VELKÁ BRITÁNIE: Pápá
Brexitová vláda zrušila ministerstvo klimatu
To bylo kraválu ihned po referendu. Prý vítězové brexitu nemají žádný plán. Prý způsobili chaos a nyní zbaběle prchají od zodpovědnosti. Skutečnost je ale jiná, než bruselská propaganda líčí.
Lidé zapojení do byznysu se strachem mají teď sami nahnáno. Aby po brexitu nepřišli o svoje koryta. Ve vládě Terezy Mayové se totiž ministryní životního prostředí (Environment Secretary) stává Andrea Leadsomová. Známá klimaskeptička. Právě ona stála v čele projektu Fresh Start.
Kdo tvrdí, že euroskeptici nemají žádný plán, co po brexitu, asi o programu Fresh Start neslyšel. Už v roce 2011 britští euroskeptici podrobně rozpracovali, kterých euronesmyslů by se chtěli zbavit. V této analýze se píše: „Ačkoli o tom v Římských smlouvách nebyla ani zmínka, ekologická politika se stala jednou z nejrozsáhlejších oblastí evropské legislativy... Regulační aktivita v ekologii se za poslední čtyři desítky let zrychluje... Asi 80 % britské legislativy v ekologii dnes vzniká v Bruselu a dotýká se téměř všech oblastí v průmyslu a veřejném sektoru...“ Autoři Fresh Startu podporují fosilní paliva a fracking, jsou proti uhlíkové burze a kvótám na emise CO2 z letecké dopravy. I proti chemickým regulacím REACH.
K euronesmyslům, kterých se nová vlád chce zbavit, patří i Ministerstvo energetiky a klimatické změny (Department of Energy and Climate Change), které v roce 2008 vytvořila minulá, levicová vláda a které Cameron nechal žít. Ministerstvo klimatické propagandy a zelených loupežníků bude konečně zrušeno. Tuto tématiku převezme Ministerstvo obchodu, energetiky a průmyslové strategie (Department of Business, Energy and Industrial Strategy), kterému ale bude šéfovat známý odpůrce větrné energetiky Gregg Clark.
O Zelené se samozřejmě pokouší mrtvice. Poslankyně strany Zelených Carol Lucasová: „Boj proti klimatické změně vyžaduje, aby na vládě byl na to speciální ministr. Přeložit tento odbor někam do sklepa jiného ministerstva, to je vážný krok zpět.“
Náčelník Přátel Země, pan Craig Bennett, se zděsil: „To jsou šokující zprávy. Nová premiérka není ve funkci ještě ani den a už snižuje prioritu boje proti klimatické změně, jedné z největších hrozeb, které čelíme.“
Je zřejmé, že euroskeptici plán „co po Brexitu“ mají. A začínají ho realizovat. Co po referendu tvrdilo 99 % našich „objektivních“ médií, nebyla pravda.
Ani klimaskeptik Boris Johnson nikam neutekl, jak se psalo. Stává se novým ministrem zahraničí. Pouze křeslo premiéra přenechal stranické kolegyni, která má uvnitř strany větší podporu než on. Nic jiného dělat nemohl, vnitrostranickým volbám se musí podřídit.
Ani Nigel Farage nikam neuprchl. Více už toho v britské politice dosáhnout nemůže – jako příslušník malé strany nikdy nemůže být premiérem. A vládnoucí strana – jeho konkurenti - ho odmítla přizvat do výboru, který bude připravovat brexit. Dosáhl svého životního cíle, odchodu Británie z EU. Může odejít s pocitem dobře odvedené práce do politického důchodu. Zvítězil.
Zdroje:
https://www.theguardian.com/environment/2016/jul/15/decc-abolition-major-setback-for-uk-climate-change-efforts
http://dailycaller.com/2016/07/14/britain-shuts-down-its-global-warming-agency/#ixzz4EQGPcyGh
http://www.independent.co.uk/environment/climate-change-department-killed-off-by-theresa-may-in-plain-stupid-and-deeply-worrying-move-a7137166.html
http://energydesk.greenpeace.org/2016/07/06/may-gove-leadsom-brexit-conservatives-climate-energy-funding/
******************************************************
www.klimaskeptik.cz
Převzato z Kremlik.blog.idnes.cz se souhlasem autora.