5.8.2021 | Svátek má Kristián


Diskuse k článku

USA: V říši faktoidiotů

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Chodur 18.6.2021 2:28

Autor nam vysvetlil rozdil mezi faktem a faktoidem a pak nam dal bez varovani nadherny priklad faktoidu ktery presentoval jako fakt. Jedna se o snimek deti zadrzenych pri ilegalnim prekroceni hranic (deti v "kleci"), kde cekaly na odbaveni. Zmineny snimek byl porizeny v roce 2014 za presidentovani Obamy (Trump nastoupil do funkce v roce 2017) a pri prvnim vydani za Obamy zadna klec v textu nebyla pokud vim. Levicove media tento snimek znovu vydaly s tim novym popisem aby to vypadalo opravdu zle a obvinily Trumpa. Nekdo mel dobrou pamet a snimek mu byl povedomy. Zacal hledat v historii a nasel dotycny snimek a FOX tento faktoid zmenil na fakt tim ze vysvetlil historii toho snimku a ze s tim Trump nemel nic do cineni. Levicove media se nezastydely jak by se mohl nejaky naivka domnivat, levicove media nevi co to stud je. Autor udelal v tomto clanku totez co vetsina levicovych medii; proste prisili Trumpovi neco co patrilo Obamovi, kdyz uz. Pokud bych chtel vysvetlit vic, deti byly oddelene od rodicu, protoze v roce 2014 se snesl utok od levicovych advokatu, kteri soudili Obamovu administrativu za to ze deti byly pohromade s dospelymi ilegaly z nichz bylo hodne s kriminalni historii a Obama to uznal a tak skoncily deti zvlast v tak zvanych "klecich". Kdyz se ten snimek sikovne udela, tak to skutecne vypadalo jako klec i kdyz se jednalo o velkou halu ktera byla rozdelena pletivovym plotem na mensi prostory, takto ma hranicni policie mensi problem ten dav relativne bezpecne kontrolovat. Takze jak je zrejme, nevinim ani Obamu, pouze vysvetluju v co se nam media vyvinula a o co zhruba slo, levicovym mediim jde o to, aby mohli pranyrovat sve politicke nepratele, fakt nebo faktoid, na tom jim nezalezi. Media chteji mit podil na moci, co s tou moci udelaji zavisi na jejich moralce a politickem presvedceni.

J. Nový 16.6.2021 18:34

Pěkný článek. Ať z toho Mrtla klidně klepne ;-D

T. Pudil 16.6.2021 17:09

Bidenovy projevy mi pripominaji Milouse Jakese. Zacina to tu byt zabavne.

I. Mertl 16.6.2021 16:59

Z Fištejna a z části místního obecenstva kouká zklamání z odchodu Kačera Trumpa. Co se divíte - USA se vydala zase na cestu normálního spolupracujícího státu, přirozené hlavy západního společenství. Díky Bohu. A že v USA třeba taky není úplně všechno v pořádku, s tím nic nenaděláme. Tak prostě funguje svět - s chybami, jako každé lidské dílo. Chcete-li dokonalost, kampak asi půjdete, milí Trumpovci?

D. Bowman 16.6.2021 17:51

Vadala se tam jako za Obamy. Na třetí kolej, zatímco Čína a Rus si dělá co chce. Ale hlavně, že nejsmou tak ošklivě asertivní a hezky mluví....teda když si vzpomenou na slova.

I. Mertl 16.6.2021 18:03

Taky máte vadalu rád, lukostřelče? Hlavně že Čína i Rus, ba i Kim a baba Jaga byli z Kačera celí diví, tedy když si vzpomenete na slova.

D. Bowman 16.6.2021 18:42

Ani nevím co vadale jest. Mělo to být 'vydala', vy košťátko?

Nevím co myslíte tím diví?

Rus dal celý 4 roky pokoj. A Trump byl první, kdo na Ukrajinu dodal zbraně a jeho synáček nejel v rusko-mafiózním projektu Burisma, jako Hunter.

Islámskej stát se odporoučel do věčných lovišť.

Jiho Korejský premiér byl pozván na oslavy v Severní Koreji a naděje na de-eskalaci byly přelomové (VICE reportáž, což je proti-Trump médium).

Čína poprvé od Clintona dostala nůž na krk za usilovného řevu jejich spojenců v Kongesu (Feinstein, Swallwell) i na WallStreet (BlackRock, GoldmanSachs)

Abraham Records bylo velmi inovativní zvládnutí ME problémy - stále drží, kupodivu.

