8.12.2022 | Svátek má Květoslava


Diskuse k článku

VÁLKA: Na okraj zprávy AI o Ukrajině

Amnesty International (AI) se snaží vytvářet dojem, že je objektivní a používá jeden metr. Dle svého vyjádření „musí stát vždy na straně lidských práv, padni komu padni“. Působivá slova. Je tomu ale opravdu tak?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
I. Schlägel 11.8.2022 13:31

Na tento Váš argument mnohá vysoká škola života nestačí.;-)

H. Lukešová 11.8.2022 7:14

No jo no, je zde dvojí metr, když AI vydala denunciační zprávo o Izraeli, jehož vedoucí představitelé se vyjadřují, že by Izrael jako takový neměl existovat, podílí se na jeho delegitimizaci, démonizují izraelské židovské obyvatelstvo, které chce do jednoho posledního člověka zničit, což samo o sobě naplňuje definici antisemitismu podle IHRA, jen málo komu to vadilo, snad jen nám sionistům, ale na druhé straně, když dostanou napít z hořkého kalichu také Ukrajinci je celý mainstream na nohách.

Jistěže je to v pořádku, zpráva je nespravedlivá, ale má se jednat a měřit všem stejně. Pravdou je, že je Amnesty International ve skutečnosti krajně levicová teroristická organizace, která ospravedlňuje palestinské a jiné islámské teroristy. To AI, zločinecká organizace v takovéto podobě nemá právo existovat.

K. Křivan 11.8.2022 9:34

Má ale právo všech členů viset na kandelábru dokud je vrány nesežerou.

M. Pecina 11.8.2022 6:49

Demokratické státy by měly okamžitě přestat AI jakkoli podporovat.

V. Kuhaj 11.8.2022 6:45

To je sice hezké, že považujete za nanejvýš opovážlivé, když AI radí Ukrajině, jak má bojovat, ovšem ona nic takového neradí. V souladu se svým posláním jen upozornila na to, že ukrajinská armáda používá metodu lidských štítů.

Chápu, že vás to popudilo, neboť je pravdou, že to může být strategicky využito Ruskem, ale buďte trpělivý. My, kteří tvrdíme, že Putin nechce schlamstnout celý svět, ale konflikt je důsledkem problémů, které tu tam spatřily světlo světa reporážemi o Majdanu a fašizujících, stále sílících bojůvkách Ukrajiny budeme za chvíli čelit Rakušanovu vyšetřovacímu týmu, neboť i tato informace může být Ruskem zneužita, takže nás čeká osud "ruských švábů".

Takže se nebojte, spravedlnost dosáhne i na AI, kterou ani já rád nemám, protože si myslím že řeší pseudoproblémy a o skutečné porušování lidských práv nezavadí. To nejdůležitější přece je, aby bylo Rusko ideologicky poraženo, jen o to jde!

P. Hák 11.8.2022 11:34

R^

Podle toho materiálu z Bruselu, co zde byl mnohorát citován, je ruskou propagandou kde co, včetně zpráv o drahotě. Moc bych se nedivil, kdyby to u nás ti bruselštější než Brusel chtěli aplikovat v praxi tajné politické policie nebo nějakých spřátelených NGO.

M. Šurgot 11.8.2022 5:42

Z citace zpravy AI mne zaujala manipulace se zakladnim faktem. Ze udajne ukrajinska armada utoci z civilnich budov.

Jestlize ruska armada utoci na Ukrajinu, tak logicky postupuje z prostoru mimo mest a chce ta mesta obsadit. Coz znamena, ze se ukrajinska armada brani ve smeru postupu ruskych vojsk a zakonite musi stavet obranu i v obytnych ctvrtich, pokud jsou domy civilnich obyvatel ve smeru postupu.

AI by tedy mela “otocit” sve celkove zhodnoceni situace a kritizovat Rusko, ze utoci na mesta jako takova.

