1.12.2021 | Svátek má Iva


Diskuse k článku

ÚVAHA: Proč jsem nejmenoval Donalda Trumpa

Pozorní čtenáři mého kritickém článku Víc než zločin. Chyba (9.1.2021) zaznamenali, že jsem nezmínil US prezidenta. Martin Dvořák to přímo uvádí: „ ... v tom vašem textu chybí jedno jméno: Donald Trump.“

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Hodorka 11.1.2021 17:38

Je to chyba trumpa. Trump mel predpokladat, ze mezi temi tisici normalnimi lidmi na demonstraci, se najde nekolik desitek primitivu, kteri jeho vyzvu k pochodu na kapitol vezmou vazne. Mozna tam byli i provokateri. A ti potom strhnou ostatni. Takhle proste dav funguje. Ve volbach jsem pral trumpovi, uz kvuli chovani americkych medii. Ted zjistuji, ze je podobny jako oni.

V. Klepetko 11.1.2021 16:51

Uvidíme, není vyloučeno že Váš odhad bude lepší, pane Moravčíku. Já spíše vycházím z toho, že každá tvrdá akce znamená nevyhnutelnou ostrou reakci:

Když teď Demokrati provedou rituální likvidaci Trumpa s nasazením drsného kladiva a ostrého srpu, a současně mu impeachmentem znemožní účast v příštích volbách - potom celý Trumpův fan-klub bude tvořit jen "lidovou frakci" uvnitř Republikánů, a ta čtyři roky to tam všichni svorně nějakému Pencovi hodí! A lid se od progresivistů v hrůze odvrátí, jako svého času od Jakobínů s tou jejich guillotinou - drsná cenzura ve stylu Catons staršího a kriminalizace Trumpa, to by mohlo na lidi působit podobně...

V opačném případě mám obavy z ostrého štěpení na americké pravici: a nic a nikdo jí nedokáže uškodit více, než ona sama!

M. Krátký 11.1.2021 15:26

zcela mimořádně s vámi souhlasím - tečka cz !!!!!!

M. Valenta 11.1.2021 14:01

Že tu hájíte vládu vedenou současnými a bývalým bolševiky Vám evidentně nevadí.

M. Šejna 11.1.2021 12:32

Nikoli trumpovská čepice. Tehdy měli bolševičtí okupanti televize kolem krku omotané duhové šály.

H. Lukešová 11.1.2021 12:16

Dnešní Labouristé v Izraeli se ani nedostanou do izraelského Knessetu, protože opustili hodnoty sionismu, židovského vlasteneckého hnutí, místo toho se snaží o vytvoření pro Stát Izrael život ohrožující entitu zvanou "Palestinský stát".

Dnešní izraelští Labouristé nemají nic společného s tehdejšími vlasteneckými Labouristy Davidem Ben Gurionem, Goldou Meir, byla to právě ona, která nařídila spravedlivý plán izraelské odplaty za vyvraždění izraelských sportovců a poté postupně začali být palestinští vrazi zneškodňováni. Ti dnešní, ti jsou tak schopni mávat palestinskými vlajkami a zrazovat Izrael, a proto je současní izraelští voliči většinově nevolí.

V. Kain 11.1.2021 12:00

Ti kteří se chovali jako vandalové mohli být klidně provokatéři progresivistů a ti se o práci bát nemusejí.Zato ti kteří se chovali pokojně a jsou poznáni budou zřejmě nezaměstnaní.Však víme co dokáže levice když se dá do řádění a chce uzákonit svoji ideologii.

M. Valenta 11.1.2021 11:55

To přirovnání útoku na Kapitol s tehdejší stávkou myslíte asi tak jako Babiš s tou trumpovskou čepicí, že. Ale co se nepodařilo tenkrát, může se povést dnes a ČT skončí, podle maďarského scénáře, v holdingu.

