4.12.2022 | Svátek má Barbora


Diskuse k článku

VÁLKA: Putin a jeho projev

Své vystoupení z 21. září zahájil ruský prezident větou, v níž lze napočítat hned několik lží. Těmi je ostatně prošpikováno celé jeho vystoupení. Proto jsem měl chvílemi pocit, že nemáme rok 2022, ale 1938 a jsme v Německu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
K. Filip 23.9.2022 6:16

Tak režim na Ukrajině není, ani nebyl demokratický. Opozice je zakázána. Dále se nemá smysl vyjadřovat, pan Stejskal jen pokračuje v masírce liberálních eurohujerů.

F. Žůrek 23.9.2022 3:39

Vladimir Putin povádí jedinou věc: Brání Rusko! Brání Rusko vůči bezbřehé liberalizaci, kde v současnosti snad již neplatí ani žádné zásady!!!

Ano. Dobré ráno!

Vladimir Putin jako prezident Ruska má na starosti ruský lid! A má také povinnost ruský lid bránit!

Toto je již válka a střetnutí Východu (Ruska) se Západem. Vladimir Putin se ocitl de facto, bohužel, v izolaci. Jeho pravda a víra je ohrožena! On to nazval z počátku jen speciální vojenskou operací, ale ono se skutečně válčí! A umírají lidé!!! Bohužel!!!

Mělo by se začít od "A" a ne od "Z"....!!!

Rusko je Rusko. Je jiné! "Možná zaostalé!!!"

Rusko je možná zaostalé, neboť není zde ještě plno reklamy a mnoho různých věcí, a je bez jiných zbytečností. Rusko bylo 70 let v područí komunismu!!! J. V. Stalin má svou určitou "velkou" vinu!

Stalin však Rusko osvobodil! Především od fašismu! A celý ruský národ nesl těžké břímě 2. světové války!!! Ještě bez atomové bomby...

ANO. Rusko neslo břímě 2. světové války a SOUČASNĚ i břímě komunismu! Obojí současně!!! Kdo na tom má však vinu...???

To zanechalo na Rusku značné stopy.

A Rusko je také velý kus Evropy! Rusko je v těžkém vnitřním stavu. To je také veliká pravda...! On si to uvědomil najdříve M. S. Gorbačov. Který však neviděl ještě za hranice komunismu... Vladimir Putin není naivní ani hloupý... On také nemá žádné roupy. On velice dobře vidí, v jakém stavu je JEHO RUSKO!!! Rusko je ve špatném stavu. Po komunismu... Obtížně se přitom vyrovná "Západu." Ale jde o PRAVDU!!! Opravdu jde o pravdu... NA ČÍ STRANĚ JE "PRAVDA"?! O to se bojuje. To je dnes otázka... Zdař Bůh! A přeji všem pěkný den!

F. Žůrek 23.9.2022 4:41

Je to velice nešťastná vnitřní válka. Ukrajinu je velmi obtížné oddělit od samotného Ruska... Jsou to takové spojité nádoby...

A dále.

Komunismus byl vymyšlen na "západě." Marx, Engels. A potom Lenin to přenesl do Ruska a chopil se toho Stalin. Nešťastná doba pro současné Rusko.

Komunismus neuznává etiku a víru.

Dnes Západ nemá pravici, spíše jen levici.

Máme se dobře... Ale kde je výchova...?

Chování je více než vzdělání...

Technika mnoho nám nepomáhá... Ani lidem ve všem nepomůže... Věda bez správné filosofie (i víry) není vědou...

Lidský svět je složitý, dobro a zlo...

Buďme na straně dobra...

Zdař... Tolik ještě má glosa.

P. Pospisil 23.9.2022 7:18

Přiznám se, že si nejsem jistý: je to míněno vážně, nebo jsem nedokázal identifikovat sarkasmus a ironii?

