31.10.2020 | Svátek má Štěpánka


Diskuse k článku

USA: Trump a vnitřní terorismus

Zpoza oceánu přišly zprávy o dalších masakrech civilistů. O střelbě Američanů do Američanů. O další z nekonečné řady těžko pochopitelných tragédií, o nichž se nejvíce dozvídáme za informačně chudších podmínek okurkové sezóny anebo při zvýšeném počtu obětí na životech.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Chodur 16.8.2019 9:36

Neuveritelne povrchni a ignorantni clanek.

Nebudu rozebirat clanek samotny, neni o cem mluvit. Polozim par otazek.

1. Je znamo, ze kazdy totalitni rezim pred plnym prevzetim kontroly odzbroji sve obcany?

2. Cela rada clanku ustavy USA je napadena temer vyhradne zleva, svoboda projevu, svoboda drzeni zbrani-za ucelem obrany prav obcanu (nebudu pokracovat s dalsimi clanky, zustanme u prava drzeni zbrani). Vsiml si nekdo, ze okamzite po takovem strileni zacnou Demokrati jecet o dalsich omezenich 2. clanku, ktery podle textu nema byt statem omezovany?

3. jelikoz zcela jasne takove strileni potrebuji Demokrati za ucelem odzbrojeni obcanu USA pred vlastnim prevratem, musim se ptat - kolik takoveho strileni je do urcite miry rizeno primo ci neprimo levici? Urcite bude nekolik spontannich. Vzdycky se snazi zneuzit emoci a strachu po kazdem strileni a zcela jasne se nemohou dockat dalsiho masakru.

4. Do jake miry je znamo ze probiha obcanska valka v USA? Pisou to obcas i levicove media, to neni jenom otazka nejakych "pochybnych Internetovych blogu". Demokrati odmitli prijat vysledek voleb a snazi se vsemi prostredky sesadit zvoleneho presidenta (podobne v Britanii se levicove sily temer ve vsech stranach snazi zlikvidovat vysledky referenda o Brexitu). Trump rozbiji postupne plany Demokratu a ti ted podlehaji naproste panice a delaji zoufale kroky. Takze kolik tech teroristu bylo zcela jasne levicovych a kolik jich melo mentalni problemy, ktere Demokrati svym byrokratickym bezpecnostnim aparatem vyuzili? Vedeli ze dotycny byl zraly na neco takoveho a oni mu umoznili ten plan dokoncit. Je to jenom spekulace i kdyz to je zrejme a dukazy existuji. Noviny se typicky snazi vyzvednout ze strelec byl pravicovy okamzite po udalosti a pozdeji se zjisti, ze to bylo jinak, ze policie ci FBI dostala varovani a neudelali nic, aby masakru zabranili. Nekdy jako v pripade strileni v Las Vegas se vse zametlo pod koberec a policie a FBI stale "nevi duvod strileni", informace je proste v rozporu s levicovou 'antigun' propagandou.

J. Vintr 14.8.2019 18:58

Re:

To máte pravdu, o těchto případech se dočtete jen někde na internetu. Masová média tyhle případy zásadně ignorují.

Bohužel v Americe ve většině států ve školách a podobných místech slušný občan, který respektuje zákony, zbraň mít nemůže, protože to nějací podělaní politici, kteří se chtěli zalíbit odpůrcům zbraní, zakázali.

J. Kalíšek 14.8.2019 17:19

Pripadu, kdy vlastnik legalne drzene zbrane zastavi zlocince je dost, ale to neni senzace, tak se o tom nepise.

J. Vintr 14.8.2019 17:12

Re: Nezabíjejí zbraně, ale lidé

Od "omamného pocitu jistoty a síly" (ve mně tedy moje zbraň žádné takové pocity nevyvolává) je k chuti spáchat sebevraždu hooodně daleko.

J. Vintr 14.8.2019 17:09

Re: četnost?

To je právě ten problém, že ve spoustě amerických států si můžete sice "volně" koupit zbraň, ale bez zvláštního povolení ji nesmíte mít legálně u sebe na veřejnosti. K tomu ještě ty pitomé "gun free" zóny, takže takový pošuk, který se chce udělat slavný tím, že postřílí nějaké lidi, má celkem jistotu, že se mu to povede. Obzvlášť když se policajti nijak nehrnou zasáhnout i když jsou náhodou poblíž. Kdyby bylo na všech veřejných místech pár lidí se střelnou zbraní, tak by tahle "zábava" ztratila na atraktivitě. Kdyby měl takový pošuk reálnou vyhlídku, že ho někdo zastřelí dřív, než se mu podaří zabít víc lidí, tak tak by to nejspíš ani nezkusil.

J. Lepka 14.8.2019 13:32

Vaše selektivní vnímání faktů je již více než zřejmé, autore

Pominout podstatný rozdíl mezi počtem obyvatel v USA a u nás a přesto srovnávat je bezskrupulózní drzost, neřku li hloupost. Kdybyste se aspoň zkusil zaštítit Velkou Británií, kde po masakru tuším roku 98 odzbrojili celý národ, ale do toho se vám přirozeně nechce, kdokoliv by mohl namítnout, že to přistěhovalecké gangy neberou vážně a každý frajer u sebe nosí aspoň (zakázaný) nůž, aniž by si lámal hlavu s tím, že porušuje zákon. Ovšem zadání bylo, kopnout si do USA a Trumpa, tak jste se do toho pustil, že. A jistě se podrážděně ohradíte, když vás nazvu presstitutem, protože jste přece neuvedl že tam bijou černochy.

