4.2.2023 | Svátek má Jarmila


Diskuse k článku

VÁLKA: „Cherson sdan“, aneb Na špatném břehu široké řeky

Ruské vrchní velení – tedy generál Surovikin a ministr obrany Šojgu osobně – ohlásilo před pár dny v televizi, že ruské síly se stahují z Chersonu. A vskutku, město Cherson je už od pátečního odpoledne zase v ukrajinských rukou.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Vintr 14.11.2022 21:57

Ukrajina v podstatě už neexistuje. Je obrovsky zadlužená a bez stálého přísunu peněz z USA a EU by jako stát finančně zkolabovala. Jakmile se Američani rozhodnou, že už se jim nevyplatí dál do Ukrajiny cpát peníze, tak ten "stát" nebude mít z čeho fungovat.

R. Polášek 15.11.2022 7:03

Ukrajina bude po válce kompletně obnovena do 5 let penězi EU a USA. Zejména EU, protože EU každých 10 - 15 let potřebuje robotárnu s lidmi ochotnými a schopnými pracovat za pár šupů, protože firmy hlavně Západní Evropy potřebují producenty levných komponent. A vždycky co 10 - 15 let v předchozí zemi levná pracovní síla zdraží plus se práce taky prodraží implementací kompletní bruselské legislativy. Proto EU potřebuje každých 10 - 20 let "novou" zemi pro svou ekonomickou expanzi. A nyní to může být Ukrajina.

Hnací silou jsou nyní, když probíhá válka, kšefty zbrojařských firem, ale až válka skončí, budou nejméně dalších 5 let hnací silou 5 - 50 x větší kšefty na obnovu Ukrajiny financované z evropské a americké pomoci. A dalších 20 let pak budou kšefty z ukrajinských levných robotáren. Pokud EU mezitím nezkolabuje, což se taky může stát. Ale do ukončení války a obnovy Ukrajiny EU určitě vydrží.

R. Polášek 15.11.2022 7:05

Zatímco Rusko žádného investora nemá. Zásoby zbraní, které se začala hromadit už za Stalina, jsou téměř vyčerpány, nové zbraně ruské zbrojovky vyrábějí jen podle toho, kolik se povede ze Západu propašovat chipů nebo kolik se jich povede získat z ze Západu importovaných praček. Rusko veškeré své finanční rezervy plus peníze vytvářené vnitřním dluhem už roky investuje do armády a to všechno se nyní pálí ve válce na Ukrajině. Nerozhoduje, jestli Rusko po válce některá ukrajinská území udrží nebo je ztratí, z války vyjde vnitřně zadlužené a chudé a bez investora. Severní Korea ani Irán rozhodně Rusku žádnou významnou pomoc neposkytnou. Čína nebo Indie možná, ale jen tvrdým obchodem až výprodejem ruského nerostného bohatství nebo rovnou území na Sibiři. A až neruské národnosti, což je většina území dnešního Ruska, zjistí, že všude mimo Rusko se lidem vede desetkrát lépe než pod Moskvou a nikdy v dohledné době se to nezlepší, Moskva už ty národnosti v Rusku neudrží. Minimálně separatistické republiky, Doněcká, Luhanská, pokud po válce budou existovat, potom jižní Osetie a Abcházie, potom Podněstří, možná i Královecká oblast, ti půjdou od Moskvy jako první.

J. Vintr 15.11.2022 9:05

A kde vezme Evropa peníze na rozdávání Ukrajině, když odsud kvůli drahým energiím část firem uteče a část zkrachuje? A Američani s obrovským státním dluhem také nebudou mít na rozdávání. Rusi maji zajištěné příjmy z prodeje surovin a zemědělských komodit, které budou prodávat za čím dál vyšší ceny.