9.12.2022 | Svátek má Vratislav


Diskuse k článku

VÁLKA: Na okraj zprávy AI o Ukrajině

Amnesty International (AI) se snaží vytvářet dojem, že je objektivní a používá jeden metr. Dle svého vyjádření „musí stát vždy na straně lidských práv, padni komu padni“. Působivá slova. Je tomu ale opravdu tak?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Novák 14.8.2022 12:14

Kostelanskému cinkly další ruble do kasičky. Takhle blbej přece být nemůže... ;-D Nebo jo? 8-o

L. Novák 14.8.2022 11:28

Drancování, rabování a krádeže. Rusové si stěžují na svou vlastní armádu

https://echo24.cz/a/SkkEi/ruska-armada-rabovani-kradeze-rusove-pisi-stiznosti-valka-ukrajina

I. Schlägel 12.8.2022 8:32

To je úplně jedno, že to není pravidelná armáda. Chovají se standardně jako dobytek a prochází jim to. Navíc znovu opakuji. Ukrajina se primárně brání, a to napadení ruskou armádou, Palestinci útočí primárně na civilní cíle. Je to stejné, jako by AI kritizovala obránce Stalingradu.

J. Lukavsky 12.8.2022 7:46

Srbové spustili První sv. válku a Miloševič málem Třetí. Jeho idea Velkého Srbska neštěstí skončila a on šel do báně. V Jugoslávii se rval každý s každým neb je to u nich takový obyčej. No ale Srbové vynikali. Kdo chce moc - nemá nic. J.L. end

M. Šejna 11.8.2022 23:55

Ale to já vím, že citujete. A protože pečlivě čtu, tak jsem i pochopil, že s tím citovaným autorem souhlasíte. A to ve veřejném prostoru.

J. Bárta 11.8.2022 22:49

Seznam všechny trochu myslící lidi zabanoval, takže veřejné mínění tam vytváří pouze ti poslušní z informacemi z ČT09.

A. Renjascu 11.8.2022 22:42

...za "padouchy" Ukrajince, přestože používají tytéž nelegitimní až morálně nepřijatelné...

A. Renjascu 11.8.2022 22:40

Tak dvojí metr AI je zřejmý a ve vztahu k Izraeli i dlouhodobý, ale mě zajímá, zda tento dvojí metr máme také my, respektive zda jej má také autor článku. Jde jen o otázku vnitřní poctivosti a to v případě, kdy jsou v každém z obou konfliktů naše sympatie v podstatě na opačných stranách není vůbec jednoduché. Pokud "fandím" Izraeli, tak je celkem jednoduché označit Palestince za "padouchy", kteří používají nelegitimní až morálně nepřijatelné způsoby boje. Pokud jsem ovšem zároveň "fanouškem" Ukrajiny, tak je z emocionálních důvodu dosti obtížné označit za "padouchy" Ukrajince, protože používají tytéž nelegitimní až morálně nepřijatelné způsoby boje. Jinými slovy není možné mít jedno bez druhého...

P. Smetana 11.8.2022 21:37

Lžete až se vám od huby práší. Rusové v Mariupolu, a nejen tam, stříleli a zabíjeli vše co se hnulo. Ukrajinec, Rus, Turek. Nebo si myslíte, že se jich nejdřív zeptali jakou řečí mluví? A Azovstal? To bylo poslední útočiště i pro civilisty. Mimo něj by je rusové postříleli jako jako křečky. A Azovstal dobývali rusové několik týdnů. Bombardovali a ostřelovali. Voják, civilista, Ukrajinec, Rus. Jestli počítáš s tím, že mají lidi krátkou paměť, tak ne všichni. Ty jsi hardcore lhář.

L. Stejskal 11.8.2022 21:27

REAKCE AUTORA - PRO P. ŠEJNU: Považuji na nutné Vás upozornit, že antistejskalovská posedlost Vám zabránila zaznamenat cosi hodně podstatného v mém článku. Ono srovnání, Vámi zcela mylně pochopené a nesmyslně interpretované, nepochází primárně ode mě, nýbrž jeho autorem je Michael Starr. Doporučuji pečlivěji číst a více přemýšlet, než začnete něco publikovat ve veřejném prostoru. Děkuji. - PRO P. NAVRÁTILA: Ohrazuji se proti Vašemu nařčení, že jsem "přikyvoval útokům islámských teroristů" vůči Asadovu režimu. V syrské občanské válce jsem držel a držím přísně neutrální postoj a mohu jen vyjádřit podiv nad tím, že jste to nepochopil. Děkuji.

P. Smetana 11.8.2022 21:12

Sleduji média, která považuji za seriózní, jak české tak i zahraniční. Ale rád si nechám poradit. Ze kterých médii čerpáš ty, tedy která považuješ ty za seriózní?

L. Novák 11.8.2022 20:10

Ty máš zjevně školení propagandisty od KGB/FSB. Znalec, nebýt té stařecké demence... ;-)

L. Novák 11.8.2022 20:07

Tebe prozradí tvoje ;-O výplody ve třech komentářích... Rv :-P [UA] [>-]

L. Novák 11.8.2022 20:04

:-) R^ !!

L. Novák 11.8.2022 20:03

To jste těm zas***ým ;-O putinovcům vypálila rybník. ;-D R^ [UA] [>-]

J. Kostelanský 11.8.2022 19:43

"Nicméně UA nepoužívá civilisty jako štíty."

