4.2.2023 | Svátek má Jarmila


Diskuse k článku

USA: „Zničte Trumpa!“ K čertu s Ústavou

Nestátní nezisková organizace ACLU, která dlouhodobě protestuje proti nadužívání příkazů k domovní prohlídce namísto soudních obsílek, se k prohlídce Trumpova sídla Mar-a-Lago (na snímku) nevyjádřila.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
T. Diblík 6.9.2022 7:30

Pane, do svých pětatřiceti jsem říkal něco jiného, než jsem si myslel každý týden, možná každý den. Protože jsem chtěl být inženýr zootechniky, musel jsem složit "státní zkoušku" z marxismu leninismu a ty lži jsem si opravdu nemyslel. Včera tady byl komentář o Němcích.

Není otázka pokrytectví, ale svobody.

V. Povolný 6.9.2022 9:48

Pane Meišnere, zřejmě jste člověk mladý a nezkušený, jinak byste nemohl psát takové nesmysly. Rozpor mezi tím, co si člověk myslí a co dělá není speciální problém Američanů. Tenhle problém je všudypřítomný. Po roce 89 jsme měli malé okénko, kdy tento problém zmizel. A teď je zase zpátky. A podobně jsou na tom i jiní. Tak přestaňte nadávat na Američany a trochu se zamyslete.

J. Hruška 6.9.2022 6:37

Pro co jste, Alane, pro koho.?? Že jste proti je zřejmé, jste tedy proti-vný, amen.

A. Renjascu 6.9.2022 4:52

Poražen ve spravedlivých volbách? Tak to určitě...

https://nastub.cz/w/81hqgwy9Cvr4suuDe3s41Q

https://nastub.cz/w/woJ3sYL8biKbT9coeV6sBT

Z. Lapil 6.9.2022 7:15

O poctivosti voleb mám taky pochybnosti, ale celé to bylo u kdovikolika soudu. Že by VŠICHNI soudci ohýbání zákony v Trumpuv neprospěch? To se mi taky nezdá.

J. Vintr 6.9.2022 8:59

Soudci se tím alibisticky nechtěli vůbec zabývat. Protože věděli, že tam ty podvody byly, ale nevěděli co by s tím dál měli dělat.

Z. Lapil 6.9.2022 11:33

Museli mít nějaký právní důvod, ale to nemám za klíčové. Klíčové je - opakuji - že nevěřím tomu, že by všichni soudci, kterým se to dostalo do ruky (a že těch žalob bylo), nahrávali antitrumpům.

J. Vintr 6.9.2022 11:44

Žádný právní důvod neměli. Prostě se žalobami zcela bezdůvodně odmítli zabývat. Protože měli jistotu, že jim Demokradi kvůli tomu žádné problémy dělat nebudou. Naopak si mohli být jistí, že by se do velkých problémů dostali, kdyby ty žaloby začali řešit. Soudci jsou jen lidé a v jejich velmi dobře placeném povolání se těžko najde hrdina, který by byl ochoten pro spravedlnost o tuto práci přijít.

Z. Lapil 6.9.2022 12:05

Odmítli se zabývat z nějakých právních důvodů. Možná pochybných, ale určitě existujících.

A zrovna Američani mají hrdinství jaksi v národní tradici. Taky pochybuju, že by bylo možné soudce odvolat jen proto, že se někomu znelíbí.

J. Vintr 6.9.2022 12:26

Někde jsem četl, že přísežné prohlášení amerického občana pro soud se považuje za důkaz, pokud není soudním řízením vyvráceno. O falšování voleb existovaly stovky a možná i tisíce přísežných prohlášení a soudy se jimi podle zákona měly zabývat. Nebo nedávno uvedený dokumentární film o podvodech s korespondenčními hlasy dal soudům konkrétní jména stovek nezpochybnitelných pachatelů nezákonného jednání. Stačilo jen tyto pěšáky trochu zmáčknout a síť volebních podvodů by se začala rozplétat. A soudy zase nic...

