1.2.2023 | Svátek má Hynek


Diskuse k článku

VÁLKA: Aktivisté za mír opět užitečnými idioty Kremlu

Právě probíhající válka na Ukrajině je potvrzením toho, že každý moderní válečný konflikt zároveň vzbudí i aktivitu různých iniciativ a hnutí volajících po míru. Nejedná se o nic nepochopitelného.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Vaněk 19.5.2022 23:45

Je to jako puzzle - obrovská mozaika střípků, které, když vytrváte, se po čase začnou skládat, a vše vám začne dávat smysl. Jen počáteční těžkosti mnohé odradí, a raději se vrátí zpět k Matrixu. Je to jen na vás, kam hluboko až chcete zajít. Doporučuji Tor browser, a přes něj si dohledáte telegram, rumble, nastub, odysee a další alternativy, a na nich pak weby, které vás uvedou do reality. Problém je ten, že pokud nejste pcmág, a netušíte, jak funguje net, a že MS a google vám servírují jen pečlivě filtrovaná zrnka jejich propagandy, kterou schvaluje CIA, nikdy se nedozvíte žádnou pravdu. Tam si můžete ověřit, co se ve skutečnosti ve světě děje, viz třeba posloupnost dějů na Ukrajině (a pečlivě se dívejte a poslouchejte, raději několikrát): https://www.youtube.com/watch?v=06Wtc2CtP30

Toliko úvod králičí norou.

L. Kuča 19.5.2022 18:54

Jo, dobrý, ale asi bych víc uvítal nějaké video, kde je v argumentační konfrontaci s někým, kdo je jiného názoru. Třeba to s infrastrukturou - víme, že Rusové nezničili mobilní sítě a dopravní komunikace. To je sice pravda, ale je třeba též říci, že je sami využívají, takže by si tím sami ztížili situaci. Kolikrát je paradoxně poničí Ukrajinci, aby postup nebyl tak snadný. A je tam plno věcí, které nemůžu ověřit a argumenty z druhé strany k porovnání mi také chybí. To z tou 'dehumanizací' protivníka to tu nějaký psycholog už zmiňoval - tedy že se to opravdu děje. Já si to taky zkoušel představit, že hledím skrz dalekohled zbraně na protivníka, který o mně neví a já si uvědomím, že je to možná otec od rodiny, který tu vlastně vůbec nechce být a jenom prostě dostal rozkaz od věrchušky. A v ten moment se mi roztřesou ruce.

- We are bound to an errand of secrecy. Those who claim to oppose the enemy would do well not to hinder us.

- The enemy? ...... His sense of duty was no less than yours, I deem. You wonder what his name is... where he came from. And if he was really evil at heart. What lies or threats led him on this long march from home. If he would not rather have stayed there... in peace. War will make corpses of us all.

L. Kuča 19.5.2022 17:54

No to jo, mírovými štváči pochází právě z fanklubu Kremlu. Nám, kteří jsme z páté kolony Texas Instruments & Martin Lockheed, je to úplně buřt a jediné, co nám vadí, jsou vysoké ceny na benzínkách (vysoké ceny u dodavatelů el-en způsobuje bohužel to eunijní Lejno a její nohsledi).

M. Vaněk 19.5.2022 17:33

Dohledejte si Scotta Rittera

https://www.youtube.com/watch?v=Sah3-xUQdr8&list=PLTMZLxY0JbuWLeI2H95Gz6muJrSyWhd4m&index=6

L. Kuča 19.5.2022 17:24

Nejsem si jist co to bylo ... Tuším, že "Zlatá švestka". Queen Margot už to měla za sebou. Ale přísahám na holej pupík, že to mělo vliv jen na značně rozevlátou velkohubou stylistiku. Jinak je skutečností, že oblíbenému tvrzení: "Rusko nemohlo jinak" skutečně setrvale vůbec nevěřím ať už nadranej nebo zcela lihuprostý.

M. Vaněk 19.5.2022 17:21

Jmenovat a kontrolovat jsou opravdu různé pojmy... Vždyť ČNB také rozkradla náš zlatý poklad nedozírné ceny...

L. Kuča 19.5.2022 17:04

Jdu si podmínky MP dostudovat. To víte, v osmdesátkám na'm o tom na škole nic neřekli (ne, že by to teď bylo jiné).

