28.1.2023 | Svátek má Otýlie


Diskuse k článku

USA: Trump 2020 - člověk versus hnutí

Tom Klingenstein, předseda výboru Claremont Institute, konzervativního think tanku, vysvětluje, proč mohou mít volby roku 2020 největší dopady od roku 1860 a proč je pro danou chvíli nejvhodnějším kandidátem prezident Trump.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Lapil 21.10.2020 15:47

Poslyšte, to jste možná narazil na zajímavou věc. Černošská hudba v Africe je snad výhradně rytmus (bubnování), aspoň ke mně se nic na způsob melodie nedoneslo. Naopak američtí černoši stvořili - a snad jim při tom ani nikdo nepomáhal - takovou úžasnou záležitost, jako je jazz...

Nevím, co - a jestli vůbec něco - z toho plyne. Jen si to uložím do hlavy a možná mě časem něco napadne.

H. Lukešová 21.10.2020 0:30

Jistěže, pan americký prezident Donald Trump může mít nějaké chyby, jako každý z nás, ale jeho politika k Blízkému východu je příkladná, stačí jen pár bodů- 1) odstoupil od katastrofické jaderné dohody s Íránem, 2) uložil a nadále ukládá sankce proti islámsko-fašistickému Íránu, 3) oficiálně uznal Jeruzalém jako hlavní město Izraele, 4) přesunul americké velvyslanectví z Tel Avivu do Jeruzaléma

5) podepsal zákon Taylor Force, který má zamezit přesun amerických finančních prostředků k palestinským organizací a politikům, podporující terorismus, 6) uznal svrchovanost Izraele nad Golanskými výšinami, 7) zastavil financování UNRWA a uzavřel palestinskou misi OOP ve Washingtonu DC

8) Jmenoval velmi proizraelskou velvyslankyni OSN Nikky Haley, které v ní příkladně bránila Izrael proti zběsilé nenávistné zaujatosti a rázně odmítla a vetovala veškeré protiizraelské rezoluce a sankce, 9) odmítl velebit a spolupracovat s členy amerického kongresu, kteří podporují protiizraelské antisemitské hnutí BDS, 10) podepsal výkonnou vyhlášku, která rozšířila Hlavu VI Zákona o občanských právech z roku 1964, která mí chránit židovské studenty před diskriminací na univerzitních kampusech

11) Deklaroval, že židovské komunity v Judeji a Samaří jsou nejsou v rozporu s mezinárodním právem, 12) navštívil Kotel ve Starém Jeruzalémě, 13) hájí absolutní právo Izraele na sebeobranu, 14) zprostředkoval mírové dohody mezi Izraelem a SAE a Izraelem a Bahrajnem, přinutil velkou část Arabů uznat realitu, že Stát Izrael je přirozenou součástí blízkovýchodního regionu a zajistil obchodní, ekonomickou spolupráci mezi Izraelem a SAE s Bahrajnem.

H. Lukešová 21.10.2020 0:39

11) .......Deklaroval že židovské komunity v Judeji a Samaří nejsou v rozporu s mezinárodním právem...

A dopnění, D.Trump má židovského zetě a jeho dcera konvertovala k judaismu a židovská vnoučata. Skutečnými antisemity jsou Demokraté, které ovládlo ultralevicové křídlo, popírající právo Izraele na existenci. Starosta NY Bill de Blasio velice napadl haredi židovskou komunitu, která údajně nedodržovala v NY zdravotní pokyny a zneužil k tomu fotografii z židovského shromáždění z roku 2006. Zajímavé je, že stejně velké procesí šítských muslimů v NY nekritizoval, ani se neohradil proti běsnění Antify a BLM.

Za zmínku stojí, že sice američtí Židé z 77% podporují demokraty-Bidena, nicméně ortodoxní a ultraortodoxní haredi Židé z 78% podporují Trumpa, ne Bidena. Bidena podporují refermí, konzervativní a rekonstruktivní Židé, kteří bohužel tvoří většinu americké židovské komunity a pro tyto lidi Stát Izrael nic neznamená.

H. Lukešová 21.10.2020 0:59

Reformí, konzervativné a rekonstruktivní jsou levicová uskupení, prakticky popírající pravý biblický a je nutné podotknout, že v Izraeli mají téměř nulové zastoupení...V Izraeli jsou hlavní zastoupení ultraortodoxní Charedim Žid, ortodoxní Datim Leumi Židé, většinově hrdinové, lidé často žijící v izraelských komunitách v Judeji Samaří, tradiční Masortim Židé, kombinující ortodoxní judaismus a sekulární směr a poslední skupinu obyvatelstva tvoří sekulární Hilonim Židé, nikde ani ťuk o těch pseudožidovských amerických směrech.