Tj. všichni diktátoři sekali latinu, protože nevyzpytatelný Trump by jim mohl natrhnout kaď-k. A to je jediné co na ně platí.

Vy si s děvčaty dál žijte v iluzi, že vzletné diplomatické fráze, ústupky, úplatky (zahraniční pomoc) situaci nezhorší natož vylepší.

Pozorujte ten chaos, co vznikne za Biden-Blinken. On už začal po volbách. Hong Kong. Tanky u Ukrajiny. Nord Stream 2, kanonáda Hamasu, Náhorní Karabach.

P. Milan 16.6.2021 20:34

Přesně.

A. Renjascu 16.6.2021 22:03

R^

P. Milan 16.6.2021 20:33

Nechci dokonalost, ale nechci ani zhoršení. A klusáček Biden je, ve srovnání s Trumpem, zhoršení.

Podobně, jako byl zhoršení Barrack Husein nebo byla by Clinton.

V. Vlach 16.6.2021 22:01

A co je tam v pořádku?

F. Navrátil 16.6.2021 15:24

Jefim Fištejn se diví, co se v USA děje. Vytrhává fakta ze souvislostí a pak jim nerozumí. A ty souvislosti ukazují, že USA ustupují z pozice světové mocnosti číslo jedna jak v oblasti ekonomické, tak vědecké, kulturní i vojenské.

V. Čermák 16.6.2021 18:06

Tak, tak a kopou a bude hůř...;-D

P. Milan 16.6.2021 20:35

S klusáčkem zaručeně.

R. Brzák 16.6.2021 15:04

ad paní Rybnická: "...Samozřejmě že se ten pitomý nápad pana Trumpa s tou zdí nebude sledovat dále..."

Texas ( v reakci na krizi vyvolanou rozhodnutím prez. Bidena) bere věci do vlastních rukou... viz - https://1url.cz/BKH7a

Pan Fištejn je sice levičák, ale zároveň konzervativec (a příznivec USA). A tak sleduje nejen oficiální zdroje (mediální mainstream), ale i informace od oponentní strany. Proto se ve svých tezích nemýlí tak snadno, jako Vy.

L. Novák 16.6.2021 13:56

Výborně! ;-) R^ Konečně v Českém rozhlase odvysílali něco pořádného...:-)

D. Bowman 16.6.2021 12:59

Situaci v USA sleduji pečlivě. Vítr fouká odtamtuď a navaje sem každou jejich novou vymoženost, které se teď smějeme.

Naši novináři kopírují CNN, WP a NYT tj. mainstream. Ten je korporátní a hlavně ostře stranický tisk.

Ale nejsou sami. FBI taky odtamtud čerpá informace pro jejich analýzy toho ,co se děje (viz Jack Posobiec kniha Antifa)

A co se podle nich děje?

Biden je světec a slunce našich dní. Kim by se nemusel stydět za takovou adoraci.

Všichni nelevičáci jsou agenti Kremlu, Bílí supremacisti a domácí teroristi, se kterými je třeba zatočit jako s Al Kajdou. S tím rozdílem, že nikdo neřiká 'ne všichni konzervativci (muslimové) jsou teroristi'.

Fauciho situace byla neúnosná. Jeho přeslapy s dotacemi pro Wuhan a lhaním, nevypadají dobře ale to by nevadilo. To se ví už rok (Jack Posobiec). Proč to začlo vadit teď? Dělal to za Bidena (Obamy). Takže jeho odstřelení posílí....Kamalu, která se už chystá usednout na trůn a zžejmě nazrál čas. Jen je třeba Bodena resp. Jill, nějak znejistit. Jako znejišťujou jí, když jí posílaj na sebevražedné mise na hranici apod. Kam ještě nejela.

V. Chrastina 16.6.2021 12:51

Fištejn ví co říká, člověku je líto občanů USA, že si zvolili do Bílého domu takovou sebranku, jakou jsou příznivci BLM a Antify. Proslýchá se, že volby byly zfixlované, inu pokud si to nechali líbit, dobře jim tak... :-(

D. Bowman 16.6.2021 13:04

Nejsem přesvědčen, že si ho opravdu zvolili. Každopáně, pokud ano, tak to udělali ze dvou důvodů. Trump byl úplně to samé jako Hitler a loutka Kremlu (viz CNN apod.) a pokud by vyhrál, BLM s Antifou by spálili vše, co nezvládli spálit během toho půl roku před volbama.