J. Lukavsky 19.5.2022 17:01

"nikým nekontrolovatelnou instituci, které nepodléhá nikomu, a nikomu neskládá účty." no pokud vím tak šéfa jmenuje prezident republiky. No a že by naše centrální banka neměla nic společného s ČR a byla řízena z např. USA? Nevím nevím..... J.L. end

M. Vaněk 19.5.2022 16:58

Dovolte mi otázku: byl jste při psaní tohoto příspěvku střízliv?

M. Vaněk 19.5.2022 16:44

Kde byl váš mozek, když ukrajinské nacistické oddíly vyvražďovali rusky mluvící občany východní Ukrajiny, když je upalovali, vyvlékali z autobusů a stříleli jako zvířata u cesty? Srovnejte si nejprve fakta, než začnete opakovat slyšené bludy.

M. Vaněk 19.5.2022 16:38

Vy to máte v té lebedě pěkně profouknuté... 8-o

M. Vaněk 19.5.2022 16:34

Vy jste nějaká pomatená - válku na Ukrajině aktivizuje fialový hnus a nacističtí pohrobci v čele se zelenskym a Leynovou... :-D

M. Vaněk 19.5.2022 16:32

Asi netušíte, že celý západní "vyspělý" kapitalismus je v troskách - obrovské dluhy, "kryté" nekrytým petrodolarem, je jen třešnička na dortu, a FED, soukromá firma s nejasným vlastnictvím, která má pod palcem USA, tiskne tyto bezcenné papírky rychlostí, že je nestačí ani distribuovat... Ale to je jiné téma. Doporučuji vyhledat si informace i FEDu, a tzv. americkém "zázraku", který je postaven na výše nastíněných bodech. (možná ani netušíte, že hitlera sponzorovaly americké a švýcarské banky ve vlastnictví židů, že za všemi "demokratickými převraty" na celém světě stála CIA, kterou zakládali nacisté /jejichž potomci dnes řídí např. EU/, a které zachránili USA a Vatikán - je toho mnoho, a některé indicie jsou tak neuvěřitelné, že je běžný občan zmaten...) Každopádně to, co vám mainstream předkládá, je jen kompilace polopravd a lží. Co se týče MP, ten princip je jednoduchý: Německo platilo nejen reparace, ale ekonomicky se podřizovalo USA a spojencům, kteří zdarma "využívali" veškeré patenty a inovace - německý průmysl, stejně jako ve většině tzv. demokratických zemích, dnes vlastní nadnárodní koncerny (koneční vlastníci jsou pečlivě tajeni díky báječnému vynálezu - akciím), a především to nejdůležitější - otroky, pardon, pracovní sílu (něco jako my po roce 89). A jelikož jsou dluhy astronomické, musela přijít opět válka, která zahladí viníky, a na kterou se vše svede.

A k té "oficilitě" - Jugoslávie byla přepadena teroristickou organizací NATO bez mandátu OSN, Afghánistán byl přepaden teroristickým státem USA také bez mandátu OSN, USA napadly Irák na základě vylhaných důkazů (sttejně jako Vietnam, kde CIA zosnovala provokaci v Tonkinském zálivu, Afghánistán 9/11, a další provokace; např. ve Rwandě - společně s Británií zablokovaly rezoluci OSN, a na tomto základě mohla vypuknout genocida, při které zahynulo skoro 1 milion lidí během třech měsíců). Stačíte to sledovat?

O Ukrajině si dohledejte spíše vyjdření experta Scotta Rittera, možná pochopíte...

L. Kuča 19.5.2022 15:51

Já Vám nevím, oni sice ti amíci nadělali plno sprasků s tou svou akcí na export demogracie, která vlastně vyšla jen v Japonsku a Jižní Koreji, ale tam jen proto, že to byly společnosti na něco takového svým způsobem připravené a navíc zvyklé podřídit se tomu, co řekly autority: Zato Kosovo, Afghán a Irák byly pořádné průsery a ještě budou (Libye spíš malér francouzský) - ovšem vždycky se to realizovalo nepokrytě, oficiálně. 'Natajňačku' se děly většinou jen drobnosti. Sice je velmi reálné navézt na UA plno pěchotních, převážně obranných zbraní i se školiteli obsluhy. Žádné giga zbraně tam neměli, o těch se jedná teprve až teď. Ale potom 'oběhnout šachovnici', a začít nějak našeptávat Voloďovi, aby zahájil tzv. Speciální operaci, na které by nejspíš měl prakticky vojensky vykrvácet a téměř přijít o armádu (teda jiný smysl mě nenapadá) A to s 80% podporou obyvatelstva! To už by si pak člověk říkal, jestli ten chaos a šlendrián v ruské armádě zařizují taky USA nebo jde o domácí artikl.

