28.3.2024 | Svátek má Soňa


Diskuse k článku

VELKÁ BRITÁNIE: Tereza má problém, není sama!

Přípravy na brexit (a jeho provedení) jsou něco jiného než běhání s praporem v kampani před hlasováním. Končí sranda, jde o peníze. Jde o hrozně moc peněz!

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Literák 29.1.2017 16:42

Uvidíme

Nejlepší by bylo článek i diskusi uložit a vrátit se k ní za několik let. Všichni tady teoretizují, kdo je blíže pravdě, ukáže až realita, protože to vypadá, že Británie do brexitu půjde. Tohle jsou jen hospodské žvásty o zbožných přáních přispěvatelů.

Osobně si myslím, že zodpovědné politiky v Londýně nyní skutečně bolí hlava.

M. Prokop 29.1.2017 21:14

Re: Uvidíme

Možná bolí, ale otázka je, zda by bez brexitu nebolela.

M. Pivoda 29.1.2017 12:10

Občané pojistkou před politiky nebo politici před občany?

Stávající stav:

Brexit (rozhodnutý britskými občany) musí ještě schválit Britský Parlament. Do té doby již provedené referendum o Brexitu neplatí.

Ať už to v Britanii dopadne jakkoliv, zásadní otázka je tato:

Měli by politici kontrolovat občany demokratického státu nebo občané kontrolovat politiky? Jsou občané pojistkou před politiky nebo jsou politici pojistkou před občany?

Zodpovězení této otázky je velmi důležité i pro Českou republiku.

M. Prokop 29.1.2017 16:01

Re: Občané pojistkou před politiky nebo politici před občany?

Slepice nebo vejce taky řešíte?

M. Pivoda 29.1.2017 16:08

Pro Milana Prokopa

Řeším spíše "Prokop nebo Ko(k)ot"?

P. Han 29.1.2017 16:33

Re: Pro Milana Prokopa

A jak jste to vyřešil?

M. Pivoda 29.1.2017 16:45

Pro P. Hana

Milan Prokop se jeví jako profesionální (možná i placený) manipulátor internetových diskuzí.

M. Prokop 29.1.2017 21:15

Re: Pro Milana Prokopa

Kouknul do zrcadla a navlékl ochranu. :-P

J. Farda 28.1.2017 22:01

O kom že

bylo řečeno "Nic se nenaučili, nic nepochopili?" O Bourbonech kdysi, o ODS nedávno, o Němcích/Merkelové sejčas? :-(

https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/merkelova-rozdelovani-uprchliku-nedoreseno-eu-se-musi-zrychl/r~66cac7c4e56011e6b3e6002590604f2e/

B. Rybák 28.1.2017 19:26

Nechtěný humor pana Bárty

Představa, že politicko-korektní "inkvizicí" stále více ovládaná, "Bruselem" (Berlínem) řízenou hospodářskou nelítostnou válku proti svému jihu (krachující Euro-zóna) i východu (vynucování kvót) vedoucí, své obyvatele invazí nelegálních (muslimských) imigrantů nebezpečně ohrožující, vědeckému pokroku (atomové elektrárny, geneticky modifikované plodiny...)..., bránící je stejně komická jako představa, že Velká Británie prodělá na tom, že tomu všemu unikla a nezíská mnohem víc díky svobodné spolupráci se zbytkem světa!

M. Prokop 28.1.2017 15:40

Sakra,

to je Hujer, ten Bárta.

Z. Koutecký 28.1.2017 14:35

Netuším sice

jaké mohou být chyby britské reprezentace, o kterých se autor domnívá, že je budeme všichni po brexitu platit. Je však zřejmé, že dosud jsme nahrazovali všichni v rozpočtu "britský rabat", který od roku 1984 zaručoval, že VB je vraceno přes 60% z čistého britského příspěvku do rozpočtu EU.

Každopádně postavení VB v tomhle evropském spolku bylo vždycky poněkud uvolněnější než ostatních států. Francie její vstup do EHS vetovala v roce 1963 i v roce 1967 a VB byla přijata až v roce 1973 do ES. VB si také během svého členství vyjednala celou řadu významných opt-outů. Naposledy i to, že VB se nebude podílet na prohlubování integrace EU, a bude tak ze „stále těsnější unie“ vyvázána. Takže VB se k brexitu posouvala de facto už delší dobu, a ti, kteří se nedívají na EU přes růžové brýle, nemusí být ani tak moc šokováni.Referendem v roce 2016 si jen Cameron nechal stvrdit vystoupení z EU, podobně jako si v roce 1975 Harold Wilson nechal stvrdit v referendu pokračování britského členství v ES (67% hlasů pro setrvání země v ES).

S. Ševeček 28.1.2017 19:21

Re: Netuším sice

Otázkou je, proč "ostatní členové Unie" tuto benevolenci vůči UK trpí a trpěli. Asi z velké lidskoprávní lásky vůči britskému pracujícímu lidu, že?

V. Vaclavik 28.1.2017 12:56

Autarkni je EU, jestli nekdo!!

EU omezuje clenskym statum obchod se zbytkem neclenskeho sveta, ktery musi byt pod ochranarskou taktovkou EU, jinak neni dovoleny. Zarny priklad toho jsou napriklad soucasne Brexitove problemy, ktere ma UK s EU, kdyz udajne nemuze vyjednat (vcetne ratifikace) obchodni dohodu se svetem mimo, nebo uvnitr EU... a vsichni clenove EU, vcetne nas Cechu, se chovaji jako kasparkove na provazku EU, kdyz tato omezeni prijimame.

Nedavno tu zaznelo od Klause, ze volny obchod neni treba dojednavat roky, protoze volny obchod neni nic sloziteho. Takze jestlize se nejake umluvy pecou cele roky (vcetne tech EuroUnijnich), dozajista v nich nejde o nejake volne obchodovani, ale obchodovani kontrolovane, nesvobodne, ku obrazu nasich regulovciku...

Volny obchod unitr EU nikdy neexistoval, co existuje je harmonizace ochranarskych opatreni, kdy se regulace upravi podle nejvetsiho citatele, tedy na uroven tech nejvice regulovanych zemi EU v te ktere oblasti. Aspon to je 'ideal', ke kteremu se EU snazi propracovat. A harmonizace regulaci a ochranarskych opatreni zadny volny obchod neni, leda v nejakych kolektivizovanych myslich.

Jaky "princip trí svobod"?? Snad tim autor ma na mysli typicke deleni svobod na svobodu projevu a pohybu a ... a dal je vzdy typicky ticho. O svobode konani ani muk. Pritom clovek je svobodny, jen kdyz ma vsechny tyto tri dilci svobody. Tohle deleni svobody na casti je zneuzivane prave k tomu, aby slo jednu znich zamlcet, a to tu vubec a prave tu nejdulezitejsi. A protoze vzdy uplne zamlcet nejde, pokrivi ji ti nasi dnesni kolektivisticti intelektualove ku obrazu svemu, tedy k nepoznani.

T. Pansky 28.1.2017 12:38

GB uz na odchodu vydelava ... odstranovanim EU direktiv ...

... se narovnavaji trzni podminky v GB. Euro-centraliste (kam patri i autor clanku) tohle nepochopili. Nepochopili, ze trzni podminky jsou nejlepsi cestou ke zlepseni zivota obcanu. Centraliste (socialiste, komuniste, ... babisovci) veri, ze stat (ktery vyuzivaji k ziskani osobnich prospechu) je cestou ke zlepseni ekonomiky, prestoze nam historie uz mnohokrat ukazala, ze tomu tak neni. Britanie se rozhodla vystoupit z Titaniku, zatimco zbytek stale tancuje a dela, ze nevidi postupujici vodu.

J. Pražák 28.1.2017 9:25

Stesky bruselobyrokrata

Na odchodu z žaláře národů může UK pouze vydělat. A bude to hodně.

Ani firmy v EU nechtějí administrativní překážky pro obchod s UK, proto jestli se EUrovůdci pokusí nějaké bariery vytvořit, tak je firmy rychle srovnají. Bylo by také ještě méně peněz i pro EUrosociální ynžynýry na jejich fanatické experimenty.

Autor zcela pominul, že i němečtí politici už uvažují o rozštěpení EU na severní a jižní část a snaží se pro Německo vyjednat lepší obchodní podmínky s asijskými firmami, protože je brzdí EU.

Doporučuji mu sledovat zahraniční tisk.

M. Gavlák 28.1.2017 11:41

Re: Stesky bruselobyrokrata

Vydělat? Pitomost. Západní státy (a koneckonců i my) vydělaly právě na odstraňování bariér a volném pohybu zboží. Máte velmi prapodivné ekonomické uvažování. Tahle proti EU klišé jsou dost trapná...

J. Pražák 28.1.2017 12:19

Re: Stesky bruselobyrokrata

Všechny možné zákazy a kvoty na výrobu, které vydává bruselsko-berlínská totalitní EUrovláda, ničí ekonomiku, ale hlavně ničí rovnost příležitostí, iniciativu podnikatelů,....

A tzv. "dotace"? To je pouze mrhání penězi a příležitost k rozkrádání.

M. Prokop 28.1.2017 15:42

Re: Stesky bruselobyrokrata

Ano, vydělávaly, dokud EU překážky odstraňovala. Bohužel poslední dobou je spíš vytváří.

F. Navrátil 28.1.2017 9:03

Kdo uteče, ten vyhraje

Dnešní náklady na brexit jsou zítřejšími zisky. Až EU půjde do kolen, pak vyhraje ten, kdo dříve uteče.

P. Vinš 28.1.2017 8:58

Ten pan Bárta zapomíná a i mnozí jiní,

že Brusel , potažmo EU je jen obrovská , drahá a čím dál tím více nefungující neziskovka. Nic jí nepatří , nic nevyrábí, jen spotřebovává a rozdává z cizího. Pokud skutečně bude hrozit chaos v důsledku tzv. tvrdého Brexitu, skuteční majitelé firem a bank začnou jednat mezi sebou přímo a bruselskou byrokracii hodí přes palubu. To bude faktický a okamžitý rozpad EU , tak jak existuje nyní a možná ,že proběhne dřív než Británie stačí odejít. V ekonomikách jednotlivých států se to jistě projeví, přechod na národní měny určitě některým státům prospěje (Řecko, Itálie, Španělsko). V ČR bude situace záviset od toho , jak se bude dařit Německu.

R. Tichý 28.1.2017 9:05

EU=velika nezidkovka-vyborne prirovnani.

V. Braun 28.1.2017 9:58

Re: Ten pan Bárta zapomíná a i mnozí jiní,

Zapomínáte na drobnost, jednání přímo probíhá v konkrétním legislativním prostředí. Právní stát je mimochodem pro firmy a obchod výhodný, jinak bychom ho neměli. Problém je v případné změně takového prostředí. Současná legislativa EU v oblasti obchodu není ideální, ale rozhodně pro trh zemí EU lepší, než co tady bylo před vstupem.

S. Ševeček 28.1.2017 19:18

Re: Ten pan Bárta zapomíná a i mnozí jiní,

K soudům vždycky až jako poslední možnost.

M. Frank 28.1.2017 8:31

Proboha!

Bárto, vy jste úplně mimo mísu! Povíme si to za tři roky, kde bude EU a kde Anglie. EU bude v bruseli.

Z. Rychlý 28.1.2017 8:30

Těch úsměvů a vítání, když ptáčka lapají, toho verbálního př

ale jak chce někdo z kazajky ven - to je klacků pod nohy, žádný vzájemně výhodný obchod, žádné bratříčkování, teď vám ukážeme! Pomstychtivost a uraženost z těch velikánů EU jen čiší, inu berou jim jejich chlebíček prázdného tlachání. Olánd, Šulc a Merklice se přetrhnou v tom, jak svým dříve proklamovaným přátelům podtrhnout stoličku. Výsledek integrace? Nenávist a nepřejícnost. Rozsévání jednotného dobra se nám zase zvrhlo ve svůj opak. Kolikrát to ještě bude muset lidstvo prožít, než ty dobrotrusy pošle do háje?

Pane autore, Británie se vzájemnému obchodu nebrání, kdo tomu brání je EU, která se stahuje do zbytku své ulity a pokračuje v uzavřenosti svého trhu vůči okolnímu světu - proto ekonomicky zdechá a bez tupého přerozdělování si už ani neškrtne! Současná dluhová EU zatím nafukuje bublinu dluhů, co se dá. V ekonomice EU už dávno nekoluje správná finanční krev, ale finanční virtuální lektvar z kvantitativně uvolněných chimér, které zrovinka teď syslí ČNB ve svých sklepeních. Ale každý "materiál" má svou mez pevnosti - to bude šlupka, až to praskne! Tou dobou už možná bude Britanie sice na rozbouřeném moři, ale zato mimo ten Maelstrom evropské únyje.

Evropa bez celních bariér tu kdysi byla (a bylo to dobré sjednocování), než se jí zmocnili federalisté s ambicí vytvořit evropský národ, který pak svou ekonomickou mocí ovládne svět a júrem nahradí dolar. Ha,ha.

Z. Rychlý 28.1.2017 8:30

Re: Těch úsměvů a vítání, když ptáčka lapají, toho verbálního př

... verbálního přátelství,

J. Schwarz 28.1.2017 9:11

Re: Těch úsměvů a vítání, když ptáčka lapají, toho verbálního př

Taky si pamatuju na propagandu před referendem o vstupu ČR do EU - s těmi řeckýni důchodci popíjejícími vínko pod olivovníky, to líčení jak se do pár let bude mít našinec stejně. A většina na to naletěla.

F. Lesniak 28.1.2017 7:35

Ale to je zase blábol.

Problémy má naopak kdejaký presstitut, ale asi o tom neví.

J. Fridrich 28.1.2017 6:54

Mayová problém nemá - problém máte vy, pane

Mayová problém nemá - problém máte vy, pane Bárta...

Anglie se po Brexitu nehroutí a ani se nezhroutí. Ekonomická spolupráce přece může a musí dál normálně pokračovat - je to v zájmu jak Anglie, tak EU - ale z vedení EU musí odejít ti nynější šílení vůdci Juncker, Schulz a spol. kteří vedou Evropu do rozvratu, rozpadu a zničení.. Anglie do EHS-EU chtěla a i vstoupila - ale do JINÉ EVROPY - vedené normálními vůdci-STÁTNÍKY.. Otci Zakladatelé spolupracující Evropy to narýsovali jinak - a správně. Nemohli ovšem předpokládat, že za 50-60 let přijdou ( bohužel svobodně zvolení stádem nemyslících ovcí-občanů evropských zemí ) do čela hlavních zemí Evropy nerealističtí, pseudohumánní slaboši, kteří při prvních krizových zkouškách - Ruská agrese v Evropě a agresívní Islám pochodující do Evropy totálně selžou..

Trumpovi lidé zjišt'ovali v Evropě postoje zemí k EU - myslím, že není vůbec nic špatného na tom toto "na férovku" zjistit. Ona totiž většina Evropských zemí vstupovala postupně po II. světové válce do JINÉ sjednocující se Evropy.