22.9.2021 | Svátek má Darina


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Chrastina 2.8.2021 14:28

Nejhorší byli a jsou dosud kolaboranti. Mocenské elity u nás po 45. roce, ač relativně svobodně zvolené, byly v čele s Benešem promořeny tvrdým vlivem sovětů. Co se týče dnešní USA, dá se soudit, že národ zradily intelektuálové vypěstovní na univerzitách promořených neomarxismem. Z tohoto neduhu se občané USA tak snadno nevylížou. My v EU jsme na tom obdobně.:-/

P. Kubáč 30.7.2021 10:41

Tyranice vede k otroctvi, otroctví vede k duchoví obrodě, duchovní obroda vede k osvobození, svoboda vede k prosperitě, prosperita vede k apatii, apatie vede k tyranii.

Co je na tom nepochopitelného ?

L. Zídek 29.7.2021 23:24

Jak pravdivé ! A proč tomu tak je ? Blahobytná společnost ztrácí pud sebezáchovy. Toť vše.

J. David 29.7.2021 21:23

Jukněte na portfolio VŠ a jejich oborů. Až na výjímky matematika a fyzika žádná, přírodní vědy pokulhávají, ale zato samí obskurní politologové, genderisté, andragogisté, či jiné jalové obory, které vychovávají žvanily a parazity leda tak pro neziskovky a politiku. Docela tragedie. Jurista Vojtěch je ministrem zdravotnictví, vypadá to, jak to vypadá, blbne jako genderový mendík na dívčím lyceu (pardon, má poradce, prý imunology ve smyslu: Vidíte bacily, nevidíte, a vidíte, nákaza je tady"). My to ukočírujeme ve smyslu vyvolených, o bono publico vůbec nejde, proto nutno zavést kuratelu a futrály na šnóbly, byť jsou očkovanci. Soudy hází hrách na stěnu, ta parta na MZ si dělá co chce, co by monarchové, dokud je lid obecný nenakope do obřití a juristu Vojtěcha vykleští, aby měl vysoký tenor. Jenom, kde sehnat nunváře s certifikací. Mohu se ale i mýlit.

P. Szirotný 29.7.2021 21:19

Skvělý článek, Astone. Nejhorší je to pomalé a plíživé omezování svobody slova. Chápu a souhlasím s mazáním účtů teroristických organizací na sociálních sítích. Ale to je tak všechno. Smazat/zablokovat účet poslance PČR Volného je podle mě už "přes čáru". A to fakt nejsem jeho příznivec ani v nejmenším. Podle mě šíří naprosté bludy a dezinformace. Ale i na to by měl mít právo, pokud existuje něco jako svoboda slova. Pokud NĚKDO rozhoduje, který příspěvek je ještě v pořádku a který už ne, není to svoboda slova. A zablokování účtu bývalého prezidenta Trumpa na Twitteru je už prostě skandální. Ale vraťme se do reality ČR. Rozhodování o tom, co je pro nás správné je doménou levice. Té jasné - KSČM a ČSSD, i té maskované - Piráti, Zelení, částečně KDU-ČSL. Ti všichni nám chtějí určovat kdy můžeme nakupovat (státní svátky), co máme nakupovat (české potraviny nebo nově potraviny, které nenarušují uhlíkovou stopu). Nejnověji jsou FUJ auta se spalovacím motorem. A taky co můžeme psát a jak o tom můžeme psát.

L. Severa 29.7.2021 18:04

Ono je to také tím, že se těmi světlými zítřky nadchnou tací kteří ovlivňují veřejné mínění. U nás to po válce byli někteří spisovatelé, jako třeba Nezval, Kundera , Drda, nebo i herci (Plachta kupodivu i Kopecký), o filmařích nemluvě, a v USA to jde také shora.

T. Kučera 29.7.2021 17:34

Njn Neff opět potřebuje kopnout do modernistu. Bne zajco by dnes říkal na své knihy, třeba Měsíc mého života.

I. Němec 29.7.2021 16:50

Ignorovali nástup levice ve školách, to byla zásadní chyba :-( Všechny vysoké školy jsou ultralevičácké a vychovávají další talibance ...

U nás se stačí podívat na humanitní obory, katedra hist0rie ovládaná člověkem, která považuje příslušníky Stb za trochu přísnější otce, je toho jasným důkazem :-(

J. Ganaur 29.7.2021 18:41

Která universita?

I. Němec 30.7.2021 0:00

Michal Pullmann, český historik a děkan Filozofické fakulty Univerzity Karlovy.

P. Sura 29.7.2021 16:08

Na otázku : " .... jak může americký národ bez odporu dopustit takové zhroucení hodnot, ze kterých vzešla její velikost?.... " lze možná odpvědět cosi ve smyslu, že velké srdce amerického národa spolu s demokracií, svobodou myšlení a slova umožnilo postupné uhnízďování "vší v kožiše" do té máry, až počet těch vší dosáhl významné většiny.

