28.1.2022 | Svátek má Otýlie


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kilian 6.1.2011 9:51

:-)))

Používala provokativních metod, za které by se nemusela stydět ani Mladá fronta Dnes. :-)))

J. Zeman 6.1.2011 3:03

Autor má pravdu

A to je myslím ještě hodně mírný. Nejdlouholetějšího moderátora CNN Lou Dobse stála nakonec místo ona věc s Obamovým rodným listem, když se o ní zmínil - a to předtím informoval i o připravované Severoamerické Unii a dalších horkých tématech a kritizoval vládu G. Bushe.

Nejčerstvější případ je například úplné mlčení médií o letecké nehodě Boeingu 757 společnosti American Airlines 29. prosince v Jackson Hole, který sjel z dráhy, protože mu evidentně pořádně nefungovala automatika na autoreverz a klapky, skončil naštěstí ve vysoké vrstvě sněhu, jako zázrakem se nikomu nic nestalo a co víc American Airlines proti všem regulím vyšetřování sebrala černé skříňky, kamsi si je odvezli a bůhví co s nimi dělali než je předali vyšetřovatelům a nakonec za to vyšetřovatelé z NTSB vyloučili American Airlines z účasti na vyšetřování. Všechna hlavní média v USA - ticho po pěšině, o věci se ví jen díky internetu.

Dokonce i menší média jsou už výrazně pod tlakem vlády, například televize TruTV neodvisílala jeden z dílů seriálu Jesse Ventury Conspiracy Theory o koncentračních táborech FEMA stavěných po celých USA. Díl je nicméně stále přístupný díky internetu. (existuje už i s českými titulky.)

Na internet si už brousí zuby orwelministerstvo DHS založené nechvalně známým Patriot Act protlačený pomocí 11. září a zatím sporadicky zabavuje nepohodlné domény pod záminkou porušování copyrightů, ale už chystá novou legislativu, aby to šlo jako po drátkách (COICA) a horečně se snaží zbytku světa vnutit dohodu ACTA. atd. atd.

T. Kohout 5.1.2011 16:47

same old song - Jih vs Sever

Je to pořád válka Jihu proti Severu i když naštěstí studená. Tohle mají v genech. Tak to jde od pradávna.

Jižani pořád "bojují" za "hodnoty svých otců", ať byly jakkoli zvrhlé. Jako konkréní individua to mohli být docela milí lidé, co lidi zmagoří je, když začnou vytvářet tlupy (jižany, proletáře, bílé, rudé atd). Jedinou léčbou je být důsledně individualistický, nedat se do žádné tlupy.

P. Adler asi bude pilným posluchačem Fox News, i když o tom cudně mlčí.

Tam zásobují posluchače tímto střelivem od rána do večera. Je to jejich job. Rád bych věděl, kdy nějaký skutečný mainstream naposled poslouchal.

J. Pašek 5.1.2011 17:08

Kohoute, s tebou bych na pivo nešel . . .

a neprohloupí, kdo se ti velkým obloukem vyhne . . .

M. Prokop 5.1.2011 17:18

Re: Kohoute, s tebou bych na pivo nešel . . .

Krátkou dobu by mohl být mírně obveselující.

P. Adler 6.1.2011 21:13

Re: same old song - Jih vs Sever

hm ... pane kohoute, pro vase povedomi: po dvou desitkach let profesionalniho novinareni v byvalem tezkoslovensku jsem uz tri desitileti profesionalnim novinarem v nejvetsi kanadske novinove siti ... jest mi vas tedy ohromne lito, ze vas musim takto zklamat, ale sdelovaci prostredky hlavniho proudu musim sledovat pravidelneji nez bych chtel ... jsem ovsem moc rad, ze i vy se citite byt odbornikem pres novinarstvi a pouzivate sluvka mainstream ... blahopreji vam ...

J. Pašek 5.1.2011 16:32

Noviny, TV, radio . . .

je hlásná trouba chlebodárce - majitele, který si najímá zaměstnance stejného politického ražení . . .  Levičáci nečtou, nekoukají a neposlouchají pravičácké sdělovací prostředky a vica versa . . .  . .  Jsem přesvědčen, že člověk se narodí levičák nebo pravičák a máme to zakódované v genech, které jsme zdědili po svých předcích, a můžeme s tím dělat asi tolik, jako modrooký s jeho barvou očí . . . 

I v době ČSR A ČSSR, kde kralovalo monopolní KSČ, kterých nohsledové hlásné trouby novináři, TV a rádio věřilo a lezlo do zadele, troubt, co jim chlebodárce KSČ řeklo . . . Ten kdo chtěl, ten si našel svoje zprávy ze zahraničních rádio stanic a ten kdo uměl německy a žil poblíž Rakouska a NSR také TV zprávy . . . 

