31.1.2023 | Svátek má Marika


Diskuse k článku

VOLBY V IZRAELI: Je sečteno

Triumf opozičního pravicového národně-náboženského tábora v čele se stranou Likud a jejím lídrem Benjaminem Netanjahuem. Likud jako jediná strana dostal víc než milion hlasů (1,115 mil). Druhá na pásce, strana Yeš Atid premiéra Yaira Lapida, jich měla zaokrouhleně o 268 tisíc méně.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Gramblička 6.11.2022 7:47

tak to vypadá, že v Izraeli může být stabilní jen vláda konzervativců s náboženskými fanatiky. Proti konzervám nic moc nemám, sám jsem spíše staromódní, ale nechat si ovlivňovat život těmi pejzatými nemakačenky (šas utj), bych fakt nechtěl. A co jsou zač ti náboženští sionisté Ben Gvira netuším, ale třeba mi to slečna Lukešová osvětlí

H. Lukešová 6.11.2022 8:05

Nesouhlasím s vámi, ne všichni charedim (Shas, UTJ) jsou nemakačenka, někteří z nich pracují a existují také v armádě ultraortodoxní prapory...

Náboženští sionisté, jsou lidé, vyznávající ideologii náboženského sionismu, založeného na lásce k Zemi izraelské, Lidu izraelského a Tóry. Jinými slovy láska k lidu, zemi a víry. Jsou to vlastenci, normálně pracují, bojují v armádě, jsou plně integrováni do izraelské společnosti, řada z nich žije v osadách Judeji a Samaří.

Já mám z této vlády radost, židovská, konzervativní a vlastenecká vláda je správná cesta, dá se říci, že ta jediná, která může zajistit bezpečnost a stabilitu Státu Izrael.

Není totiž den, aby palestinští teroristé nespáchali nějaký ten střelecký či bodný útok, nebo nevrhali kameny na vojáky a civilisty, i kameny můžou zabíjet. Ben Gvir za stranu Otzma Yehidit, frakce v rámci Náboženského sionismu, chce rozvázat izraelské armádě ruce, aby se nebáli bránit, aby stříleli ostrými na vrhače kamenů, dodnes leží v nemocnicí Izraelec, kterého zranil palestinský terorista, když po něm vrhl kámen, který ho zasáhl do hlavy.

Za každý vržený kámen, každý bodný a bombový útok, pokus o najetí automobilem, by měli mít právo izraelští vojáci střílet normálně, aniž by se museli bát následků, že by byli stíháni izraelskými soudy. S tím se nedá jinak než souhlasit.