21.1.2022 | Svátek má Běla


Diskuse k článku

VZPOMÍNKA: Jugoška

Češi, kteří „jezdili do Jugošky“, ještě pamatují fascinující přírodní amfiteátr řeky Krka, kde se koupaly tisíce lidí. Vodopády byly přístupné, dalo se slunit u jednotlivých tůní. A já jsem se tam učila skákat z útesů do jezírek.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Mikulec 11.10.2017 13:13

Jugoška mě minula

Nikdy jsem v Jugoslávii nebyl a moře jsem viděl až po roce 1990 poprvé v životě ve Francii. Žadonit u komoušů o vízum a dát jim do rukou rozhodovací pravomoc i o tom, kam pojedu na dovolenou, bylo pod mou úroveň. Každý jsme nastaven jinak.

J. Karlík 11.10.2017 8:56

Mam jinou zkusenost,

a asi nebudu sam. Do SFRJ jsem se za bolsevika dostal 3x, po opakovanem odvolavani a vzdy az v zari, tedy bez deti. Ktere jsem tehdy nemel.

J. Fridrich 11.10.2017 6:28

Hezká vzpomínka na krásnou zemi. Rád a často

Hezká vzpomínka na krásnou zemi. Rád a často tam jezdím - i letos na poloostrov Pelješac. V roce 2014 jsme sjeli na raftech nádhernou a divokou řeku Neretvu. Před 28 léty jsem byl s kolegem pracovně v Jugoslávii, kde jsme zaváděli výrobu polygrafických strojů. Partnerem nám byl druhý největší koncern Jugoslávie - Unis Pretis se sídlem ve dvou modrých mrakodrapech v centru Sarajeva vedle hotelu Hilton - ty nechal soudruh Miloševič vybombardovat podobně jak později Dubrovnik a další části Chorvatska a Bosny-Hercegoviny.. Rozpad Jugoslávie odstartoval právě ten srbský nacionalista Miloševič posláním tanků na studenty do Prištiny v 90tém roce..

Š. Hašek 11.10.2017 20:29

Re: Hezká vzpomínka na krásnou zemi. Rád a často

Myslíte, že rozvrat Jugoslávie nastartovalo Srbsko??

A že zdrojem všech problémů na Balkáně je Srbsko.

Tak to tam konečně Kosovo, spolu s BosnouHercegovinou pod patronátem bruseleUSA dává do pořádku. Spokojen??