23.10.2019 | Svátek má Teodor, TheodorDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


ÚVAHA: Rozmnožování lidstvaŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 11, poslední: 3.9.2018 0:27, přehled diskusí

Líbí se mi "politickokorektní" podělanost autora:
Autor: J. Vintr Datum: 3.9.2018 0:27

který se neodváží pojmenovat "náboženství", které má na svědomí přelidňování zemí, kde převládá a které invazí svých vyznavačů ohrožuje Evropu, tedy Islám, ale jmenuje křesťanství, které s přelidňováním nemá nic společného a které je integrální součástí naší civilizace.

No, tak ty:
Autor: J. Schwarz Datum: 2.9.2018 20:39

nadnárodní společnosti působí i v zemích kde obyvatelstva ubývá a jak vidno, tady se jim zvyšovat počty zákazníků prostřednictvím porodnosti nedaří. Spíš podporou "sociálního státu" a rozdávání peněz lidem, kteří nic neumějí nebo prostě nechtějí pracovat. Když jim stát dá "dávky" hnedle mohou nakupovat sériově vyráběné spotřební zboží. Spíš bych tipoval "osvobození žen" a stálé "vzdělávání", důraz na "seberealizaci" a podobné ptákoviny, kdy se člověku sugeruje že ve skutečnosti "žije" jen když stále poznává "nové věci", nové zážitky, cestuje... No, a potom na rodinu jednak nezbývá čas, jednak je ve srovnání se zábavou a kavárenským žvaněním s kamarádkami nezajímavá. Masové "vzdělávání" je vlastně prostředkem, jak jedince udržet na úrovni dítěte až do třicítky. Podobným způsobem se bojuje proti škodlivému hmyzu - hormonálně se rozhodí a pak se z housenky nikdy nevyvine nový dospělec...

Re: No, tak ty:
Autor: K. Janyška Datum: 2.9.2018 21:05

Ano, irelevantní vzdělávání je skutečnou zkázou lidstva... Dzp.

A jen jedna je správná. :
Autor: K. Janyška Datum: 2.9.2018 17:59

Ta o funkci spontánního řádu lidského světa kalkulace v životech civilizovaných. Proto je jich čím dále, tím méně a necivlizovanců čím dálke tím více. Civilizovaní si je nesmyslným sypáním do jejich prázdných žlabů pěstují. Nevědomky... Dzp.

Asi by pomohlo jen jediné:
Autor: L. Bruneš Datum: 2.9.2018 11:34

Zaplatit lidi, kteří do těch zemí pojedou makat. Stavět zavlažovací kanály, obdělávat pole, stavět silnice, těžit suroviny, možná zavést i nějakou výrobu a z výtěžku živit tamní obyvatelstvo. To by mohlo pracovat jen pokud by chtělo zvednout svůj životní standard nad centrálně rozdělované podpory na jídlo, oblečení a ubytování.

Tento systém by ale bohužel měl tu chybu, že by výrazně podpořil populační explozi původního obyvatelstva v podporované lokalitě. Rovněž by ona podpora (tj. pracovní nasazení cizinců) musela být trvalá, aby nedošlo k devastaci a zchátrání vybudované infrastruktury.

Re: Asi by pomohlo jen jediné:
Autor: Jiří_K Datum: 2.9.2018 15:59

Ale vždyť už to notnou dobu probíhá a výsledek přispění Evropy k přemnožení africké populace je toho výsledkem!

Zase ty žvásty o křesťanství, co podle žvanících:
Autor: F. Houžňák Datum: 2.9.2018 8:16

způsobuje přelidnění, a to i tam, kde žádní křesťané nejsou.

:
Autor: J. Jurax Datum: 2.9.2018 19:20

To víte, k populační explozi nestačí jen brojit proti antikoncepci a potratům. K tomu je potřeba ještě nevzdělanost, mentalita a žití bez plánování budoucnosti - a tyto podmínky křesťané zpravidla najmě v rozvinutém světě nesplňují.

vysvětlení:
Autor: D. Šimáček Datum: 1.9.2018 22:00

https://www.youtube.com/watch?v=YwZ0ZUy7P3E

Je to drsné:
Autor: M. Těhanová Datum: 1.9.2018 11:53

a místy přehnané, ale je to bohužel tak.

Re: Je to drsné:
Autor: V. Kain Datum: 1.9.2018 12:34

Ona to nějaká válečná pohroma zase na dlouhý čas srovná.