokonce teroristy, jak naznačuje pan F. Navrátil. Řeč je to výhradně o těch, kdo porušují zákony a tito lidé se vyskytují na obou stranách, jakkoli na arabské straně jich je nepoměrně víc a IDF s nimi svádí dnes a denně statečný boj (a zhusta dělá práci za arabskou samosprávu, která v této oblasti bohužel selhává). Můj osobní názor, protože jsem přítelem IDF a armádním velitelům věřím, je ten, že gen. Fox má pravdu a že potírat je nutné i extremismus židovský. Oceňuji vyjádření nového velitele gen. Aviho Blutha týkající se nulové tolerance ve stylu "padni komu padni". To je správné a spravedlivé.

VM

Helmut Hadravek

běž za roh a dej si pár facek

Židé byli v tom regionu dávno před tím, než se objevili na světě Arabové a natož palestinci.

KN

K39a81r34e13l 66N61o89v95a45k

11. 7. 2024 23:07

Muj predek vlastnil v roce 100 pred nasim letopoctem Vas dum.

Foto

Tzv. "násilí osadníků", o kterém básní izraelská a zejména mezinárodní levice je naprosto nepatrné ve srovnání s bezpočtem každodenních palestinských útoků vůči Židům, o kterém mainstreamová média většinově neinformují.

Drtivá většina Židů, žijící v komunitách Judsku a Samaří, jsou pokojnými občany dodržující právo a jsou téměř vždy nuceni se bránit palestinským útočníkům, kteří na ně útočí pomocí kamenů, zápalných bomb, střelných zbraní, noži atd. Zatímco židovských útoků je do roka pár set, těch palestinsko-arabských tisíce a tisíce. Je chyba srovnávat pokojné židovské obyvatele Judska a Samaří s palestinskými teroristy.

Jediné provinění židovských osadníků je v očích levice to, že žijí, tam, kde žijí. Tito Židé jsou skuteční hrdinové, stateční průkopníci, mající vztah ke své zemi, o kterou jsou ochotni bojovat s palestinskými teroristy. Ve skutečnosti platí, že židovské komunity v Judsku a Samaří chrání celý Izrael. Tam, kde jsou osady, tam je bezpečnost. Izrael se stáhl z Gazy a co získal? Hamás/ISIS.

Smutnou pravdou je, že také velká většina palestinských Arabů v Judsku a Samaří podporuje Hamás a jeho zločiny, které spáchal 7.října 2023. Jedná se o výsledek palestinské indoktrinace svých potomků antisemitskou nenávistí, při které "nasávají" palestinské děti tu nejhorší antisemitskou propagandu, na základě které jsou ochotné i umírat za vraždění Židů.

RC

To p.Stejskal o tom píše, že není srovnání, ale existuje násilí, např.před pár dny aktivisté "Mládí hor" dokonce házeli Molotovovy koktejly na vojáky, kteří dostali rozkaz vyklidit nelegální osadu.

Ohledně levice, byli to v minulosti hlavně levicoví premiéři včetně Š.Perese, kteří sami iniciovali statusy těchto měst a menších usedlostí v Judsku a Samaří.

Z dnešního hlediska je to až k nevíře.

Foto

Připomeňme si, kdo začal válku v Gaze a kdo spáchal skutečnou genocidu. Jak vše začalo?

Česká velvyslankyně v Izraeli viděla obrázky setnutých dětí: Bylo to opravdu strašné

Česká velvyslankyně v Izraeli Veronika Kuchyňová Šmigolová v rozhovoru pro Novinky potvrdila, že viděla fotografie dětí, které teroristé sťali. Zdůraznila, že v Izraeli jsou rozhodnuti zničit Hamás, což nepůjde bez pozemní operace. Varovala, že čím déle bude válka trvat, tím více bude slábnout podpora Izraele.

Hovoří se dokonce o stínání hlav dětem. Bohužel je to potvrzená informace, izraelská vláda a armáda k tomu mají obrázky, které jsou opravdu hororové, opravdu strašné.

Vy jste je sama viděla?

