4.12.2022 | Svátek má Barbora


Diskuse k článku

USA: Zelený politik zvyšuje emise CO2

Guvernér státu New York Andrew M. Cuomo je považován za značně zeleného politika, který se velmi zasazuje o boj proti změnám klimatu, jejichž příčinou jsou podle současného klimatického dogmatu považovány hlavně antropogenní emise oxidu uhličitého a dalších radiačně aktivních plynů.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Jurax 7.8.2021 14:40

No, něco na tom je.

J. Jurax 7.8.2021 14:37

Napadlo Vás proč asi od roku 1979 do dneška nebyla v USA postavena skoro žádná další JE, tážete se.

No, jestli to není tím, že to tam už nikdo neumí. :-)

No a že odstavení jaderky zvýší emise je nasnadě, když se zároveň adekvátně nesníží spotřeba, což je v rozvinuté průmyslové zemi stěží představitelné. A náhrada jaderky bezemisními zdroji je absurdní zelená blbost. A že se tím zelení blbečkové nechlubí je nasnadě rovněž.

I. Hermanek 7.8.2021 14:36

V současné době ho evidentně využívá.. ten papír.. udernicky minimálně 150 procent

I. Hermanek 7.8.2021 14:35

Teď mne ráda rozveselil nechce argumentovat papírem na hlavu z dob predkapitalistckych hm jasně že to píšu jako joke jak jinak ale stejně by me ten .

.. papír zajímal

K. Wágner 7.8.2021 14:35

Boj klimatem je něco jako třídní boj....:-)

Nuž kupředu levá, zpátky ani krok!

P. Rada 7.8.2021 13:06

Pane G. musím žel zhruba po hodině očekávání konstatovat, že už nemám dnes čas očekávat odpověd na kontrolní otázku. Před půlstoletím bych za její neznalost ale letěl od zkoušky hned. Pěkný den.

P. Rada 7.8.2021 13:01

Pane Molíku zkusil jste namísto šablonky a pochlebování Šálkovi ověřit nějaké informae? Např rok výstavby, spuštění, provozní okolnosti, lidnatost regionu, počet bloků a termíny jejich postupných odstavů... - versus informace o garancích spolehlivosti dodavatelem a tedy i event dopady případné havárie přo překračování technologicky garantované doby provozu?

https://cs.wikipedia.org/wiki/Jadern%C3%A1_elektr%C3%A1rna_Indian_Point

Napadlo Vás proč asi od roku 1979 do dneška nebyla v USA postavena skoro žádná další JE?

Ta jaderka I.P. na řece Hudson přeci byla spuštěna v roce 1974 (Dukovany 87) a tedy sloužila do letoška už 47let. To odpovídá obvyklé konstrukční životnost a tak není divu, že v hustě zalidněné oblasti převládl názor pro její odstav.

Pro mě takto také není naopak divu, že to pan Šálek komentuje politicky a tendenčně namísto aby hovořil k faktům pro a proti. Prostým faktem také je, že onen politik M Cuomo, byl jen jedním s mnoha lidí, kteří rozhodnutí o odstavu fakticky zastaralé technologie učinili.

P. Molík 7.8.2021 12:30

Různí karatelé, moralizátoři a samolibí zabedněnci zde exhibují a snaží se dávat najevo všem ostatním svoji vědomostní a morální převahu, čímž sami sebe tím nejlepším způsobem diskreditují a znevěrohodňují.

P. Rada 7.8.2021 12:30

Vy jste soudce?

P. Molík 7.8.2021 12:26

Bych se divil, kdyby zelený politik nezvyšoval emise CO2, protože zelené snažení v současné agresívní formě je pochopitelně kontraproduktivní.

P. Molík 7.8.2021 12:24

Ideologizace ekologie se dostala do nejvyšších obrátek, zelení fetišisté jsou derivátem zeleného fašismu, který je nám vnucován pod rouškou ušlechtilého cíle ochrany životního prostředí. Svatým grálem zeleného snažení se stalo dogma o uhlíkové neutralitě. Dravý nástup zelených fašistů do nejvyšších mocenských pater naší společnosti jasně vypovídá o tom, že Západ vnitřně vyhnívá a je slabý proti útokům vnitřních nepřátel demokracie.

J. Pokoutný 7.8.2021 12:21

Když se stále otepluje až od průmyslové revoluce, proč moře stoupá už od cca r.10 000 př.n.l. a zatopilo třeba Doggerland (mezi Nizozemím a Anglií)? A pokud i teď stoupá tak intenzivně, jak to, že ještě nejsou pod vodou atoly, jejichž zatopením strašil už Al Gore před 20 lety?

