29.11.2023 | Svátek má Zina


Diskuse k článku

VÁLKA: Neradostné vyhlídky

Přílišné lpění na zopakování Operace Dunaj (invaze do Československa v 1968) a příliš dlouhá snaha „sedět na více židlích“, spolu s účinnými ukrajinskými protiútoky, vedly k neschopnosti ruských invazních jednotek získat plnou kontrolu nad oblastmi dočasně ovládnutými na severu a severovýchodě Ukrajiny, a to ani po zastavení ofenzivního postupu. ,

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Lukavsky 23.4.2022 9:58

ZHN jsou jaderné i chemické. Nu pokud Saddám žádné jaderné neměl ani nevyráběl, pak proč se rok vykrucoval inspekci. Za rok je mohl klidně schovat doma či v některé spřátelené zemi. Ale pokud vím, tak USA vypráskaly Saddáma z Kuweitu zpátky domů a víc nic. Tedy poprvé. Podruhé ho už vytáhli z díry a hledalo se i na jeho území a našlo. J.L. end

J. Nevrkla 23.4.2022 9:58

Rozhodně tedy nejsem něčí agent.:-)

J. Nevrkla 23.4.2022 9:57

Tím si nebuďte tak jist. Považujete třeba za věrohodnějši asi měsíc starou informaci našich médií, že ruska armáda má pohonné hmoty a potraviny na tři dny? Tomu se říká uhlířská víra. Uvidíme, na čí straně bude více pravdy.

V. Zurek 23.4.2022 9:52

Pane Nevrklo, nenamahejte se. Jako prorusku agent jste uz davno odhalen a vase uvahy prakticky o vsem, co se tyce deni na Ukrajine, nejsou veruhodne. Nebyly, nejsou a nebudou.

J. Nevrkla 23.4.2022 9:50

Z toho se nevykrucujte, důvodem invaze do vzdálené země byla likvidace jaderných zbraní, žádné tam nebyly.. Izrael ničil výrobu íránskeho obohaceného uranu, ktery mohl být pro jaderné zbraně použít. Žádné tresty a sankce proti těmto zemím nebyly podniknuty, naopak ano. Metry jsou používány natolik různé, že to s právem ani s morálkou nemá nic společného.

J. Lukavsky 23.4.2022 9:43

"neexistující irácké jaderné zbraně" byly to ZHN, čili i chemické a ty se našly, likvidovala je anglická armáda. Prošlo to i u nás internetem, ale jelikož se to nepropíralo 24x denně tak to vyšumělo. No a výrobnu materiálu pro A bomby Saddámovi zlikvidoval Israel. Ale to nebyl jediný důvod, kupř. napadení sousedního Kuweitu, jistě zanedbatelná drobnost. Voni ti diktátoři časem zákonitě zblbnou a začnou dělat chyby. Napoleon, Hitler, ... dále nejmenovat. J.L. end

J. Nevrkla 23.4.2022 9:38

14 tisíc mrtvých Rusů na Donbasu za osm let řádění ukrajinských nacistů pro vás nic neznamená? Průměrné 1400 výbuchu na Donbasu každý den v týdnu před invazí také ne?

Před pár dny jsem viděl krátké video, které si pořídil a prezentoval Zelenskij ve své pracovně. Evidentně zfetovaný, podle lékařů kokainem. Ten si je schopen dovolit cokoliv. Nedavno prohlásil v televizi bývalý slovenský premiér Fico - ví se, že ukrajinské ministerstvo obrany řídí Američané. Zelenskij už v tom asi nehraje hlavní roli, pouze hraje podle scénářů jiných.

M. Husovice 23.4.2022 9:34

Navrhoval bych,při počtu vojenských expertů, vypravit vlak poradců na Ukrajinu, jako poradce Zelenského případně i Putina a válka by po prvních poradách skončila hned druhý den

J. Nevrkla 23.4.2022 9:30

Kaliningrad je na ruském území. Američanům dokonce tak vadily neexistující irácké jaderné zbraně vzdálené deset tisíc kilometrů od Ameriky, že podnikla obrovskou invazi. Myslíte, že by to u svých hranic tolerovala? Tak naivní snad být nemůžete.