R. Jiřík 21.10.2020 1:28

Diskusí se nikdy neúčastním. (I když Vaše příspěvky občas čtu.) Vy jste mě k tomu přiměla. Děkuji Vám za Vaši vytrvalost, bystrý úsudek a rozumné názory. Svět se ještě úplně nezbláznil. Děkuji...

L. Severa 21.10.2020 10:01

Paní Lukešová, takové informace se nikde nedovíme. Chtělo by to samostatný článek.

H. Lukešová 21.10.2020 10:47

Pane Severo, já jsem jeden článek do redakce Neviditelného psa poslala, ale kdy vyjde, nevím, prý je článek velmi dobrý, ale nereflektuje nej/nej/nejaktuálnější dění a určité zpoždění mu tudíž neuškodí. Taková byla odpověď pana redaktora, takže uvídíme.

R. Holub 21.10.2020 4:23

Tento posledni bod (jiz jsme o tom diskutovali s pi. Lukesovou nedavno), ze vetsina americkych Zidu podporuje Demokraty, mne opravdu vrta hlavou. Treba urolog, Dr. Kahn, ktery me (uspesne) leci, naposledy rek' "my Americani jsme narod kompromisu", a tim zakoncil diskusi. Jaky kompromis Biden predstavuje? Bohuzel uz jsem se ho nemoh' zeptat, spechal k dalsimu pacientovi. Debata je ted v Americe temer nemozna. Ztratil jsem nekolik blizkych kamaradu kdyz jsem jim rek' ze podporuji Trumpa. Opravdu je to jako v r. 45-48 v CSR, kdy lidi ztratili smysl pro realitu. Jak to ten Dr. Klingerman rika.

J. Lukavsky 21.10.2020 7:53

"lidi ztratili smysl pro realitu" a to obecně, nejen v USA. Jestli ono to není nějaké zákonité zblbnutí lidí žijících dlouho v blahobytu a prosperujícím státě. Něco jako starý Řím, když Caligula jmenoval svého oblíbeného koně senátorem. Pak už šel Řím jenom ke dnu. No ale v USA snad je většina lidí normálních a mají doma dost kvérů aby si s s nastupující revolucí poradili. Probatum est. J.L. end

J. Vintr 21.10.2020 9:10

Je to tak, že lidé kteří prožili celý život v bezpečí a blahobytu si vůbec nedovedou představit, že by toto mohlo byt ohroženo. Chybí jim zkušenost, kterou jsme se socialismem udělali my. Jenže i u nás je stále víc lidí, kteří už to nezažili a stále ubývá lidí, kteří to ještě pamatují.

J. Ganaur 21.10.2020 13:59

Ale je tu dost milovníků socialismu, a dost dávají o sobě vědět, i tady na psu!:-(

H. Lukešová 21.10.2020 9:14

Liberálové (levičáci) se dožadují kompromisů jenom když jsou v menšině a dokud nemají absolutní moc, ovšem až získají absolutní moc, žádné kompromisy nesnesou, nesnesou jakýkoliv jiný názor. Ultralevičáctví bohužel bují na amerických univerzitních kampusech, kde přihlásit se ke konzervativismu, Donaldu Trumpovi a k sionismu, tj. podpoře Izraele, je mnohdy o život a to nepřeháním.

Tisíce proizraelských studentů, nejenom Židů zakusili levicovou nenávist. V USA student střední školy byl vykázán z online vyučování kvůli tomu, že měl u sebe pověšenou vlajku, podporující Trumpa. Tyto hrozné věci pronikají i do výborného serveru Echo 24 a myslím, že i kdysi Gulio Meoti psal o univerzitních intelektuálském fašismu.

T. Kohout 21.10.2020 10:12

Vám se svět smrskl na "Izrael" a tímto prizmatem posuzujete každý pšouk. Já proti Izraeli nic nemám, naopak ve 40.-50.- i 60. letech jsem byl hodně "pro". Měl jsem rád paní Goldu Meir. Ale fanaticky všechno posuzovat jen z tohoto úhlu pohledu mi nepřipadá rozumné. Navíc, Izrael je množina tisíců rozličných prvků, to není nějaká uni společnost. Jediné, co je spojuje je touha přežít. A pak už je nespojuje nic. Jen těch sekt, co je. Hodně fanatických (třeba "ortodoxních").

H. Lukešová 21.10.2020 10:37

Tak většina Izraelců při sobě stojí, ač patří mezi různé směry v rámci judaismu, leč mají samozřejmě mezi sebou odpadlé zrádce, ale o nich jsem psala vícekrát. No je mou věcí jaké mám zájmy a co je či není pro mě rozumné nechte prosím na mě.