6.10.2022 | Svátek má Hanuš


Diskuse k článku

VÁLKA: Aktivisté za mír opět užitečnými idioty Kremlu

Právě probíhající válka na Ukrajině je potvrzením toho, že každý moderní válečný konflikt zároveň vzbudí i aktivitu různých iniciativ a hnutí volajících po míru. Nejedná se o nic nepochopitelného.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Kuhaj 18.5.2022 15:18

Za komunistů se používal termín "Boj za mír." Ještě jsou alternativy k tomu výroku k nalezení v Severní Koreji. Doufal jsem, že tyhle bláboly umřou spolu s levicovými diktaturami, ale ouha, aktivismus za mír je proklínán znovu a opět, a k duhu přichází - oslava boje za mír! To jsou paradoxy pane Vaněk, pardon, pane Zdechovský, co?

M. Vaněk 19.5.2022 14:03

Boj za mír je naprosto normální výraz - nebudete-li bojovat, prohrajete, a to v každé oblasti života. Chcete-li ovšem polemizovat nad filozofickým kontextem tohoto sdělení, je stejně prázdné, jako "svoboda, práva, nezávislost" atd.; nic není takové, jak se zdá, a zvláště tyto pojmy jsou obaleny naprosto neuvěřitelným balastem. Kam vedou taková "práva" si můžeme konkrétně ukázat na naší asociální komunitě, o "svobodě" raději nemluvit - totalitní manýry momontálně vládnoucí klaky dosazených námandů svědčí sami o sobě. A tak bychom mohli pokračovat do nekonečna. A paradox? Ano, to je záhada sama o sobě; jak může např. ve Francii vyhrát volby nýmand, který roky zemi islamizuje, využívá islámských hlasů, ale navenek se distancuje od teroru, který Francouzi zažívají? Nebo u nás - vlastizrádné strany jako KraDU a LOW 00 - jak se mohou dostat opakovaně do Parlamentu, přestože se otovřeně paktují se Sudeťáky, kteří usilují o revizi II. sv. války? :-D