18.8.2022 | Svátek má Helena


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Brecík 30.6.2022 21:19

Rusové musí, potřebují, nemají ..... Poznáte mapy? Já na UA byl. Dněpr je 3x větší než Dunaj!! Nad Kijevem je velká přehrada. To pro ty tupce, co volají po zničení mostu na Krym. Pokud Rusko = bez problémů, zničí mosty přes Dněpr, tak budou rázem Ukrajiny dvě. PS: Rusko dodává do EU plyn přes UA a tato bere poplatky za tranzit. Kijev svítí, metro jezdí, nádraží je nepoškozené. Voda a elektřina je k dispozici. Být na místě Ruska USA ( model Bělehrad ) tak už je Kijev bez energií, dopravy ..........

V. Kučer 30.6.2022 21:06

Chybička se vloudila, autorem článku je pan Kechlibar.

J. Kostelanský 30.6.2022 20:05

Nejen v tomto článku se o HIMARS píše jako o něčem, co Rusové nikdy nemohou zničit. Už se spekuluje o tom, jaké škody tenhle raketový systém bude páchat na ruské obraně.

Ale co když se ani pořádně nedostane ke střelbě?

U nás se o tom nepíše, ale Rusové Ukrajincům vybombardovali několik skladů munice a vojenské techniky dodané Západem. Počkali si, až si je Ukrajinci pěkně uloží do skladu (nebo několika skladů) a pak vše zničili několika raketami.

Mně by ze všeho nejvíc zajímalo, jak Ukrajinci zajistí, aby po několika málo výstřelech neskončili jednotlivé komponenty systému HIMARS jako kupa šrotu? Budou je ochraňovat BUKy nebo S-300-kami? Ale i ty přece dokážou Rusové zničit.

Na to, že po pár vteřinách od odpálení raket se můžou okamžitě přesunou jinam, bych se nespoléhal. Kam se totiž přesunou tak, aby je Rusové nemohli sledovat a zaměřit? Vidím to asi takhle: Ukrajinci odpálí pár raket HIMARS, pak se rychle přesunou na jiné místo a budou chystat další salvu. Příprava na palbu je ale o hodně delší než odjezd. A tak jej během příprav na další palbu zasáhnou ruské rakety.

Třeba si uvědomit také fakt, že ukrajinští vojáci se s tímto systémem teprve seznamují. Takže vše půjde zpočátku pomaleji než u zkušené obsluhy. Ruské rakety Iskander mají dolet až 500 kilometrů, maximální rychlost 2,1 km za sekundu a hmotnost kolem 500 kilogramů. Podle typu mohou létat jak po balistické křivce, tak jako rakety s plochou dráhou letu kopírující úroveň terénu. Když pak Rusové takovou raketu vystřelí z území Ruska, jak dlouho jí bude trvat, než zasáhne cíl na Ukrajině? 100 kilometrů raketa Iskander zvládne za plus minus 1 minutu.

A to pak Rusové mají v záloze ještě nové rakety Kindžal, které zvládnou za sekundu 3 kilometry a jsou schopny během letu manévrovat. Souřadnice cíle mohou být aktualizovány i v průběhu letu. Rusové je už v konfliktu použili a podle jejich slov v současnosti neexistuje žádný prostředek protivzdušné obrany, který by rakety uměl sestřelit.

J. Kostelanský 30.6.2022 20:05

Tak jaká bude tedy životnost systému HIMARS na ukrajinské frontě?

L. Kuča 30.6.2022 21:43

Velmi pochybuji o tom, že všechny reálné možnosti toho, jak by mohly být napadeny, už obsluhám na mysl nepřišly. Ovšem podle této logiky by měl veškeré boje vyřídit střely s plochou dráhou letu. Ono to asi jednak nebude tak jednoduché, a o tom, že se dozvíme kompletní technickou realitu nasazení jednotlivých druhů novějších zbraní včetně úlohy přidružených jednotek elektronického boje si nedělám nejmenší iluze. Počkejme na výsledky ..... a uvidíme. Podle mě je do jisté míry HIMARS reklamní akce, lepší než dvacet vojenských veletrhů, takže nejspíše mají zájem neudělat ze sebe neschopné pitomce, to by nezacinkaly $$$ ve firemní kasičce.

V. Novak 30.6.2022 16:29

napadá mě ještě třetí možnost - toho HIMARSe odpálit po cestě do postavení nebo přímo v něm.

P. Diviš 30.6.2022 17:42

Určitě to napadne i Rusáky. Pak je ještě ten problémek mezi nápadem a provedením.

L. Zídek 30.6.2022 11:26

Až naštveme Rusy dostatečně, tak zavřou plyn a mudrování o HIMARSU nikoho zajímat nebude. Ale v Bruseli budou lítat špunty od šampusu, že jsme se zbavili ruského plynu.

L. Kuča 30.6.2022 21:48

To né, ze šampáňa se přece uvolňuje zločinný kysličník !!

V. Kuhaj 30.6.2022 11:02

Já si říkal, že tohle téma tak úplně křeččí není... Díky za poučení, proti tomu nic. Já jen že Rusko říkalo, že když budou nasazeny tyto zbraně, nasadí silnější. Což chápu, jestli má někdo možnost nasadit silnější zbraň než protivník, zpravidla ji používá. Takže my se nebojíme, že ty dodávky zbraní vyeskalují ten konflikt až k použití atomu? Já se tedy trochu bojím.:-/

J. Nevrkla 30.6.2022 9:21

Už mě přestává bavit toho prechytraleho Kerchlibara číst. Měl by si vzít příklad z pana Křečka a být trochu pokornejsi.