Jo, a Vám přišel Marshallův plán jako nástroj pro brain drain? Jakým způsobem to fungovalo? Mně tedy Německo nepřišlo po jejich působení nějak zhuntované, i když jim USA vyvezly celý raketový program včetně personálu. Ovšem co by s ním tehdy v Německu dělali, že?

M. Vaněk 19.5.2022 15:15

Nechci vás děsit, ale Ukrajinci nejsou ani pěšáky v této bitvě - jsou jen herní deskou amerických plánů. Takže ve své podstatě nemají na výběr - američané je už pár let přesvědčují o tom, že je budou vyzbrojovovat, když začnou válku s Ruskem, a ti nebožáci, kteří netuší, jak jsou američanům u zádele, je poslouchají jako náš mopslík fiala... Kam to povede? Ke kýžené válce na Evropském kontinentu, a šanci USA opět zotročit nějaký Marshallovým plánem pár zemí, ze kterých budou následně vysávat reparace, krást patenty a mozky. To je celý cíl, který se opakuje už pár století.

M. Vaněk 19.5.2022 15:08

R^

M. Vaněk 19.5.2022 15:06

Máte v tom zjevně zmatek, ale omlouvá vás vymytá hlava tímto režimem. Dohledejte si, co to prakticky znamená "nezávislá centrální banka" - jde o oddělení státních financí od státu, nikým nekontrolovatelnou instituci, které nepodléhá nikomu, a nikomu neskládá účty. V praci to znamená, že ji řídí zahraniční banky, které na tom těžce vydělávají. Jsme tedy kolonie s omezenou suverenitou, něco na způsob koloniální Indie na počátku minulého století.

M. Vaněk 19.5.2022 15:02

:-D Jste zařazen do slosování o cenu "Nejhloupější názor"...

M. Vaněk 19.5.2022 15:00

Doporučuji knihu od S. Motla Kam zmizel zlatý poklad republiky? Detaily si nepamatuji, ale pachuť z našich "spojenců" nezapomenu...!

J. Lukavsky 19.5.2022 14:44

"přestože II. sv. válku zjevně zavinili oni..." Máte pravdu v tom, že Anglii i Francii se do 2 sv. války nechtělo. Žili totiž ještě ti co jí prošli. A prostý občan se do války nehrne neb ví, že nakonec to odskáče on, zatímco Velký Vůdce v bunkru pošupuje praporky na mapě. Takže Churchill byl válečný štváč a Chamberlain mírotvůrce. Ale zradila nás v Mnichově Francie, s tou jsme měli smlouvu, s Anglií jsme jí neměli. Proto také Churchill v Britském Parlamentu pravil "měli jsme na vybranou, válku nebo hanbu. Vybrali jsme si hanbu - a válce jsme se nevyhnuli". Anglie ale vyhlásila Německu válku, hned když napadlo Polsko neb s ním mělo smlouvu. PS: není těch 100 milionů málo? Nějak mi to připadá, 100 M i dříve byla ve státním rozpočtu prkotina. J.L. end

J. Lukavsky 19.5.2022 14:35

Anglie také půjčku od USA zaplatila. Ten kdo nezaplatil, nebo alespoň ne všechno, byl SSSR. Ten sice válku spustil, ale určitě to nezavinil, prostě to Polsko si s Hitlerem rozdělit musel. A zlato? My nejsme ČNB? Tak patří komu? Nám určitě ne že? J.L. end

M. Vaněk 19.5.2022 14:29

Půjčku? Cítíte se duševně zdráv? Takže oni zavinili II. světovou válku, my jim pomáháme napravit ten "průser", oni mají ještě tu drzost nás zkasírovat, a vy tomu říkáte "půjčka"? Zlato nebylo vráceno "po změně", ale v 80 ́letech (tuším 84,5...), a museli jsme skutečně těmto lotrům zaplatit. A zlato jsme neprošustrovali my, ale rozkradla ho ČNB!