Jenze obsadit pole a vynechat mesta ve valce nedava zadny smysl. Coz urednici AI, sedici ve svych kancelarich v luxusu Zapadu ( proti zivotu ukrajinskych obcanu v rozbombardovanych mestech a vesnicich ), nejsou schopni pochopit.

Priklad mesta Vinnicja - v tomto meste ruska armada ze vzdalenosti nekolika set kilometru zautocila raketami na Dum dustojniku, stojici uprostred mesta. Na Vinnicju pritom ruska armada neutocila a z Domu dustojniku tedy na ruskou armadu nikdo nestrilel. Duvodem k utoku, uvedenym ruskou stranou, bylo shromazdeni ukrajinskyvh vojaku za udajne pritomnosti zahranicnich vojaku. Pominu-li prosty fakt, ze Ukrajina ma pravo na sve vysostne uzemi pozvat kohokoliv ze zahranici a ze Ukrajina ma pravo na svem vysostnem uzemi shromazdit vojaky, tak kde jinde by se takove setkani melo uskutecnit, nez v Dome dustojniku?!

Uz samotna logistika ruskeho zasahu je proti zasadam AI. Vinnicja byla a je hluboko v tylu Ukrajiny. Ruska rozvedka musela a stale v tom pokracuje, sledovat akce ukrajinske armady na celem uzemi Ukrajiny, tedy i daleko od oblasti frontovych boju a musela predat ruskemu veleni veskere info k zasahu. Termin a misto konani akce. Pripominam znovu, ze z Domu dustojniku nikdo nestrilel. Ruska vojska na Vinnicju neutocila a dodnes jsou od Vinnicje vzdalena stovky kilometru.

Navic to nebyl prvni utok na civilni budovu, z niz nikdo na nikoho nestrilel a ani nebyla pobliz fronty ve smeru nejakeho utoku, duvodem vzdy bylo, ze v te budove byli v

M. Šurgot 11.8.2022 5:45

.... duvodem vzdy bylo, ze v te budove byli vojaci.

K temto utokum vsak AI mlci. Vymluvne

J. Kouk 11.8.2022 6:48

Máte samozřejmě pravdu, nicméně jste opomněl rozstřílené budovy po roce 2014 na Donbase a vyjádření osob, které v nich byly a měli štěstí, že přežily na rozdíl od civilistů v civilních autech, jejichž záběry byly na YouTube. Tak že když by se nemlcelo tehdy, nemuselo se mluvit teď. Tehdy ani teď nikdo se proti zabíjení zásadně nepostavil a to nemluvím o schvalování jednoho zločinu bod samého počátku... Ukrajinským vládcem Sovětského svazu Chruščovem předány Krym Ukrajině a když se dvakrát před rokem Krym pokusil o referendum o vystoupení z Ukrajiny, podle tehdejší Ústavy povoleným referendem, tak jim bylo vyhrožování vojenským zásahem ze strany Kyjeva a to je taky fakt. Úmyslně nehovorim o jediném referendu, které sice proběhlo bez násilí, ale pod záštitou kulometů zelených muziku. Tak že co se týče Ukrajiny, byli podle mého názoru mnoho chyb a nedodělků a domnívám se, že jediná téže a to vojenským vyčerpáním jedné, či druhé strany, není tou nejsprávnější cestou i když mi čím dál připadá nejrealističtější, protože Ukrajina se pro nás stane obchodním rájem a Rusko méně nebezpečným ať už to dopadne remízou, nebo ne. Samotné Rusko i v případě kapitulace Ukrajiny ji nebude schopno znovu postavit.. Leda tak s Čínou a to se nebudeil libut jak nám, tak ani Rusku. Podle dosavadní situace se mi zdá nemožné, aby Ukrajina zvítězila a porazila Rusko. Poraženým bude vždy Ukrajina, když už teď musela prodat třetinu orne plochy USA

J. Lukavsky 11.8.2022 7:25

"to nemluvím o schvalování jednoho zločinu bod samého počátku... Ukrajinským vládcem Sovětského svazu Chruščovem předány Krym Ukrajině" no řekl bych, že v té době to bylo jen pošoupnutí administrativní hranice Krymu aby sousedil přímo se svazovou republikou Ukrajinou. Něco jako když se na Vysočině pošupovala hranice Moravy aby to z nějaké vesnice měli blíž na okres a do nemocnice. Tenkrát to nemělo žádný jiný význam tam ani tam. Nu ale ukázalo se.... Ty snahy Krymu o samostatnost jsou jistě dojemné, ale uvědomují si Krymčané, že kupř. jsou zcela závislí na vodě z Ukrajiny? A na jejich obilí? A že s Ruskem je spojuje jen jeden most? Trochu mi to připadá jako když puberťák se hodlá zcela odříznout od naprosto nemožných a nesnesitelných rodičů s tím, že si nechá jen jejich platební kartu a bude u nich zadarmo bydlet a jíst. J.L. end

K. Křivan 11.8.2022 9:40

Teď je s Ruskem spojuje už celý pozemní koridor. A ten bude ještě širší.

J. Lukavsky 11.8.2022 9:43

"A ten bude ještě širší." Až bude kolem celé Země... no kdož ví, chuť by jistě byla. J.L. end

P. Vychodil 11.8.2022 10:16

no, a ukrajinci provokovali tak dlouho (alespoň v očích tzv separatistických republik), až výsledkem bude nová mapa, kde ukrajina bude něco jako okres kolem Kyjeva...

J. Lukavsky 11.8.2022 13:11

No jen aby to nedopadlo jako když Vůdce musel vyhovět prosbám Sudetských Němců aby je osvobodil od útlaku a vraždění od Čechů..... no zajímavé je, že ty separatistické republiky dosud uznalo jen Rusko a pár mopslíků. , Skoro se vtírá myšlénka, že ty separatistické republiky byly stvořeny jen a jen v Kremlu aby si vytvořili jakousi záminku pro Speciální vojenskou operaci. PS: Jistě ten útlak rusů na Ukrajině řešila OSN, Rusko je člen Rady bezpečnosti tak jistě postupovalopodle pravidel OSN. Nebo ne? Vzalo to hopem? J.L. end

P. Vychodil 11.8.2022 15:58

no, zkus to porovnat s kosovem, když zde tak srovnáváme UA s Israelem...

J. Lukavsky 12.8.2022 7:46

Srbové spustili První sv. válku a Miloševič málem Třetí. Jeho idea Velkého Srbska neštěstí skončila a on šel do báně. V Jugoslávii se rval každý s každým neb je to u nich takový obyčej. No ale Srbové vynikali. Kdo chce moc - nemá nic. J.L. end

S. Sedlák 11.8.2022 4:32

Pěkně se AI odkopala.

Jeden můj známý, volyňský Čech usazený po válce u nás mi povídal, jaká válka je a co to znamená když "jde fronta". Pro ten účel měl ještě léta po válce pod postelí kufřík, kde měl uloženo vše důležité, takže když písknou, tak jde.

Při bojích ve městech se obránci musí krýt kdekoliv, kde to jen jde. Obránci, zvlášť pokud je agresor v přesile, má velmi omezené možnosti.

J. Vintr 11.8.2022 0:52

Pane Stejskal, jste znám jako přítel Izraele a poslední dobou jako velký kritik Ruska. Neuvědomujete si , že zde existuje velmi jasná paralela, které tyto vaše postoje staví do naprostého protikladu? Útoky palestinských teroristů na izraelské civilisty jsou obdobou osmi let útoků ukrajinské armády na civilisty v "separatistických republikách" A "brutální Ruská agrese", která byla odpovědí na tyto útoky, je obdobou "izraelské agrese" vůči palestincům v pásmu Gazy. Rozdíl je jen v tom, že Rusi se nespokojí jako Izrael s časově omezenou akcí, po které se palestinští teroristé za pár týdnů otřepou a pálí dál na Izrael své rakety, ale chtějí ten problém vyřešit natrvalo....

