Pondělí 15. července 2024, svátek má Jindřich
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

VÍRA: Palestinci a křesťanství

Ačkoliv se vedoucí palestinští představitelé rádi zaštiťují křesťanstvím, snaží se zneužít křesťanskou kauzu proti Izraeli, Ježíše Krista líčí jako „prvního Palestince“, či „palestinského proroka islámu“, ale skutky na druhé straně dokládají pravý opak.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JS

A jaké je postavení křesťanů v Iráku po implantaci demokracie?

0 0
možnosti
Foto

Po "nastolení demokracie" v Iráku se dostali k moci islamisté z Al Kaidy, kteří se s nemuslimy jaksi "nemazlí" a tisíce křesťanů jich vyvraždili a další stovky tisíc z nich uprchly a stará irácká křesťanská komunita téměř zanikla, stejně jako ta židovská, kterou arabští muslimové zničili bezprostředně po roce 1948.

Téměř všichni iráčtí Židé museli uprchnout, většinu z nich nich zachránil Izrael, který zahájil operaci Ezra a Nehemiah, během které pomocí leteckého mostu přepravil do země irácko-židovskou komunitu, čítající 120 tisíc lidí.

0 0
možnosti
LD

L79i62b92o90r 22D37a31v14i27d

23. 8. 2022 21:49

Nic nového pod sluncem.

Od satanské muslimské svoloče, inspirované služebníkem ďábla - nějakým Mohamedem - ani nemůžeme očekávat něco jiného . . . !!

0 0
možnosti
JF

Islám a islamisté jsou NETOLERANTNÍ... A to je celé, to je vše. A podpora EU Palestincům - Hamásu je ostudou Evropy a naší civilizace.

0 0
možnosti

Tak nevím jak teď, ale když jsem byl 2x v Izraeli 2007 a 2010 a pokaždé jsme byli ubytování v Betlémě, v Palestinské samosprávě, protože u Židů to bylo cca 10x dražší, tzv. nekřesťansky drahé. V hotelu, který vlastnili Křesťané a obsluhovali tam Palestinci. Žádných rozbrojů mezi Křesťany a Palestinci jsem si nevšiml. Hotely vlastnili Křesťané obchody byly Palestinské. Ceny mírné, Palestinské...

0 0
možnosti
OZ

Paní Lukešová, díky za Vaše skvělé články, plné nevyvratitelných faktů. To je správná publicistika! Dala bych je přeložit a zaslat současnému Svatému Otci, kterému je zjevně dnešní utrpení křesťanů způsobované muslimy zcela šumák!

0 0
možnosti
JS

Vy jste dobrá humoristka.

0 0
možnosti
KK

Je třeba vymazat Fatáh a Hamás z povrchu zemského.

0 0
možnosti
VM

+ Islámský stát

a to má být práce pro muslimské země !!

0 0
možnosti
VK

V26. 10K87u97h16a22j

23. 8. 2022 10:23

Pogromy na křesťany v Africe už mají charakter genocidy, a média o tom mlčí. Jestli budou mlčet i o pogromech na křesťany v Palestině, a OSN se nezmůže na nic než na podobné mlčení, budou tam křesťané nakonec vyvražděni. Židé ostatně také. Tradiční víra někomu, na té radostné cestě k jiným, lepším zítřkům, setsakra vadí. Tak jako tradiční mužské a ženské role, jako tradiční rodina. Jako všechno to, co z prvobytně pospolné společnosti udělalo společnost dnešního světa. Prý mají něco lepšího...:-/:-(

0 0
možnosti

Palestinským Pogromům na Křesťany příliš nevěřím. Palestincům se možná nelíbí, že ve svojí Palestinské samosprávě jsou v roli spíše Slouhů a Křesťané spíše v roli Vlastníků. Sám jsem Křesťan, ale nemám rád tzv. vyčůranost.....Rv

0 0
možnosti
JS

Náboženství je opiem lidstva a vzniklo, když první podvodník narazil na prvního hlupáka.

0 0
možnosti
RL

Nejenom náboženství, ale i z něj další odvozené levičácké ideologie... :-(

0 0
možnosti
JP

Ještě ve 12/13. stol. sídlili muslimové na západ od Jordánu pouze ve velkých přístavních městech, jako Bejrút, Sidon, Askalon či Akra. Menší města a vesnice ve vnitrozemí patřila křesťanům (ať syrského či latinského ritu), blíže Jordánu pak židům.

0 0
možnosti
VM

A palestinci neexistovali.

O ně se vlastně postarali Britové/Angličani, když v tom regionu " panovali " po 1.sv. válce.

0 0
možnosti
OM

A pak vůdce Fatahu na pochoduje 24.12. na půlnoční msi v betlémské bazilice Zrozeni Pane a tváří se jako poslední spravedlivý.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz