9.12.2022 | Svátek má Vratislav


Diskuse k článku

VÁLKA: Na okraj zprávy AI o Ukrajině

Amnesty International (AI) se snaží vytvářet dojem, že je objektivní a používá jeden metr. Dle svého vyjádření „musí stát vždy na straně lidských práv, padni komu padni“. Působivá slova. Je tomu ale opravdu tak?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kostelanský 11.8.2022 19:43

"Nicméně UA nepoužívá civilisty jako štíty."

Nechápu, jak může někdo takhle flagrantně lhát. A co jiného než lidské štíty byly ty stovky civilů, které byly násilím "evakuovány" do AZOVSTAL-u a dalších podniků, kde se ukrývaly jednotky ukrajinské armády? Nač tam ty stovky civilů AZOVci potřebovali, když sami prý neměli dostatek jídla a vody? Asi z čisté lidské lásky k bližnímu svému. :-) Dejme tomu, že ja skutečně chtěli chránit. :-) Ale jaký význam má takhle chránit řádově stovky civilů, když další desetitisíce zůstali ve svých obydlích? Má to jen jediný logický význam: Ukrajinci vědí, že Rusové nestřílí na rusky mluvící civily na východě Ukrajiny (jiní tam nebydlí ani nebydleli), a tak měli záruku, že pokud ti civilové jsou spolu s vojáky, že Rusové na ně útočit nebudou.

Mimochodem ukrajinští vojáci považují každého, kdo pořád bydlí na Donbasu, a otevřeně to těm lidem říkají, za "separatistu". Takový člověk je pro ně dobrý leda tak pro dělání těch lidských štítů... Nebo v lepším případe k okradení.

Nebo si fakt myslíte, že nejbezpečnější místo pro civily je ve válce tam, kde je největší koncentrace bránících se vojáků? To bych rád p. Teplého viděl, s jakou radostí by se šel dobrovolně takhle ukrýt...

Co se týče těch lidských štítů, ty jsou starší než lidstvo samo. Viděl jsem jednou dokument o šimpanzí tlupě. Když se nějaký mladý a níže postavený samec cítil ohrožen starším a silnějším samcem, "půjčil si" od nejbližší matky její mládě a pečoval o něj. Velmi dobře totiž věděl, že ten silnější samec nebude riskovat zranění nebo dokonce smrt mláděte v případě konfliktu medzi nimi.

P. Smetana 11.8.2022 21:37

Lžete až se vám od huby práší. Rusové v Mariupolu, a nejen tam, stříleli a zabíjeli vše co se hnulo. Ukrajinec, Rus, Turek. Nebo si myslíte, že se jich nejdřív zeptali jakou řečí mluví? A Azovstal? To bylo poslední útočiště i pro civilisty. Mimo něj by je rusové postříleli jako jako křečky. A Azovstal dobývali rusové několik týdnů. Bombardovali a ostřelovali. Voják, civilista, Ukrajinec, Rus. Jestli počítáš s tím, že mají lidi krátkou paměť, tak ne všichni. Ty jsi hardcore lhář.

P. Vychodil 11.8.2022 16:44

můžeme tad na NP či kdekoliv jinde mudrovat...faktem ovšem je, že prozatimní veškerá pomoc UA je jaksi "rozpuštěna a vypuštěna"...podle kanadské firmy Secdev (neověřeno) ztrácí a ztratí UA všechna strategická naleziště uhlí, plynu, železa, stroncia, lithia, atd. atd. ve prospěch RF. tudíž naše (západní) závislost na RF se ještě zvýší...to snad ani není blbost, to musí být záměr...

A. Teply 11.8.2022 17:56

Ne každý si uvědomuje, že Rusko nevyváží jen ropu, plyn a uhlí - ale i jiné suroviny (a potraviny).

Putin je nicméně ideální obětní beránek pro strasti, které v EU ve skutečnosti způsobuje Green Deal. Kdyby Putin nebyl, musela by si ho komise vymyslet...

