3.2.2023 | Svátek má Blažej


Diskuse k článku

USA: Trump 2020 - člověk versus hnutí

Tom Klingenstein, předseda výboru Claremont Institute, konzervativního think tanku, vysvětluje, proč mohou mít volby roku 2020 největší dopady od roku 1860 a proč je pro danou chvíli nejvhodnějším kandidátem prezident Trump.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Pešta 23.10.2020 9:48

Joe Biden to řekl při včerejší prezidentské debatě: Amerika je "systémově rasistická", což je samozřejmě nesmysl. Přeloženo do politiky to znamená politka identit = rozdělování společnosti na menšiny (proti sobě navzájem a proti většině), speciální práva pro menšiny = omezování individuálních práv (např. kritizovat vyšší kriminalitu lidí patřící k té či oné menšině) a zajištění obsazení menšin na všech úrovních společnosti, což je možné pouze rukou velkého státu na úkor osobní svobody = "multikulturní socialismus".

To samé vidíme v EU. Mimochodem, situace, kdy stát 100% ovládá životy lidí (a firem) je definice fašismu, který založili v různých evropských státech hádejte kdo, socialisté. Kruh se uzavírá. Takže článek má pravdu. Demokraté v USA a "liberální demokraté" v Evropě vedou neomarxistickou revoluci s tím rozdílem, že se nevede tanky, protože to nikde nefungovalo, a proto se nyní vede plíživě.

Co mají nacionální socialismus, internacionální socialismus a současný multikulturní socialismus společného? Společným jmenovatelem všech tří je Socialismus = silná stát, který řidí životy lidí a který, podle pravidla "rozděl a panuj", rozděluje společnost na "utlačovatele" a "utlačované", jednou základě rasy, jindy na základě třídy a v současnosti na základě nespočtu charakteristik.

Slámovou metovou jsou rozkládány západní společnosti a její pilíře skrze genderismus zevnitř (rozklad lidské identity a rodiny jako základní společesnké jednotky) a multikulturalismus zvenčí (všechny kultury jsou stejně dobré = politika otevřených hranic), skrze kritickou teorii (západ je nejvíce utlačivý, rasistický, atd), politickou korektnost (omezování svobodné diskuse na tato témata). Neomarxisté věří, že až dokonale rozloží západní společnost, nastane opravdová svoboda. Tolik utopie. Výsledkem je však zmatený, dezorientovaný jedinec (ani muž, ani žena) neochotný bránit svoji (prý rasistickou) kulturu. Není proto divu, že v Evropě existuje přes jeden tisíc tzv. NO-GO zon, kde neplatí zákony země, ale islámské právo

P. Haraším 22.10.2020 7:20

pokud si trump za pomocí již ohlášených volebních podvodů udrží úřad, tak usa jak ji známe končí...to, že jsme se smířili s ruským poskokem na hradě a stbákem ve strakovce neznamená, že v usa bude i nadále ruský agent trump a jeho kohorta poddaných věrozvěstů ruské kriminterny...

K. Kovář 21.10.2020 22:31

Jánevím jak vy ostatní, ale já mám svých starostí dost!

V. Pavelka 21.10.2020 20:32

Země velká jako Morava , čelí Muslimskému moři nenávistníků a ještě Bruselské falešné představě o právech malého statečného národa !

V. Církva 21.10.2020 20:26

Hezké ale taková Amerika už není. Demokratická strana už je o komunismu ale ti Republikáni jsou o socialismu. Je otázka jestli vůbec ví že mají za tu Ameriku bojovat.

A ještě jedna věc. USA posledních 100 let ne-li mnohem dřív jsou velmi pokrytecké.

H. Lukešová 21.10.2020 17:29

Paní doktorku internitsku Fialovou neznám. Nevím, o koho se jedná a nikdy jsem se s ní nesetkala.

J. Trmal 21.10.2020 17:23

Neznala jste prosím náhodou internistku Dr. V.