Jak uvedl přede mnou zde pan Stirsky, internet v tom sehrál dosti značnou roli. Umožnil totiž těm, kdo nejsou schopni (či ochotni) dosáhnout úspěchu cestou enormního přínosu pro společnost, aby zjistili, co všechno nevědí a nikdy vědět nebudou, ačkoli jim internet umožnil "přijít k hotovému". I začali hledati cestu ke svému společenskému úspěchu a prestiži. A demokracie, svoboda myšlenky a svoboda slova jim umožnila hledat cestu k úspěchu pomocí vzývání a adorace diktátorů, přesně podle toho, jak pan Neff popsal na konci.

A jelikož demokracie neumožňuje eliminovat tyhle živly včas, dokud všichni soudní ještě vidí, v čem společnosti škodí, nezbývá než znovu zopakovat historii.....

T. Kočí 29.7.2021 14:36

Očividné kreteny, zločince je třeba nabalzamovat a pohřbýt za miliony.

P. Sura 29.7.2021 15:37

Dyš pohřbýt, tak za mylyjony.

T. Kočí 29.7.2021 14:30

dobré

D. Stirsky 29.7.2021 13:15

To, co je dnes nové, je internet + sociální sítě. Jsme zahlceni informacemi a někdy je těžké zjistit, co je pravda, polopravda nebo výmysl. Kdysi, chtěl-li někdo na něco/někoho reagovat, bylo to složitější. Muselo se psát. V ruce, na stroji... Pak jít na poštu. Nešlo regovat odkamžitě, pod vlivem emocí, jako dnes. Nebylo možné během pár minut oslovit milióny lidí. A pak: Sdělovací prostředky baží po senzacích. Proto dávají prostor extrémům, ať už takovým či makovým. Člověk řídící se názorem kancléře Metternicha, že pravda je někde mezi extrémy, dnes nemá šanci. I dočteme se, že jsou u nás statisíce migrantů a že Gates nám očkováním impantuje čip. Nebo nějaký zapálený progresivista řeší, jak oslovovat nebinární jedince, aniž by nejprve sdělil, že sice jde o problém, ale že se týká, co já vím, 0,05 % lidí a že samozřejmě na Zemi existují dvě základní pohlaví: muž a žena. A že on se jen zabývá velmi řídkými výjimkami.

J. Jurax 29.7.2021 13:49

I dočteme se, že jsou u nás statisíce migrantů, pravíte.

No, jsou. Ale relativně neproblémových, neboť ze zemí nám poměrně kulturně blízkých - Ukrajina, Bělorusko, Slovensko, Polsko etc. Ba i Rusko. A i z Vietnamu, byť tam o kulturní blízkosti lze hovořit stěží. Společným jmenovatelem těchto relativně neproblémových migrantů je, že nejsou muslimové a že sem přišli ve zdrcující převaze pracovat. I když, pravda, nutno přiznat, etablovaly se tu i zločinecké struktury z některých těchto zemí.

K. Nový 29.7.2021 12:51

Tohle je jednoduché.

Green Deal je tlačen absoventy vysokých škol, kteří nejsou zaměstnatelní v průmyslu na pozici, kde se vydělává myšlením a nechtějí pracovat rukama. Typicky absolventi gender studies, politologové apod. Tihle lidé budou protlačovat cokoliv, pokud za to dostanou zaplaceno a nebudou muset pracovat rukama.

Brusel, Soroz, americké politické neziskovky, ... jim nějaké peníze dají, pokud potřebují v ČR peticemi, demonstracemi, články v novinách, ... prosadit proti vůli českého obyvatelstva nějakou myšlenku ve vládě nebo parlamentu. Vzhledem k omezení peněz, které mohou používat na kampaň politické strany, (které samozřejmě pro Brusel, Soroze, .... neplatí) k převážení vlivu politických stran nemusí být ani moc peněz.

Proto je nutné prosadit, aby se příjemci peněz ze zahraničí museli sami povinně označovat jako zahraniční agenti, tak aby si každý mohl uvědomit čí myšlenky prosazují. Něco jako Foreign Agents Registration Act (FARA), který v USA zavedli v roce 1938 - https://en.wikipedia.org/wiki/Foreign_Agents_Registration_Act

V. Povolný 29.7.2021 12:38

Astone, příčiny těchto věcí jsou v nepřenositelnosti zkušeností. Své o tom víme z praxe EU - naše zkušenosti s totalitou nikoho nezajímaly a nezajímají. A když se svého času předseda EK Juncker klaněl u pomníku Marxe, autora zrůdné ideologie, nikoho to příliš nevzrušovalo. Mě se přitom dělalo fyzicky nevolno, kam jsme to zase vlezli? A pokud se poválečného období týče, mám pro to určité pochopení, i když jsem to nezažil. Po válečných hrůzách rozpoutaných našim současným vzorem a pánem - Německem lidé potřebovali nějaký pozitivní vzor a hlavně pryč od Německa. Takže Sovětský Svaz přišel vhod, byl to osvoboditel a zkušenosti s komunismem ještě nebyly. Takže není divu, že lidé sedli Gottwaldovi na lep. Mnozí prohlédli až v roce 1968.

