4.10.2022 | Svátek má František


Diskuse k článku

USA: Válka kandidátů na poli ekonomiky

Ekonomika Spojených států není v tak špatné kondici, jak se všeobecně očekávalo. Cena akcií na burze proráží jeden strop za druhým. Zdá se, že kolektivní paměť investorů a burziánů dávno smazala vzpomínky na finanční krizi roku 2008.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Mrázek 30.8.2016 18:09

Kolektivní amnézie, ne paměť !

20 bilionů se prostě nedá splatit ani za sto let. Takže "válka všechno smaže" a Barbarossa 2 se blíží. Problém je, že idioti prohrají všechno, včetně budoucnosti lidstva. A není těžké říci, kdo tu válku plánuje a kdo se bude muset bránit tím vším, co má. Amen .

M. Prokop 30.8.2016 21:30

Re: Kolektivní amnézie, ne paměť !

Rusáci, že?

I. Teren 30.8.2016 22:02

Re: Kolektivní amnézie, ne paměť !

Nemalujte Ms. Netzer na stenu ! )

Z. Koutecký 30.8.2016 22:57

Re: Kolektivní amnézie, ne paměť !

Samozřejmě, že vlivné síly v USA šilhají po válce.Trénují ji už mnoho let po celém světě.Jen v Afganistanu už 15 let. Stojí je to biliony dolarů a samozřejmě očekávají, že se jim ty náklady jednou vrátí. Nevím jaké řešení investorské krize tady tutlá pan Václavík, ale první i druhá světová válka náramně po svém skončení rozproudily investice a přinesly prudký růst americké ekonomiky. Jenže to byly války vedené téměř výhradně klasickými zbraněmi,nepočítáme-li pár chemických postřiků ve Vietnamu a zkoušku dvou bomb v Japonsku. Rozpoutání té třetí vázne však zatím na jedné dosud nevyřešené otázce. Kolik zůstane nezamořeného prostoru a lidí a kde, aby zbylo dost prostoru pro pořádné investice.

J. Fridrich 30.8.2016 14:52

Velký Ronald Reagan - dle Rudého práva Hollywoodský

Velký Ronald Reagan - dle Rudého práva Hollywoodský herec - samozřejmě špatný měl svou posměšně nazývanou " reagonomikou " zlikvidovat Ameriku-USA. Soudruh Hoření se zpletl ( jako obvykle ) a on ZLIKVIDOVAL SSSR a Ameriku postavil na nohy. On daně snížil - a dosti razantně. Pro levičáky zcela nepochopitelně vybral více, nebot' se ekonomika rozjela....

Tak tak-nějak..

J. Mrázek 30.8.2016 18:10

Jsou krásné vtipy :

Zmrazený Gorbačov a Zmrazený Regan se probudí po padesáti letech a listují v novinách. Gorbačov se směje a ukazuje Reganovi titulek v novinách- Komunistická strana USA vítězem voleb s 98% hlasů. Regan se zasmuší, ale pak obrátí noviny na druhou stránku a tam je titulek- Ozbrojené střety na Čínsko- Polské hranici ....

M. Pivoda 30.8.2016 8:49

V USA pracuje milion řidičů kamionů. Brzy budou bez práce.

Ford has officially announced the company's plan to deliver fully autonomous cars to consumers by 2021. These cars will be designed without steering wheels, brake pedals and gas pedals, making it a "full Level 4 self-driving" vehicle -- meaning human drivers aren't required.

Těch milion řidičů kamionů bude brzy bez práce ať je u státního vesla Hillary nebo Donald.

Pro Česko je navíc zajímavý nezvratný vývoj ke sdílené ekonomice právě v dopravě automobily. V důsledku toho může poklesnout potřeba automobilů a tedy i výroba automobilů až na cca jednu desetinu. Česká ekonomika je ale velmi závislá právě na tomto odvětví.

V. Vaclavik 30.8.2016 5:44

Na čí straně je pravda?

Unaveny, vycpely Trumpovo konzervatismus stare skoly nic nevyresi a vycpely Marxismus uz teprve ne. Ani na jednu stranu bych si nevsadil.