Fialovou ?

H. Rybnická 21.10.2020 17:17

Paní Lukešová Vaší náklonnosti k Izraeli a znalosti poměrů na Blízkém Východě všechna čest. Ovšem posuzovat prezidenta Trumpa jen z hlediska několika činů v této oblasti, o kterých vůbec nevíme jak ještě dlouhodoběji dopadnou (ne naposledy pro Izrael), je trochu málo . Koneckonců žijeme v Evropě a jeho postoj k Evropě není zrovna vstřícný. Vrtkavý člověk, který je dnes toho a za dvě hodiny onoho názoru a myslí v kategoriích uvažování sedmiletého kluka nepatří do prezidentského křesla a už vůbec ne jedné z největších mocností tohoto světa.

P. Havel 21.10.2020 16:00

Ale přeci všichni víme, že vlastenectví mají Trumpovi takříkajíc v rodinné krvi. Oni neplkají když se to hodí, totiž jejich činy hovoří za ně. Viz Prezidentovo Purpurové srdce z Vietnamu a několik túr v Iráku Dona Jr.

Z. Lapil 21.10.2020 15:47

Poslyšte, to jste možná narazil na zajímavou věc. Černošská hudba v Africe je snad výhradně rytmus (bubnování), aspoň ke mně se nic na způsob melodie nedoneslo. Naopak američtí černoši stvořili - a snad jim při tom ani nikdo nepomáhal - takovou úžasnou záležitost, jako je jazz...

Nevím, co - a jestli vůbec něco - z toho plyne. Jen si to uložím do hlavy a možná mě časem něco napadne.

H. Lukešová 21.10.2020 15:46

nevyvracím, když mě považují za Židovku. Tóra a ortodoxní Židé si nás Noahidů váží a nevylučují nás z dějin spásy. Chodila jsem každou neděli na katolické mše, ale zkrátka mě neoslovily a příliš mě ten hodinový obřad příliš nebavil a nezaujal, to absolutně nemyslím ve zlém, ke křesťanství a Katolické Církvi mám úctu a respekt, ale zkrátka křesťanství mě neoslovuje tolik jako vztah k Tóře a k židovskému národu. Zkrátka je to můj postoj, moje víra, můj postoj, kterou mi daroval drahocenný Bůh.

Stejně tak Bůh slíbil a daroval Zemi Izraelskou jeho jediným právoplatným potomků a to Lidu Izraelskému. Nikdo nemá právo Národu Izraelskému jeho vlast Zemi Izraelskou odebrat. Osobně se mě dotýkají veškeré urážky Židů a Izraele, mého milovaného národa.

H. Lukešová 21.10.2020 15:41

Vážený pane Zemitý, tak judaistiku a hebrejistiku jsem na univerzitě nestudovala, k judaismu, Židům a Izraeli cítím nadpřirozenou lásku k Židům a Izraeli, od svých středoškolských studií jsem se židovské tématice začínala více věnovat. Sice nejsem židovského původu, byť mě někteří zdejší diskutéři mají za Židovku, ale to mě vůbec nevadí, k judaismu cítím neuvěřitelnou blízkost.

Má nadpřirozená ohnivá láska k Židům a Izraeli mi byla dána narozením. Jeden pastor mi vykládal, byť nejsem protestantka, ale je takovým mým přítelem, tedy rodinným přítelem, že mi Bůh daroval židovské srdce a židovskou duši.

Své znalosti jsem o Židech a Izraeli jsem získala mnohaletým studiem literatury a o Židech a z internetových stránek týkající se Židů a Izraele. Doopravdy Vám můžu odpřisáhnout, že nelžu, ale to mi samozřejmě můžete věřit či nemusíte.

Já samozřejmě chápu znovuzrození Izraele naprosto normálním a spravedlivým počinem. Židé pocházejí ze Středního východu, žili v Zemi Izraele odjakživa, lidé, kteří si říkají tzv. Palestinci jsou většinově původu arabského, tito Arabové se přistěhovali do Země Izraelské v průběhu 19. století ze Saudské Arábie, Egypta, Sýrie a Libanonu, zkrátka palestinský národ neexistuje.

