18.8.2022 | Svátek má Helena


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Vintr 6.7.2022 12:14

Ukrajinec Fiala bude nutně za blba, až EU bude muset uznat realitu a přijít s prosíkem za Putinem, aby nezavřel kohoutky. To už by nebylo laškování se sankcemi-nesankcemi, ale totální průšvih pro velkou část Evropy. Bohužel v tom průšvihu jsme kvůli tomu zkorumpovanému idiotovi tak jako tak, protože nehnul ani prstem proti sprosté vyděračské cenové politice Německa, která s Putinem absolutně nesouvisí.

M. Hoblík 6.7.2022 8:22

Každý pokus o oslabení Ruska je dobrý! K posílení Ruska.

Z. Pícha 6.7.2022 8:19

Prorusácký kolaborantský šmejdi tady na psu si vzájemně dokazují kdo víc miluje Putina. Nikoho už ale nezajímají. Všichni slušní lidé odsud odešli.[UA]

M. Hoblík 6.7.2022 8:23

Všichni, takže jste neslušný? Nebo jenom trochu?

S. Ševeček 6.7.2022 9:07

omývejte vlažnou vodou.

A. Teply 6.7.2022 11:02

Zatímco na Seznamu za názor, který se liší od oficiální propagandy, zablokují účet, tady ještě existuje ústavou zaručená svoboda projevu.

Jak hanebné !

F. Kusák 6.7.2022 11:44

Věřte mi, že já Putina nemiluji a ruské, a nejen ruské, dobyvačné choutky neschvaluji. Válku na Ukrajině chápu jako krutou a nesmyslnou akci, která zasáhne do životu obyčejných lidí, bohužel, na několik generací. Jen jsou tady taková ale. V této válce Ukrajina odebírá v nezanedbatelném množství ruský plyn a ropu pro vlastní potřebu. Tyto dodávky platí tranzitními poplatky z plynovodů a ropovodů přes jejich území. Zvláštní, ne? Pokud nebude mít Německo dostatek surovin, převážně z Ruska, bude muset drasticky omezit výrobu, a to i tu zbrojní, s kterou Ukrajina počítá. Nás se samozřejmě nedostatek plynu i ropy dotkne fatálně, takže těm ukrajinským běžencům pak budeme vařit polévku v kotlích a na dřevě. To nemá s láskou k Putinovi nic společného, je to pud sebezáchovy. A nemluvím tady za sebe, jelikož už se mnoho let snažím o jistý ostrovní systém vlastního domu. Jenže nežiju ve vzduchoprázdnu, takže i mě by kolaps hospodářství tvrdě zasáhl. Nemluví ze mě nějaká připos.. , ale vnímaná realita člověka, který celý život prožil ve výrobě v mnoha technických funkcích. Zkuste mě racionálně vyvrátit, že nemluvím pravdu, pokud k černému scénáři dojde.

J. Vintr 6.7.2022 12:25

R^R^R^Mluvíte mi z duše...

R. Vacek 6.7.2022 6:54

Litva zatím ukázala, že se jedná o věrného psíka, který dělá to, co vidí v amerických očích. Je to vidět v jejím chování vůči Rusku i Číně.

Když si páníček někam netroufne, pošle tam nejprve svého psíka, který vrčí a štěká, popřípadě utrží třeba i nějakou tu ránu. Pochvala od páníčka mu stačí.

A Česko je na tom skoro stejně jako Litva.:-/

A. Teply 6.7.2022 10:58

S litevskou blokádou nesouhlasím - de facto blokují ruskou vnitrostátní dopravu a případný ruský útok na Litvu by byl z pohledu mezinárodního práva obranou.

Nicméně v tomto případě bych větší váhu přikládal upřímné nenávisti Litevců ke všemu ruskému. A uznávám, že k té nenávisti mají řadu historických důvodů.

J. Vintr 6.7.2022 12:28

Historická nenávist je naprosto iracionální. Litevci nemají důvod nenávidět Rusy za to, co udělali jejich dávno mrtví předci jejich dávno mrtvým předkům....