Z. Lapil 23.4.2022 9:28

Ale no tak... Ani jsem moc nehledal, jen jsem zkusil www.ria.ru. A skoro okamžitě našel toto: https://russian.rt.com/ussr/news/982558-minoborony-mariupol-tela?utm_source=smi2#teaserId=11866954&teaserType=middleTopNews

Z. Lapil 23.4.2022 9:17

Asi slyšeli o salámové metodě.

Z. Lapil 23.4.2022 9:15

Možná i hodnotili, ale rozhodně by si nedovolili ani tu nejspeciálnější operaci.

F. Kusák 23.4.2022 9:12

Francie je Francie. A nevystoupila z NATO, pouze z vojenských struktur. To jen pro pořádek.

F. Kusák 23.4.2022 9:09

Tak řekl jiný názor. No a co? Buď nad tím mávněte rukou nebo argumentujte.

J. Lukavsky 23.4.2022 9:07

"Proto zřejmě má Putin takovou podporu, 83%" No v diktátorském režimu není problém vyrobit podporu 102,5%, určitě takovou měl i Hitler a má jí Kim III. Zajímavé je, že základna Ruska v Kaliningradu (dříve Královec) na hranici Polska (NATO) nevadí (asi tam jsou pouze a výhradně připraveny mírové holubičky se snítkou vavřínu v zobáčku) zatímco základna NATO na Ukrajině by strašně vadila a je nezbytné spustit "Speciální operaci". Nevěřím, že by NATO toužilo napadnout a vojensky porazit Rusko a to proto, že to nečinilo ani když se SSSR rozpadal a byl nejvhodnější okamžik. A Francie kdysi de facto vystoupila na pár let z NATO a přesto se žádná Internacionální pomoc nekonala. J.L. end

F. Kusák 23.4.2022 9:03

Á další válečná expert. Tak tohle já nečtu, přeci jen mám praktičtější zájmy. Vy byste se hodil do nóbl anglického klubu za Burské války.

J. Lukavsky 23.4.2022 8:57

"kdekomu kdeco" kupř. to, že Polsko, Estonsko, Bulharsko... se rozhodly vstoupit do NATO. Jsou nebo nejsou to suverénní země které mají právo si vybírat partnery. Pročpak asi všechny země, které se desítky let hřály v teplé náruči SSSR a RVHP a Varšavské smlouvy (kde tak vólno dýšet čelověk" se tak cpaly do NATO? Třebas nevěří tomu, že by se nemohly opakovat Internacionální pomoci Německu, Maďarsku, Československu, Polsku. J.L. end

G. Onion 23.4.2022 8:57

Už to tady zaznělo, ale zopakuji to ještě jednou, třeba pro Zamazala.

Kdyby Rusko chtělo opravdu zabrat celou Ukrajinu, tak by vedlo válku ve stylu SSA a NATO. Rozbombardovali by kompletní infrastrukturu, bez ohledu na civilní oběti a byl by konec. Příkladů je dost a dost, Bělehrad 1999, Irák 2003, Lybie 2011 a další.

Ale v případě téhle války je to trochu jinak, že jo Zamazale.V rámci možnosti funguje EE, teče voda, plyn je funkční, internet funguje, mobilní sítě atd.

Přesto jsem napsal mail na Genštáb, že vím o jednom válečném analytikovi a strategovi, jmenuje se Zamazal a je ho škoda aby ničil svůj talent v nějakým konzervativním plátku;-D;-D;-D

J. Nevrkla 23.4.2022 8:57

Jste si jist, že militarizovana Ukrajina s jadernými a biologickými zbranemi, s nárokem na Krym a Donbas, v NATO, s americkými zakladnami u ruských hranic, by Rusové nehodnotili jako chybu? Velká většina asi ano. Proto zřejmě má Putin takovou podporu, 83%. Myslí si, že jim nic jiného nezbývalo, než bude pozdě, cítili narůstající ohrožení. Nedivím se.