V. Kopta 23.9.2022 7:24

R^

J. Lukavsky 23.9.2022 8:21

"Stalin však Rusko osvobodil! Především od fašismu!" No od fašizmu těžko, ten byl v Itálii a trochu ve Španělsku. V Německu byl nacizmus (nacionálně socialistická německá dělnická strana). No a trošku Vám zapadlo, že Stalin nejdříve Hitlerovi pomohl vyrůst (pakt Ribbentrop-Molotov), potom s ním bratrsky napadl Polsko, čímž začala 2.sv.válka. No a na Ukrajině nejdříve Hitlera vítali jako osvoboditele od Stalina (Holodomor aj. výdobytky) než zjistili že to je jako z louže pod okap. No jak říkal V.I.Lenin: Učit se, učit se.... J.L. end

I. Viteker 23.9.2022 13:09

Tak určitěěě ! Vláďa Putinů má ruský lid rád. Proto v Rusku neznají splachovací záchod ani zpevněné komunikace. Proto on a jeho kámoši mají jachty delší, než je bitevní loď s pozlacenými WC, zatímco životní úroveň obyčejných Rusů by nechtěl asi nikdo. Proto taky v Rusku není žádný průmysl krom těžebního, a ten si pěkně rozdělila jeho partička. Proto taky Rusům, v rámci usnadnění přístupu k informacím, zjednodušil přístup internetu. Těch jeho zásluh by se dalo napsat ještě tak na 2 stránky, ale nechtěl bych to s tím vychvalováním přehánět. Vy musíte být myšlením nepoznamenané individuum, nebo ruský troll.

M. Šejna 23.9.2022 0:48

Majdan samozřejmě ozbrojených převratem byl. V roce 2014 se to dokonce nazývalo puč. Teprve pan Stejskal to dokázal přemalovat na prodemokratickou revoluci.

Pan Stejskal už zapomněl, že ta jeho prodemokratická revoluce si vyžádala desítky mrtvých a že "demokratičtí revolucionáři" nutili tehdejsi poslace hlasovat pod hlavněmi samopalů .

Navíc před tou "prodemoktatickou revolucí" na Ukrajině už demokracie byla. Jen tam ve svobodných volbách vyhrál ten, kdo se nám nelíbil, tak jsme ho pomohli svrhnout.

K. Machala 23.9.2022 1:21

Bez ohledu na to, jak si tehdejší demonstrace nazvete, byly svobodné volby i potom, včetně účasti proruských stran. To samé nelze říct o Rusku, kde opozice byla vymazána, pozavírána a přiotrávena atd. V době Majdanu bylo ekonomicky zle a většina voličů byly proti Janukovyčovi, tj šlo o uspíšení nových voleb. Střílení do lidí dělal Janukovyč, i když Moskva vám to říká naopak.

M. Šejna 23.9.2022 1:30

Jo aha,

takže to bychom mohli stejným způsobem urychlit nové volby i u nás.

Týdny trvající demonstrace na Letné doplněná střelbou a útěk Fialy s pétikolkou do zahraničí.

V. Kuhaj 23.9.2022 8:56

OK, nechci používat styl "A v Americe zase bijou černochy", ale nedá mi to - jak se díváte na současné snahy kriminalizovat Trumpa jen proto, aby se nemohl účastnit dalších prezidentských voleb? Když je nám líto Navalného, proč ne Trumpa?

J. Lukavsky 23.9.2022 8:25

"prodemokratická revoluce si vyžádala desítky mrtvých" No nějakých 50 zabitých? Co to je, vždyť dodnes na Ukrajině padlo snad 50 000 Rusů.... "nas mnógo" už neplatí? Nebo neplatilo? V každé revoluci umírají lidé, když neumírají tak to není revoluce. J.L. end

M. Šejna 23.9.2022 0:21

Já bych jen panu Stejkalovi připomněl, že agresi proti Srbsku a Černé hoře jsme nazvali humanitárním bombardovaním, a tato agrese nešla oficiální název "Operace spojenecká síla".

Takže Putin nevymyslel nic nového. Naučil se to od NATO.

Musíme si zvyknout, že v posledních desetiletích se už neválčí, ale operuje.

P. Pospisil 23.9.2022 7:19

Vy schvalujete agresi proti Srbsku a Černé hoře?

M. Šejna 23.9.2022 7:49

Ne.

Proč se ptáte?

P. Pospisil 23.9.2022 8:47

No, jestliže "Putin nevymyslel nic nového", tak zřejmě dělá něco podobného nebo srovnatelného. Tak mi z toho vyplývá, že neschvalujete ani Putinovu agresi. Chápu to správně?

R. Langer 23.9.2022 16:41

A on ji tady snad někdo schvaluje? :-P