1.11.2020 | Svátek má Felix


Diskuse k článku

VELKÁ BRITÁNIE: Dvojí přístup

Ve dvou nesouvisejících případech odmítlo Spojené království poskytnout azyl dvěma pronásledovaným křesťanům a odůvodnilo to bizarní citací Bible a Ježíše.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Petr 17.6.2019 17:09

Pardon, pokud máte na mysli Starý zákon, možná by

vůbec neexistovala alternativa, že by je sem pustili.

K. Janyška 17.6.2019 8:43

Ano, svět se mění podle síly a strachu tam kde.

S tím je nutno počítat... Dzp.

R. Gramblička 17.6.2019 7:46

Déja vu?

mám dojem, že tenhle článek již tady na psu byl

J. Sova 17.6.2019 7:37

Konvertoval ke křesťanství

a nepřečetl si předem, co to obnáší.

Lk 21,12 "Ale před tím vším na vás vztáhnou ruce a budou vás pronásledovat; budou vás vydávat synagógám na soud a do vězení a vodit před krále a vládce pro mé jméno. To vám bude příležitostí k svědectví. Vezměte si k srdci, abyste si předem nepřipravovali, jak se budete hájit. Neboť já vám dám řeč i moudrost, kterou nedokáže přemoci ani vyvrátit žádný váš protivník. Zradí vás i vaši rodiče, bratři, příbuzní a přátelé a někteří z vás budou zabiti. A všichni vás budou nenávidět pro mé jméno. Ale ani vlas z vaší hlavy se neztratí. Když vytrváte, získáte své životy."

"Mučednictví je v křesťanství chápáno v jistém smyslu jako povinnost, neboť se od křesťanů vyžaduje, aby svědectví své víry obětovali vše, a bude-li to třeba, i vlastní život."

J. Lukavsky 17.6.2019 7:11

Starý zákon

"i Bible je plná násilí" no kdosi spočítal, že ve Starém zákonu je dokonce více násilných přikázání nežli v Koránu. Problém ale je v tom, že kdyby některý katolický kněz či židovský rabín začali z kazatelny hřímat a vyzývat k zabíjení jinověrců, kamenování, řezání hlav atd... vyzvedli by si ho napodruhé dva pánové v bílých pláštích a odvezli doc. Chocholouškovi. Ten by ho vyléčil nebo by u něho dožil. Ale u islámu je to nejen tolerováno, ale přímo nařízeno hlásat- ba i realizovat. To co bylo před staletími normou u křesťanů či Židů je dnes u muslimů běžné - ale nesmí se to říkat aby se neurazili. Koho chtějí bohové zničit - toho raní slepotou.

J.L. end

J. Vrzal 17.6.2019 8:49

Re: Starý zákon

Krestanstvi se na Stary Zakon diva skrze Novy Zakon. Novy Zakon je finalnim vyznenim Bible.

A ve Starem Zakone je navic nasili jasne vazano v pribezich na misto a cas.

U Koranu je to tak, ze finalnim vyznennim je medinsky Koran - tedy ta nasilna cast. Navic v Koranu nejde o pribehy, ale o prikazy. Presne a navzdy platne.

J. Sova 17.6.2019 9:39

Re: Starý zákon

V SZ je 613 zákazů a příkazů.

H. Lukešová 17.6.2019 14:02

Re: Starý zákon

No a?

V. Petr 17.6.2019 14:04

ALE Nový zákon nahrazuje ten Starý zákon!

Viz Máří Magdaléna! Ta by podle SZ musela být ukamenována, podle islámu ostatně také a to dokonce i dnes!

H. Lukešová 17.6.2019 14:56

Re: ALE Nový zákon nahrazuje ten Starý zákon!

Ne, nenahrazuje. Většinou máte pravdu, ale tentokrát se mýlíte. Nový zákon navazuje na Starý zákon a Ježíš Starý zákon nikdy nezrušil, ale naplnil. "Nemyslete si, že jsem přišel zrušit Zákon (Tóru) nebo proroky, nepřišel jsem zrušit, ale naplnit...".

J. Kovaříček 17.6.2019 4:11

Co se to děje?

V Austrálii je tomu podobně. Například moji thajské přítelkyni odmítli australští úředníci v Bangkoku návštěvnické vízum jen na základě podezření, že by tu chtěla zůstat. Neměli k tomu žádný důkaz, na rozdíl od nich není přece blbá. Od thajských žadatelú chtějí poplatek $200 (i taková Angola žádá toliko $150!) i když vízum potom odmítnou. Thajsko je země Buddhistická, zatímco vedlejší Malajsko je převážně muslimské a muslimové dostanou vízum snadno elektronickou cesou. V tu stejnou dobu, kdy naše žádost byla zamítnuta, dostala vízum mladá muslimka z Bangladeše a po desíti dnech pobytu v Melbourne pobodala nožem muže u kterého se v podnájmu ubytovala. Nyní byla sice odsouzena, ale její oběti už to není nic platné. O no-go zónách v Sydney se nesmí mluvit. Nedávno přijala Austrálie dva muže z Rwandy, podezřelé z vraždy několika turistů. Pohybují se zde na svobodě a ani ministr Dutton neví kde jsou. S těmi Anglosasy se něco děje, nebo se snad lépe odhalují. Novozélandská premiérka Jacinta oblékla burku jako symbol soucitu s muslimskými oběťmi odporného masakru. Jenže burka představuje symbol útlaku pro miliony muslimských žen. Je ta Jacinta vskutku tak blbá? Kanadský ministerský předseda Trudeau zve do země muslimy, o něm je ovšem známo, že jest blb.

Jak se zdá, vliv anglosasů ve světě končí jejich vlastním přičiněním. Už bylo na čase, napáchali lumpáren po světě víc než dost. Kdo či co však nastoupí na jejich místo? To je ta otázka.

I. Schlägel 17.6.2019 7:01

Re: Co se to děje?

Euroatlantická civilizace degeneruje. To se děje.

J. Kovaříček 17.6.2019 7:50

Re: Co se to děje?

Děkuji za poznámku. Mně se zdá, že střední Evropa ještě šanci na slušnou budoucnost má. Bude ovšem zapotřebí na tom úsolovně pracovat, vrátit se ku svým kořenům, ctít tradice, obnovit kulturu a zavrhnout onu dekadentní amerikánskou zábavu - pitomé filmy i televizní seriály, škodlivou pahudbu, komercialismus a zvrácený životní styl. Rozhodnutí je na jednom každém z nás.

J. Nový 17.6.2019 8:00

Re: Co se to děje?

Hlavně se ubránit vlivu menšin různých dobrotrusů, pravdoláskařů a jiných pokrytců, kteří by ve jménu neivních a nesmyslných vizí o multikulti obohacení klidně obětovali všechny své spoluobčany a nenapadá je, že by samozřejmě došlo i na ně.

Dneska média zveličují jakékoliv názory, jakékoliv menšiny a naopak dehonestují názory většiny. Toto je potřeba změnit a vrátit se k podtatě demokracie.

J. Lukavsky 17.6.2019 8:53

Re: Co se to děje?

"nenapadá je, že by samozřejmě došlo i na ně" ano, ale až později - a o tom co bude nemá cenu vůbec přemýšlet. Jak říkal Jan Werich "to je blbý, to se bude líbit". J.L.