J. Karza 23.4.2022 8:50

Připomeňte mi to "kdekomu kdeco".

J. Lukavsky 23.4.2022 8:48

No máte pravdu v tom, že na Ukrajině na začátku vítali Hitlera jako osvoboditele od Stalina. Což není divu po Holodomoru a ostatních výdobytcích komunizmu. Než tedy zjistili, že to je z louže pod okap. Ale i u nás pořád žije řada lidí co nemají rádi Němce, nakonec ale ani Rusy po r. 1968. Za chyby se platí a Rusko dělá "čo bolo, to bolo, terazky...". Ale jenom hlupák opakuje staré chyby. A "speciální vojenská operace" je asi to co říkal Machiavelli "chyba je horší nežli zločin". J.L. end

J. Lukavsky 23.4.2022 8:43

To jistě, problém ale nastal, když si Rusko začalo pomocí svých dodávek surovin myslet, že tím má právo diktovat kdekomu kdeco. Být závislý v důležité věci pro stát na nevyzpytatelném dodavateli je nebezpečné. J.L. end

I. Schlägel 23.4.2022 8:37

Živočich nevrklo filozofuje. Sranda musí bejt, vole.

J. Ganaur 23.4.2022 8:33

Neskončí, právě kvůli té Korei.:-)[UA]

J. Ganaur 23.4.2022 8:30

...že lež má krátké nohy a pravda dříve nebo později vyjde najevo.Tak hlavně, abyste si toto pamatoval!:-)[UA]

J. Nevrkla 23.4.2022 8:21

Znám obsah toho pojmu, rétoriku, činy i symboly. Na Ukrajině jsou hojně používané, ale to byste musel zabrousit do trochu jiných médií, viděl byste toho dost.

Hlavně samopalu chránící bezpečnost volebních místností a voličů by v případě nezbytnosti nevadily. Důležité je, aby se voliči mohli svobodně referenda zúčastnit a aby svobodně a pod dohledem více stran mohli hodit do urny to, co chtějí. A pak je to nutno brát vážně. Demokratičtější řešení problému neznám.

L. Čája 23.4.2022 8:14

Čtěme Bibli, tam to všechno je. Např. v knize Genesis - 4, výňatek:

8I promluvil Kain ke svému bratru Ábelovi... Když byli na poli, povstal Kain proti svému bratru Ábelovi a zabil jej.

9Hospodin řekl Kainovi: „Kde je tvůj bratr Ábel?“ Odvětil: „Nevím. Cožpak jsem strážcem svého bratra?“

10Hospodin pravil: „Cos to učinil! Slyš, prolitá krev tvého bratra křičí ke mně ze země.

11Nyní budeš proklet a odvržen od země, která rozevřela svá ústa, aby z tvé ruky přijala krev tvého bratra.

A V+W:

Lidi na lidi jsou jako saně,

člověk na člověka jako kat.

Podívejte se na ně,

Musíte naříkat.

M. Kanda 23.4.2022 8:14

Co to blekotáte? To jako myslíte vážně? Referenda pod hlavněmi samopalů?

A kde máte ty nacisty? Znáte vůbec obsah tohoto pojmu?

R. Vacek 23.4.2022 8:07

??? EU už dávno měla vytvořit společný ekonomický prostor včetně Ukrajiny a Ruska. Přestat s blokovým dělením Evropy. A to právě proto, že EU potřebuje energie a suroviny z Ruska a Rusko potřebuje technologie a výrobky z EU.

Společná, provázaná ekonomika pak snižuje i tření mezi zeměmi a na takové Ukrajině by poklesla důležitost toho, jestli se bude orientovat na západ, nebo na východ.

J. Nevrkla 23.4.2022 8:02

V rozpolcené ukrajinské společnosti, kde se ukrajinští nacisté těžko mohou s Rusy snášet, mi připadá uspořádání referend, pokud možno za mezinárodního dozoru, jako nejlepší a nejdemokratičtější řešení. A pokud západní země nabízený dozor odmítnou, jako v případě Krymu, pak ho mohou provést země jiné.