11.8.2022 | Svátek má Zuzana


Diskuse k článku

VELKÁ BRITÁNIE: Zelená revoluce

Jsem poněkud zklamán, neboť matička národů EU dobrotivá, vlast má milovaná, je jen slabým odvarem progresivistického konzervatismu britského a jeho Green Industrial Revolution. Na tomto poli je třeba ještě přidat, jářku, nebo co, nebo nás brexitklauni při léčení nemocné planety Země nechají daleko v závěsu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Novák 16.12.2020 11:39

;-D R^

J. Lambert 16.12.2020 11:59

Dobre receno.

Pan Marak je zarny pripad dokonale integrace (to bez ironie) - na sto procent prejal francouzskou mentalitu a mysleni.

J. Kostelanský 16.12.2020 8:00

Príklad Veľkej Británie je samozrejme extrémny, ale ukazuje na jednu podstatnú vec: že "zelený" prístup k svetu okolo nás nie je len záležitosťou bruselských (j)elít.

Bohužiaľ v našich končinách sa z ekológie stalo sprosté slovo. A symbolom Bruselu, resp. symbolom odporu proti Bruselu. V článkoch aj diskusiách sa donekonečna opakuje ten istý vzorec: kto podporuje ekologické opatrenia, napr. elektromobily, je zapredanec Bruselu a eurofanatik, a kto ich nepodporuje, je nepriateľom Európy.

Stala sa z toho taká zákopová vojna, kedy každá strana si stráži to svoje územie a ani jedna nechce ustúpiť, resp. priznať, že argumenty opačnej strany môže mať svoje rácio.

Lenže aj na príklade Británie je vidieť, že takéto čierno-biele videnie sveta je krátkozraké. Môžeme uviesť aj iné prípady od 2 najväčších svetových producentov ropy - Ruska a Saudskej Arábie. Hlavné mesto Ruska Moskva má najväčšiu flotilu elektrických autobusov (nemýliť si to s trolejbusmi) v Európe - cca 500 kusov. Saudská Arábia zase na svojom území postavila najväčšiu solárnu elektráreň na svete. A v podobných projektoch chce pokračovať - pripravuje sa totiž na post-fosílnu dobu.

P. Milan 16.12.2020 8:51

"... kto podporuje ekologické opatrenia, napr. elektromobily, je zapredanec Bruselu a eurofanatik, a kto ich nepodporuje, je nepriateľom Európy"

Elektromobil není žádné ekologické opatření, to je normální způsob dopravy, ovšem nenormálně protežovaný.

M. Krátký 16.12.2020 8:59

a mnohonásobně neekonomický a neekologický. Je to celé ujeté na fantasmagoriji současného velitelství odzbrojených sil EU - R^R^R^

P. Lenc 16.12.2020 8:56

No mít na dvorku Saharu a 360 dní slunko, tak si dovolím soláru víc jak Saudská Arábie.;-D

V. Braun 16.12.2020 10:26

Poušť má pro solární elektrárny dvě zásadní nevýhody. S teplotou rostoucí nad nějakých 25 stupňů Celzia významně klesá účinnost, což je v místě s teplotou často přes 40 docela problém. Další nepříjemností je písek a prach tvořící povlak na panelech a dále účinnost snižující. To jen na okraj. Ano, poušť má obvykle dost slunečných dní, ale jinak to pro fotovoltaiku není nic moc. I když možná se jedná o zrcadla a ohřev, tam snad zůstává jen ten druhý negativní vliv.

F. De Winter 16.12.2020 9:01

Těmi elektrobusy si 13ti milionová Moskva řeší lokální ekologický problém, rozhodně se Rusové nehodlají vzdát spalovacích motorů.

A ta solární elektrárna na poušti a v zemi, kde sluníčko má sílu taky dává smysl. Na rozdíl od solární elektrárny na místě, kde by mohlo růst třeba obilí, ne?

L. Novák 16.12.2020 9:07

Kecy o přípravách Saúdské Arábie na "post-fosílnu dobu" jsou nepodložené. Saúdská Arábie má dostatek ropy na mnoho desetiletí dopředu a až jednou (???) ropa nebude, dnes vystavěná sluneční "elektrárna" už bude dávno ve šrotu. Jsou dost bohatí na to, aby vyhazovali peníze na neefektivní výdaje jenom proto, aby si v zeleně blbnoucím světě udělali reklamu.

Na druhé straně jsou v oblasti, kde svítí slunce mnohem víc než u nás, mají dostatek volného prostoru na pouštích a během dne mají v provozu elektrickou klimatizaci, která je schopna vyrobenou elektřinu spotřebovat a případné přebytky lze využít např. při odsolování mořské vody.

M. Němec 16.12.2020 7:12

Koukám, že jste punkový novinář, který nepíše o hudbě.

Zajímalo by mě, co na současné posuny v Británii, zelené činění brexitklaunů a jejich vrchního principála Johnsona říká dnes Vendy Klaus a jeho IVKklauni. Po referendu o brexitu Borise vynášeli téměř do nebe.

P. Lenc 16.12.2020 8:58

A vy se miniklaune "vynášíte" kam?

J. Lambert 16.12.2020 12:03

Ze vy budete nejaky priznivec revualni umelkyne Merklove, mistryne tance mezi vejci?

V. Církva 16.12.2020 6:40

Tak pravda je že Británie vystoupením z EU nic rozumného nezíská. Islám, islamisy a pokračující migraci mají. Přes kanál se ilegálové nebudou přepravovat jinak než dosud, Progresivistů, neomarxistů a antisemitů maj snad víc než v EU. No a jak vidět Gréta je taky oslovila (naprosto zpitomn2la).

