Neviditelný pes

USA: Úterý, den volební

8.11.2018

Taková je americká tradice, že občané se demokraticky rozhodují začátkem listopadu. Letos to vyšlo na úterý v šestý den jedenáctého měsíce již brzo končícího roku 2018.

Již v sedm hodin ráno jsem sedl do vozidla a za míň než pět minut jízdy jsem dorazil k modernímu evangelickému kostelu. Přede mnou včas uskočil srnec nebo jelen, takže nemuselo dojít ke krvavému masakru. Před kostelem již parkovalo víc než tucet aut všemožných značek, já dorazil ve švédském Volvu, nyní již vlastněném čínskými výrobci. Ve svatostánku již seděli dobrovolnice ženského pohlaví s fascikly zápisů nás voličů. Nemusel jsem se nijak legitimovat. Ochotná paní zalistovala ve svazku, našla potřebnou stránku s mým jménem, já se tam podepsal a předán mi byl hlasovací lístek ve velikosti téměř půl metru, na něm víc než tucet jmen kandidátů do všelijakých funkcí našeho státu New Yorku, jehož hlavním městem není New York,. ale jakási nula jménem Albany. Obdržel jsem instrukce, jak si počínat. Toliko učinit černé kolečko u zvoleného jména. Naprostou většinu jsem jich neznal, což mi nijak nevadilo, beztoho jsem automaticky volil samé republikány. Procedura vyžadující tři vteřiny počínání.

Onen veliký seznam kandidátů okroužkovaných jsem vložil do otvoru, který vše pohltil.

Pozdravení, odchod, odjezd bez jakékoliv komplikace s přejížděním vysoké zvěře.

Států v této zemi, jak známo, máme padesát, a každý si počíná trošku jinačeji.

K dispozici jsem měl téměř čerstvou kopii publikace The Weekly Standard (29.10. 2018), již na druhé straně se seznamuji s článkem „Least of the Mohicans“, drama týkající se indiánských mohykánů. Konkrétně politicky tuze pokrokové pokrokové profesorky s jménem Elisabeth Warren, donedávna součásti luxusního učitelského kádru tuze prestižní univerzity Harvardu. Znamenitá prestižní firma. Jejím prvním rektorem měl být náš osvícenec Jan Ámos Komenský, jenže paní Komenské se do zámoří nechtělo a od té doby, pokud vím, žádnému jinému Čechovi ži Moravanovi tuto rektorskou funkci nenabídli.

Již zmíněná vědkyně Warrennová z profesorského křesla povýšila do řad senátorských. S ambicí prezidentskou dotyčná ambiciosní dáma se vydává za majitelku s krví indiánskou - kmen Cherokee, původ Pocahontas.

Její údajný původ majitelky rudé kůže je ale podstatně problematický - totiž odkaz na jejího strýce rudokožce. Před časem jsem o jejím podivném indiánském původu napsal text, který vyšel na stránkách internetového deníku Neviditelný pes, s přesnější informací o rudokožství takového strýce je to problematické. Dočetl jsem se o předčasném ukončením jeho celoživotní kariéry, jímž totiž se stala šibenice.

Nynější senátorka s prezidentskými ambicemi v nejlepším případě by se mohla pyšnit tvrzením o svém původu být Pocahontas z 1/64 v nejlepším případě, avšak daleko menším podílem pouhého 1/1024 Native Americans.

Preferenční rozhodování ve prospěch žadatelů o přijetí na tato harvardská prestižní studia. Taková privilegia se poskytují jen některým šťastlivcům, které lze snadno rozpoznat. Týká se pouze dvou kategorií žadatelů, snadno rozpoznatelných: jednak amerických černochů, nyní standardně přejmenovaných na „African-American“, z nichž aspoň 90 % nemá žádnou zkušenost s africkým kontinentem, a jednak Hispanics, Latino students. Jedině těmto dvěma kategoriím žadatelů se dostává protekčního hodnocení. Tak například bez zábran přiznává William Lee, právník, u soudů reprezentující zájmy této univerzity.

Takovými výhodami, privilegiemi, jsou obdařeny jen tyto dvě kategorie žadatelů. Týdeník Time, ve svém vydání 29. října 2018, str.8 se netají skutečností, že žadatelé o přijetí z řad Asian-American applicants (6 % obyvatelstva USA). Z téhož zdroje se dozvídám, že mezi úspěšnými uchazeči o přijetí na Harvard Afro-Americans tvoří 15 % úspěšných uchazečů.

Bez privilegií Affirmative Action takové poskytované přednosti by nebyly možné. V případě Hispanics, Latinos přijato je 12 %, rovněž zásluhou poskytovaných AA výhod. Prosazovatelé AA obhajují DIVERSITY.

Edward Blum, conservative activists: „V mnoharasovém a etnicky bohatém národě, jako je náš, přijetí na studia nemůže zahrnovat všechny rasy.“

Dochází k bitkám u soudů. Okresní soud v Bostonu, 15. říjen 2018, kriteria „rasa“, „národnost“ by se neměla tolerovat.

Tyto názory vyjádřeny v tento den 6. listopadu, kdy teprve dochází k hlasování,

výsledky se ve většině případů ještě nedozvíme.Až se definitivní výsledky dozvíme, nebude zcela jisté, jak vyloučit přemnohé nepříjemnosti.

K O N E C



zpět na článek