1.12.2023 | Svátek má Iva


Diskuse k článku

VÁLKA: Rusové mají na Ukrajině významné územní zisky

Bývalý ministr zahraničí Lubomír Zaorálek se velmi otevřeně vyjádřil k dosavadnímu průběhu války na Ukrajině. Upozorňuje na územní zisky Ruska podle reality na bojišti.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Karza 15.5.2022 16:38

No, podle toho, co ti předvádí že, to od toho není moc daleko.

Omývejte přirození vlažnou vodou, shánějte si relevantní informace a nemařte čas spekulacemi, co kdo čte. Stejně o tom víte pedrek:-)

M. Grundmann 14.5.2022 14:35

Ani Afghánistán nebyla čistě obranná akce, USA byly napadeny nikoliv afghánským státem, ale teroristickou organizací vedenou bývalým agentem CIA, který se obrátil proti USA. Tálibán ani neměl tušení, že Ben Laden připravuje nějaký útok na USA, a dělo se to proti jejich vůli. Al Kaidu do Afghánistánu přivedly USA v době války proti SSSR a díky Američanům si tam Ben Laden vytvořil velmi silnou pozici, že se ho poté nikdo místní nemohl zbavit. Tálibán objektivně neměl sílu Al Kaidu vyhostit a USA to dobře věděly. Mimochodem, USA až do roku 1997 Tálibán podporovaly prostřednictvím Pákistánu proti opozici podporované Indií, Ruskem a Íránem. V Afghánistánu se do roku 2001 vedla zástupná válka mezi USA a jejich protivníky, kazil to USA pouze Ben Laden, který se proti těmto geostrategickým hrám postavil.

J. Lancik 14.5.2022 20:28

Nezminil jste se, ze "ciste obeanna akce se vubec nemusela stat. O tom, ze ben Ladin byl na mezinarodnim zatykaci Interpolu a US vlada zadala afganskou o jeho vydani. Ta Ladina odmitla vydat a pak teprve doslo ultimativnimu pozadavku: Nevydate li, prijdem si pro neho a tak se stalo. Byl-li by vydan, zadna akce se nekonala!

V. Podracký 14.5.2022 20:31

Ch, cha, nekonala? Tomu nevěřím, vymysleli by si něco jiného.

M. Grundmann 14.5.2022 20:35

Problém byl v tom, že Tálibán neměl dost moci na to, aby tohoto nepohodlného spojence mohl vydat. Žádali ho, aby ze země odešel dobrovolně. Ben Laden to ale neudělal. Ben Laden získal moc v Afghánistánu díky USA a místní lidé se ho pak nemohli zbavit. Tak ho tam museli trpět.

J. Kočvar 15.5.2022 2:06

Bin Ládin žil do roku 1996 v Súdánu, až potom se vrátil se svými lidmi do Afghánistánu.

M. Grundmann 15.5.2022 2:23

Ben Laden měl v Afghánistánu příliš mnoho přátel a stoupenců z minulosti.

P. Hák 15.5.2022 12:36

Takže si pro něho došli a poté, co ho za 10 let našli ve spojeneckém Pákistánu, z Afghánistánu odešli a vtrhli do Pákistánu?

T. Kohout 16.5.2022 0:49

A co Pakistán? Nic?

P. Hák 14.5.2022 13:28

El País: Mapy situace na Ukrajině

https://english.elpais.com/international/2022-05-13/the-ukraine-war-in-maps-ukrainian-forces-battle-to-recover-snake-island.html

B. Rudolf 14.5.2022 12:43

Jednání o míru jsou ve válce vždycky na místě. Podstatné ale je to, o jakém míru. Rusko se projevilo jako zločinecký stát, který musí být poražen a vytlačen z Ukrajinského území. Proto je potřebné, aby Ukrajinci měli alespoň kvalitní zbraně.

Všichni rozumní lidé chtějí, aby byl co nejdříve uzavřen stabilní mír. Ale stabilní mír znamená takovou porážku Ruska, že se z ní řadu desetiletí nevzpamatuje.

