1.12.2022 | Svátek má Iva


Diskuse k článku

USA: Volby jako kovbojka

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kostelanský 23.11.2022 9:55

Je s podivem, jak bizarní a nespolehlivý má "bašta demokracie" volební systém. Až se chce říct, že je to záměr. Systém se ovšem rodil postupně, a ve zcela jiné době než teď. V době, kdy vlastní čest byla to nejcennější, co člověk měl, a kdy lež nebyla běžnou "pracovní metodou" k dosažení cíle.

Pamatuji si, jak byl zvolen George Bush mladší. V souboji s Al Gorem se v klíčovém státě počítaly a počítaly hlasy, až v tom státě o pár tisíc nebo dokonce jen stovek hlasů nakonec zvítězil Bush. :-) A tím získal vítězství i na úrovní USA.

Možná tam bych viděl příčinu, proč demokraté tak nestydatě falšují volby. Pardon, to je samozřejmě hoax. Ono to tak jenom někde, ale opravdu jenom někde a někdy vypadá, že je falšují. :-) U amerického většinového volebního systému ovšem stačí zfalšovat volby v jednom nebo dvou státech, a v těch státech jen v několika klíčových městech, a v těch klíčových městech jen v několika málo klíčových volebních obvodech.

Vzpomínám si, jak po volbách v roce 2020 Demokraté v některých státech navrhovali, aby se zcela zrušili volební seznamy, aby lidé nemuseli u voleb zdokladovat svou totožnost nebo aby se mohlo poštou hlasovat ještě několik dnů po skončení voleb. :-) Což není nic jiného než příprava na volební podvody. Ale mentalita velké části Američanů je taková, že pokud je něco schváleno v Kongresu, a může to být jakákoli pitomost, tak je to v pořádku.

Myslím, že i v Africe ve státech s velkou negramotností mají lepší systém než v USA. Tam dávají těm, co volili, na ruce těžce smývatelný otlaček razítka, že již volili.

J. Kostelanský 23.11.2022 9:55

Nic lepšího než hlasování pomocí zaškrtnutí nebo kroužkováním na volebním lístku při OSOBNÍ návštěvě volební místnosti nikdo nikdy nevymyslí. Ty nejjednodušší řešení totiž často zvyknou být ty nejlepší. Není problém kdykoli volební lístky přepočítat a na základě jednoduchých pravidel stanovit, kdy je nebo není volební lístek platný. A pak všechno postupne sčítat od nejspodnějších úrovní až po celostátní. Na to netřeba žádný extra velký a drahý systém. Jen pera, papír, telefony a počítače s excelem v místech, kde se výsledky shromažďují.

Komické je, že Američané prý nasazují ty nejmodernější počítačové systémy, aby výsledky voleb byly co nejdřív, a pak to trvá 5 dnů, než se ty hlasy spočítají... 😀

H. Kotaz 23.11.2022 10:45

A běda, kdyby tam chtěl někdo přijat na sledování a kontrolu voleb !!

A. Teply 23.11.2022 10:45

S těmi 5 dny jste to trochu "přehnal":

3. volební obvod, Kalifornie, aktuálně sečteno 86 %...

14 dní po volbách do Sněmovny reprezentantů.

R. Fiala 23.11.2022 16:53

R^