Neviditelný pes

ÚVAHA: Rozmnožování lidstva

1.9.2018

Je mnoho úvah, proč a jak se liší demografická situace ve státech světa. Že se liší, je nabíledni. Populace stárne a klesá ve vyvinutých zemích a narůstá v takzvaně rozvojových zemích. 

Zatímco tato označení vystihují situaci politicky korektně, zakrývá to mnohé rozdílnosti, které panují mezi různými státy, jež jinak patří (oficiálně) do té samé skupiny. Dovolím si tvrdit, že dnes už ani Čína není rozvojová země a nárůst její populace po zřeknutí se politiky jednoho dítěte na rodinu se opět zvedá, a to i mezi vzniklou střední třídou. Nebo třeba Saúdská Arábie. Z prodeje nafty má tolik prostředků, že už dávno se může považovat za vyvinutou zemi, ale její populace nadále roste. Když jsem začal v padesátých letech chodit do školy, měla S. Arábie populaci asi 3,5 mil. Dnes má 32 mil., ale z toho musíme odečíst nějakých osm, devět milionů gestarbajtrů, kteří tam jsou jen na práci a saúdské občanství nikdy nezískají. Hodně nafty má i Venezuela, i když tam si to pokazili sami, když se rozhodli budovat socialismus, a dnes i přes velké zásoby nafty třou bídu s nouzí - takže snad jsou rozvojová země? Rozvíjející se k úpadku... ale populace roste. Z deseti milionů na dnešních asi třicet.

Velké zásoby nafty má i Norsko a Nigérie. Zatímco v Nigérii populace roste dost prudce, v Norsku se zvedá mírně. V roce 2006 mělo Norsko 4,68 mil obyvatel a o deset let později to je jen 5,21 mil. K tomuto přírůstku ovšem přispěla nemalou měrou imigrace, především z Blízkého východu.

Rusko, zařaďte si jej sami, nevykazuje přírustek obyvatelstva, naopak obyvatele ztrácí. V roce 1940 mělo 170 mil. Dnes má 144 mil.

Nechci tu hledat nějaké nové trendy, především politicky korektní ne. Že jako vzdělání nevzdělanců přírůstek obyvatelstva aspoň zbrzdí, když už nezastaví. . Když se jim to vysvětlí, lidé pochopí a .... ach, takových teorií už bylo! Nebo že až se chudým zajistí důstojné stáří, přestanou mít tolik dětí. Chápu, že každá země má své zvláštnosti a zcela jistě nelze všechny strkat do jednoho pytle zemí vyvíjejících se nebo do druhého už vyvinutých. Jediné, co se dá vypozorovat zcela jednoznačně, je, že obyvatelstva na zeměkouli přibývá a to je fakt. Zcela na místě jsou pak obavy mé i mnohých jiných, že ten neustálý přírůstek tahle zeměkoule do budoucna neunese a nastane katastrofa nejen přírodní, ale i společenská a civilizační. Pokud se budeme i nadále rozmnožovat tempem, kterým se lidstvo neustále zvyšuje, bude katastrofa naší budoucností.

Jak tomu zabránit? Domnívám se, že zabránit tomu nelze, ale lze snad zkázu omezit na určité oblasti, které zkrátka zkolabují a snad se z toho poučí - nejen v těch oblastech, ale i jinde a krize se překoná snížením počtu obyvatel všude.

Za hlavní faktor prohlubující se krize demografie považuji náboženství. Tam, kde náboženství, jako křesťanství, upadá, je možno pozorovat, že se lidé tolik nemnoží. Může to být vzděláním, které pomalu náboženství vytlačuje. Tam, kde věda mění naše poznání na svět dle dosažených výzkumů, nemůže obstát neměnná jednolitá teorie získaná nikoli na základě poznaných faktů, ale víry v nepoznané. Takže tam, kde náboženství lidem vyloženě nařizuje, aby se množili, že to je vůle boží a On už se postará, protože to je jeho plán a bez jeho vůle se nikomu nezkřiví ani vlas na hlavě, tak tam se lidstvo bude množit bez ohledu na to, jestli se jedná o zemi hospodářsky rozvinutou, nebo rozvíjející. Tento trend nezbrzdí ani to, kdyby stát vyhlásil, že je zkrátka plno a víc už neuživí, a zadarmo rozdával kondomy i rady jak nerodit. Jediné, jak se takový stát může ubránit přelidnění, je posílat své přebytky jiným. A pokud i státní náboženství tento trend schvaluje, protože vidí své ovečky jako posly toho jedině správného náboženství, které nakonec ovládne svět a pak nastane ráj na zemi, je obrana jiných států jen v tom, že ubrání svoje hranice před návalem hord. Pokud je naopak vítají, připravují pro svou zemi stejný osud, který už stihl tu zemi vyvážející své lidské přebytky. Akorát, že je to stihne všechny najednou v totálně zdevastovaném celosvětovém prostředí.

Zajímavá je otázka proč se státy v Evropě současné invazi nebrání? Hádám, že to je proto, že jejich vládnoucí elity jsou v kapse nadnárodních společností a velkého byznysu, které uznávají jen vyšší výrobu i spotřebu a to potřebuje rostoucí populaci. Jakýkoliv pokus o menší spotřebu ohrožuje nejen jejich zisky, ale i postavení. Jakmile totiž někdo nasytí trh svým zbožím, ztratí okamžitě zákazníky a tím i svou pozici ve společnosti. Jistě, časem se jeho zboží znehodnotí opotřebováním, ale to vyžaduje jen „údržbářskou“ výrobu a tam už není ten samý vývar. Ten je jen u nově vznikajícího zboží a nové technologie.

Proč ale jsou elity tolik podřízené nadnárodním společnostem? Jak už jsem nastínil, jsou v jejich kapse , tím míním dobře odměňováni. Ať už přímo (korupce od lobbistů), nebo nepřímo. Pracující platí daně a z těch jsou placeni politici. Aby lidi mohli platit daně, potřebují práci a tu jim dnes zajišťují většinou výrobny nadnárodních společností. Kruh se uzavřel.

Někdy mám dojem, že jsou politici do svých funkcí pečlivě vybíráni podle osvědčených „ruských“ kritérií ovládnutí cizích zemí. Především nesmí mít odvahu. Nerozhodní poseroutkové bažící po penězích. Ti jsou nejlepší a pokud se ještě dají vydírat, tím lépe. Rozhodně to nesmí být vlastenci!

Domnívám se, že pokud neuzavřeme své hranice všem ilegálním přistěhovalcům z přelidněných zemí světa, bude i nadále v jejich státech platit pohádkové... hrnečku vař...

Teprve když nebude úniku z takto přelidněného kotle, protože ostatní státy světa nepřijmou jejich přebytky lidské populace, začnou jejich elity hledat řešení u sebe, a to včetně změn ve zvyklostech jejich náboženství.



zpět na článek