Sama sebe bych charakterizovala jako člověka, patřící k noachidům, náboženský směr noahide, není v České republice vůbec znám, jedná se o lidi, kteří sice nejsou židovského původu, ale právě jako já, mají nadpřirozenou lásku k Izraeli a ke všemu židovskému. Tóra na nás Noahidy pamatuje jako na spravedlivé Nežidy, kteří podle židovské tradice můžou dojít spásy, budou-li dodtžovat 7 noahidských přikázání, základních etických přikázání jako jsou zákaz vraždy, zákaz krádeže, zákaz smilstva a sexuálních ohavností, zákaz modloslužby, pojídání masa z živých zvířat a povinností řešit své spory pomocí spravedlivých soudů.

Moc se o své víře nezmiňuji, protože by to někteří lidé nemuseli pochopit, mohli by to brát jen jako mou pózu, že chci jen vypadat zajímavě, tak jim ani

S. Zemitý 21.10.2020 15:26

Mělo být pod Kohoutem 10.02.

S. Zemitý 21.10.2020 15:21

Člověče, četl jste ten článek ? Zkuste to ještě dvakrát a možná pochopíte, že ten člověk důvodní, proč je pro Trumpa. Nic o očekávání, že bude chránit i jiné. Cosi jste si vymyslel a pak svůj výmysl nedokážete pochopit ? Ale berte to tak, že Amíci rozhodují mezi sporným (Trumpem) a nesporným (dementním Bidenem). Doufáte v úspěch toho druhého ?

P. Haraším 21.10.2020 15:20

a jak vypadá trumpovo vlastenectví? citace...

Podle prohlášení se Papadopoulos koncem dubna 2016 dozvěděl, že Kreml ukradl e-maily Demokratické strany. V té chvíli demokraté na hackerství vůbec nepomysleli. Ke zveřejnění došlo o šest týdnů později. Zdá se, že tato časová osa vrhla nové světlo na to, proč Donald Trump ml. tolik dychtil po setkání s Veselnickou, i na Trumpovu veřejnou výzvu Moskvě, aby našla 30 tisíc Hillaryiných „chybějících“ e-mailů.

P. Haraším 21.10.2020 15:18

tak stačí si přečíst Muellerovu zprávu či zprávu spojené vyšetřovací komise v Kongresu USA...stačí se podívat a vzpomenout si,kolik proruských dobrodruhů kolem trumpa dnes sedí ve vězení a které trump raději amnestuje, než aby hovořili o jeho podřízenosti ke kremlu...pokud vám toto nestačí, tak je možno se podívat na trumpovu podnikatelsko-bankrotářskou kariéru a na jeho financování ruskými mafiánskými strukturami skrze Bayrock, FL a VTB,prevezon a další nebo na podivuhodné skutky deutsche bank a na dluhy, které trump po světě má a kvůli kterým je snadno vydiratelný a tyto dluhy má převážně u bývalých kgbáků a oligarchů kolem putina...

J. Pankovic 21.10.2020 15:16

Haraśíme, nechoďte k psychiatrovi, je to zbytečné :-)

T. Hraj 21.10.2020 15:15

Dobře, že jste to vysvětlil. Člověku by podle celých těch 4 let Trumpových projevů a především skutků připadalo, že je to přesně naopak.

