11.12.2019 | Svátek má DanaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


V. BRITÁNIE: Islám začíná válcovat křesťanstvíŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 21, poslední: 23.8.2017 21:05, přehled diskusí

Děsí radikální islám Západ až k paralýze? - :
Autor: J. Kanioková Datum: 23.8.2017 21:05

https://www.gatestoneinstitute.org/10603/radical-islam-west

Islám JE sice hnusná ideologie, ale jsem přesvědčena, že naši civilizaci paralyzuje "humanismus" a "lidská práva".. Tohle zapříčinilo odklon od Zdravého Rozumu ! Od Předvídavosti. Od povinnosti ochrany vlastního lidského rodu..

Jsem absolutní ateista, přesto si myslím, že odklon od křesťantví vedl k zapomnění, že existují určité povinnosti, že zbabělost je svinstvo, že ustupovat se nevyplácí. Že k naší civilizaci patří určité morální meze, které nelze překračovat..

Hodnocení nynějšího stavu Evropy není složité:
Autor: A. Reček Datum: 23.8.2017 14:47

Dnes Evropa sklízí to co politikou postupné sekularizace od konce 19. století zasela a koncem 20. století přijetím multikulturní vize ještě prohloubila. A odvrat od křesťanství vytvořil postupně podhoubí pro rozmach islámu v Evropě. Dnešní vedení EU představuje ukázku neschopnosti rázně ukončit migrační vlnu a zabránit rozmachu cizí islámské kultury v Evropě.

Máte pravdu, pane Rečku! (14:47) že odvrat ....:
Autor: M. Bílý Datum: 23.8.2017 19:47

....od křestanství vytvořil postupně podhoubí pro rozmach islámu v Evropě.

Nejsem žádný zarytý katolík. Na mši jsem byl posledně celkem náhodou asi před půl rokem v jedné vesničce jihozápadně od Prahy, kde jsem si byl poslechnout svou (o 21 let mladší) přítelkyni jak hraje ke mši na varhany. Docela jí to šlo (i když do Jiřího Ropka dost chybělo - je amatérka). Kdy jsem byl na mši předtím nejsem schopen povědět, ale na lidi kteří chodí do kostela pravidelně, se nedívám s patra. Podle mne lepší pravidelně do kostela než pravidelně na schůzi KSČ.

Na Neviditelném psu jsem dostkrát slyšel příkře odsuzovat lidi věřící s tvrzením, že Bůh neexistuje. Možná, že ne (a jistě ne coby vousatý dědeček na obláčku) ale jako člověk obeznámený s teorií systémů vím, že každý systém MUSÍ mít něco co ho řídí. Musí ho mít i (pekelně složitý) vesmír. Do jaké úrovně zasahuje do života lidí nelze povědět (já si myslím, že ho to moc nezajímá, ale kdo ví).

Zkrátím to. Vy, kteří napadáte věřící už delší dobu pomáháte připravovat půdu pro islám a to je škoda. Buďte tolerantní!

křesťanská autorita dnes:
Autor: M. Valentová Datum: 23.8.2017 13:55

Takhle vystupuje hlava katolické církve, prosím:

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/447021-zajmy-uprchliku-jsou-dulezitejsi-nez-narodni-bezpecnost-tvrdi-papez-frantisek.html

Franta zešílel..:
Autor: J. Kanioková Datum: 23.8.2017 20:45

Napoleon prý řekl::
Autor: J. Zaoralek Datum: 23.8.2017 11:09

lidé uvěří všemu, jen to nesmí být v Bibli. Problém je v tom, že pokud se odkloníme od správné cesty, nutně zabloudíme. Nebo ještě jinak: člověk, který odmítne přijmout pravdu, nutně přijímá lež (větší nebo menší, zjevnou více nebo méně). Myslím, že odklon od křesťanství udělal místo pro všechny ty "bludné cesty", které v dnešní době plní Evropu. Není to jen islám, který k nám přichází zvenku. Nebezpečnější je relativismus, genderismus, agresivní a

nesmyslný feminismus, různé formy komunismu atd. Je to určitě z nějaké míry vina nás křesťanů. Myslím, že to by Gándhí, kdo řekl, že kdyby se všichni křesťané chovali jako Kristus, celý svět by byl křesťanský. Současná situace může být tomto směru i šance, aby Evropané obecně začali opět přemýšlet a hledat, kde je pravda a co je pravda.

Re: Napoleon prý řekl::
Autor: R. Langer Datum: 23.8.2017 12:23

Obávám se, že si jako věřící jako obvykle pletete PRAVDU se svou pravdou. ;-)

Re: Napoleon prý řekl::
Autor: R. Morava Datum: 23.8.2017 13:15

Je to samozřejmě tak, Křesťanství nahradil kult lži a smrti, protože jak jinak nazvat gendristické nesmysly, multikulturalismus (což je ústup agresi ne skutečná láska k cizincům) či potratismus. Ale Gandhi měl taky pravdu. Křesťanství v Evropě existovalo jen částečně. Křesťané by se mezi sebou krutě nezabíli a neškodili jeden druhému. Jeden papež vyzýval ke Křížové výpravě proti Muslimům, jiný dnes vyzývá k jednání vedoucímu k pomuslimštění Evropy.

Takový rozpor lidí odrazuje od Křesťanství. Ale zas tak složité to není. Člověk není dokonalý a bohužel i někteří papežové jsou poplatní době a okolí. To neznamená, že je špatné Křesťanství. Křesťanství znamená pokoru k Bohu, ale ne zákaz používat rozum. I když nám někteří mocipáni tvrdili opak, i papež se může mýlit, i chybujícího člověka máme mít rádi. Jen se modleme aby těch omylů dělali co nejméně. Jde totiž o hodně.

Re: Napoleon prý řekl::
Autor: J. Sova Datum: 23.8.2017 14:08

Pokud papež mluví ex cathedra, tak se mýlit nemůže. Viz dogma o papežské neomylnosti.

Paralela trochu kulhá:
Autor: M. Zdobinský Datum: 23.8.2017 10:05

Nevidím žádnou přímou souvislost mezi počtem křesťanů a mohamedánů navštěvujících mši.Víte proč ? Protože zlo je prostě zlo a je třeba ho pojmenovat a bojovat proti němu.Koneckonců nacisté byli křesťané (na pásku měli němečtí vojáci nápis Gott mit uns). Pane poslanče, je třeba říct na plnou hubu,že islám je zrůdná,násilná středověká ideologie,která když se ji to hodí, nastavuje svoji mírnější tzv.umírněnou tvář. Takže asi to nevyřešíme chozením na nedělní mši (nic proti),ale tím,že jasně řekneme,že islám a jeho ideologii u nás nechceme. Nechceme tu mešity bez ohledu na to,jestli budou budovány na "zelené louce" nebo v nevyužitém kostele. Západní Evropa si zadělala na obrovský průser, se kterým se budou potýkat ještě jejich děti a vnuci, a teď nás do stejného průseru chce prostřednictvím EU (kvót,sociálních systémů,prostupných hranic atd.) zatáhnout také. Nejsem příznivcem konspiračních teorií,ale proč v tom část evropských politiků pokračuje je mimo normální chápání.

Re: Paralela trochu kulhá:
Autor: J. Rybenský Datum: 23.8.2017 15:42

Nojo, ale ten Gottmit uns byl podle nacistů germánský Odin a nikoli židovskokřesťanský Hospodin. A povyhrané válce chtěl Hitler kromě Čechů a jiných, co nechával celkem v klidu, taky úplně zlikvidovat křesťany

Re: Paralela trochu kulhá:
Autor: M. Zdobinský Datum: 23.8.2017 15:50

Tedy nechci se s vámi přít,protože to s tématem článku moc nesouvisí,ale výraz „Drittes Reich” vymyslel pro budoucí národně-socialistické Německo v roce 1923 ve svém díle spisovatel Arthur Moeller van den Bruck. Označení vychází z křesťanské apokalyptiky a učení o třech věcích Joachima z Fiore. Nacisté to převzali a teprve po zabrání Rakouska se ujal název Velkoněmecká říše (Großdeutsches Reich) na základě projevu AH o sjednocení německých národů.

Re: Paralela trochu kulhá:
Autor: J. Rybenský Datum: 23.8.2017 16:02

No, to nevymyslel, ale ukradl Rusům, ti přeci podědili římskou tradici po Byzanci i s tím spasitelským komplexem... (translatio imperii...). Hitler v taky úmyslně mlžil, aby křesťany neodradil od (jakékoli)práce pro Říši

Pokrytecký Zdechovský, stejně jako celá KDU:
Autor: J. Pražák Datum: 23.8.2017 10:01

Proč jste tedy pane europoslanče Zdechovský celé své funkční období v Bruseli hlasoval tak, aby se tento islámský mor šířil po Evropě? To jste se probudil z opojení až před volbami?

Styďte se a jděte do... politického důhodu nebo do historie.

Děkuji vám za konkrétní odpověď zde v diskusi, nebo samostatným článkem vysvětlete své jednání.

Nevadí mi zdejší křesťanství,:
Autor: Z. Rychlý Datum: 23.8.2017 7:24

a nevadil by mi zde hinduismus, ani budhismus a nevadil by mi zde ani islám. Kdyby.

Kdyby náboženství nebylo doprovázeno různými nařízeními, jak se chovat a jak žít, tedy ideologií. Pokud se ideologie křesťansví dostane do stadia, kdy hlásá "miluj bližního, jako sebe sama" - pak se asi s křesťanstvím dá žít. Pokud islám hlásá, že nevěřící člověk je míň než pes - pak je to ideologie, která do moderní doby nepatří.

Pokud by islám byl skutečně mírumilovné náboženství, změna kostela v mešitu by nikomu nevadila. Ono ale umírněné není a z principu ani být nemůže.

Islám tady nechceme.

Možná to chce i trochu jiný pohled na věc:
Autor: D. Polanský Datum: 23.8.2017 7:05

Něco z mých stránek: http://dusanpolansky.cz/stripky/park.html

Autor vše implicitně vidí zle.

hm:
Autor: R. Szewczyk Datum: 23.8.2017 7:03

z východu přišlo vždy zlo, ať už s hvězdou nebo na kříži nebo s půlměsícem, to co po...s..ral císař Theodosius, tedy podřízení se křesťanství, začal napravovat až syn Valpurgy, Markraběnky Moravské, královny v jakémsi kdesi česku, Adam, později známý jako Josef II, z důvodu výše uvedeného, bych jej raději nazýval August

Strach víc než víra odjakživa plní modlostánky.:
Autor: P. Maleček Datum: 23.8.2017 5:46

Nejen rostoucí počet muslimů v Evropě, ale i míra strachu v křesťanství a islámu je za prázdnotou kostelů a množením mešit.

Je přirozenou touhou každého společenského tvora, tedy nejen člověka, být ve svém společenstvím zadobře s většinou a jejími vůdci. Nábženská společenství nevyjímaje. V původně též až násilně brutálním křesťanství to pomalu přestávalo platit, když hlavně v Evropě (té neruské) společnost víc a víc ovlivňovaly její vracející se helenské filozoficko-demokratické kořeny.

Tím upadal i strach z neúčasti na náboženských obřadech, coby povinnosti, jejíž neplnění bylo trestáno společenskou dehonestací. No a když se stalo splečensky přijatelné začít hovořit i o zvrácenostech, nejen sexuálních, řady "sluhů" božích, šlo to s účastí na křesťanských náboženských obřadech tuplem z kopce.

V islámu je to naopak. Jeho v Koránu zakotvená extrémní brutalita, která během několika set let způsobla jeho "oblibu" těměř v polovině tehdy známého světa, dál trvá. Vlažnost v projevech víry je tím největším hříchem pro niž je trestem i brutální smrt.

Což s růstem agresivity islámu způsobené, co si budeme povídat, především petrodolary sypaných jim hloupým západním světem, platí víc a víc. Jistá míra tolerance vlažného praktikování islámu tak mízí i v jeho evropských enklávách a tak si vyznavač Alláhův v mnoha evropských lokalitách nemůže nedovolit aspoň jednou týdně mešitu navštívit. Jinak se stane terčem agresivity svých náboženských soukmenovců. A sáms e pak pod jejich vlivem agresivním stává. No a vo, vo votom to celé je.

Re: Strach víc než víra odjakživa plní modlostánky.:
Autor: Z. Lapil Datum: 23.8.2017 10:34

Podle toho, co říkáte, by stačilo zavést Orwelových "Pět (nebo kolik) minut nenávisti", a máme v kostelích zase plno? To mi zní jako blbost.

A už vůbec to neyvpadá jako cesta, kterou bych se rád vydal.

Diskuze je zbytečná - jde o fakta:
Autor: F. Žůrek Datum: 23.8.2017 5:03

Re: Diskuze je zbytečná - jde o fakta:
Autor: P. Lenc Datum: 23.8.2017 10:31

Také si to myslím.