Ano, já jsem ty obrázky viděla.

https://www.novinky.cz/clanek/podcasty-zbytecna-valka-ceska-velvyslankyne-v-izraeli-videla-obrazky-setnutych-deti-bylo-to-opravdu-strasne-40446690

VK

V43. 64K54u28h41a10j

11. 7. 2024 14:18

Na okraj DALŠÍ hořící katedrály ve Francii, tentokrát v Rouenu: je třeba vybrat si stranu: inteligentní lidi kteří tady žádné teroristické útoky nepáchají, nebo pakáž která je schopná všeho (zlého).

https://cnn.iprima.cz/ve-slavne-katedrale-vypukl-pozar-hori-jedna-z-vezi-sdelil-starosta-442234

Foto

Přesně tak. Evropané bohužel podporují islámské a palestinské teroristy, místo aby se postavili za své židovské obyvatele a Izrael. Evropa vyměnila ušlechtilou civilizaci, která toho světu tolik dala, včetně Bible, a vystřídala ji kulturou agresivní, dominantní, agresivní a nesmiřitelnou, která nezná lásku, soucit a slitování.

Francouzský rabín vyzval Židy, aby odešli z Francie, že v ní nemají žádnou budoucnost. A bude hůře, krajní levičák Jean-Luc Mélenchon je vášnivý antisemita, nenávidí vše izraelské a židovské. Pokud tento soudruh bude mít vliv v nové nastupující francouzské vládě, bud zle, moc zle.

FN

Osadníci, na které by někdo chtěl naroubovat název extrémisté, jsou předsunutou linií obrany Izraele proti islámskému terorismu. Armáda by je měla podporovat a ne s nimi jednat jako s teroristy.

HH

Okresní goebbelsík opět perlí.Židé jsou v Palestině ilegální imigranti a jediné řešení je, že se většina z nich vrátí domů. V Haifě, Jaffě, Jeruzalémě, Beršvě, v celé Svaté zemi doma nejsou a nikdy doma nebudou. Mezinárodní společenství by mělo použít sílu Genocida v Gaze to opravňuje. Čína, Turecko, Pakistan, Írán JAR to stejně dříve nebo později udělají.

Foto

Geobelsovskou propagandu píšete Vy Fakta o Izraeli..1) V průběhu celých dějin nikdy neexistoval žádný státní útvar „Palestina“, a už vůbec ne „arabská Palestina“. Pod pojmem „Palestinou“ rozumíme geografické označení území nazývaného v dějinách Království Izraelské, Království Judské, Země Izraelská či křesťany nazývaného Svatá země. Na druhé straně rozhodnutí Ligy národů roku 1922 hovoří o tom, že židovská národní domovina má být znovuobnovena na místě zvaném Palestina. Na tomto území žili národy Židé, Římané, Arabové, Osmané, Čerkesové, vyznavači judaismu, křesťanství i islámu. Nejednalo se a dodnes se nejedná o arabskomuslimskou zemi.

2) Až do 30. let 20. století požadovali tehdy Arabové žijící v britském mandátním území Palestiny spojení s francouzským mandátem Sýrií a Libanonem, jelikož považovali tuto oblast za jižní Sýrii.

3) „Palestinský arabský národ“ v dějinách nikdy neexistoval. Sami arabští obyvatelé tehdejší „Palestiny“ se považovali za jižní Syřany. Arabský konflikt s Izraelem není bojem o území, ale boj mezi islámem a judaismem, zda-li Židé mají vůbec nějaký nárok mít svůj stát právě na území dnešního Izraele. Pro Židy se tudíž jedná o samotný boj o život.

4) Izrael není koloniální projekt. Židé jsou původním obyvatelstvem, samotní Arabové jsou skuteční kolonialisté a imperialisté, kteří vyšli z Arabského poloostrova na začátku 7. století, dobyli a obsadili židovskou domovinu, jejíž jméno „Judea“ změnili Římané na „Palestinu“ a masově zalidnili tuto zemi v průběhu 19. století, kdy započalo novodobé židovské přistěhovalectví do Země Izraelské.

5) Tehdejší rozhodnutí Britského mandátu (tedy před rok 1939 než Britové zneplatnili Balfourovu deklaraci z roku 1917 a začali podporovat výhradně Araby), podpořilo více než 50 zemí, uznalo židovské urovnání na celé zemi západně od Jordánu (tj. Stát Izrael, Judea a Samaří, Gaza) na východ od řeky Jordán se nachází dnešní stát Jordánsko, tam se Židé usazovat nesměli.

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz