20.1.2021 | Svátek má Ilona


Diskuse k článku

VELKÁ BRITÁNIE: Před osudovým rozhodnutím

Do voleb už zbývá jen pár dní a mediální válka po pátečním televizním duelu dvou hlavních herců celonárodního sporu opět narostla a do politiků utahaných pětitýdenní volební kampaní.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Krátký 10.12.2019 14:03

Na stará kolena ( 76 ) si doplňuji vzdělání - amatérské doučování převážně o druhé světové válce a hluboce se klaním co všechno musela VB a celým světem dlouhodobě opuštěná tehdy dokázat. Nepochybuji, že i nyní má sílu se z toho nezhroutit - jak velké a sukaté klacky jí pod nohy hází trubci i trubice z ÚV EU R^R^R^

J. Krynický 10.12.2019 14:45

Ty nejhorší klacky si naházeli pod nohy sami.

V. Novák 10.12.2019 15:36

Nic Británii nikdo pod nohy nehází. Kdyby britští politici opravdu chtěli odejít, už dávno mohli být pryč.

Pidluke - padluke si volají sami, ne Brusel.

S. Sidlichovsky 10.12.2019 16:07

Je třeba připomenout výrok hlavního vyjednavače EU Barniera při nástupu do funkce (což pak připomenul časopis Le Point v závěru min. roku): "svůj úkol budu pokládat za úspěšně splněný, pokud vymyslím podmínky pro Británii tak tvrdé, že raději v EU zůstanou". No, v tom udělal opravdu hodně. (A z věrchušky EU mu v tom pomáhali všichni). Třeba Juncker: "Británie musí sníst, co je na talíři nebo odejít od stolu". V té chvíli tu místní idioti psali: "Ať je moji představitelé (míněno EU) podojí, co se do nich vejde". Bylo to těžké přežít, ale povedlo se.

Ten vývoj v UK byl hodně nešťastný. Nejdříve Gove vrazil kudlu do zad Borisovi a Boris se rozhodl rezignovat. Musel? Nemusel? Zbyla May - tragická postava britských dějin. Něco jako kdyby v českém referendu zvítězil "Odchod" a přitom min. předsedou byla Jourová/Telička/Pospíšil nebo Niedermayer .

M. Mařák 10.12.2019 18:10

To je jen takový Váš neustálý kolovrátek o ničem. Hard brexit mohl být již v březnu, kdyby si to brexit klauni opravdu přáli, no a žádná EU by s tím nemohla nic udělat. Tečka.

P. Staronový 10.12.2019 17:11

Jo, na to leckdo rád zapomíná, na to období, kdy USA pomáhaly nepříliš ochotně, SSSR sice ochotně, ale Hitlerovi a Frantíci byli po porážce zalezlí doma.

Zato po válce tomu Britové dali řádně na (_!_) a zachraňovala to až Thatcherka.

Jestli se dostane k moci Corbyn, tak budou brzy zase nějakou potřebovat a státníci typu Churchilla nebo Thatcherky se nerodí tak často.

I. Štípek 10.12.2019 12:54

Boris to dokáže!

M. Valenta 10.12.2019 8:31

Johnson je špatná volba a Corbyn ještě horší. Osobně bych zariskoval se svým hlasem a hodil to liberálním demokratům.

S. Sidlichovsky 10.12.2019 8:39

Šéfová LibDem Jo Swinson: "I kybychom 2. referendum prohráli, výsledek nepřijmu". To by mělo stačit, aby si škrtli "demokraté" v názvu strany.

E. Nichtburger 10.12.2019 12:26

To však asi nebude míněno ve smyslu odporu proti výsledku. Spíš to znamená, že s výsledkem nebude spokojená. Tak bych jim tu demokracii v názvu strany nechal

S. Sidlichovsky 10.12.2019 12:47

Tak nevinné to zdaleka není:

Speaking to BBC News this afternoon, newly elected Liberal Democrat leader Jo Swinson (or should that be Joanna Swanson?) revealed she would only accept the result of a second referendum if Remain won. If Leave won she would continue to work to block the result in Parliament.

“Would you vote for [the result if Leave won] in Parliament?”

“No.”

Totally takes apart the People’s Vote campaign’s pledge that a hypothetical Second Referendum would be the ‘final say’...

S. Sidlichovsky 10.12.2019 12:56

Jste asi jediný, kdo nesouhlasí s Philipem Holobonem:

Tory MP Philip Holobone telling The Sun: “Jo Swinson has let the cat out of the bag. It shows the Liberal Democrats are not democratic at all.