P. Rada 7.8.2021 12:21

Co je to rotxrot?

P. Rada 7.8.2021 11:40

Skripta co mám před sebou ohledně jaderné energetiky .... korelují s tím co sděluji a je jim zcela jedno co o mě spekulativně prohlašujete.

J. Ganaur 7.8.2021 11:36

Fajn, tak já FEL, TK. Osm (řádných) zkoušek z matematiky.Co Vy?8-o

J. Ganaur 7.8.2021 11:31

Slunce ovšem nemá vliv na intenzitu geomagnetického pole.https://1url.cz/kKEXi https://1url.cz/WKEXo

P. Rada 7.8.2021 11:28

Je k Tydalovi který byl u počátků. Vodivost atmosféry klidněvynechte. Nebyla předmětem Tyndalových pokusů. Ten sledoval rozptyl světelných paprsků (Tyndalův jev) nebo analogicky ale úzkopásmověji interakci infračerve ného záření s různými plyny kde detekoval infrazáření termočlánkem. Polopaticky je to např zde:

https://dvojka.rozhlas.cz/neviditelne-plyny-jako-pevna-zed-7528994

L. Harvánek 7.8.2021 11:17

No jo. I soda obsahuje oxid uhličitý a to ve značném množství.

P. Rada 7.8.2021 11:12

Pokudjde o mouk oficielní kvalifikaci - tu ponechte raději stranou tak - jak zde nesdělujete svou ale pochybnosti o mě vynášíte jako kartu vedoucí k osobní konfrontaci.

Ve volné diskusi tak přeci nečiní naprostá většina a pro výsledek by rozhodující by měla být pádnost aktuálních sdělení. Navíc ta má osobní "papírem na hlavu" doložitelná má datum ještě s totalitního období prakticky půl století zpět.

Proč chcete pominout, vše co jsem se od té doby naučil a taky zapoměl by jste měl aktuálně umět vysvětlit předně Vy!

Proč Vám nestačí ověřitelné odkazy či logická vysvětlení typu:

...." neotepluje sejen vzduch ale nejvíce energie absorbují oceány a kůra kontinentů..."

- by jste přeci měl sám sobě umět vysvětlit alespon na základě ukončeného základního vzdělání - a zbytečně nespekulovat o "perlení".

Takto pojato Vám ale dávám zapravdu, že i deklarovanou úrovní vzdělanosti, kultury... může být úspěch diskuse poznamenán.

J. David 7.8.2021 11:06

Ten pan P.Rada je na netu nezmar se "zelenou idiocií". Odkazy a bláboly. Svoji habilitaci nesdělí, přesto blábolí a odkazy chrlí. Něco jako akademik Lysenko, Děnis Trofimovič, ala P.Rada. Ale docela pobaví, svým ppm CO2. Když doma lemtám Tullamore and soda, a kdy si krknu, vždy si vzpomenu na duševní pohnutí pana P.Rady v uhlíkovém utrpení.

J. Šrajer 7.8.2021 11:04

Pane Rado, musím uznat že máte široký rozsah vědomostí o pochodech v atmosféře. Jenže se moc rozmachujete a kombinujete páté přes deváté a tím pádem ten selský rozum ignorujete.

Přeci když si dám tu práci a vysleduji aparát Johna Tyndalla, na kterém dokazoval vliv CO2 na atmosféru, musím dospět k závěru že pouze ukázal jak se zvýší tepelná vodivost atmosféry. Pravda, teplo je v atmosféře přenášeno prouděním a né sáláním, to máte pravdu. Tím pádem je nasnadě, že CO2 je nevinen. Dokažte mi, že CO2 je ten zloduch nějakým pokusem. O žádném nevím. Jen je dokola omíláno, že jakmile se člověk pustil do průmyslové revoluce, tak se začalo oteplovat. Mimochodem izraelský vědec Nir Šaviv tvrdí, že celá vědecká komunita ignoruje fakt vlivu intenzity slunce na oteplování, tvrdíc že intenzita nepatrně kolísá a tudíž nemá žádný vliv. On říká opak. I malá změna intenzity zapříčiní dominový efekt, kdy se vytvoří více mraků a tím pádem poklesne tepelná radiace.

