8.10.2022 | Svátek má Věra


Diskuse k článku

VÁLKA: Putin a jeho projev

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
H. Lukešová 23.9.2022 13:06

Je to sice příspěvek mimo téma tohoto článku, za což se omlouvám, ale stojí za to ho napsat, když k tomuto tématu není žádný hlavní článek.

Po umučení íránské ženy, která neměla "správně nasazený" šátek pokračují demonstrace, proti kterým vládnoucí islamo-nacistický režim šítských ajatoláhů použil sílu a o život přišlo již 31 lidí.

A co na to západní feministky, které mají plná ústa práv žen na Západě, kde jim nic nehrozí a mektají o tom, že ženy mají mnohdy menší platy než muži, či nemají na některých pozicích paritní zastoupení s muži, ale to jsou banality ve srovnání s postavením žen v islámském světě.

Tam by byl skutečný feminismus zapotřebí, aby skutečně pronásledované ženy měly zastání, ale ticho západních feministek je vážně "ohlušující". Dnešní feminismus na Západě je vážně pro ostudu, neplní svou potřebnou úlohu a rozsévá nenávist mezi muži a ženami na Západě.

K. Křivan 23.9.2022 13:19

O to jim jde. Rozsévat nenávist mezi muži a ženami na Západě.

D. Laurencikova 23.9.2022 13:51

Sktecny feminismus byl kdysi. Dnes se feministky staraji o ruzne uchylky, nikoliv o prava zen. Alespon ne tech normalnich, ale tech transsexuelnich. Jinymi slovy o chlapy, kteri se citi byt zenou. Dnesni Feminstka je vlastne nepritelem zeny, da se rict.

H. Lukešová 23.9.2022 14:25

Ano, transžena znásilnila ve ženské věznici jiné ženy (vězenkyně) a přivedla je do "jiného stavu", smutné, vypovídá o moderních "úchylárnách".

Muž, sportovec, který není schopný vítězit v mužských disciplínách se prohlásí ze dne na den za ženu a just, co se nestane? Začne vyhrávat na plné čáře, jde od vítězství k vítězství, a právě o tom mluvila tenistka Navrátilová, transženy zničí ženský sport. Rolling schytala punc "transfobky" kvůli tomu, že napsala, že lidé, kteří menstruují, jsou ženy. Ale o tom jsme se spolu již bavily.

H. Lukešová 23.9.2022 14:27

.....tedy Rowling.....

K. Křivan 23.9.2022 17:38

Když se chlap prohlásí za ženu, aby získal nějaké výhody, pak by měl sundat před komisí kalhoty a být okamžitě na místě vykastrován. Ono by je to přešlo, oplodňovat vězenkyně ! ;-D Ve sportu taky. Gatě dolů, a když má cmprlíka, tak vypískat ! Nebo lépe vykastrovat.

H. Lukešová 23.9.2022 17:58

Ano, to je pravda, kdyby se k mužům, co se prohlásí za ženy jednalo, tak jak říkáte, pak by je možná takové choutky přešly (jinak pravopisně s tím příčestím u transžen je to jaksi složité, jaké i/y? Jsou muži nebo ženami? :-) Biologicky jsou stále muži.

K. Křivan 23.9.2022 20:57

No vidíte, to mě vůbec nenapadlo ! Jak je to gramaticky s těma tranďákama ? Y nebo I ?

Víte že by to vydalo na několik doktorských prací na fildě ? ;-D Po kastraci by žádný problém nebyl. Kastrát to je neutrum. Neplést s neutronem, to je zase jiná fakulta. Přeji hezký večer !

H. Lukešová 23.9.2022 22:03

Děkuji, také přeji hezký večer a dobrou noc.

D. Laurencikova 23.9.2022 18:22

Zijeme v tezce nemocnem svete. A kdo jeste ma rozum a troufne si rict, ze "cisar pan je nahy", na toho se vrhnou ti "korektnit" jako harpyje a uz ho lyncuji, tak jako pani Rolling.

H. Rybnická 23.9.2022 22:24

Paní Lukešová, byla jste volit? Volební právo pro ženy vybojovaly (západní) feministky. Předpokládám že máte za sebou vysokoškolské studium. Studium pro ženy vybojovaly (západní) feministky, ne napodledy za velmi tvrdých podmínek-

Před nějakým časem zde zveřejnila jedna česká rádobyekonomka článek o tom, že mzdová nerovnost mužů a žen je přirozená - dovolila jsem si k tomu přidat něco z moderní personalistiky, která to samozřejmě vidí trochu jinak.. Tak tak že jsem nebyla ukamenována zdejšími pány, všechny diskusní příspěvky bez vyjímky se postavily na stranu oné paní autorky. Jak to myslí občané České REpubliky? Jsme v 19. století?

Různé kultury mají své vlastní a samozřejmě rozdílné zvyklosti, tradice a problémy. Právě jsem zhlédla masivní demonstraci v Iránu kde stovky hluboce zahalených žen protestují PROTI rozvolnění svých vlastních tradic a kultury islámu, včetně toho zahalení. BYlo jich neméně než včera těch, kteří protestovali proti islámu co státní zřízení. Asi tak jak televize ukazuje občany Ruska, kteří nadšeně odchází k odvodu.

Neměli bychom nechat občany a lidi různých kultur se vyrovnat se svými tradicemi sami, co myslíte?

H. Lukešová 24.9.2022 10:26

Ano, byla jsem volit. Paní Rybnická, píši, že DNEŠNÍ feminismus je pro ostudu, ne ten dřívější. Zásluhou feministek z 19. a počátku 20. století smíme jako ženy studovat, pracovat a těšíme se z téměř rovných svobod s muži a já jsem za to spokojená a vděčná.

A Írán? To je vážně složité téma. Dobře některé muslimské ženy jsou se svým postavením spokojené, ale co ty, které by chtěly svobodu? Nechat je napospas kmenovým islámským tradicím a nebo jim pomoci ke svobodě? Jak se říká, mnohdy má každá mince dvě strany.

H. Rybnická 24.9.2022 12:19

Paní Lukešová, tak jednoduché to není. "Svoboda" není jenom hodnota, prtože ji Evropané za hodnotu považují. Svoboda by mohla být také na příklad hodnota považovat ženu bez zahalení za to pro co existuje v každém jazyce neslušné slovo. Nemyslím, že by někdo byl oprávněn toto hodnotit.