J. Farda 5.7.2022 20:30

"Ruští politici a představitelé proruských separatistů v Doněcku ale zatím nenaznačují, že by se chystala nějaká výměna zajatců nebo že jedenadvacetiletý Maročan dostane milost. Předseda Státní dumy (dolní komory ruského parlamentu) Vjačeslav Volodin prohlásil: "Tito fašisté si nezaslouží nic jiného než smrt." https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/mladik-z-casablanky-skoncil-na-popravisti-v-donecku/r~d20e15b4f6d911ecb1f50cc47ab5f122

Smrt si především zaslouží všechna rusácká imperiálněfašistická prasata v čele s V.rahem V.rahovičem Prasetinem, rozsévající smrt na Ukrajině, a také všichni jejich sympatizanti. Doufám, že budou, zrůdy, umírat déle a nejméně tak bolestivě jako jejich ukrajinské oběti! Rv

Očekávám pod tímto prohlášením od českorusácké chátry hojně zvratků, leč reagovat nebudu - skočte mi na cara! R^

P. Diviš 5.7.2022 20:41

Kvůli zaostalosti carského Ruska prohráli válku s Japonskem. Kvůůli zaostalosti carského Ruska museli se ztrátami utéci z první světové. Kvůli zaostalosti SSSR se Sojuz rozpadl. Kvůli zaostalosti současného Ruska ...

Zaostalost je následkem trvající nesvobody.

L. Zídek 5.7.2022 21:04

Mlčochův politruk Diviš zase řádí !

V. Církva 5.7.2022 21:54

Rv

P. Diviš 5.7.2022 22:57

Dokud si to zaostávání a jeho příčiny nepřiznáte, budou pády Ruska pokračovat. Naštěstí pro okolí Ruska.

J. Vintr 6.7.2022 12:32

To soudruzi hodní Ukrajinci se s takovými drobnostmi nepářou. Podle některých zpráv střílí po stovkách své vojáky, kteří se chtěli vzdát nebo dezertovat a dokonce střílí jako dezertéry i civilisty, kteří se chtěli vyhnout odvedení do armády. Co to jenom připomíná? Že by jaro 1945 v Německu?

P. Pruner 5.7.2022 19:08

Pan V.Novak to popsal výstižně. Obdobně jako Litva jsou porušovány staré dohody i sabotáží zásobování pracujících Rusů na Špicberkách. "Někdo" zpoza Atlantského oceánu se mermomocí snaží za pomoci svých evropských poskoků vyvolat v Evropě vojenský konflikt v naději, že on se bude dívat. Ale na globusu to je severním směrem do severní Ameriky také kousek. Naším neštěstím je Pětikoalice, která se snaží zavděčit Washingtinu a kašle na české občany.

J. Farda 5.7.2022 20:33

Podle Špicberské dohody ze dne 9. února 1920 je souostroví pod přímou suverenitou Norska a podle zákona ze dne 17. června 1925 rovněž částí Norského království. https://cs.wikipedia.org/wiki/%C5%A0picberky

Až se Rusáci naučí respektovat jimi uzavřené smlouvy a dohody, mohou se jejich dodržování dožadovat po jiných ... ;-)

V. Církva 5.7.2022 21:44

Přesně tak Rusové nerespektují nic a nikoho, dohody a sliby jsou zbytečný cár papíru a respekt chtějí jen od ostatních a vynucují ho středověkým způsobem, násilím.

P. Diviš 5.7.2022 20:42

Ty ruské pohádky už nejsou ani pro děti ...

V. Církva 5.7.2022 21:42

Přestaňte už laskavě opisovat kidy o neschopnosti Ukrajiny a ČR pod Washingtonem.

Možná se Ukrajina či Fiala proti Rusku angažuje víc než na co máne, jestli se to dělá dobře, ale dělají to proto, že militaristické Rusko řízené vorem v zakoně prostě vadí, ne kvůli nějaké šedé eminenci ve Washingtonu.

J. Ticháček 5.7.2022 18:19

Já bych možná zkusil přemýšlet, a hlavně vzpomínat.

Jednoho krásného dne se jakýsi president nejmenované země odvážil prohlásit, že podmínky vstupu oné země do EU jsou v podstatě nerealistické, a pro ekonomiku toho státu likvidační.

No a najednou lidé na náměstí. A co čert nechtěl, na tribuně u mikrofonu se střídali američtí senátoři, poslanci EU, Bundestagu, český exministr zahraničí s potrhlym rafťákem Štětinou, politici z celé EU, a všichni pomáhali svrhnout vládu, které vzešla z demokratických voleb. Tak demokratických, že je západ vítal ještě více, nežli ty předchozí, protože ta blondýna se nejen neosvědčila, ale byla úplně mimo. Budiž, barevné revoluce jsou zdrojem pokroku.