Kdyz v televizi (zahranicni zpravodajske kanaly) slysim rezignaci na dnesni ekonomickou situaci prakticky vsech zemich Zapadni civilizace, vyjadrenou slovy, ze 'vstupujeme do nove doby maleho rustu', co neni nic jineho, nez rezignace na hledani nejakeho reseni, tak se muzu jen usmat a rikat si, na moje, na nase slova doslo. Ta slova byla, ze to jednou musi spatne skoncit a tohle jeste neni konec, ale jen jeho pocatek. Realita si neuprosne vybere svou obet, to je jedine, krome dani a smrti, na co se lze v tomto svete spolehnout.

R. Langer 30.8.2016 13:20

Re: Na čí straně je pravda?

Hm, a co tedy podle vás problém řeší?

V. Vaclavik 30.8.2016 16:26

Re: Na čí straně je pravda?

A co ho resi podle vas?

Ja samozrejme vim, co by ho resilo, jenze o tom tu neni rec, rec je o tom, co predkladaji ti dva kandidati a k tomu jsem se vyjadril naprosto dostatecne.

T. Pansky 30.8.2016 2:17

Autor uvadi totalni nesmysl hned v prvnim paragrafu, jaky?

Autor pouziva pro mereni hladiny nezamestnanosti stejny udaj, jaky pouzivaji levicaci - procento nezamestnanych !!! Co to cislo znamena? Jsou to registrovani nezamestnani nebo hledajici zamestnani v delce jednoho roku !!! Po jednom roce lide z tohoto systemu vypadavaji. Je zde ale jine cislo, o kterem levicaci (Demokrate) nemluvi - procento obcanu participujicich ve vyrobnim procesu !!! Toto cislo je skutecnym realnym cislem daneho okamziku, vyjadrujicim kolik procent lidi v dane populaci aktivne pracuje. Jsou to tedy lide, kteri jsou zamestnani na plny uvazek a plati dane. Toto realne cislo je nejmensi od velke svetove krize pred osmdesati lety !!! Skutecna mira nezamestnanosti v soucasne dobe v USA se odhaduje na 18% - to jsou lide, kteri nemaji praci, pracuji na castecny uvazek, nebo maji pouze prilezitostnou nahodilou praci. To je vysledkem socialismu prosazovaneho soudruhem Obamou !!! Ano, ve spolecnosti je prebytek kapitalu, ale investori se boji investovat, vytvaret pracovni mista. Ano, presne tohle dela socialismus a presne tohle je take soucasny problem Evropy.

V. Vaclavik 30.8.2016 5:11

Re: Autor uvadi totalni nesmysl hned v prvnim paragrafu, jaky?

Celkem souhlasim, jen s jednou vyjimkou - nebyl to jen ten posledni prezident, ale na nynejsi problemy zadelavali vsichni prezidenti zpet minimalne nekam (a to dost daleko) pred Novy deal. I treba Reagan se radne nepostavil proti socializujicim trendum sve doby, ty konzervativni naplaste se v sirsim pohledu na vec nepocitaji, jsou bezvyznamne, jako ze fakticky byly bezvyznamne jak je ted z perspektivy dnesni doby jasne videt - mnohem vyznamejsi ekonomicka zla nechal volne bezet (z nich to nejhlavnejsi byla socialisticka mena plne v rukou socialistu (politika FEDu). A prave ta nas dovedla az sem, kde se prave nachazime. Vsechna ekonomicka zla maji puvod v socialistickem dolaru.

K. Frauknecht 30.8.2016 13:54

Re: Autor uvadi totalni nesmysl, jako dost často :-)))

Ano. V USA se sledují tři ukazatele nezaměstnanosti:

U1 – Zahrnuje osoby nezaměstnané 15 týdnů a déle, procentem z práceschopné populace

U3 – Zahrnuje osoby nezaměstnané a aktivně vyhledávající práci (během posledních 4 týdnů), procentem z práceschopné populace. Tento ukazatel se obv. uvádí :-)).

U6 – Zahrnuje U3 + osoby nedobrovolně zaměstnané na částečný úvazek, přestože by chtěli pracovat fulltime a osoby, které práci aktivně hledali v posledním roce, ne však v posledních 4 týdnech.

Existuje ještě neuváděný a neoficiální "SGS Alternate Unemployment", který tvoří U6 + osoby, které práci nevyhledávají. Odhaduje se, že SGS dosahuje min. 25% z práceschopné populace.