P. Skřivan 6.9.2022 2:10

Trump burcoval a teď se burcuje proti němu. No má co chtěl. Zábavné je, že když vládnul jako prezident a byly volby, on si stěžoval na podvody když prohrál. V podstatě si stěžoval sám na sebe, protože jeho odpovědností bylo, aby volby byly poctivé. To jednoho pohne k slzám.

J. Vintr 6.9.2022 3:07

Jak mohl zajistit poctivost voleb? On je neorganizoval. To nepatří k pravomocem prezidenta. Navíc měl pořád kolem sebe plno zradců. Zradil ho Nejvyšší soud a zřejmě ho zradil i jeho právník Giuliani.

P. Skřivan 6.9.2022 16:08

Co prezident a zákony ? Zrádce si tam dosadil sám, takže to jen dokládá, co je zač: Trumpeta a toubí trá trá trá. Prostě už jen šašek. Navíc si neoprávněně odvezl tajné dokumenty a má velký problém. To udělal velkou chybu. To není sranda, protože ty se dají výhodně prodat a řekl bych, že ti, kterým patří, to za dobrý vtip nepovažují. Tedy pokud nešlo o podvrh.

J. Vintr 6.9.2022 16:40

Zrádce si dosadil sám... Ale jak mohl vědět, koho se demokradům podaří koupit nebo vydíráním přimět ke spolupráci.

E. Novotny 6.9.2022 1:40

Trumpa přeceňujte, Dershovitz ne, ten je docela v obraze. Proč myslíte, že volil několikrát proti němu a bude patrně proti němu volit i v příštích volbách.

E. Novotny 6.9.2022 2:18

přeceňujete

J. Hruška 6.9.2022 6:41

Protože je proti-vný. Je negativní až za ......!

E. Novotny 6.9.2022 14:31

Racionalni clovek.

J. Novak 6.9.2022 1:20

kdyz se nekdo postavi mezi socialisty a moc, nemuze se divit. Jejich heslo je ucel sveti prostredky. Trump neni dokonaly, ale tech desitek lzi, ktere vuci nemu pouzili a pouziji? To by nikdo nemohl ustat.

J. Novak 6.9.2022 1:30

narkli ho z toho, ze je rusky spion, cinsky spion, pritel severokorejskeho magora, nacista, fasista, a dikator.

Kazdy si jeste vzpomene, co vse se dalo protlacit za covidu, kdyby snad chtel byt Trump diktator, autokrat, mohl vladnout tak, jako demokrati v NYC, New Jersey, a Californii, mimo zakony a pravidla, kdyby chtel zneuzit moc, mohl proti rabujicim BLM zharum poslat narodni gardu. Na ukor covidu klidne mohl zakazat volby, kdyby byl ten slibovany fasista a nacista.

Dokonce i toho 6 ledna, kdy mel udelat prevrat je jeden z jeho tweetu tohle: "I am asking for everyone at the U.S. Capitol to remain peaceful. No violence! Remember, WE are the Party of Law & Order – respect the Law and our great men and women in Blue. Thank you!" ... coz tedy skutecne neni vyzva k prevratu...ze?

Misto toho 4 roky bojoval s lidma, kteri mu meli byt podrizeni a meli plnit jeho program, se kterym vyhral volby. Ano, urednicka klika tajnych sluzeb, ktera se citi byt nad zakonem a bez kontroly. Lide, kteri nechali jit Clintonovi, kteri odposlouchavali prezidenta, hazeli na nej spinu, kdyz to nestacilo na soud, tak pousteli informace novinarum, aby skodili, a nakonec umlceli i vysetrovani kriminalniho synka pana Bidena, ktery dodnes posloucha cinu jako na voditku.

J. Vintr 6.9.2022 1:37

Trumpa především nebylo a není možno koupit - jako naprostou většinu všech politiků na této planetě ...

J. Vintr 6.9.2022 0:59

To, jak se levičáci za každou cenu snaží zabránit kandidatuře Donalda Trumpa je důkazem, že sami nepochybují o tom, že bude americkými občany znovu zvolen prezidentem. A to ne jen nějakou malou většinou, ale tak drtivou většinou, že jim nepomůžou žádné volební podvody, které by dokázali zorganizovat.....

V. Dosoudil 6.9.2022 8:21

Přesně definovaná realita.