“Even if people voted to leave a second time she would continue to disrespect the result. It tells you all you need to know about the Liberal Democrats. Isn’t it about time the Liberal Democrats changed their name?”

Fellow Tory backbencher Philip Davies said: “We all know the Liberal Democrats are neither liberal nor democratic but they have never admitted it so openly. Jo Swinson is clearly an establishment Westminster bubble stooge. The Lib Dems used to pride themselves on being the anti-establishment party of pavement politics. They now don’t even hide their contempt for voters and democracy. It isn’t a new leader they need, it is clearly a new Party name.”

P. Staronový 10.12.2019 9:40

Není nad to, prodloužit agonii, aby pana Mařáka "kleplo". :-P

V. Kain 10.12.2019 12:50

Kdo to je liberální demokraté? Bral bych liberály a nebo domkraty,ale liberální demokraté je nějaká zvrácenost.

P. Staronový 10.12.2019 14:03

To je newspeak, ve kterém se za liberála vyhlašuje kdejaký zelený socan.

R. Fiala 10.12.2019 16:00

Samozřejmě ale není to v USA podobné? Tam je zase těžko vybírat mezi pro- a protitrumpovským táborem. Další důvod abychom se pomalu ale jistě odpoutávali od americko-britského, resp. žabího bloku. Bohužel i v té Evropě těžko nacházíme někoho k němuž bychom se měli naopak připoutat. Jistě to není Rusko, zřejmě ani nynější Německo (o Francii nemluvě) a nesporně ani Visegrád. Že by snad Rakousko? Jenže to o nás nestojí.

M. Mařák 10.12.2019 6:03

"Johnson je na cestě k vítězství, Johnson má velkou šanci na výhru 12. prosince, Johnson volby vyhraje," píše autor v nedávném textu. A teď najednou upěnlivé modlitby typu laskavý Bože a podobně, nebo co. Ehm...

Doufám, že brexit klauni pro jednou dostanou rozum a do matičky národů EU dobrotivé nám toho komouše Corbyna nezvolí, jářku. To by tak ještě scházelo, toto, jakoby nestačila rozmáhající se zelená rakovina lidstva.

I. Schlägel 10.12.2019 8:32

Corbyna a zelenou rakovinu, kterou si EU mimochodem sama a ráda pěstuje, hravě převálcuje ekonomická realita v podobě krachu "prosperujícího sociálního státu blahobytu", posvátné to krávy "matičky národů EU". A konečně zavládne uhlíková neutralita.

S. Sidlichovsky 10.12.2019 8:53

Trošku strašení je nutné, rozmáhá se názor - založený na posledních polls, které ukazují na většinu až 46 toryovských poslanců - "Boris to má jisté, můžu zůstat doma". Corbyn nemusí získat žádný hlas navíc, stačí, aby opozice - skotští nacionalisté, LibDem, velští nacionalisté - získali navíc 12 hlasů a Boris by se z Downing Street 10 stěhoval. Podobnou katastrofou by byla i remíza - zablokovaný parlament, neschopný přijmout jakékoliv rozhodnutí.

A mezitím se "Corbynovci" zrodili v Německu. Co jiného je požadavek na 2% daň z bohatství, zrušení reforem, které přinesl Hartz 4, "zamrznutí" nájmů ve velkých městech, rozšíření dávek v nezaměstnanosti na 36 měsíců, 30 % zvýšení minimální mzdy, zásadní zvýšení karbonové daně, zrušení "rozpočtové černé nuly", výstavbu 1,5 mil. jednotek sociálního bydlení a v každém roce následující dekády zvýšení investic do infrastruktury o 45 miliard. ,

P. Staronový 10.12.2019 9:49

Socialismus je jak pták Fénix. Nefungoval nikdy a nikde, ale vždycky se o něj bude někdo pokoušet.

S. Sidlichovsky 10.12.2019 12:04

A to jsem zapomněl napsat to nejdůležitější - s těmi nápady nepřišla nějaká Die Linke, ale vládní SPD.

P. Staronový 10.12.2019 9:43

Náhodou, Corbyn by do macechy národů korupční pasoval co příslovečný Jandák na hrnec.

Liší se prakticky jen v tom, že svůj antisemitismus málo skrývá.

Možná i v tom, že ten komunismus bere vážně a ne jen jako příležitost ku svému obohacení.