V. Chrastina 16.6.2021 13:59

Ano, je třeba uznat děsivý fakt, že BLM a Antifa zahnala občany USA do kouta, a jakýkoliv demokratizační proces jsou obě teroritické organizace BLM a Antifa připoraveny umlčet ohněm a vražděním. Je tu oprávněná obava z nové občanské války. :-/

D. Bowman 16.6.2021 14:43

Občanská válka jen tak nebude. Silové složky, finance a informační toky jsou plně v rukou těch, kteří ovládají i BLM a Antifu.

A ti nenechají nic náhodě. Viz současné snahy o kriminalizaci opozice. Nehledě na cenzuru.

Lidové povstání je mýtus. Americká revoluce, Francouzská i Ruská vyžaduje dobře organizovanou elitu, finance a taktickou výhodu. Patrioti v Americe nemají ani jedno.

Na to musí být ještě o mnoho hůř a musí se hodně změnit. Republikánská strana je plná zbabělců a oportunistů, sponzorů je málo (Mercer family, Adelson je mrtvej a stejně měl hlavní zájem o Israel), silové složky postupují bez skrupulí (viz Jan 6 a vyjádření DHS, FBI, DoJ apod.) a čistky v Armádě jsou v plném proudu. Hlavní figura opozice Trump je navrch huj vespod fuj - musí se ohlížet na Ivanku a Kushnera.

Rebelie států jako Texas a Florida je možná ale bude vlažná a bude ještě vlažnější, jak se tam stěhují levičáci-uprchlíci z NYC a Kalifornie a tuny socialistů z Latinské Ameriky.

Demgraphy is Destiny.

D. Bowman 16.6.2021 14:46

8-oTo nahoře byla reakce na příspěvekm který zmizel

L. Frankel 16.6.2021 16:57

R^

L. Masar 16.6.2021 16:58

Vidite to velmi presne - ten vas kratky odstavec plne vystihuje idologickou "bidu" dnesni Ameriky.

Bohuzel, levice nova Bidenova Cortezova to asi fakt vyhrala (nebo jen zatim?).

D. Bowman 16.6.2021 17:48

Cortez a Biden jsou postavičky. Za kterými stojí progresivistická Globalistická vize (byrokracie a think tanky a NGOs), za níž stojí korporátní (amalgám státem držených monopolů, převážně finanční) mafie, za níž stojí zájem NeoFeudalismu těch ultra elit viz Davos, WEF, Great Reset.

Hra o trůny. Americká Revoluce tu dynamiku na pár let zbrzdila ale zrodila se aristokracie nová, která má tu výhodu, že si peníze může cucat z prstu. A socialismus jim v tom pomáhá (Centrální Banka). Ostatně všechnny socialismy končí vládou feudální. Viz Aristokracie KGB v SSSR, Číně vládne cca 15 rodin a v Koreji jedna.

M. Sedláček 16.6.2021 12:10

R^

R. Tichý 16.6.2021 12:06

Neuslysite to rad, pane Fistejne, ale tohle vsechno dlouhodobe zni usty SPD, TRIKOLORY a pravicové deviace v ODS. Ti vsichni byvaji oznacovani za extremisty, rusofily atd.

H. Rybnická 16.6.2021 10:46

Pane autore z Vašeho článku se člověk přiučí umění manipulovat fakta. Nechci přemýšlet o tom, kde a kdy jste k těmto dovednostem přišel. Nestudoval jste náhodou v Moskvě? Samozřejmě že Biden svého cíle proočkvat 100 milionů občenů dosáhl, informovalo se o tom již před několika týdny. Samozřejmě že se ten pitomý nápad pana Trumpa s tou zdí nebude sledovat dále. A pokud tady sníte o nějakých válkách v USA sníte také o budoucnosti Evropy v tomto případě? Již Stalinův cíl bylo dobytí Evropy až po Atlantik. Takže dobrou noc !!!!

J. Ganaur 16.6.2021 11:02

Ani u nás po válce lidé nemohli uvěřit....Přišla mládež nová, mládež Gottwaldova.Proč mi jí připomínáte.....

J. Jurax 16.6.2021 12:24

Inu, proč ... stejné pošetilé nadšení či nadšená pošetilost ...