Jenže pak se to podělalo. Nejprve Lvovská oblast. Plus pár dalších kousků té země. Jejich zástupci se zkusili poptat ve Varšavě, jestli by se nemohli vrátit domů, když už s nimi sto let před tím Pilsudski tak šeredně vy**bal. Odpověď byla nasnadě. Práva na sebeurčení jsou stále podřízena jakémusi vyššímu principu o nedotknutelnosti hranic, které má původ ve feudálním vnímání světa. (Samozřejmě existují výjimky, které jsou pro nás vhodné, a pak je to jinak.) A to, co tam doutnalo celé generace, se projevilo. Kdo bude v čele, která oblast, která (dost dobře nelze napsat národnostní) entita.

Dopadlo to, jak to dopadlo. Dočítáme se, jak nadšeně brání Ukrajinci svou úžasnou zem, jen spousta z těch, kteří tu žijí s tou zemí nechtějí mít nic společného a přejí si její rozpad na prvočinitele, a někomu z nás vrtá hlavou, proč od Majdanu z té země uteklo 25% obyvatel. A proč sakra skoro všichni do Ruska.

A když se zamyslím nad tím, kolik problémů přinesly dva miliony uprchlíků téměř půlmiliardové EU, lze si představit problémy, který musí řešit země zařízená pro populaci o třista milionů menší.

A pak si stačí vzpomenout, že z toho Ruska několik let oznamovali, že ten průšvih na Ukrajině je nutno okamžitě řešit, protože když to překročí nějakou mez, půjdou to řešit vojensky. Šlo to zažehnat. Ale proč?

P. Pepax 5.7.2022 20:18

R^ souhlas.

P. Diviš 5.7.2022 20:44

Víte co? Zkuste znovu zapřemýšlet, šíření ruských pohádek do kategorie myšlení nepatří.

V. Novak 6.7.2022 16:03

"Odstřelení" reality - navíc bez argumentů - není ani pohádka, jen výraz bezmoci a blbosti odstřelujícího.

V. Církva 5.7.2022 21:54

Pěkně naivní. Svobodné volby nejsou svobodné, když to jen někaý diktátor tvrdí. K tomu je potřeba pluralita nezávislá novinařina bez vražd novinářů... Nic z toho na Ukrajině nebylo, proto dává Majdan smysl. Nebyl to nějaký převrat milionů chvilek k demokraticky zvolené vládě třeba v ČR.

Rusko rozhodně nebyla nějaká pasivně přihlížející země která ztratila trpělivost s tím co dělají krajanům na Ukrajině. Rusko je země kde frčí nacistická ideologie, fašismus Ilyina, nacismus Dugina. Rusko akceptuje jen Ukrajinu podřízenou. Nebyla náhoda, že se po Majdanu vrhli na Krym a poslali svoje vojáky na Donbas.

Rusové napadli Ukrajinu a jsou to okupanti.

Takže dle vás 25% obyvatel Ukrajiny odešlo dobrovolně do Ruska. A nějaké odkazy?

A. Renjascu 5.7.2022 23:25

Souhlasím pane Ticháčku, včera - a také mnohokrát předtím - jsem psal něco obdobného. Toto připomenutí vám však místní milovníci dvojího metru, schvalovači volebního puče v USA a rusofobové nikdy neodpustí. Budou pěnit, ale argumenty založené na stejném metru vám nikdy nedodání...

https://neviditelnypes.lidovky.cz/politika/energetika-zastavte-devastaci.A220703_122557_p_politika_nef/diskuse/2

P. Čech 5.7.2022 17:23

Nejen Litva ze sebe udělala blbce. Téměř stejně se zachovala i ČR, která vůči Rusku zavedla sankce aniž by vzala v úvahu co to bude pro stát znamenat. Ono totiž to zdražení energií a zdražení všeho vůbec je důsledkem těch sankcí. Jediní, kdo se tomu smějí a vydělávají na tom je samotný Putin a USA.

"Téma k zamyšlení pro Petra Fialu"???

Pro člověka, který samostatně nemyslí nemá žádné téma smysl. Fiala pouze papouškuje řeči spřízněných politiků a vysílá signály. Nic jiného neumí a ničeho jiného není schopen.

A. Teply 6.7.2022 11:08

Samotná válka na Ukrajině vysokou cenu energií vůbec nezavinila. Hlavními viníky jsou:

- Green deal

- nesmyslná proticovidová opatření

- "protiruské" sankce ničící EU a zvyšující zisky Ruska (USA a Číny taky)