16.10.2021 | Svátek má Havel


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Církva 14.9.2021 13:43

No v angličtině na FB už by Vám zrušili účet. Tak si ještě užívejme zbytku demokracie.

V. Petr 14.9.2021 13:34

Máte pravdu!

J. Jaroš 14.9.2021 13:05

Nejsem si jist zda jde o prohru. Po jednom

z největších teroristických útoků USA přesvědčivě vojensky zvítězily a přistoupily k největší humanitární pomoci od IIWW. Zaplatily zato miliony dolarů a tisíci životy. VNěmecku, Japonsku i Korei toto bylo korunováno úspěchem. Bohužel Islám podobnou nabídku odmítl, případně zneužil. Odmítnutí pomocné ruky nepovažuji za prohru USA ale muslimského světa. Bíllýmuž si musí uvědomit, že jakákoli pomoc je pro muslimy přijatelná pouze v případě, že posiluje islám se všemi důsledky. Prohrou bude pokud se nepoučíme.

P. Eugel 14.9.2021 12:23

Ty photoshope.

P. Nešvara 14.9.2021 11:47

Mám jenom dvě poznámky.

1.) Viděl jsem teď hodinový pořad s mnoha výpověďmi přeživších. Slovo "islám" tam nepadlo ani jednou.

2.) Když se to stalo, CNN vysílala záběry z celého světa. Palestinci po tisících jásali a radovali se, ty kopce v Palestině byly jásajícími davy pokryty. Tehdy jsem si myslel: "To je konec Palestinců, teď Izraelci dostanou od Američanů volnou ruku se s nimi vypořádat." Mýlil jsem se. Záběry najednou přestali jako kdyby je někdo uťal (což se asi stalo, jeden telefon do redakce od významného politika, že toto vysílat je nevhodné a bylo po reportáži). No a přes to, že 11/9 se připomíná každoročně, záběry slavících Palestinců se již nikdy na obrazovky nedostaly.

Žijeme v Matrixu, věci, které vidíme na obrazovkách televizí někdo odsouhlasil jako vhodné pro nás. Co je považováno za nevhodné se na obrazovky nedostane a tudíž pro většinu lidí neexistuje.

Dokonce jsem se setkal i u vzdělaných lidí s přístupem, že když jim sdělím nějaká fakta, tak odpověď je, že je to určitě hoax, protože v televizi to nebylo.

Zatím ještě funguje internet, ale Jourová a jí podobní již pracují na tom, aby jedinou povolenou pravdu ochránili od toho, co nechtějí slyšet.

Nakonec nic nového pod sluncem. Když na Nicejském koncilu v roce 325 Konstantin vybral 4 pravá Evangelia, která si navzájem neodporovala, tak nechal stovky ostatních spálit, aby věřícím nepletli jejich dušičky. A to je přesně to, co nám dnes servíruji i naše televize. Jedinou pravdu a vše ostatní zadupat, aby nás to náhodou nemýlilo.

V. Petr 14.9.2021 10:50

R^R^R^

M. Grundmann 14.9.2021 10:01

V roce 2001 se možná jednalo o jednu z posledních akcí bílého muže. Dnes je na Západě matriarchát a v Afghánistánu prohráli bílé ženy, nikoliv bílý muž. Ten jenom vykonával pokyny zcela v souladu se ženskou mentalitou. Osobně očekávám, že bílé i jiné ženy nadále půjdou od porážky k porážce. ;-D

J. Poláček 14.9.2021 9:07

Hmmm, no smysl to dává. Takže současný vývoj Moskvě/Pekingu asi nevoní ??? Tomu se mi nechce věřit. Ale třeba mě jiní poučí. Jsem otevřen jiným názorům.

R. Vacek 14.9.2021 9:03

Dnešní západ nabízí světu nesmysly, o které nikdo nestojí. Proto už není inspirací a ve srovnání s ním se i vláda tálibánu nemusí jevit jako špatná volba.

F. Navrátil 14.9.2021 8:58

Čína a Rusko podpořily v Radě bezpečnosti zásah USA v Afghanistánu, protože chtěly USA zaplést do dlouhodobé války, kterou nelze vyhrát. Jako bonus došlo k oslabení islámského terorismu v Ujgursku a postsovětských středoasijských republikách. To je geopolitika.

P. Milan 14.9.2021 8:33

Omyl. On mohl. DDRoni nemohli.

P. Milan 14.9.2021 8:32

Časem jo ...

Nebo vyleze někdo jemu podobný. Může to ovšem trvat dost dlouho, politické osobnosti, až státníci, se nerodí moc často.

Třeba v GB po Churchillovi až Thatcherka.

P. Milan 14.9.2021 8:30

Jistěže marná, pokud hledáte jen důvody nevěřit.

Pokud by "Ládínka" nezabili a on pak někde vylezl (třeba jen na nahrávce), podvod by splaskl. Nevylezl ...