J. Lukavsky 19.5.2022 14:03

"Rusko o něco takového vůbec neusilovalo" Určitě, to jen pikle americkým válečných štváčů a jejich přisluhovatelů je přímo donutily se sbratřit s Hitlerem a podělit se o Polsko, pak se s ním servat, vlastně okupovat půl Evropy... prostě občas bohužel je zatlačeno pistolí v zádech aby se někde vydalo na Internacionální pomoc do Budapešti, Prahy, Varšavy či Speciální vojenskou operaci. Prostě nepochopení holoubci. J.L. end

M. Vaněk 19.5.2022 14:03

Boj za mír je naprosto normální výraz - nebudete-li bojovat, prohrajete, a to v každé oblasti života. Chcete-li ovšem polemizovat nad filozofickým kontextem tohoto sdělení, je stejně prázdné, jako "svoboda, práva, nezávislost" atd.; nic není takové, jak se zdá, a zvláště tyto pojmy jsou obaleny naprosto neuvěřitelným balastem. Kam vedou taková "práva" si můžeme konkrétně ukázat na naší asociální komunitě, o "svobodě" raději nemluvit - totalitní manýry momontálně vládnoucí klaky dosazených námandů svědčí sami o sobě. A tak bychom mohli pokračovat do nekonečna. A paradox? Ano, to je záhada sama o sobě; jak může např. ve Francii vyhrát volby nýmand, který roky zemi islamizuje, využívá islámských hlasů, ale navenek se distancuje od teroru, který Francouzi zažívají? Nebo u nás - vlastizrádné strany jako KraDU a LOW 00 - jak se mohou dostat opakovaně do Parlamentu, přestože se otovřeně paktují se Sudeťáky, kteří usilují o revizi II. sv. války? :-D

J. Lukavsky 19.5.2022 13:56

No nikterak s tím nepolemizuji. Ale pro Anglii i Francii bylo dosti nepopulární vyzývat k 2 sv. válce válce s Hitlerem když ještě žili účastníci a pamětníci té 1 sv. války. Churchill byl "válečný štváč" a Chamberlein "mírotvůrce". Normálnímu občanovi se do války nechce a pokud může tak se jí vyhýbá. V Mnichově nás zradila Francie, Anglie neměla s ČR smlouvu, tu měla s Polskem a také Německu válku vyhlásila. A tu válku začalo Německo se SSSR napadením Polska. Nu a půjčku slušný člověk splatí. Pokud vím, tak to zlato bylo zmraženo ale po změně u nás bylo nám vráceno, ale posléze námi prošustrováno. J.L. end

M. Vaněk 19.5.2022 13:52

Nenapovídejte, a rozviňte myšlenku, ať nedojde k mýlce.

M. Vaněk 19.5.2022 13:35

Vy toho nevíte vícero... Především to byla Británie s Francií, které nezasáhly, když Německo anektovalo Porýní, přestože se k tomu zavázalo Versaillskou smlouvou, stejně tak nezasáhly, když začalo vyzbrojovat armádu, když obsadilo Rakousko, a jako třešnička na dortu - předhodily nás v Mnichově jako kost. Možná ani netušíte, že náš zlatý poklad, který nám Němci ukradli, po válce zkradli naši "spojenci", aby po nás vymáhali za "výzbroj, výstroj a výcvik" skoro 100 milionů, přestože II. sv. válku zjevně zavinili oni... Takže o skutečných gaunerech nemáte ani tucha...

J. Lukavsky 19.5.2022 7:30

"SSSR byla poslední země, která s Německem uzavřela dohodu" ano, nicméně SSSR velice pomohl Hitlerovi obcházet dohody po 1sv.válce které bránily Německu ve vyzbrojování. Nějak nevím, že by Británie či Francie toto činily. Nakonec internacionální a nacionální socializmy měly k sobě hodně blízko a to, že se nakonec servali je zákonité. Dva gauneři se vždy spolčují jen na čas a pak se servou. Co se Lenina týče kdesi jsem četl, že jeho úkolem bylo oslabit a nejlépe zastavit ruskou frontu, což se mu nakonec povedlo. Líbí se mi, jak věříte, že všichni kolem chtějí někoho zotročit, hlavně Rusko, to jediné chce všechny kolem osvobodit. Odjakživa. J.L. end

O. Roldan 18.5.2022 23:50

Napovím Vám pane Hejno - 2014 Krym.

O. Roldan 18.5.2022 23:49

Nebojte se, Ukrajina to vyhraje.