28.11.2022 | Svátek má René


Diskuse k článku

USA: Trump 2020 - člověk versus hnutí

Tom Klingenstein, předseda výboru Claremont Institute, konzervativního think tanku, vysvětluje, proč mohou mít volby roku 2020 největší dopady od roku 1860 a proč je pro danou chvíli nejvhodnějším kandidátem prezident Trump.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Pešta 23.10.2020 9:48

Joe Biden to řekl při včerejší prezidentské debatě: Amerika je "systémově rasistická", což je samozřejmě nesmysl. Přeloženo do politiky to znamená politka identit = rozdělování společnosti na menšiny (proti sobě navzájem a proti většině), speciální práva pro menšiny = omezování individuálních práv (např. kritizovat vyšší kriminalitu lidí patřící k té či oné menšině) a zajištění obsazení menšin na všech úrovních společnosti, což je možné pouze rukou velkého státu na úkor osobní svobody = "multikulturní socialismus".

To samé vidíme v EU. Mimochodem, situace, kdy stát 100% ovládá životy lidí (a firem) je definice fašismu, který založili v různých evropských státech hádejte kdo, socialisté. Kruh se uzavírá. Takže článek má pravdu. Demokraté v USA a "liberální demokraté" v Evropě vedou neomarxistickou revoluci s tím rozdílem, že se nevede tanky, protože to nikde nefungovalo, a proto se nyní vede plíživě.

Co mají nacionální socialismus, internacionální socialismus a současný multikulturní socialismus společného? Společným jmenovatelem všech tří je Socialismus = silná stát, který řidí životy lidí a který, podle pravidla "rozděl a panuj", rozděluje společnost na "utlačovatele" a "utlačované", jednou základě rasy, jindy na základě třídy a v současnosti na základě nespočtu charakteristik.

Slámovou metovou jsou rozkládány západní společnosti a její pilíře skrze genderismus zevnitř (rozklad lidské identity a rodiny jako základní společesnké jednotky) a multikulturalismus zvenčí (všechny kultury jsou stejně dobré = politika otevřených hranic), skrze kritickou teorii (západ je nejvíce utlačivý, rasistický, atd), politickou korektnost (omezování svobodné diskuse na tato témata). Neomarxisté věří, že až dokonale rozloží západní společnost, nastane opravdová svoboda. Tolik utopie. Výsledkem je však zmatený, dezorientovaný jedinec (ani muž, ani žena) neochotný bránit svoji (prý rasistickou) kulturu. Není proto divu, že v Evropě existuje přes jeden tisíc tzv. NO-GO zon, kde neplatí zákony země, ale islámské právo

P. Haraším 22.10.2020 7:20

pokud si trump za pomocí již ohlášených volebních podvodů udrží úřad, tak usa jak ji známe končí...to, že jsme se smířili s ruským poskokem na hradě a stbákem ve strakovce neznamená, že v usa bude i nadále ruský agent trump a jeho kohorta poddaných věrozvěstů ruské kriminterny...

K. Kovář 21.10.2020 22:31

Jánevím jak vy ostatní, ale já mám svých starostí dost!

V. Církva 21.10.2020 20:26

Hezké ale taková Amerika už není. Demokratická strana už je o komunismu ale ti Republikáni jsou o socialismu. Je otázka jestli vůbec ví že mají za tu Ameriku bojovat.

A ještě jedna věc. USA posledních 100 let ne-li mnohem dřív jsou velmi pokrytecké.

P. Haraším 21.10.2020 15:20

a jak vypadá trumpovo vlastenectví? citace...

Podle prohlášení se Papadopoulos koncem dubna 2016 dozvěděl, že Kreml ukradl e-maily Demokratické strany. V té chvíli demokraté na hackerství vůbec nepomysleli. Ke zveřejnění došlo o šest týdnů později. Zdá se, že tato časová osa vrhla nové světlo na to, proč Donald Trump ml. tolik dychtil po setkání s Veselnickou, i na Trumpovu veřejnou výzvu Moskvě, aby našla 30 tisíc Hillaryiných „chybějících“ e-mailů.

P. Haraším 21.10.2020 14:41

jak je na tom trump s vlastenectvím jsme všichni viděli a slyšeli z jeho nechutných zvráceností, když zvracel na padlé americké vojáky a jak se vyjadřoval k válečným veteránům...trump cítí jen jednu vlasteneckou povinnost a to je povinnost k svému velícímu důstojníkovi...jmenuje se Putin. před putinem se vlastenec trump plazí a v kleče jej velebí.

T. Hraj 21.10.2020 15:15

Dobře, že jste to vysvětlil. Člověku by podle celých těch 4 let Trumpových projevů a především skutků připadalo, že je to přesně naopak.

J. Pankovic 21.10.2020 15:16

Haraśíme, nechoďte k psychiatrovi, je to zbytečné :-)

P. Havel 21.10.2020 16:00

Ale přeci všichni víme, že vlastenectví mají Trumpovi takříkajíc v rodinné krvi. Oni neplkají když se to hodí, totiž jejich činy hovoří za ně. Viz Prezidentovo Purpurové srdce z Vietnamu a několik túr v Iráku Dona Jr.

T. Hraj 21.10.2020 14:09

Řečeno otevřeně, na tvrdo a zcela přesně. Američanům jde v těchto volbách o Ameriku, ale potažmo jde o celou západní civilizaci.

M. Bednář 21.10.2020 14:54

Až tak? Se západní civilizací je stejně konec. Autogenocida Evropy nezadržitelně postupuje.

T. Hraj 21.10.2020 15:12

Ano, žádného Trumpa tu nemáme (a jeden by ani nestačil). Ale můžeme se k Americe alespoň upínat a brát si z ní příklad, pokud tedy sama nepadne.