P. Milan 14.9.2021 8:28

"Břemeno bílého muže" fungovalo, dokud byl bílý muž přesvědčen o své pravdě, odhodlán tomu něco obětovat a měl technickou převahu.

Nic z toho momentálně není.

S. Pavuk 14.9.2021 7:43

Jediným "úspechom" bolo teatrálne zabitie Usámu bin Ládina, po desiatich!! rokoch pátrania avšak bez predloženia dôkazov. (Poskytnuté fotografie upravené v photoshope vyvolávajú skepsu.) Komando ktoré celú akciu uskutočnilo kompletne zahynulo neskôr pri páde vrtulníka....

V rámci toho čím sme informačne kŕmení (napríklad aj dve lietadlá, tri budovy) je akákoľvek snaha o racionálne pochopenie udalostí márna.

J. Nevrkla 14.9.2021 7:36

Ještě se ten rozumný Trump vrátí? Nebo už Amerika nezvratně půjde cestou korporátního socialismu?

J. Lukavsky 14.9.2021 7:16

"odpor pokrokářů vůči kultuře „starého bílého muže“ nicméně počet těch co se snaží dostat do země toho starého bílého muže je neskonale větší nežli naopak. To bylo slávy když jeden Amík emigroval do NDR. Pak se hrozně divil, že když ho to přestalo bavit nemohl se jen tak sebrat a odletět zpátky. Jsou to Vaňku paradoxy! J.L. end

J. Babička 14.9.2021 6:26

KIPLING, Rudyard: Písně mužů To bělochů je břímě: své syny vyšlete, ať v cizích krajích slouží těm, jimž prý pány jste; ať obranný jsou pancíř divochům divných ras, z nichž každý plaše zírá, půl děcko a půl ďas. To bělochů je břímě: svou pýchu nedat znát; mít nervy ze železa; a třeba tisíckrát vždy opakovat znovu, že spásu dá jen klid; zisk hledat pro jiného; a za jiné se dřít. To bělochů je břímě: boj věčně podnikat, vyhlásit zápas moru a nasycovat hlad; a válka-li se končí, v níž o věc míru jde, pohanů blud a tupost vše v niveč uvede! To bělochů je břímě: ne králů doprovod, však všední metřina a nevolníků pot. Zde přístav - nevkročíš tam, však dej zaň život svůj! Zde silnice: ne sobě ji krví dobuduj! To bělochů je břímě, to dávná jejich mzda: od těch, jimž neseš dobro, jen zášť a úhona; a pokřik těch, jež zvolna uvádíš k světlu dne: „Chcem zpátky v nevolnictví a k egyptské své tmě!“ To bělochů je břímě; k mdlobě se nesmíš znát, ni frásí o svobodě svou mdlobu zastírat. Ať tak, ať onak jednáš, ten dusný, chmurný lid tím vším chce jen tvým bohům a tobě přitížit. To bělochů je břímě: je navždy po dětství, je veta po předčasném a levném vítězství: teď nevděčné jdi dílo vždyť muž jsi! - podniknout, k moudrosti zrej a předstup před sobě rovných soud!

I. Samson 14.9.2021 1:51

Áno, útok na USA 11. septembra 2001 sa zapísal do pamäti všetkých Američanov. Je zvláštne, že tak, ako každý Poliak si presne pamätal alebo dosiaľ ešte pamätá, čo robil v septembri 1939, keď zažil alebo sa dozvedel o nemeckom a potom sovietskom útoku na Poľsko z druhej strany, ako každý Čech presne vedel, čo robil 15. marca 1939 (obsadenie zvyšku Česka), ako každý ešte žijúci Slovák vám presne povie, ako sa 21. augusta 1968 dozvedel o obsadení Československa, tak vám každý Američan povie, čo robil 11. septembra 2001, poprípade ako sa a tom dozvedel. V televízii videl, ako padajú “dvojičky”, ako dym vystupuje z Pentagonu, počul o páde štvrtého lietadla v Pennsylvánii. Tí pozornejší zaregistrovali, že napr. v Iraku rozhlas začal hrať ľudové piesne, v Palestínskej autonómii ľudia začali tancovať na uliciach a rozdávali sa zadarmo sladkosti – patologický prejav radosti, keď zabijú vašich nepriateľov.

No a čo k tomu dnes dodať? Mali si Američania nechať skákať po hlave? Legálne zvolená vláda v Afganistane ich o odchod nepožiadala, USA sa rozhodli bez nej. To je rozdiel od Iraku, keď legálne zvolená vláda oznámila, že už Američanov nepotrebuje. A „amíci“ celkom radi odíšli. Mali teraz ako okupanti zabezpečovať natrvalo Afgáncom vodu, elektrinu, bezpečnosť na uliciach, práva žien, dovolenky v Ománe alebo aj švajčiarske dôchodky? A odchod rýchlo po poprave akéhosi Bin Ládina? Afganistan bola misia. Američania ju ukončili a dali Afganistanu šancu.