Na to, že autor žije v Kanadě, je velice dobře informován jak se věci mají v USA . . .  Já v USA vím krajcvajc velký kulový o Kanadě, kromě toho, když tam jedeme na výlet, lidé jsou vstřícní a přátelští.  . . Jeli jsme Kanadou směrem na západ a už bylo pozdě, když jsme zastavili přenocovat. Zastavili jsme u pěkné restaurace a já srčil do dveří, které se nehnuly. Za záclonou se objevila postava a zámek KLIK  . . .. . . "Máme zavřeno, obsuha odešla domů, jsem tu sám"  . . "Mohli bychom koupit nějaký studený sandwich?"  . . .  "Pojťe dál a sedněte si"  . . Přinesl jídelní lístek  . . .  "Vyberte na co máte chuť"  . . .   za 20 minut vykouzlil přepychovou teplou večeři . . . . Možná to byla vyjímka, ale na takovou příhodu se nezapomíná . . .

Ahoj a děkuji za článek.

M. Prokop 5.1.2011 15:29

Dobrý.

A kdo by se hlavně něl aktivizovat, jsou místní voliči. A založit si také nějaké Tea party.

V. Skalová 5.1.2011 14:56

Naši novináři bohužel většinou jen opisují, co se píše a hlásá na západě

Ušaté koktající torpédo Kubal, takto zpravodaj ČT, dokonce naznačuje údajný rasismus až fašismus na Fox News. Tak se nedivte.

M. Prokop 5.1.2011 15:30

Re: Naši novináři bohužel většinou jen opisují, co se píše a hlásá na západě

Kubal - Palcát, Palcát - Kubal.

Není čemu se divit.

V. Novák 5.1.2011 14:33

Chcete říci, že TEPRVE TEĎ zavádí JEDEN

americký stát naprostou samozřejmost - povinnost kandidáta na presidenta (soudce, šerifa, obecního rasa,...) prokázat, že splňuje základní předpoklady pro volitelnost?

A kterýpak levičácký politický korekčník bránil 200 let v zavedení takového zákona?!?

B. Rybák 5.1.2011 15:14

Re: Chcete říci, že TEPRVE TEĎ zavádí JEDEN

Bránila tomu víra v přirozenou (nepolitickou) lidskou korektnost, kandidáta na prezidenta i jeho okolí (ony se ani smlouvy zpočátku v USA nepotvrzovaly písemně, ale pouhým podáním ruky). Pro reprezentanty morálního relativizmu, jako je Husejn O. to bohužel neplatí.

B. Rybák 5.1.2011 13:30

Skvělý článek

Ano. Tato neomarxistická kulturní revoluce, pochod institucemi, díky kterému už nedemokratická levice v západním světě ovládla většinu univerzit, důležitých soudů a hlavních médií, představuje smrtelné ohrožení západní civilizace. Zničené kulturní a morální hodnoty totiž neumí rovnocenně nahradit a po nevyhnutelných porážkách od ostatních nezdegenerovaných světových kultur se buď dočasně opevní v totalitním státě, nebo bude ještě před tím (v USA) smetena rozlobenou "mlčící většinou" (občané USA mají pod svými polštáři více lehkých zbraní, než všechny evropské armády dohromady), která ale po této zkušenosti nebude už asi (bohužel) chtít úplnou demokracii.

P. Fiala 5.1.2011 12:59

Největší nedostatek DEMOKRACIE

Největším nedostatkem je v podstatě bezkonkurenčí mediální trh. Proč? Příklad v ČR. Média jsou v rukou soukromých firem zahraničních či domácíh jedinců viz (Rudé) Právo, či HN. HN jsou vyjimkou, dodržují svůj kodex objektivnosti zpravodajství.

Státní organizace ustavené z principu DEMOKRACIE (vláda, parlament, soudy, president, atd¨) nemají integrované konkurenční medium, kde by mohly prezentovat svá autentická vyjádření k aktuálnímu dění.

Mediální trh není vyvážený, ani náhodou.

Veřejné mínění vytváří několik soukromých zpravodajských médií. Veřejnost nemá možnost porovnání s objektivnějším integrovaným a autentickým  zpravodajstvím ze strany DEMOKRACIE.

M. Prokop 5.1.2011 15:34

Re: Největší nedostatek DEMOKRACIE

Jo a vidíte nějakou alternativu? V rukou státu ještě větší průser, "veřejnoprávní" ČRo a ČT by vás také mohly přesvědčit, že tudy cesta nevede. Takže komu to má patřit?

J. Vavruška 5.1.2011 8:04

Hezký pokus

ale mnohem lépe je to popsáno v knize "Jak novináři manipulují" (v originále "Bias") Bernarda Goldberga. To co popisuje Goldberg mi velmi připomíná ČT, Uhla a obecně některé české noviny.

F. Eliáš 5.1.2011 7:11

Jistě,

závisí to na čtenářích. O naší kromobyčejné tuposti svědčí to, že čteme nejraději Blesk. Novináři komolí češtinu, ale to nám nevadí, protože umíme česky hůře než oni. Kdybychom se aspoň nanučili s počítačem. Ušetřili bychom za tištěné informace