21.9.2021 | Svátek má Matouš


Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Nešvara 14.9.2021 11:47

Mám jenom dvě poznámky.

1.) Viděl jsem teď hodinový pořad s mnoha výpověďmi přeživších. Slovo "islám" tam nepadlo ani jednou.

2.) Když se to stalo, CNN vysílala záběry z celého světa. Palestinci po tisících jásali a radovali se, ty kopce v Palestině byly jásajícími davy pokryty. Tehdy jsem si myslel: "To je konec Palestinců, teď Izraelci dostanou od Američanů volnou ruku se s nimi vypořádat." Mýlil jsem se. Záběry najednou přestali jako kdyby je někdo uťal (což se asi stalo, jeden telefon do redakce od významného politika, že toto vysílat je nevhodné a bylo po reportáži). No a přes to, že 11/9 se připomíná každoročně, záběry slavících Palestinců se již nikdy na obrazovky nedostaly.

Žijeme v Matrixu, věci, které vidíme na obrazovkách televizí někdo odsouhlasil jako vhodné pro nás. Co je považováno za nevhodné se na obrazovky nedostane a tudíž pro většinu lidí neexistuje.

Dokonce jsem se setkal i u vzdělaných lidí s přístupem, že když jim sdělím nějaká fakta, tak odpověď je, že je to určitě hoax, protože v televizi to nebylo.

Zatím ještě funguje internet, ale Jourová a jí podobní již pracují na tom, aby jedinou povolenou pravdu ochránili od toho, co nechtějí slyšet.

Nakonec nic nového pod sluncem. Když na Nicejském koncilu v roce 325 Konstantin vybral 4 pravá Evangelia, která si navzájem neodporovala, tak nechal stovky ostatních spálit, aby věřícím nepletli jejich dušičky. A to je přesně to, co nám dnes servíruji i naše televize. Jedinou pravdu a vše ostatní zadupat, aby nás to náhodou nemýlilo.

V. Petr 14.9.2021 13:34

Máte pravdu!