Dnešní mladá generace už nemá zkušenosti ani s rokem 1968, pro ně je to historie z učebnic. Takže zkušenosti se vytrácejí a nové, chytlavé ideologie nastupují. Asi si to budeme muset prožít znovu, ale už se mi opravdu nechce.

J. Jurax 29.7.2021 13:59

Starý bonmot praví, že kdo nezná historii a není schopen se z ní poučit, je odsouzen prožít si ji znovu, byť modifikovanou.

A protože historie obsahuje četné průsery, zlomyslnost věcí už zajistí, že prožije hlavně ty průsery. Je to svým způsobem daň z blbosti.

A znalost historie je dnes opravdu na nízké úrovni a vůle poučit se z ní je nulová.

J. Vintr 29.7.2021 12:20

To, co způsobilo, že "bílý muž" dominoval po mnoho staletí naší planetě, bylo především vysoké sebevědomí, opírající se o přesvědčení, že koná správnou věc. Dnes se zcela programové snaží z příslušníků bílého etnika toto sebevědomí že všech sil vytlouct. Plivá se na naši historii, kácejí se pomníky velkých mužů naší historie. Ve prospěch čeho? Aby se vrátilo barbarství, které se bílým mužům podařilo na většině naší planety vyvrátit?

J. Jurax 29.7.2021 14:15

To máte těžký.

Barbaři nikdy sami se za barbary nemají. Kupříkladu dnes se chápou jako pokroková avantgarda lidstva. Zelená melounovitá vevnitř rudá, LGBTQ+, BLM, gender, Antifa, sociálně spravedlivá, fanaticky věřící a ve jménu dobra zločinná. Jako kdysi bolševici, nacisté, komunisté.

A jak historie učí, ti barbaři mohou i nadlouho zvítězit. A stojí to desítky milionů mrtvých, než se barbary podaří porazit.

P. Černý 29.7.2021 11:41

Pokud hodnotíme základy naší současnosti, měli bychom jít mnohem dál do minulosti. A neměli bychom přitom zapomenout prohlédnout si příčiny první světové války a s ní související revoluce v Rusku, a také se zamyslet, jak se mohlo stát, že parlamentni demokracie zplodila genocidní nacistický režim v Německu a nejen to, otevřela mu i brány k vyvolání nové světové války.

To co, se stalo v Československu po roce 1945, to jsou jen takové vedlejší důsledky zmíněných události.

J. Jurax 29.7.2021 14:20

No jo, dějiny nejsou než řetězec souvislostí, příčin a následků. Nicméně čím hlouběji se do nich vnoříte, tím menší a rozředěnější je vliv dávných události na dnešek.

J. Kubíček 29.7.2021 11:25

Přesně popsaná situace, správné otázky. Odpověď - zdá se, že systém demokracie narazil na své limity a stává se brzdou vývoje založeném na "zdravém lidském rozumu".

P. Podhrázský 29.7.2021 11:09

Bohatá společnost si neváží svého blahobytného života a vymýšlí blbosti. Týká se především mladých vystudovaných humanitních studií.

J. Zika 29.7.2021 12:05

Přesně, ve školství, zejména unversitním, je zakopaný pes. Kde že je doba, kdy university byly místem disputací a vychovávaly vlivné a vůdčí členy společnosti, vzdělané, přemýšlející, houbavé, s rozhledem. Stačí vidět staré filmy, jaké nároky byly na středních školách (Škola, základ života, Cesta do hlubin študákovy duše) abychom viděli ten úpadek. To, co dříve museli studenti zvládnout k maturitě, by dnes nedali k bakalářskému titulu... A pořád se slevuje. Všechny "těžké obory" neobsazené, zato na fňukací společenskovědní fakulty všelijakých pseudoobrů nárváno. Kulturní revoluce bez armády - již desítky let trvající a dnes již ze Západu zase doběhlá k nám....;-(

I. Pávek 29.7.2021 12:21

R^

I. Pávek 29.7.2021 12:20

R^

Z. Žíkovecký 29.7.2021 10:41

"Žádný diktátor, individuální či kolektivní, vám neřekne: přicházím vás okrást, uvěznit a zabít"

To je nesmysl; Gottwald se hrdě hlásil k zakroucení krkem, a Batroš ke kopání do ležících bělochů.

R. Langer 29.7.2021 11:20

Ano, a kdopak že řekl: "Kapitalisti sami nám prodají provaz, na kterém je my pověsíme!" ;-)