21.2.2020 | Svátek má Lenka


Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 67, poslední: 16.1. 2020 23:35, přehled diskusí

J. Jurax 16.1.2020 23:35

On mne napadl takový příšpulek k tématu, jenž po mém soudu situaci charakterizuje.

V TV běží řada kriminálních seriálů evropské provenience - britské, švédské, norské, francouzské, německé. Jsou relativně aktuální - tak cca posledních pět až deset let staré.

A v žádném není problematika kriminality přistěhovalců, natož muslimských, byť jen zmíněna. Ani okrajově, jakoby vůbec nebyla. Padouch je ve zdrcujícím množství případů bílý tuzemec. Pokud se tam nějaký novoevropan objeví, tak buď v kladné roli policisty, resp. snědé policistky pohledné jak obrázek, nebo v roli pronásledovaného a vykořisťovaného chudáka, jehož chtějí deportovat nebo je mu nějak ubližováno domorodou většinou nebo se jenom tak v dobré vůli do něčeho zapletl a který je v zásadě kladnou postavou. Muslimské gangy prostě neexistují a pasák je vždy bílý tuzemec, snědé až černé, připadně žluté mohou být toliko vykořisťované nelegálně přišedší dívky, jež jest jedině politovat.

Možná se najde někdo, kdo mi bude na konkrétním případě oponovat. Ano, holt se nemůžu znát všechno, vybírám si. Ale po mém soudu je trend jasný - takhle se vychovává sprostný lid tyhle seriály konzumující. Dostane svou porci napětí a hrůzy, pričemž je mu vštěpováno, že novoevropané a všelicí ilegální připrchlící jsou vesměs ti hodní.

K. Křivan 16.1.2020 21:47

Když má bílý člověk problémové názory, třeba rasistické, odsoudíme je, a to NENÍ v pořádku.

Bílý člověk je tady v Evropě doma na rozdíl od těch, kvůli kterým má "problémové" názory.

J. David 16.1.2020 20:59

Nu, nyní je velká akce EU v oblasti "nepůvodních druhů", včetně našeho MZe a MŽp, kterak tlumit, a přímo je i hubit. Bon, ale co na to MV a "Al Hamajda"? Jako starej haluzák bych měl dle thesí EU hubit psíka mývalovitého (psovitý čipera), mývala severního (medvídkovitý), "kundatra pižmová", "nutrie říční", etc. Rybáři musí mordovat "raka amerického", sedláci "bolševník velkolepý" a "netýkavky". Seznam je taxativní.

Ale co s nepůvodními triby "homo sapiens", kreré jsou zavlékány do Evropy, pomocí neziskových organizací, a působí zde jako nepůvodní introduktanti? Nu, dovolím si analogii třeba s rakem kamenáčem, a rakem americkým. Není možno, aby se sžili, a to je problém. Invazivní druh raka amerického si buduje svůj způsob života, bez ohledu na raka kamenáče, navíc šíří račí mor, kterému tuzemský rak, podlehne. Klasika, a nyní, jak to bude s těmi nepůvodními introduktanty, nepůvodní trib. Lovit odstřelem a tlumením, až doma, nebo preventivně pastěmi jim bránit v introdukci? Asi budu zvrhlík, ale bude se muset měřit stejným metrem všem itroduktantům. Prevence (potápět lodi neziskovek), jejich úlovky nechat rybám, potopit a zapomenout. Invazivní druh jde vždy tam, kde je mu to umožněno a mísní druh se nebrání. Multi kulti slabost, ale co na to "medvídek mýval", když ho EU označila za "RU", tedy určeného k likvidaci, když negroidní trib, musulmanských zvyků, je v EU hájen. Mám "předsudečnou nenávist" dle Al Hamajdy, když presentuji tento komentář. Bude ještě veselo, už tak mi začaly řachtat patrony v magacínech skromného muničáku.

M. Varadinková 16.1.2020 15:52

Problém je v tom, že chybí svoboda slova.

Kdyby policajti mohl bez následného postihu o těch problémech nahlas veřejně promluvit - tedy byli jsme na stopě zločinu, ale nebylo nám politiky dovoleno vyšetřovat činnost některých rasově či nábožensky privilegovaných skupin zločinců, tak by volič propříště věděl, koho nemá volit.

Kdyby média nebyla jednostranná a připouštěla i jiné než ty "politicky korektní" názory, nebylo by možné, aby se o takových zločinech tak dlouho mlčelo.

