21.10.2021 | Svátek má Brigita


Diskuse k článku

USA: Události na Kubě a reakce Ameriky

Občanské nepokoje na Kubě a reakce na ně hlavních hráčů politické scény Spojených států opět ukázaly, jak je americká společnost rozdělená podél stranických siločar. Zároveň při pohledu na ně zřetelně vidíme, k jakým hodnotovým posunům v ní dochází.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Pivoda 25.7.2021 16:25

Lepší zítřky jsou určitě dostupné, ale nejdříve přes revoluci technologickou. Teprve dopadem revoluce technologické mohou proběhnout pozitivní sociální změny. Doufejme sociální změny k lepšímu. Může se to ale i zvrhnout, a právě naopak.

Z historie: Jeden osmašedesátník, Kamil, vyčítal před demokratickou volbou nového ředitele našeho ústavu (začátkem roku 1990) jinému osmašedesátníkovi, Alexandrovi Čestnějšímu (Sašovi), jeho nezřízený osobní život. Což neměl být příslib pro lepší budoucnost našeho výzkumného ústavu řízení na VUT Brno pod nový ředitelem. Načež Saša zaútočil: "Ty Kamile, a co bychom potom jinak ze života (my osmašedesátníci) měli?" Saša byl zvolen. Jako první zvedly své ruce Sašou sexuálně obtažené dámy. Tak fungovala česká demokracie po listopadu 1989.

Později si člen KSČ, ing. Miroslav Kelnar, zde stěžoval, že Saša, kterého komunisté také svým hlasem zvolili (hned po těch zmíněných ženách), že Saša byl fakticky agentem StB. A právě tento člověk, jako nový ředitel našeho ústavu, zblbnul Jeho Magnificenci Jiřího Zlatušku, z Masarykovy Univerzity v Brně. Výsledkem byla nikoliv nově vytvořená hodnota, ale skandálně zničená, pracně vytvořená, nová hodnota.

Závěr: Ano, lepší zítřky jsou dostupné nejprve přes technologickou revoluci. Ale pozor! Může se to sociálně zvrhnout úplně jinak. Kapišto, Pepíku?