S. Zemitý 21.10.2020 15:12

Vážená paní - docela jistě by mne nenapadlo z Vás mámit intimity: bydliště, stav... a ba dokonce ani to, zda jste vůbec žena. V každém případě znalosti, které tady osvědčujete, jsou vyjímečně hluboké. Pokud tedy nejde o opravdu kvalitně koncipované lži. V oboru "Židé, jejich dějiny a jejich přítomnost" jsem naprostý laik, takže - nevím. Přiznávám, že jsem však nakloněn věřit. Mně jde zejména o to, kde jste ke své lásce přišla, zda jde o čírý amatérismus, nebo jste v tom oboru profík a jak dlouho se věci věnujete. Sám jsem takový vlažný příznivec Izraele. Některé jeho činy se mi příliš nelíbí a dokonce jeho existenci chápu tak, že holt v době, kdy vznikal, mělo OSN složení, myšlence Izraele nakloněné. Krk dám na to, že dnes by návrh neprošel zásadním poměrem hlasů. Jinými slovy: něco je legitimní v jistém (krátkém) okamžiku dějin, ale právě jen v něm a obhajovat svoji legitimitu ad inf, přestože se podmínky zásadně změnily je téma ... pro politického filosofa. Nebo pro Vás. :-)

T. Hraj 21.10.2020 15:12

Ano, žádného Trumpa tu nemáme (a jeden by ani nestačil). Ale můžeme se k Americe alespoň upínat a brát si z ní příklad, pokud tedy sama nepadne.

H. Lukešová 21.10.2020 15:05

Já vím, že Rusko podporuje Írán. Asada v Sýrii, ale jak jste přišel, že je Trump proruský, je mi záhadou, z hysterického řvaní mediálního liberálního mainstreamu? Ze řvaní levičáků, kteří se nesmířili s prohrou konzervativně pravicového politika?

M. Bednář 21.10.2020 14:54

Až tak? Se západní civilizací je stejně konec. Autogenocida Evropy nezadržitelně postupuje.

P. Haraším 21.10.2020 14:41

jak je na tom trump s vlastenectvím jsme všichni viděli a slyšeli z jeho nechutných zvráceností, když zvracel na padlé americké vojáky a jak se vyjadřoval k válečným veteránům...trump cítí jen jednu vlasteneckou povinnost a to je povinnost k svému velícímu důstojníkovi...jmenuje se Putin. před putinem se vlastenec trump plazí a v kleče jej velebí.

P. Haraším 21.10.2020 14:38

jaksi jste ovšem ve své skromnosti zapomněla na jeden zásadní fakt...iránské řádění v tomto regionu zcela podporuje rusko, které dodává zbraně všem vámi jmenovaným zlým režimům a rusku, jak je známo zase podléhá současný proruský prezident Trump...

T. Hraj 21.10.2020 14:12

V kostce řečeno, protože ten "paňáca" je jako jediný schopen nahlas vyslovit, že král je nahý a rovnou podle toho i jednat. ̈

Hluboko jsme klesali doposud.

T. Hraj 21.10.2020 14:09

Řečeno otevřeně, na tvrdo a zcela přesně. Američanům jde v těchto volbách o Ameriku, ale potažmo jde o celou západní civilizaci.

T. Hraj 21.10.2020 14:04

To jako že jsou si ti tři podobní? Zřejmě Americkou politiku sledujete z veliké vzdálenosti.

H. Lukešová 21.10.2020 14:03

Např. odmítání vlastenectví, tradiční rodiny, nesmí se říkat maminka/tatínek/děti, ale rodič1, ridič2, vysmívaní se judeo-křesťanství, paní Lipovská čelí někdy krutému výsměchu kvůli tomu, že je praktikující katolička a že ji jmenovala do Rady ČT Česká biskupská organizace, snaha protlačit kvóty na muslimské migranty, jinými slovy jsme přinucováni přijímat masy muslimských migrantů a popíráním práva Izraele na sebeobranu, když palestinští teroristé pálí rakety na Izrael a vypouštějí ohnivé draky, které ničí izraelská pole, vše je ok, ale jakmile Izraelci odpoví na raketový terorismus, jsou toho plné noviny...

J. Ganaur 21.10.2020 14:03

Nejspíš se toho ještě dožijeme!:-(

J. Kanioková 21.10.2020 14:02

R^R^R^