Na jednu stranu se nesmí říci záporné slovo o některých rasově či nábožensky privilegovaných skupinách, zatímco lze bezmezně umlčovat, pomlouvat a dehonestovat nositele některých "nepohodlných" názorových skupin.

Z. Lapil 16.1.2020 16:46

Ona svoboda slova nechybí, spíš chybí tu svobodu slova používat.

Faktem je, že je-li alternativou svobody slova "budou tě vláčet v novinách a půjdeš šlapat chodník a stejně s tím nic neuděláš", hledá se odvaha poněkud obtížně.

Z. Lapil 16.1.2020 16:47

...chybí odvaha tu svobodu slova...

J. Kanioková 16.1.2020 17:11

Naprosto přesně ! R^R^R^

V. Petr 16.1.2020 14:21

Problém je v PITOMOSTI voličů, kteří věří přiblblým ideologům a zločinným novinářům. Nejsou schopni dotyčné poslat s jejich zločinnou ideologií rovnou do pr***!

K. Křivan 16.1.2020 21:55

Nahraďte "do pr***!" výrazem "do hrobu", a bude to správně.

L. Kubeš 16.1.2020 13:43

Důsledek stále silnějšího vlivu přiblblých multikulturalistů. Stačí se podívat na ty fotky.

R. Brzák 16.1.2020 13:42

pánové, problém nefunkční (anebo výběrově funkční) policie je v moci nad druhými lidmi v jejich rukou (ale i nad nimi). řešením je decentralizace mocenských složek tak, aby o jejich existenci rozhodovala ta komunita, která je platí - například v podstatě systém volených šerifů. Ten bude reagovat na to, co bude vadit v jeho městě jeho voličům - a nebude poplatný tomu, co budou říkat velká média někde z velkého centra. Protože tento si uvědomuje, kdo ho platí - že to není vláda, ale jeho volič u něj ve městě.

Z. Lapil 16.1.2020 16:06

S tím se mi moc nechce souhlasit, ale z pražských bezdomoveckých kruhů - takových těch co čapnou turistu a provádějí ho okruhem Praha žebrácká - se ke mně doneslo následující.

"Tady" se drogy neprodávají, protože se tu policajti střídají ve velkém a nelze se s nimi domluvit. "Tam" se drogy prodávají, protože se tam policajti točí pořád ti samí.

Ruku do ohně za to nedám, ale zní to smysluplně. Možná by bylo dobré voleného šerifa volit na 2x4 roky a dost, nebo tak něco; jak říkám, krčím nad tou myšlenkou nosem, ale vlastně mě nenapadá moc důvodů pro ani proti.

P. Grigar 16.1.2020 18:42

..klidně může být šerif volen opakovaně, když nebude dbát o blaho a bezpečnost svých voličů, spočítají mu to v nejbližším termínu.

Bezpečnostní složka, jejímž zřizovatelem není občan, si může dovolit na občana kálet.

Z. Lapil 16.1.2020 19:35

Ale jo, já tomu rozumím, ale když já žiju v takový zemi, Česká republika se, tuším, jmenuje, a tady podobným způsobem volíme politiky. Že by byl výsledkem nějakej vodvaz nebo aspoň ráj na zemi, to bych zrovna neřekl. Dokonce jsem něco zaslechl o tom, že premiérem je zločinec. (Jasně, to jsem přehnal, ale - rozumíte mi.)

V. Pokorný 16.1.2020 12:17

Samosebou, že ta příčina je v nekonání policistů. Stejně jako v Česku. Ta parta lidí, kteří si říkají policisté má nějaké poslání. To, že jim někdo něco jiného nařizuje je věc další. Ale pokud z policistů budou jen tupé ovce, jakože zatím jsou, tak se neposuneme nikam dál. Je to jejich vina.

J. Krynický 16.1.2020 12:19

Policisté, kteří začali konat, přestali být policisty.

Příčina je u aktivistů, novinářů, politiků a voličů.

R. Tichý 16.1.2020 13:49

Viniky bych hledal mezi novinari a aktivisty. Politici a volici se jich boji.

P. Staronový 16.1.2020 16:36

Proč by se jich báli voliči, to je mi úplně tajné a politiky by ti voliči měli volit nebojácné.

Novinářů už vůbec není třeba se bát, stačí jejich výplody nekupovat. Proto většinou píší to, co čtenáři chtějí číst.