M. Šejna 11.8.2022 13:01

Znovu připomínám že Stejskal ve svém "na okraj" srovnává metody Palestinců s metodami Ukrajinců. Vadí mu, že AI za to kritizuje jen Ukrajince a Palestince nikoli.

Já k tomu dodávám, že AI nesrovnává ukrajinskou armádu s palestinskymi teroristy proto, protože ukrajinská armáda nejsou teroristé. Je to legální armáda a nikoli banda teroristů.

Srovnat Ukrajince s Palestinci považuji od Stejskala za urážku Ukrajinců.

I. Schlägel 11.8.2022 13:45

Pan Stejskal nesrovnává metody Palestinců a metody Ukrajinců. Poukazuje na ochotu AI kritizovat Ukrajinu za to, že brání svá města proti agresorovi, a neochotu té samé AI kritizovat "Palestince" ne za obranu, ale za agresi vůči sousednímu státu, navíc záměrně vedenou z palebných stanovišť u civilních objektů nebo přímo v nich. Bránící se Ukrajinci navíc nejsou to samé jako útočící "Palestinci".

L. Novák 11.8.2022 15:25

Ten osel Š to tady bude vylepovat pořád dokola... ;-D

M. Šejna 11.8.2022 19:09

Pedofil N tady bude furt onanovat u mého jména.

M. Šejna 11.8.2022 19:18

Pane Schlagele,

uvědomujete si, že píšete jinými slovy to samé, co já? Jen vám uniklo, že AI se o Palestincich vůbec nezmiňuje proto, že to není pravidelná armáda suverénního státu, ale jen banda teroristů.

AI e nevěnuje kritice chování teroristů, mafianů a podobných nevládních skupin? AI vždy monitoruje jen vlády a vládní struktury.

Pokud pan Stejskal pozvedl význam palestinských teroristů na vládní oficiální armádu, pak udělal Izraeli medvědi službu, případně degradoval ukrajinskou pravidelnou armádu na úroveň palestinskych teroristů.

I. Schlägel 12.8.2022 8:32

To je úplně jedno, že to není pravidelná armáda. Chovají se standardně jako dobytek a prochází jim to. Navíc znovu opakuji. Ukrajina se primárně brání, a to napadení ruskou armádou, Palestinci útočí primárně na civilní cíle. Je to stejné, jako by AI kritizovala obránce Stalingradu.

L. Beneš 11.8.2022 12:06

Autor nechce zaujímat stanovisko. Pokud ale AI oprávněně kritizovala praktiky ukrajinských ozbrojených sil a nám, kteří s Ukrajinci jsme společně ve válce, jak říkají naši představitelé, pak taková - byť pravdivá - kritika nám nezní dobře, a proto zasluhuje naše odsouzení. Tohle ale není žádné stanovisko.

J. Vintr 11.8.2022 12:15

My jsme nejen s Ukrajinci společně ve válce, ale teď nám dokonce politici chtějí napařit i válečnou daň....

L. Novák 11.8.2022 12:26

Tušil jsem, že pitomci ten nesmysl (Windfall tax, daň z "nezaslouženého" zisku, zisk "spadlý z nebe") přejmenují na válečnou daň hned, jak jsem to viděl v Babišově plátku... A další to roznesou po Internetu. Rv

L. Beneš 11.8.2022 12:54

Tak to asi v té válce nepochybně jsme.

K. Filip 11.8.2022 17:38

My jsme válce? Kdo nám ji vyhlásil? Šířit paniku je trestné.

P. Vychodil 11.8.2022 12:42

ve válce z naši demokracii již jsme byli již všude možně, Afganistán, Libye, Mali, Syrie, Irak, Srbsko,...teď UA...a pročpak tam nemáme žádnou vojenskou misi, ptám se jako podporovatel bojů za naši demokracii...

P. Vychodil 11.8.2022 11:16

co takhle "na okraj" rozebrat PR zelenáče s jeho manželkou na fotkách a interview Vogue ?

P. Holub 11.8.2022 10:03

Pane Stejskale, tentokrát bez výhrad s článkem souhlasím.

