27.9.2021 | Svátek má Jonáš


VZPOMÍNKA: Migrace z jiného úhlu

14.3.2016

Armáda beranů, kterou vede lev, je silnější než armáda lvů, kterou vede beran.
Napoleon Bonaparte

Jsou věci mezi nebem a zemí normálním rozumem nepoznatelné a nepochopitelné. Tak by se daly asi popsat všechny ty události kolem migrace syrských uprchlíků v EU. I když se nabízejí všechna možná i nemožná vysvětlení, proč zrovna Syřané jsou v Německu vítáni s otevřenou náručí. Bezpočet různých konspiračních teorií se snaží zodpovědět tuto otázku, ale každá z nich se nakonec ukáže jako děravý hrnec.

Stejně tak na první pohled nepochopitelné submisivní chování Německa vůči Turecku. Jak si to vysvětlit? Německo rozpoutalo první světovou válku, kterou pak prohrálo, rozpoutalo i druhou světovou válku, kterou také prohrálo, rozpoutalo tř..., ale kuš, to jsme trochu předběhli čas. Turecko v první světové válce bojovalo po boku Německa, aby pak za to zaplatilo ztrátou velké části svého území. Ve druhé světové válce se Turecko chovalo neutrálně, za což z velké části vděčí Atatürkovi, který si vzal z WWI ponaučení. Ve WWIII bojovalo Německo po boku Turecka, ale kuš, čo to tady zase tárám... . Jak praví klasik:“Historie je dobrá k tomu, aby se z ní lidé znovu a znovu nepoučili.“

Já jsem ale nechtěl zde řešit německo-turecké vztahy, to si můžeme nechat na jindy. I když na druhé straně toto zvláštní německo-turecké pouto ve své podstatě nabízí vysvětlení i k anabázi Syřanů do Německa, jak se pokusím dále vysvětlit.

Trochu jsem se přebíral ve svých vzpomínkách během mého působení v některých zemích blízkovýchodního regionu, až se mně vybavila jedna taková zvláštní příhoda. Bylo to někdy koncem devadesátých let minulého století v Sýrii. Tehdy byl ministrem obrany generál Tlas, jinak sunnita. To slovo sunnita zde zdůrazňuji proto, jelikož hraje v celém tom propletenci syrských uprchlíků dosti podstatnou roli. Generál Tlas, který byl chráněncem starého Asada, jemuž prohrál dvě války s Izraelem, byl velkým sběratelem Hitlerových obrazů. Znalce Arabů to zas tak nějak moc nepřekvapí, poněvadž v jejich genech je Hitler zakódován jako člověk, který zrealizoval holocaust a tudíž provedl to, co by chtěla udělat většina muslimů, kdyby na to měli.

O generálovi Tlasovi se vědělo, že je to velký dívkař. To by zas tak nebylo nic překvapivého, protože jemu podobných je v mužské populaci dost velké procento. Můj děda měl na podobně postižené pány jedno krásné rčení:“Většina mužskejch si ve dvaceti letech o sobě myslí, že je ten největší bejk pod sluncem, ale ve skutečnosti je jen obyčejnej vůl a někteří zůstanou těma volama až do konce života.“

Náš příběh ovšem začíná dostávat svoji pikanterii v okamžiku, kdy na Německou ambasádu v syrském Damašku nastoupila jako sekretářka velvyslance nová dívčina. Od tohoto okamžiku byl generál Tlas, jako rozumu zbavený. Všemožným způsobem jí nadbíhal a posílal dary, jejichž hodnota daleko přesahovala obvyklou cenu nutnou ke zlomení dívčina srdce. A tehdy nastal poprask na laguně. Všechny významné tajné služby světa zavětřily svoji příležitost a kolem sekretářky se začali objevovat pohlední mládenci, kteří se ucházeli o její přízeň. Doufali, že až sekretářka zahučí do generálovy postele, mohlo by z toho něco kápnout. Syrská kontrarozvědka si rvala vlasy, protože generál byl Asadův chráněnec a tudíž nedotknutelný. Ovšem i Němci z toho byli pěkně zvichření. Na jedné straně se jim prakticky zadarmo nabízel užitečný zdroj informací, bohužel na druhé straně, kdyby se to nějak zvrtlo, hrozilo to pěkným mezinárodním skandálem. To ovšem nebylo v zájmu Německa, protože by to poškodilo bilaterální vztahy a u Sýrie nechtěli zbytečně riskovat.

Nakonec to Němci vyřešili jediným možným způsobem, a sice, že milou sekretářku předčasně stáhli do ústředí. A tak generál Tlas a tajné služby, utřeli nos.

Zde by mohl celý příběh končit, jenomže s odstupem času se na to celé dívám trochu jinak. Už tehdy mne na celé události neseděla jedna věc. Slečna sekretářka nebyla žádná extra sexbomba. Takový běžný tuctový typ, možná něco jako v kategorii - střední třída. Ovšem generálovo chování a jednání odpovídalo ženskému atributu vyšší třídy. Mám pro to jediné vysvětlení – fetišismus. Generál byl posedlý německým ženským elementem, z kterého mu v jeho hlavě vznikl fetišismus.

A zde je možná i vysvětlení událostí v Německu v Kolíně nad Rýnem o silvestru 2015. Nelze vyloučit, že generálovo chování zanechalo v Sýrii infikovaný fetišismus, který si přinesli uprchlíci s sebou do Německa. Důsledky silvestrovských událostí jsou již všem dobře známy a není třeba je zde nějakým způsobem zvlášť rozebírat.

Jen pro úplnost, devadesát devět procent syrských uprchlíků v Německu tvoří sunnité.

Člověku by se chtělo zvolat: “Svatý Václave, nedej zahynout nám ni budoucím!“
 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.