J. Schwarz 16.1.2020 16:38

Politici ani voliči by neměli mít důvod se bát ani novinářů, ani aktivistů - pokud se jich nebojí "byznys", který by následně nositele "nesprávných názorů" nálepkovaných aktivisty a s nimi spojenými novináři vyhodil z práce. V případě politiků zase jde o to, že mezi nimi se nalézá také dost "aktivistů" kteří špínu šířenou novináři rádi využijí proti svým soupeřům / jen vzpomeňte na Čunka, jeho vyklizení "domu hrůzy" a následnou štvanici /.

J. Kanioková 16.1.2020 17:13

R^R^R^

J. Krynický 16.1.2020 12:16

Pokud to skončí u prouštění nebo zavření nějakých policistů, tak je to špatně. Za tohle by měli skončit v lochu nebo na lucerně politici, "ochránci" lidských práv a novináři, včetně šéfů teď najednou se děsně starajících deníků a BBC.

Za tohle by měli skončit v lochu i tehdejší ministři vnitra včetně Mayové!

K. Křivan 16.1.2020 21:58

Loch je díra. Stejně jako hrob. Takže souhlas ! ;-D

I. Spálený 16.1.2020 10:05

Ono se to pěkně radí, ale co mají policisté dělat? Buď je vyhodí za rasismus. Nebo se nechají plácat po ramenou za dívání se jinam a od počítače mohou posílat hlídku na babku, co si na ně stěžuje. Základní problém není v nich.

R. Langer 16.1.2020 11:09

No právě, KDE je ten pravý problém?

I. Spálený 16.1.2020 11:31

Z mého pohledu došlo k odtržení práva od spravedlnosti. Udělala se z toho věda pro vyvolené, kde se staví vzdušné zámky mimo realitu. Zavedl bych náhodně vybrané veřejné porotce a soudce by proces jen vedl. Kde zločin neuvidí běžný občan ani po poučení soudcem, tam by nebyl.

R. Langer 16.1.2020 11:47

Ne, tam problém opravdu není. Nemluvě o tom, že spousta občanů ty zločiny přímo viděla a zažila. Problém je jinde - V POLITICKÉ KOREKTNOSTI, oficiálních názorech a doporučeních, které doslova brání měřit každému stejným metrem, a to pod hrozbou sankcí a pokut!

K. Křivan 16.1.2020 23:06

Politická korektnost je zločin. Likvidujte politickou korektnost, včetně jejích pachatelů.

Z. Lapil 16.1.2020 16:36

K porotcům a soudcům se ta záležitost vůbec nedostala. Ale není to jediná indicie, že policie nekoná, co má. Nakonec viz prohlášení stockholmského(?) šéfpolicajta, že není schopen udržet ve městě pořádek.

Shodou okolností jsem před pár dny dočetl knížku https://www.databazeknih.cz/recenze-knihy/ve-jmenu-cti-7491. Když se vražda chystala, dotyčná (její švagrová) volala na linku snad přímo pro podobné případy. Reakce nula. Poté se vyšetřovalo "zmizení", opět s výsledkem značně tristním; to už nebyla jen flákárna, figuroval tam i zfalšovaný dopis britské policie policii indické (přímo vražda se stala v Indii). Pořádně vyšetřovat se to začalo po několikaletém úsilí bratra zavražděné, který otravoval novináře a ouřady a dostal se až k projevu v parlamentu a ujal se ho poslanec...

Stalo se to v prostředí Sikhů. Hlavními hybateli byl manžel zavražděné a zejména jeho matka a celá knížka dělá dojem, že je to spíš patologie osobní než náboženská. Hlavně ta matka byla (je - nejspíš ještě žije v tom vězení) drsný manipulátor, která své syny vodila na vařené nudli (manželka se v krvi vypotácí z koupelny - prasklý žaludeční vřed - a její manžel volá matce, jestli má zavolat sanitku).

Rozsudky byly... a teď nevím, 22 a 27 let, něco takového. Dotyční mají být propuštěni v r. 2022 a 2027 a soud proběhl asi 10 let po činu, takže jsme někde na začátku 90. let.

P. Staronový 16.1.2020 11:20

To máte zčásti pravdu. Jenže, policajti jsou od toho, aby si do své práce nenechali kecat a kromě toho, pokud mlčí a poslouchají protizákonné pokyny, jak se o tom voliči mají dozvědět?

I. Spálený 16.1.2020 11:47

V ozbrojených složkách nelze rebelovat. Ale jistě by pomohl limit nevyřešených případů na různé stupně řízení. Nadšení z tlaku na nevyřešení pár případů by u velení pohaslo. Páč nikdo nechce vyletět dříve, než plánoval. Ideálně s cejchem nejneschopnějšího velitele široko daleko.