V. Pavelka 14.8.2019 10:02

Re: Nezabíjejí zbraně, ale lidé

Každý kdo si třeba na zkoušku pujčí revolver ,zjistí ten omamný pocit jistoty a síly .Půjdou v USA Gangy černochů a latinoameričanů taky ke kontrolám u psychiatrů,v Jihoafrické republice je otázkou času kdy se stane druhou Liberii, a až to převezmou černoští radikálové,USA jsou na podobné cestě ,příliv barevného obyvatelstva naředí výkonost vlastní malou disciplinovaností ,upadek znemožní sociální podporu obyvatel a je to.

P. Lenc 14.8.2019 9:47

Re: četnost?

Přesné pane Lukavský!

V. Pavelka 14.8.2019 9:33

Re: V USA je zbraní 2x tolik než lidí.

Zbraně, nemůžou za to co mají lidé v palici.

K. Janyška 14.8.2019 9:11

BEZRADNOST LIDSTVA.

Lidé jsou obecně velmi bezradní z nevědění. Technologie kolem nich jsou velmi složité, řeči společenskovědních a tzv. sociálních a politických apologetů zmatečné a výsledky vědy prezentovány jen pro zasvěcené. A to ještě vědecké špičkové poznatky pouze pro velmi inteligentní zasvěcené. U mnohých to vede k frustraci a revoltě, která má mnoho podob.

Lidská mysl je prezentována jako řídící autorita lidského světa a organizující ho odkudsi shůry a ovládající ho. Jenže tak to není.

Lidský svět vznikl nekoordinovanou lidskou aktivitou a tak to pokračuje a bude pokračovat navždy. Lidská mysl je produktem tohoto procesu stejně, jako lidský rozum a oba mají hranice svých možností stanoveny právě vývojem a interakcí spontánních sil, které lidský svět modelují. Je to zejména civilizace obchodem a neustále se od civilizovaných více k civilizovaným méně rozšiřující spontánní řád lidské interakce a lidského světa, který nás svými pravidly ovládá a která jsou obsahem právě našich myslí. Lidská mysl je tedy vnitřním informačním a adaptačním uzlem a nástrojem lidského jedince k adaptaci na prostředí, na situaci a budoucí neznámé.

Za nerozšiřování tohoto fundamentu lidského vědění mohou konstruktivističtí racionalisté všemožného druhu, zejména rudí a černí socialisté, tedy náboženští fanatici všech druhů. Naházelo je totiž do jednoho pytle a má pravdu. Oni se prostě bez řídící autority ve svých představách, které bohužel realizují, neobejdou. To je jádro zla v lidském světě. Lidský svět je totiž člověkem neřididitelný.

No a u lidí toto zmatení vede ke zmateným krokům, u mnohých k velmi tragickým... Dzp.

V. Šedivý 14.8.2019 8:17

Re: V USA je zbraní 2x tolik než lidí.

Určitě - podívejte se do Mexika. Tam jsou na vlastnění zbraní sakra tvrdé restrikce a jak je tam díky tomu bezpečno!

Nebo snad ne?

J. Pokoutný 14.8.2019 7:59

Re: četnost?

Nemluvě o tom, že k většině útoků dochází v "gun free zones", tedy zařízeních, kam se nesmí zbraně nosit. Takže je tam nemají ani ti občané, kteří by dokázali útočníka zastavit - viz zbrojnice.com

J. Lukavsky 14.8.2019 7:32

četnost?

"podstatou věci je nesrovnatelná četnost" no skoro bych to ale odhadl na opačný poměr. USA mají myslím 300M ks obyvatel, my 10M. Nevím jak by to dopadlo při přepočtu na obyvatele. Ale u nás máme myslím optimálně vyrovnaný zákon o získání zbraně (myslím legální). U většiny těch masakrů ale se potom ukáže (v USA), že střelec se léčil na psychiatrii, nebo že najednou začal na internetu uveřejňovat nějaké chorobné výkřiky atd. Čili pokud by nositel zbraně v USA musel povinně 1x za rok psychiatrovi určitě by se počet ozbrojených pošuků snížil. Zabíjejí lidé, ne zbraně! Ve Švýcarsku má každý chlap povinně doma plechovou skříň a v ní kvér ba i více a mundur a plnou polní a přitom to je země velice bezpečná. Snahy o eliminaci zbraní mezi občany EU pomíjejí základní fakt, že lump si zbraň opatří vždy! Takže výsledek bude, že bezbranní občané EU budou stát proti ozbrojeným lumpům. Což je zřejmě cílem EU. J.L. end

P. Kubáč 14.8.2019 6:54

V USA je zbraní 2x tolik než lidí.

ERGO pokud nyní zakážeme jejich prodej - určitě to pomůže.

J. Krásenský 14.8.2019 5:02

Nezabíjejí zbraně, ale lidé

https://www.lidovky.cz/svet/neschopnost-nebo-skrty-londyn-desi-utoky-nozem-staly-se-politickym-tematem.A190813_194545_ln_zahranici_form

J. Vintr 14.8.2019 3:19

Nezabíjejí zbraně, ale lidé

Problém je tedy v lidech a vůbec ne v dostupnosti zbraní. A navíc se tento problém zcela nepřiměřeně nafukuje. A hlavní příčinou, proč se to stále opakuje, je právě zcela nepřiměřená medializace takovýchto událostí, která inspiruje další adepty takovéto mediální "slávy".