Poláků i Čechů je v Británii plno, ale světe div se většinou pracují, doknce prý i naši cikáni. Pokud jsou jen na dávkách, stačilo upravit sociální systém.

Pan Mařák sice pofrancozštěl, čímž je proti Británii zaujatý. To já nejsem, ale rozdílů mezi zbytkem EU, třeba Francií moc nevidím.

Pokud se mnou někdo nesouhlasí, ať mi vysvětlí jaké výhody bude mít Británie z Brexitu. A nemám na mysli třeba nás, tam bychom se zbavili kvót na migranty, homosexuály i neschopné manažerky, Gréty...Británie ne.

M. Mařák 16.12.2020 7:00

Těžko říct, jestli jsem proti Británii zaujatý, Skotsko a Highlands mne nesmírně oslovily a britskou kulturu obecně mám docela v oblibě.

Spíše než pofrancouzštění v tom asi budou mé vikingské DNA kořeny a patrně dodnes nepřekonaný smutek za temnou smrt Ragnarra Lodbroka v Northumbrii. No jo, tím to bude, jinak to nevidím.

S. Sidlichovsky 16.12.2020 7:49

A že život v Británii budou řídit politici, na které britský volič ve volebním cyklu snadno dosáhne je Vám málo? Na rozdíl od bruselských úředníků, kterých se často státy zbavily, aby dál neškodili doma. Mnoho pozitivních možností se otevírá i v ekonomice. Min. zahraničního obchodu Lizz Truss si vede velmi dobře. Nedusí snad evropské ekonomiky ten Everest regulací?

J. Nevrkla 16.12.2020 8:56

Základní výhodou brexitu bude, že nebudou podléhat unijnimu právu, že si zákony a předpisy budou tvořit podle svého. Jak mi kdysi řekl můj anglický znamy: vyhráli jsme nad Němci válku a teď je máme poslouchat? Stejně se ale obávám, že Johnson vymekne, že se hraje taková sarada s lidmi a nakonec se moc nezmění. I těm zeleným magorum už podlehl.

S. Sidlichovsky 16.12.2020 9:51

Pane Nevrklo, já s Vámi obvykle souhlasím a obav druhu, které tu prezentujete je v diskusích na Telegraphu opravdu hodně. Ale Boris si je vědom toho, že pokud uhne, pak se miliony voličů konzervativců přesunou přes noc k Nigelovi F. a slavná Konzervativní strana na dekády zmizí za obzorem.

S. Sidlichovsky 16.12.2020 10:17

A s tím by se asi nedalo žít a jako politicos už vůbec ne

R. Vacek 16.12.2020 6:23

Sranda je, že zelení se ohánějí tím, jak OZE přinesou nová pracovní místa a jak je to pozitivní. Mají pravdu, pracovník ve fotovoltaické energetice vyrobí 30x méně elektřiny, než zaměstnanec v jaderné energetice. Za normálních poměrů by se to ale hodnotilo jako nízká produktivita práce, vysoké mzdové náklady a tedy jako něco negativního.

L. Novák 16.12.2020 7:11

Přesně! Vytvoření "zelených pracovních míst" je nesmysl, je to jenom parkinsonovské bujení nesmyslných výkonů, které nemají žádnou ekonomickou racionalitu. V důsledku toho naopak spoustu pracovních míst zlikvidují, protože zelená blbost není slučitelná s tržními principy. Až dojdou státní peníze na dotace "zelené práce", budou muset definitivně ukrást občanům to, co jim zbylo. Jako komunisti... EU

J. Lukavsky 16.12.2020 7:42

"pracovník ve fotovoltaické energetice vyrobí 30x méně elektřiny, než zaměstnanec v jaderné energetice." No to jste hodně nechápavý. Takže pro zajištění stejného množství elektřiny bude zapotřebí 30x více pracovníků! A je to, Běto! Stejně tak v jiných oborech, prostě spousta lidí bude zaměstnána točením klikou. Elementary dear Watson! J.L. end

S. Sidlichovsky 16.12.2020 3:25

Psáno autorem výroku, že Britové jsou naprosto neschopný národ (třeba si srovnejte počty nositelů Nobelových cen) , účelem článku je odvedení pozornosti od nesmyslných francouzských požadavků na zachování stávajícího přístupu francouzských a ostatních EU rybářů do britských vod a ještě směšnější požadavek na energetické embargo Británie

M. Mařák 16.12.2020 6:22

Nevzpomínám si, že bych se o brexitklaunech vyjadřoval způsobem, který uvádíte. Účelem článku je velká progresivisticko-konzervativní legrace a mám pocit, Vám již z těch ryb jakýchsi tak nějak patrně hráblo, nebo co.

M. Mařák 16.12.2020 6:24

..., že Vám....

L. Novák 16.12.2020 7:15

;-D R^ - Britským "konzervativcům" muselo definitivně "hrábnout". Když jsem slyšel/četl Borise ultra-zeleně žvanit, nevěřil jsem svým uším. 8-o

J. Pankovic 16.12.2020 10:41

Můj nebohý dědeček říkával, že když má chlap v hlavě π... tak má rozum v ( . )

Chudák Johnson :-)

L. Novák 16.12.2020 12:44

:-)

J. Sedlář 16.12.2020 0:08

Ještě větší.... než jsme čekali. Vadí Vám to, že GB jeblo víc než EU nebo to, že EU jeblo méně než GB?

R. Langer 16.12.2020 5:34

Ani jedno, on z toho má vlastně radost... ;-)

M. Mařák 16.12.2020 6:18

Je to obrovská legrace, to přece musíte uznat, ne?