19.2.2020 | Svátek má Patrik


ÚVAHA: Apokalypsa nevyhnutelná?

6.7.2017

Život plyne, země se otáčí neustále a stejně rychle, ač čas, v němž se to děje, zkracuje se relativně a filosoficky nazíráno. Lidstvo se dosud dokázalo vymanit z hrůz a nebezpečenství, z katastrof menších, stejně jako ohromných až neuvěřitelných. A jak je dneska tzv. nabíledni, bude nepochybně nadále testováno ve svých schopnostech přežít a nadále existovat, ať již v klidnějších časech nebo neklidných a dramatických. Ale existovat nepřestane. Skutečně? Kde je toho záruka, či alespoň naděje, v přežití všech dnešních kalamit? Snad taková naděje existuje, co jiného nám zbývá?

Jinými slovy: dojde nebo nedojde v budoucnosti k apokalypse?

K důkladnému a zevrubnému pojednání na tuto otázku nemám dostatečné vzdělání (ač i to solidní někdy je právem zpochybňováno, neb nemusí být moudrostí!), ale neodolatelné nutkání k vyslovení pocitu a názoru, takže se pokusím o lapidární souhrn informací, které jako ne zcela nevšímavý pozorovatel dění v průběhu času snažím se shromažďovat.

Až laskavý čtenář dočte tento můj souhrn trendů a událostí (ač nikoli dokonale vyčerpávající), jež nemohou mít jiné nežli negativní předznamenání, nechť sám porovná své názory, pocity a zkušenosti s tím, co uvedeno je v následujícím:

Jsme dnes už téměř ve čtvrtině jednadvacátého století, v němž trvá, ba vrcholí globalizace světová a její pozitivní důsledky mění se stále silněji v negativní.

Na Blízkém východě se to mydlí, od tragédie 11. září 2001 uplynulo již 16 let. Dosavadní řešení, jak ukončit tu hrůzu, zdá se být v nedohlednu, a to z nejednoho důvodu: po politiky vyhlášené válce s islámským terorismem a ISIL (Hollande) není vážnější stopy navzdory tomu, že vojáci západních armád i Ruska tam v nedostatečném množství bojující ztrácejí v té oblasti zbytečně své životy, neboť průběh konfliktu začíná v bezradnosti připomínat válku ve Vietnamu.

Dosud zcela nevyjasněná je potenciální spolupráce USA s Putinem, jak snad teoretizuje D. Trump, nezdá se ale, že taková teorie bude uvedena do praxe. Toto ruské téma je podstatou odporné anti-trumpovské kampaně rozpoutané v USA demokraty ve spolupráci s nepochopitelně liberálním tiskem a několika TV stanicemi, v čele s CNN.

Díky demokratům v USA se velmoc zmítá v trapných situacích, vypukla prokazatelná lež medií živená levicovou klikou s možnou tichou účastí pana Obamy a Hillary Clintonové.

Dochází nadále k rozpadu zásadních hodnot, jako je rodina, respekt k zákonúm země, respekt k vykonavatelům postihu těch, kdož zákony země ignorují

Hnutí Black Lives Matter v USA převrací příčinu s následkem, ač vlastně jaká je příčina hnutí? Nikdy nebyli Afro-Američané v USA respektováni více nežli dnes. Jejich nespokojenost navzdory tomu je morální kolaps s nedozírnými důsledky.

Místo spojenectví EU, Ruska a USA ve věci islámského terorismu se EU snaží vysmeknout z vlivu (a pomoci) USA a dokonce se otočit ke strýci Samovi v rouše D. Trumpa zády.

V USA je 49 milionů obyvatel na štědrých podporách, mnozí to podvodníci, a jakákoli snaha D. Trumpa navrátit věci k normálnostI veda k jeho nenávisti těmito davy budižkničemů, notorických demonstrantů.

Místa vzdělanosti, americké university, jsou k nepoznání proměňována neuvěřitelnými nápady té nejpošetilejší politické korektnosti, a to za mocné podpory těch, kteří by nejvíce měli respektovat a uchovávat vše, co naše kultura v průběhu času vydobyla pro podstatu univerzit - tedy profesorů a profesorek hlavně humanitních věd (mnohé o tom sděluje zasvěcený prof. O. Ulč).

Děsivá migrace z Blízkého východu a Afriky do Evropy a západního světa způsobuje problémy, které unijní liberální elity ignorují, šikanují policii za zcela oprávněné zákroky a ve věci stále rostoucích konfliktů zcela trestuhodným a zrádcovským způsobem zločiny běženců ignorují. Politická korektnost dostává stigma Satana. Jak tomu bude za pět, deset let? Jen tupec a debil, ba šílenec může být k tomu slepý! Copak je to za otázku? Může si přece udělat představu, funguje-li mu myšlení! Fakta, jakkoli potlačovaná, ale snad díky své početnosti vyvěrající na povrch, o tom, jak stále drzejší a nebezpečnější je ta masa, jen v nepatrném počtu hodna snad slitování nad jejich osudem, svědčí o katastrofálním omylu dosavadního řešení migrační krize.

Zcela nevyhnutelně, byť jen z důvodu demografie a počínání unijních hodnostářů, dochází nejen k islamizaci Evropy, ale i k všeobecné vandalizaci, včetně té ekonomické.

Dle mého názoru není možné, aby v těch zemích (hlavně tedy ve Francii, Německu, Švédsku, Holandsku) s dnes již značným procentem muslimského obyvatelstva nedošlo k dalším konfliktům, jež mohou vyústit v občanskou válku. Náznaků o tom je již víc než dost! A nestačí jejich vyretušovávání diktaturou politické korektnosti!

A tu dochází na cosi, co mne už dlouho občas probouzelo ze sna: zneužití čipu, toho všeho, co z něj učenci derivovali až k tomu dnešnímu děsivému ransomwaru, v několika praktických verzích uplatňovaného, jenž podoben rakovině začíná napadat technologická srdce a mozky moderní, svobodné dosud, společnosti! Není snad ani těžké si představit, kde by se mohla moderní západní společnost ocitnout s takto narušenou závislostí na moderní technologii! Nevím zatím, nedočetl jsem se, kdo je strůjcem kolosálního problému. Ale, ač jako laik a pozorovatel, pomyšlení na apokalypsu se dostavuje. Složitější svět, složitější problémy, složitější jejich řešení. A tu se mi připomíná Manifest. Tedy Kaczynského (stále ve vězení), jenž vešel ve známost jako Unabomber. Ale jeho manifest, označující moderní technologii za příčinu všeho zla v moderní společnosti, stojí za přečtení!

Co radí uctivý čtenář k uklidnění? Holky, vdolky, anebo pití piva, vína, jakostních alkoholů?

Anebo další rozjímání o tom, zda k apokalypse sice dojít může, ale člověk, pán tvorstva, nakonec katastrofu odvrátí?

Na to mu odpověď nemohu dátI a nejsem tomu rád! Není věru snadná!Advantage Consulting, s.r.o.
SERVISNÍ TECHNIK VÝROBÍCH LINEK

Advantage Consulting, s.r.o.
Středočeský kraj
nabízený plat: 30 000 - 35 000 Kč


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.