M. Kechlibar 30.6.2022 9:26

Naštěstí to není povinnost :)

J. Nevrkla 30.6.2022 10:00

To rozhodně není. Jako není povinnost hrát válečné počítačové hry a u svého stolu vymýšlet strategii a taktiku. Důležitější je zaujmout k zásadnímu problému své stanovisko, jestli s naší propagandou člověk souhlasí nebo ne. Pokud ne, je k tomu potřeba trocha odvahy. Souhlasíte s nasazením těch Himarsu? Máme posílat další zbraně na Ukrajinu? Přinese to více škody nebo užitku? Chceme s Ruskem bojovat? Máme pravdu my nebo oni? Jak budeme žít? Chceme Nový světový řád pod vedením Ameriky? Chceme korporátní socialismus? Chceme fašistickou diktaturu? Já ne. Co vy?

M. Sedláček 30.6.2022 12:12

Lepší číst Kechlibara než ty vaše pindy ;-D

M. Kanda 30.6.2022 12:19

Nebojte, my si svá stanoviska zaujmout dovedeme. Ale pořád tady otravuje nějaký Nevrkla s tím, že každé jiné stanovisko než to jeho, je propaganda.

P. Diviš 30.6.2022 16:01

Souhlasíte s nasazením těch Himarsu? ANO Máme posílat další zbraně na Ukrajinu? ANO Přinese to více škody nebo užitku? NE Chceme s Ruskem bojovat? NECHCI, ALE CHCE RUSKO Máme pravdu my nebo oni? MY, NE VY Jak budeme žít? ČÍM MÉNĚ RUSKA, TÍM LÉPE Chceme Nový světový řád pod vedením Ameriky? NIC TAKOVÉHO NEHROZÍ Chceme korporátní socialismus? NE Chceme fašistickou diktaturu? NE, PROTO RUSKO NESMÍ VYHRÁT.

P. Dvořák 30.6.2022 19:22

Ovšem pan Nevrkla se těší, že bude dělat papaláše v nějaké gubernii. ;-D

P. Zeman 30.6.2022 17:42

naopak vy evidentně diktaturu chcete Rv Protože vaše kádrovácké otázky jako by vypadly bolševikům z papule

J. Jaroš 30.6.2022 21:05

Pane Kechlibar velmi si vás vážím a prosím neberte to jako podlejzání. Myslím si, že vaše knihy i články mají hlavu i patu a vždy si je se zájmem přečtu. Děkuji.

M. Kechlibar 30.6.2022 23:50

Díky moc :)

R. Polášek 30.6.2022 8:33

Koukám pan Křeček expanduje.;-D;-D

L. Kuča 30.6.2022 21:51

Nejspíš hackerský útok :-)

I. Polák 30.6.2022 8:25

Jsou autoři, kteří pod článkem ani nemusí být podepsáni vlastním jménem!

Vivat tiskařský šotek, vivat Křeček i Kechlibar, viva Ukajina.

B. Rudolf 30.6.2022 8:08

Pan Křeček prý panu Kechlibarovi vzkázal, že na raketomety HIMARS je odborníkem pouze Křeček. Je sice ještě pro jednou ochoten vzít pana Kechlibara na milost a vydat jeho článek pod svým jménem, ale to už je opravdu naposled a příště bude články o HIMARSech a o Ukrajině psát pouze jediný skutečný odborník na tuto problematiku a tím je pan Křeček.

Poznámka na závěr: Tato informace nebyla ověřena z žádného zdroje a možná, že ani není pravdivá.

P. Čech 30.6.2022 6:53

To je sice všechno hezké, pane Křečku. Chybí zde však jedno zásadní. Obecné odsouzení používání vojenské síly po celém světě k rozšiřování a udržování sfér vlivu velmocí a tím z jejich strany následné ovládání mnoha států. To je základní a zásadní příčinou nevraživosti mezi státy, na které se významně podílejí kdo? No přece zase politici politických stran. Běžní lidé si přece žádné války nepřejí. Ti chtějí normálně žít a ne válčit.

M. Kanda 30.6.2022 8:06

Autorem není pan Křeček, ale pan Kechlibar. Redakce to trochu popletla. Pan Křeček se začne zajímat o HIMARS teprve ve chvíli, kdy si ho bude moci pronajmout za regulované nájemné.

J. Jurax 30.6.2022 1:39

No, redakce Psa připsala tento článek panu Křečkovi, ač jeho autorem je pan Kechlibar.

Zajímavé ... :-(

B. Bublina2 30.6.2022 1:50

Už jsem Vám to psal výše, redakci nekritizujte, kdo zná přispívající autory ten okamžitě pochopil, že doktor Křeček tento článek nepsal, to je téma pod jeho rozlišovací schopnost;-D;-D;-D

B. Bublina2 30.6.2022 0:35

No a pak je třetí možnost, nejefektivnější...průzkumem zjistit, kde HIMARS je a zničit ho..prostředky na to Rusko má, a pak ještě čtvrtá podmínka...on ten HIMARS potřebuje taky logistiku na dopravu svého střeliva...takže narušit zásobování těch strašných HIMARS (což Rusko již dělá...železnice, cesty,mosty...etc...) a je to...teda, není to, v tomto případě hraje velikou roli čas (kdo to stihne dřív) a bez podceňování Ukrajiny, Rusko má na to, aby zareagovalo rychleji...lidské síly, bojových prostředků, techniky);-D;-D:-P[>-][>-][>-]

J. Peták 30.6.2022 6:05

Rusko střílí momentálně na pozemní cíle protilodními raketami s CEP 300+ metrů. Tím most netrfí ani náhodou.