P. Moravčík 11.1.2021 11:45

S mnohým súhlasím, ale ak Trumpa vyženú z politiky, nestane sa vďaka svojmu správaniu "cez čiaru" martýrom, ale doplatí na to Republikánska strana po braiwashingu, ktorý nasadia Demokrati - pozrite sa, prvá strana, ktorej prezident odišiel s hanbou! Nepodceňoval by som vplyv médií, "cancel" kultúry, prílivu nových emigrantov zo Strednej Ameriky, kupovanie si spodiny sociálnymi dávkami... Čo urobil Trump počas výkonu úradu si zaslúži obdiv, jeho správanie a ego však mnohé z toho v myslení ľudí zmazalo.

P. Moravčík 11.1.2021 11:38

Trochu sa ignoruje vplyv davovej psychózy, reálne existujúcemu faktu. Aj inak slušný človek sa v dave začne správať tak ako by sa osamote nikdy nechoval. Musíme si počkať, kým (ak vôbec) budú presne identifikovaní násilníci. Možno sa ukáže, že sú to staré, známe tváre, profesionálni výtržníci, ktorí ničia zmysel protestu aj v našich podmienkach. Ale na druhej strane si myslím, že slušný človek sa síce môže dať strhnúť napríklad k vtrhnutiu do parlamentu s davom, naladeným na rovnakú vlnu, ale nebude útočiť na policajtov, kradnúť a ničiť.

P. Götze 11.1.2021 11:17

Vzpomente si na to, az budete poslouchal poslance, novinare, demonstranty "tahnouci" na hrad nebo ke snemovne. Vy asi zijete v nejakem paralelnim svete, takovych demonstraci a silnych prohlaseni jsou mraky a to zcela pravidelne.

P. Hofman 11.1.2021 11:03

Autor je úplně mimo.

Samozřejmě, že si individuální zodpovědnost před zákonem či morálkou společnosti nese každý člověk sám. Na tomhle světě je ale mnoho takových, kteří jenom čekají na slovo krysaře, aby zvuk jeho píšťalky okamžitě následovali, jsa přesvědčeni, že stojí na té správné straně a konají dobro.

A krysař zapískal!

M. Šejna 11.1.2021 10:21

Tohle není ale atak na preyidentskou kancelář. To je jen pošpinění prezidentské standarty.

Mnohem víc byl se dal atak na Capitol porovnat s okupační stávkou havloidů v České televizi.

Já jsem to tehdy nazval "Velkou prosincovou televizní bolševickou revolucí"

V. Cícha 11.1.2021 10:19

O tomto maléru už je zbytečné intigentně disktvat. Neboť inteligence tu vymizela jako pára nad hrncem! Temné síly jejichž ukolem je rozvrátit to poslední co humatitě, svobodě a demokracii zbylo, ostyly moc. Je smutný to kolovrátek připomínání těch děsných divočin co stály hrozné peníze a nmálo životů a trvajcích ne den, ale několik měsíců! Je asi konec nejzákladnějším hodnotám, nejpodlejší charakteři jako krysy vylézají s děr a kdo odvrátí svět od pohromy ať sděli, jestli to ví.

M. Šejna 11.1.2021 10:07

Mám pocit, že jste vůbec nepochopil, o čem píšu.

Tu lidskou spodinu, která vtrhla do Capitolu, jsem já vůbec neoznačil za Trumpovy příznivce.

Napsal jsem pouze to, že tuhle pakáž tady k mému překvapení obhajují lidé, kteří se považují za pravicové konzervativce.

F. Navrátil 11.1.2021 9:54

V roce 2015 parta ztohovnařů vtrhla na Pražský hrad, ukradla a zničila prezidentskou standartu. Pro ČT, Bakalův tisk a řadu politiků se stali hrdiny a Národní galerie jim za tento "umělecký" čin udělila ocenění. Také Stejskalovi se zřejmě akce líbila a žádný protest proti ní nezazněl. Kdyby neměnil názory jako špinavé fusekle podle ideologického významu, pak by i tehdy napsal sérii odsuzujících článků a uvažoval o zastavení vysílání ČT a vybraných médií. Takže je možno "znesvěcovat" národní ikony, ale jen tehdy, pokud se jedná v zájmu dobra. A co je dobro, to určuje Stejskal.