I. Hermanek 7.8.2021 10:33

Rada zase perlí bohužel stále nevíme jakou má kvalifikaci či vzdělání i když tvrdí že o sobě prozradil hodne kvalifikaci masibla potvrzuje každodenně a hojne

V. Petr 7.8.2021 10:25

Ostatně soudím, že EU musí být zrušena!

J. David 7.8.2021 10:23

I Vy filuto, poučit se rád nechám, ale blby vynechávám, čímž nemíním přímo Vás, i když syndromy zeleného blba tomu nasvědčují. Jakou akademickou habilitaci máte, že tak kouzelně žvaníte? Já jsem pouze lesák a IT na penzi, pouze dvě VŠ školy a praxe, ale takových žvanilů, jako Vy jsem zažil přehršel. P.Rado, ještě něco o tribu lýkožrouta (je jich hafo) na vliv ppm CO2 v jejich vývoji, imága produkují žírem CO2. Tak co, jakou máte habilitaci, já se obnažil, a co Vy? Čekám...

G. Onion 7.8.2021 10:23

Přestaňte se vyjadřovat k JE. Vůbec, ale opravdu vůbec tomu nerozumíte.

P. Rada 7.8.2021 10:19

Ano ale přeci jen to chce doplnit a vysvětlit.

Za G.W. může zejména narostlý skleníkový efekt a ten prakticky lineární je a navíc postupně víceméně lineárně roste!

https://cs.wikipedia.org/wiki/Radia%C4%8Dn%C3%AD_p%C5%AFsoben%C3%AD

(pomíjím ted v bilanci cyklického vlivu sluneční iradiace)

Oním oteplováním planety je však nejčastěji myšlena pozemí teplota nejprecizněji měřená v pozemských meteostanicích ve 2m nad povrchem.

Podstatná položka s hlediska oteplení planety ale tkví v tom, že 95% telelné energie v této části glob klima změn absorbují hmotné a proudící oceány. Menší část ještě hmotnější ale méně vodivá zemská kůra a nakonac nejmenší podíl ale pro pocit lidí nejzřejmější složkou akumulující teplo je hmotnost zemské atmosféry při zemském povrchu.

Na tom celém ale s hlediska laického pohledu až hloupé je, že reálnou velikost nebezpečí takto lidé vesměs přehlížejí a proto jev bagatelizují.

H. Lukešová 7.8.2021 10:06

Jó omlouvám se, příspěvek patří jinam!

H. Lukešová 7.8.2021 10:05

ODS a Piráti? Jaký panuje vztah? Petr Fiala: „Piráti jsou naši soupeři, nikoliv nepřátelé,“ píše šéf ODS Petr Fiala na Facebooku. Naráží tím na četné dotazy, jaké vztahy mezi ODS a Piráty panují.

.....Možná spolupráce ale zvedá ze židle některé řadové členy strany. Například v Praze jsou Piráti s ODS na nože a lepší to není ani v dalších krajích.

„Všude v regionech vám potvrdí, že s Piráty se jednat prostě nedá. Jsou nevypočitatelní, nepředvídatelní, sami s ničím nepřijdou, všechno jenom boří, dělají naschvály a obstrukce. Pokud s nimi vstoupíme do vlády, bude to konec ODS. Zničí nás to. Když už volby vyhrají, nechme je, ať si vládnou sami, a raději zůstaňme v opozici. Tento názor není v naší straně ojedinělý. Petr Fiala je dobrý, slušný člověk, ale žije v bublině. Tvrdí nám, že naše preference jsou úplně jiné, než se nám přisuzují, že je všechno zalité sluncem. Plácáním po ramenou ale volby nevyhrajeme,“ popsal pohled na Piráty před časem redakci vlivný člen ODS, který si přál zůstat v anonymitě.

https://cnn.iprima.cz/fiala-pirati-nejsou-nepratele-po-volbach-jsme-pripraveni-spolupracovat-31047

P. Rada 7.8.2021 9:59

Když už jste občas rád, že Vás někdo poučil... zkuste popřemýšlet jak se může měnit dopad vlivu "deky" která je předem příjemě ohřátá od té která je důkladně vymrzlá.

P. Rada 7.8.2021 9:54

Pan F. Svoboda asi ještě všestranně spinká a breptá ze spaní.

Až se přeci jen trošku probere a protře si přidrzlá očička, tak se může i s dat dnešních příspěvků zhruba dozvědět kdy jsem procitl já.

To, že nejsem jeho "soudruh" ale může být vzhledem k odlehlosti daleko otížněji objasnitelné.