P. Smetana 11.8.2022 1:18

Pane Vintr, lžete. Ostatně jako vždycky. Ukrajinská armáda neútočila osm let na civilisty. Na Donbase docházelo osm let k přestřelkám mezi ukrajinskou armádou a armádou separatistů, tvořenou většinou ruskými vojáky "na dovolené". Na místě byla mise OBSE, která situaci monitorovala. Podle zpráv OBSE byla většina přestřelek vyprovokována separatisty. Vše ostatní je jen lživá ruská propaganda, které vy tak ochotně sloužíte

J. Vintr 11.8.2022 1:50

Jasně, všechno co se nehodi do krámu, je lživá ruská propaganda. Zatímco naše propaganda nikdy, nikdy nelže.... Mimochodem ta naše propaganda také nikdy nezmiňuje ty raketové útoky hodných Palestinců na ten zlý Izrael.....

H. Kotaz 11.8.2022 6:44

R^

V. Kuhaj 11.8.2022 6:56

R^!

I. Schlägel 11.8.2022 8:42

O raketových útocích "palestinců" na civilní cíle v Izraeli jsou informace běžně dostupné dokonce i v ČT. Chcete odkaz, trubko?;-D

J. Vintr 11.8.2022 9:03

O kolika takových útocích, které probihaji prakticky den co den po mnoho let, se ta naše propaganda zmínila?

I. Schlägel 11.8.2022 12:13

Máte sledovat zpravodajství, trubko. Pak byste se tak přitrouble neptal.

P. Smetana 11.8.2022 9:32

Zase lžete. Raketových útoků Palestinců byla/jsou naše média plná. Baví vás to takhle lhát? Každý se může o vaší prolhanosti lehce přesvědčit.

I. Schlägel 11.8.2022 13:35

Následky absence nanočipů v krvi mají u antivaxerů fatální účinky na schopnost logického uvažování a porozumění psanému textu o více než pěti slovech.;-D

V. Kuhaj 11.8.2022 6:55

Nelže, pane Smetano, ta paralela tady opravdu je. O tom, co ruskému vpádu na Ukrajinu předcházelo, víme všichni málo, navíc už tehdy bylo patrné ideologické zabarvení reportáží v neprospěch Ruska. Nicméně když jsem viděl ohořelého, napůl z okna vykloněného "separatistu", kterého někdo z Ukrajinců zastřelil (ano, o Majdanu mluvím, o tom, že "separatisté" někde schůzovali, Ukrajinci jim to tam podpálili a pak stříleli po těch, kteří se snažili okny utéci), došlo mi, že tohle je fakt průšvih, a docela jsem postrádal seriozní rozbory na to téma, byť v té době ještě tu a tam k mání byly.

Mně je jasné, že to není jednostranné, ale víte, když někdo ještě před měsícem tyhle věci dával do souvislosti s tím vpádem, byl prohlašován za ruského trolla, protože Putin je přece jako Hitler, chce ovládnout svět. Tak chovám naději, že už se o těch příčinách snad konečně začne hovořit otevřeněji.

E. Velecký 11.8.2022 7:30

Pocet obeti v konflikte medzi Ukrajinou a separatistickymi republikami postupne klesal. V roku 2021 do septembra klesol na 20. Na puhych 20 oproti tisicom z rokov 2014 a 2015 a stovkam z rokov nasledujucich. Situacia sa evidentne stabilizovala.

Preco bolo treba za tejto situacie vpadnut na Ukrajinu pod heslom ochrany proruskej casti obyvatelstva? Vysledok: dnes zomieraju tisice ludi na oboch stranach.

V. Machálková 11.8.2022 8:14

Když se podle Vás konflikt zklidňoval, proč 18.02. tohoto roku stala ukrajinská armáda s bataliony Azov, Pravý sektor ,Ajdat atd. na hranicích Donbasu, připravená ke konečnému řešení?