Nechápu, jak může někdo takhle flagrantně lhát. A co jiného než lidské štíty byly ty stovky civilů, které byly násilím "evakuovány" do AZOVSTAL-u a dalších podniků, kde se ukrývaly jednotky ukrajinské armády? Nač tam ty stovky civilů AZOVci potřebovali, když sami prý neměli dostatek jídla a vody? Asi z čisté lidské lásky k bližnímu svému. :-) Dejme tomu, že ja skutečně chtěli chránit. :-) Ale jaký význam má takhle chránit řádově stovky civilů, když další desetitisíce zůstali ve svých obydlích? Má to jen jediný logický význam: Ukrajinci vědí, že Rusové nestřílí na rusky mluvící civily na východě Ukrajiny (jiní tam nebydlí ani nebydleli), a tak měli záruku, že pokud ti civilové jsou spolu s vojáky, že Rusové na ně útočit nebudou.

Mimochodem ukrajinští vojáci považují každého, kdo pořád bydlí na Donbasu, a otevřeně to těm lidem říkají, za "separatistu". Takový člověk je pro ně dobrý leda tak pro dělání těch lidských štítů... Nebo v lepším případe k okradení.

Nebo si fakt myslíte, že nejbezpečnější místo pro civily je ve válce tam, kde je největší koncentrace bránících se vojáků? To bych rád p. Teplého viděl, s jakou radostí by se šel dobrovolně takhle ukrýt...

Co se týče těch lidských štítů, ty jsou starší než lidstvo samo. Viděl jsem jednou dokument o šimpanzí tlupě. Když se nějaký mladý a níže postavený samec cítil ohrožen starším a silnějším samcem, "půjčil si" od nejbližší matky její mládě a pečoval o něj. Velmi dobře totiž věděl, že ten silnější samec nebude riskovat zranění nebo dokonce smrt mláděte v případě konfliktu medzi nimi.

H. Lukešová 11.8.2022 19:24

Tak nejsem sice pan Stejskal, ale dovolím si odpovědět sama za sebe, AI by měla také kritizovat palestinské Araby, když za to samé kritizuje Ukrajince. Palestinci využívají civilisty jako živé štíty, působí kolem civilních objektů, tj. škol, mešit, nemocnic atd.

V poslední válce mezi Izraelem a palestinskými teroristy z Palestinského islámského z mrtvých palestinských 26 civilistů jich rakety samotného Palestinského islámského džihádu usmrtily 16. Takže AI užívá dvojí metr, to je jasné.

J. Kostelanský 11.8.2022 19:24

Těžká, přetěžká otázka pro pana Stejskala... :-) R^ Přímo nezvládnutelná, kvůli jeho ideologické zaslepenosti.

Pan Stejskal je tak zaslepený, že nevidí do očí bijící podobnost mezi Palestinci a Ukrajinci. Ve způsobu boje, v rozkrádání miliard, co přicházejí jako pomoc, v podpoře teroru, ve spoléhání se na Západ a v neposlední řadě také v podpoře, kterou ze Západu dostávají.

O. Kaucký 11.8.2022 19:23

Já také ne.:-P

M. Šejna 11.8.2022 19:18

Pane Schlagele,

uvědomujete si, že píšete jinými slovy to samé, co já? Jen vám uniklo, že AI se o Palestincich vůbec nezmiňuje proto, že to není pravidelná armáda suverénního státu, ale jen banda teroristů.

AI e nevěnuje kritice chování teroristů, mafianů a podobných nevládních skupin? AI vždy monitoruje jen vlády a vládní struktury.

Pokud pan Stejskal pozvedl význam palestinských teroristů na vládní oficiální armádu, pak udělal Izraeli medvědi službu, případně degradoval ukrajinskou pravidelnou armádu na úroveň palestinskych teroristů.

M. Šejna 11.8.2022 19:09

Pedofil N tady bude furt onanovat u mého jména.

A. Renjascu 11.8.2022 18:58

Pane Stejskale ta správná otázka zní: měla by AI začít kritizovat Palestince, protože si v podstatě počínají úplně stejně jako Ukrajinci a nebo by měla naopak přestat kritizovat Ukrajince, protože nechceme, aby Palestince musela v rámci jednoho metru kritizovat za totéž?

P. Smetana 11.8.2022 18:37

Sleduji média, která považuji za seriózní, jak české tak i zahraniční. Ale rád si nechám poradit. Ze kterých médii čerpáš ty, tedy která považuješ ty za seriózní?

P. Smetana 11.8.2022 18:30

No, a vidíš, já jsem na seznamu nikdy nebyl. Budu se tam ale muset podívat. Už jen proto, že tobě tak leží v žaludku. Asi proto, že tam budou pravdivé zprávy a komentáře.

P. Vychodil 11.8.2022 18:27

za ten komentář o diskuzi "souhlasících" máte R^R^R^...to je reminiscence schůzí soudruhů, kde vždy proběhnul konstruktivní dialog...

P. Vychodil 11.8.2022 18:23

ládíne, usamo bin, jsem rád, že si ještě živ a zdráv...mimochodem, máš už tečku číslo 4 ? spěchej ! Neváhej ! zaváháš, a jsi, víš kde ? no prostě v pééérdeli...

L. Novák 11.8.2022 18:18

Už chápu, proč blbci jako ty dostávají na Seznamu.cz doživotní BAN. :-P

P. Vychodil 11.8.2022 18:18

problém hošanů, jako jsi ty, je fakt, že nevíš nic o propagandě...pokud ti není 70+, tak víš akorát kulový...

A. Teply 11.8.2022 18:16

Zprávy a komentáře jsou na Seznamu všeho druhu - převažují ty "správné".

A diskuse Vám vřele doporučuji - je to dialog "souhlasících" - o oponenta tam nezavadíte.

P. Vychodil 11.8.2022 18:15

smetanu si nedávám ani do kafe...

každou zprávu, milý P.S. validují či diskreditují zprávy odjinud...pokud jsi líný, pak čteš pouze tobě vyhovující informační zdroje...nebo jsi ustrnul v době, kdy byla žurnalistika nezávislá ?