M. Valenta 11.1.2021 9:43

Jistěže že jsou slova z morálního hlediska sekundární, ale přesto jsou z úst prezidenta a ještě k tomu prezidenta USA extrémně vlivné jak do plusu, tak, jako v tomto případě, do mínusu.

V. Klepetko 11.1.2021 9:17

Názor autora je mi dnes velmi sympatický... Pane Stejskale, prosím, pokud budete mít chvilku: nenapsal byste nám jak ne Vy, ale sám Menachem Begin zpětně hodnotil svou vinu/nevinu na těch událostech? Velmi by nám to všem pomohlo tu současnou věc s Kapitolem pochopit.

A chtěl bych trošku rozvinout Vaši větu "Netvrdím, že Trump je bez viny.". Souhlasím. Trump na tom, co se stalo, má především politickou vinu a nese za to i politickou zodpovědnost - měl by následovat politický trest: a měl by být tvrdý, osobně si myslím že by měl být legitimně zbaven práva kandidovat v příštích volbách!

A ještě bych rád dodal, že pro Republikány bude mít celá ta blamáž nejen devastující, ale i pozitivní důsledky. Progresivisté svou reakci extenzivně přeženou: budou chtít Trumpa nechat zabásnout v trestně - právní, nikoliv politické rovině. Zaútočí na svobodu slova - už teď vidíme blokování Twitteru atd. Extrémní křídlo Demokratů bude řádit jako černá ruka, středový volič se toho zalekne a za dva roky Republikáni ovládnou Senát a možná i Sněmovnu reprezentantů!

A pokud projde ten šílený nápad na Trumpův impeachment, pak Trump nebude moci příště kandidovat a tak se ZABRÁNÍ ROZŠTĚPENÍ republikánské strany na dva menší celky: Trumpisty na jedné straně a solidní konzervativce s puncem klasického liberalismu na straně druhé. A v příštích prezidentských volbách i Trumpisti podpoří nějakého kvalitního republikánského kandidáta!

J. Joudová 11.1.2021 9:11

R^

J. Nevrkla 11.1.2021 8:32

Přesně tak. R^

D. Zítko 11.1.2021 8:21

Velmi dobře napsané pane Stejskale R^

P. Havel 11.1.2021 1:01

Chápu jak to p. Stejskal myslí, ok. A platí to i pro případ "já mu jen podal nabitou zbraň a označil cíl, ale zmáčknul to on"? Manson dostal trest smrti (pak tedy doživotí) i když asi přímo nevraždil.

J. Vintr 11.1.2021 0:57

Nikdo neobhajuje řádění těch pár jednotlivců v Kapitolu (většina lidí, kteří se dostali dovnitř, se chovala naprosto slušně), ale to, že měli na hlavách červené čepice a transparenty s Trumpovým jménem z nich nedělá Trumpovy příznivce. Zvlášť když se zachovali jako jeho nepřátelé a jednoznačně posloužili zájmům jeho nepřátel.

M. Šejna 11.1.2021 0:37

Dnes bezvýhradný souhlas s panem Stejskalem.

I já jsem fandil ve volbách Trumpovi. Ale vyhrál Biden. To se v demokracii stává a je nutné respektovat výhru opačné strany.

Jenže v posledních letech se tenhle respekt k volebnímu vítězi vytrácí a extrémem je pak útok na sídlo ústavních institucí.

A velmi mě překvapilo, kolik lidí, označujících se za pravicové konzervativce, to řádění lůzy v Capitolu obhajovalo.