F. De Winter 14.5.2022 12:55

Už ses přihlásil do interbrigády soudruhu Rudolfe? Jak to, že ne? Kdo si myslíš, že to za tebe udělá? Já ne. Já na to se ru. ;-D

B. Rudolf 14.5.2022 22:08

To so fakt myslíte, že člověk, který si myslí, že je správné dodávat Ukrajincům v této válce zbraně, aby mohli porazit zločinecké Rusko, chce jít bojovat na Ukrajinu?

Myslím si, že jste další proruský trol, kterého nenaučili logickému myšlení.

A já do vaší bolševické strany nepatřím, tak mi neříkejte soudruhu.

O. Uživatel 15.5.2022 8:05

Uživatel požádal o vymazání
Z. Lapil 15.5.2022 8:09

Ne že byste mě svým příspěvkem nadchnul, ale v dobách reálného socialismu, kdy byla naše republika skrze SSSR a RVHP a Varšavskou smlouvu v područí Rusů, napsal můj středoškolský spolužák něco vzdáleně podobného do písemky (Kterak konati při jaderném výbuchu? "Je to jedno, stejně všichni chcípnem"). Nafasoval za to ředitelskou důtku.

Čímž chci říct, že raději pomůžu Ukrajincům, než bych se za pár let bránil Rusům.

P. Kmoníček 15.5.2022 8:29

De Wintere, proč říkáte panu Rudolfovi soudruhu. On z vašeho kmene není. Máte v hlavičce nepořádek.

O. Mayer 15.5.2022 9:14

Jak nám říkal soudruh lektor Marxistické filozofie na stejný dotaz, soudruhovi je každý člověk soudruhem, i když mu třeba zrovna říká "budeš viset soudruhu"

V. Pokorný 14.5.2022 13:13

Tak si raději vomej pinďoura, pokud ho máš, ve vařící vodě. Rozsvítí se ti.

J. Vlček 14.5.2022 13:38

Pane Rudolfe, takovým jako jste vy, by slušel do rukou pancrfaust, na záda tornu, do ní řádnou sadu kaťátek, abyste měl na výměnu, kdyby vám náhodou přestal fungovat strachy svěrač, až byste stál v jednom šiku s fašisty z Azovu, při hájení té svobody na Ukrajině. ;-D

P. Dvořák 14.5.2022 18:27

A co vy tři kremrole, jak je v Moskvě? Co Lenin, nezapáchá? Žold ve zlatých rublech dorazil? ;-DRv

J. Vlček 14.5.2022 20:15

Ubožák P. Dvořák si neumí představit, že někdo může mít svůj názor, aniž by papouškoval to, co mu naservíruje televize.

Ze své praxe má zřejmě zažité, že mu za jeho lezení do rekta někomu vždy bylo zaplaceno. Ubožáku, běžte do brusele, třeba vám zaplatí. ;-D;-D;-D

J. Kostelanský 14.5.2022 20:41

Já jsem dlouho, předlouho nerozuměl pojmu "diskusní troll". Ty "oficiální" media totiž tohle slovo zničili, protože za trolla považují každého s jiným než povoleným názorem.

Ale díky vám, pane Dvořáku, jsem to konečně pochopil. :-)R^ Je to někdo, kdo málokdy řekne něco k věci, ale o to víc zamořuje diskusi svými bezduchými nadávkami a nesmysly. Jen proto, aby mohl útočit na lidi s jiným názorem. Zkrátka, někdo, kdo se v diskusích chová přesně jako vy. ;-D

B. Rudolf 14.5.2022 22:12

To, že si myslím, že zločinecké Rusko je potřeba porazit a potrestat a že za tím účelem je potřebné Ukrajincům dodávat zbraně, ještě neznamená, že chci nebo, že bych měl na Ukrajině bojovat.

Vypadá to tak, že jste obyčejný proruský trol, který nenávidí lidi, kteří mají jiný názor než vy.