P. Vychodil 11.8.2022 9:56

všichni, co se vztekají a modrají či rudnou nad zprávou AI, nepochopili, že je to vzkaz pro Z., že by se měl pochlapit a ukázat nějaké výsledky, v opačném případě podpora končí. Herec nepochopil zprávu od H. Kissingera, později od Stoltenberga, tak mu to začnou říkat více polopatě...

A. Teply 11.8.2022 17:32

Pravda je, že mnoho případů, kdy AI vydává "nepříjemné" zprávy pro miláčky "liberálních demokratů" si neuvědomuji.

Nicméně z pohledu USA se situace vyvíjí dobře, ceny LNG rostou, zbraně se prodávají jako o závod, umírají Rusové a Ukrajinci, náklady nese Ukrajina a EU, Rusko je oslabováno. Snad jen sbližování Ruska s Čínou není pro USA přínosné - ale uvědomují si to Demokraté (nebo jen HK) ?

A nikdo jiný než USA nemá do dalšího vývoje konfliktu co mluvit.

P. Vychodil 11.8.2022 17:36

R^R^R^

L. Novák 11.8.2022 9:42

Skvěle napsáno! :-) R^

Putinova pátá ;-O kolona na českém Internetu a NP se z toho rozpálila do rudé barvy. :-P

P. Vychodil 11.8.2022 10:00

ládínku, kuk ! vyspinkal ses do růžova, nebo jsi držel žňovou hlídku proti proruským trolům ? A co ty, po přečtení takové zprávy, zrudnout nesmíš, tak zmodráš ? nebo ti naskáčou flíčky dle vzoru vlajky z pruhů a hvězd ?

O. Kaucký 11.8.2022 10:20

Když si ten článek pozorně přečtete, tak z něj vyplívá, že Ukrajinská armáda a Palestinci používají stejné nehumánní metody a AI je hodnotí poněkud rozdílně. Co s tím má vámi vybájená pátá kolona a Putin společného. AI je organizace financovaná vládou USA, Velké Británie a několika sponzory např. Sorošem. U těch si můžete stěžovat na neobjektivitu té zprávy. Když AI pomlouvá náš stát, tak se ti samí lidé, co ji za tuto zprávu odsuzují, tetelí štěstím a dávají jí zapravdu, jak je objektivní. Tak je objektivní nebo není? Do ruda jste se možná rozpálil vy.

L. Novák 11.8.2022 10:51

Nedělám si naději, že byste byl schopen pochopit, v čem je rozdíl mezi útočnou taktikou Palestinců a obranou Ukrajinců před ruskou imperiální agresí. :-P

O. Kaucký 11.8.2022 11:22

Vy asi budete nějaký význačný válečný analytik, jakých se v mediích, jak naseto, proto vám uniká, že používat občany vlastního státu, jako krytí bojovníků je nepřijatelné jak při útoku, tak i v obraně. Když na to upozorňují Izraelci, tak je nechce nikdo slyšet, když na to upozorňují Rusové , tak je nechce nikdo slyšet. V čem je rozdíl. Rusové jsou agresor, ano. To, ale nic nemění na tom, že používat občany jako lidské štíty je zločin.

Vy jen fandíte Ukrajině a nenávidíte Rusko, ale svět není černobílý.

L. Novák 11.8.2022 12:27

Nemám rád hloupé demagogy. Toť vše. :-)

P. Vychodil 11.8.2022 17:43

ládínku, jsem vesnický křupan, tož každý den chodím kolem stáda skotu...no, chce se mi říci, že takového vola, jako jsi ty, by asi do stáda nevzali...nemám rád zbabělce, co se schovávají za nováky. toť vše...

L. Novák 11.8.2022 18:18

Už chápu, proč blbci jako ty dostávají na Seznamu.cz doživotní BAN. :-P

P. Vychodil 11.8.2022 18:23

ládíne, usamo bin, jsem rád, že si ještě živ a zdráv...mimochodem, máš už tečku číslo 4 ? spěchej ! Neváhej ! zaváháš, a jsi, víš kde ? no prostě v pééérdeli...