J. Vlček 14.5.2022 22:27

Jste na omylu, pane Rudolfe. Já jen nemám rád poštěváčky, kteří hecují a přihřejvají si polívčičku, když se dva mezi sebou mydlí. Je-li to v měřítku sporu dvou států, říká se těmto hecířům váleční štváči.

K tomuto vysvětlení není vůbec zapotřebí, abych byl jakýkoli trol. Vás bych ale na tu Ukrajinu vyslal, abyste si užil a uplatnil svoji nenávist. ;-€

B. Rudolf 14.5.2022 22:36

Co si to vymýšlíte za nesmysly o nějaké polívčičce? Tady nejde o to, "že se dva mezi sebou mydlí". Tady jde o to, že jedna země byla přepadena armádou jiné země. A jde o to té přepadené zemi pomoci. A také jde o to, že Rusko nám vyhrožovalo jadernou válkou, přepadením Polska, Finska a Švédska. Tak jaképak hecování?

A ve mně není žádná nenávist. To, že zločin nazývám zločinem, není projevem nenávisti. Naopak vy byste lidi, kteří mají jiný názor než vy, nejraději posílal do války.

J. Vlček 14.5.2022 22:41

Nikoho bych do války neposílal, nemám válku rád. Válečné štváče bych tam ale vyslal povinně, aby je přešly choutky.

J. Jurax 14.5.2022 18:45

Rusko se projevilo jako zločinecký stát, který musí být poražen a vytlačen z ukrajinského území, pravíte.

Ano, nicméně pak vyvstává otázka, jak toho v praxi dosáhnout. A sekundárně co se separatistickými republikami.

B. Rudolf 14.5.2022 21:22

To, k čemu se teď schyluje, je "opotřebovávací válka". A jediná možnost jak dosáhnout toho, aby skončila co nejdříve a nikoliv vítězstvím Ruska, je dodávat Ukrajincům vhodné zbraně a vydržet se sankcemi. Rusko rozumí jenom hrubé síle - bohužel.

Pokud jde o separatistické republiky, těžko říci. Myslím, že jejich občané hořce litují svých snah o odtržení, když teď vidí k jakým zločincům se chtěli přidat - respektive, jak vypadá ruská ochrana v praxi. V současnosti si myslím, že nejprve je potřeba z nich ruskou armádu vyhnat.

J. Vlček 14.5.2022 22:00

Myslím, že vaše toužebné přání je otcem vaší myšlenky, pane Rudolfe, jinak to ani není možné.

Nebylo by naopak smysluplnější se domluvit? Na Ukrajině přece nežijí jenom Ukrajinci, jsou tu i jiné národnosti, nebo ne?

Kdybychom my při dělení Československa na Česko a Slovensko postupovali ukrajinským způsobem, tak jsme se mezi sebou pomlátili a svoji zemi zdevastovali. Náš postup by tedy mohl sloužit Ukrajincům jako příklad civilizovaného řešení národnostní otázky, nemyslíte?

Nebo chcete dávat přednost devastaci celé Ukrajiny, boji do posledního Ukrajince? A v zájmu koho? Vždyť je to vyloženě zástupná válka USA proti Rusku, ve které Ukrajinci jsou pouze kanonenfutr.

Nelze nevidět, že na tuto válku doplatí nejen Ukrajina, ale celá Evropa, včetně naší země. [>-] Tím kdo se bude radovat budou USA. !

B. Rudolf 14.5.2022 22:17

Ale tady se přece není na čem domlouvat. Jedna zločinecká země porušila veškerá pravidla a vtrhla do jiné země, kterou se pokusila dobýt. Je to takto jednoduché.

Zločince je potřeba nejprve porazit, pokud je to možné. To, že je to možné, sice není jisté, ale zatím to vypadá tak, že to možné je.

Tato zločinecká země už vyhrožuje přepadením Polska, Finska a Švédska. Proto je nutné ji porazit takovým způsobem, aby jí na podobné zločiny na dlouho zašla chuť.