H. Lukešová 21.10.2020 12:01

Na Blízkém východě se vytvořily dva bloky. První blok tvoří státy šítského půlměsíce, v jehož čele stojí Írán, dále pak Irák, Sýrie, Libanon a odpadlý stát z Perského zálivu Katar a tzv. Palestinci.

Druhý blok tvoří státy umírněné státy Perského zálivu tvoří Saudská Arábie, Spojené arabské emiráty, Bahrajn, Omán a státy Egypta, Maroka, Libye a k nim se přidal Stát Izrael. Tyto státy pochopily, že Izrael není jejich nepřítelem, ale přirozeným spojencem, silným státem, který bojuje proti íránské chobotnici v Sýrii a Libanonu.

Tzv. Palestinci velmi naštvali umírněné arabské státy v Perském zálivu jsou drzostí a nevděčností. Tzv. Palestinci na Chrámové hoře napadli emirátské a bahrajnské poutníky a dokonce Saudové mluvili a psali o tom, že by Izraelci měli osvobodit Chrámovou horu od "palestinských spratků". Při tzv. Palestincích vyjma států šítského půlměsíce také EU.

Zásluhou Trumpa, která se nedá zvrátit, je na rozdíl od EU, posiluje umírněný sunitský blok spolu s Izraelem, zatímco EU posiluje státy šítského půlměsíce. A i umírněné státy Perského zálivu se velmi obávají toho, že může zvítězit Biden ve volbách, což povede k jejich oslabení a posílení Íránu. Takže případné Bidenovo vítězství povede k rozvratu Blízkého východu.

P. Haraším 21.10.2020 14:38

jaksi jste ovšem ve své skromnosti zapomněla na jeden zásadní fakt...iránské řádění v tomto regionu zcela podporuje rusko, které dodává zbraně všem vámi jmenovaným zlým režimům a rusku, jak je známo zase podléhá současný proruský prezident Trump...

H. Lukešová 21.10.2020 15:05

Já vím, že Rusko podporuje Írán. Asada v Sýrii, ale jak jste přišel, že je Trump proruský, je mi záhadou, z hysterického řvaní mediálního liberálního mainstreamu? Ze řvaní levičáků, kteří se nesmířili s prohrou konzervativně pravicového politika?

P. Haraším 21.10.2020 15:18

tak stačí si přečíst Muellerovu zprávu či zprávu spojené vyšetřovací komise v Kongresu USA...stačí se podívat a vzpomenout si,kolik proruských dobrodruhů kolem trumpa dnes sedí ve vězení a které trump raději amnestuje, než aby hovořili o jeho podřízenosti ke kremlu...pokud vám toto nestačí, tak je možno se podívat na trumpovu podnikatelsko-bankrotářskou kariéru a na jeho financování ruskými mafiánskými strukturami skrze Bayrock, FL a VTB,prevezon a další nebo na podivuhodné skutky deutsche bank a na dluhy, které trump po světě má a kvůli kterým je snadno vydiratelný a tyto dluhy má převážně u bývalých kgbáků a oligarchů kolem putina...

H. Rybnická 21.10.2020 17:17

Paní Lukešová Vaší náklonnosti k Izraeli a znalosti poměrů na Blízkém Východě všechna čest. Ovšem posuzovat prezidenta Trumpa jen z hlediska několika činů v této oblasti, o kterých vůbec nevíme jak ještě dlouhodoběji dopadnou (ne naposledy pro Izrael), je trochu málo . Koneckonců žijeme v Evropě a jeho postoj k Evropě není zrovna vstřícný. Vrtkavý člověk, který je dnes toho a za dvě hodiny onoho názoru a myslí v kategoriích uvažování sedmiletého kluka nepatří do prezidentského křesla a už vůbec ne jedné z největších mocností tohoto světa.

J. Trmal 21.10.2020 17:23

Neznala jste prosím náhodou internistku Dr. V.

Fialovou ?

H. Lukešová 21.10.2020 17:29

Paní doktorku internitsku Fialovou neznám. Nevím, o koho se jedná a nikdy jsem se s ní nesetkala.

T. Kočí 21.10.2020 10:27

Má pravdu, přecedo...

I. Fajt 21.10.2020 10:20

Zkuste si to připodobnit, vyměnili by jste Zemana za Trumpa či Bidena?..pokud ano, možná by jsme na Hradě nezpozorovali žádnou změnu...:-)

J. Ganaur 21.10.2020 13:41

???

T. Hraj 21.10.2020 14:04

To jako že jsou si ti tři podobní? Zřejmě Americkou politiku sledujete z veliké vzdálenosti.

P. Havel 21.10.2020 10:10

Ad Lukešová níže: Trump je ten co o amerických židech mluví jako o hajzlících neloajálních US republice?

H. Lukešová 21.10.2020 10:42

To jste trošku překroutil. Trump mluvil o amerických Židech jako o lidech, kteří nemají žádný vztah k Izraeli, přitom je to tak dva roky, co mluvil, a to naprosto právem o to, že demokraté jsou protižidovští a protiizraelští. Sílí v ní progresivní ultralevicový proud, který je hrozbou nejen pro Izrael, ale i pro samotné Spojené státy, kdysi zemí svobody a neomezených možností, nyní tito ultralevičáci USA stále více drtí a ničí. Zda-li USA přežijí jako takové, americké, záleží zda-li zvítězí Trump či Biden.

P. Havel 21.10.2020 10:59

K americkým občanům židovské víry promluvil, že "máme rádi váš stát" (Izrael). A neloajální občané jsou proto, že nehlasují pro něj. To je very presidential :-D

Souhlasím s tím posledním: s Trumpem se z USA snadno stane svět Mad Maxe.

S. Zemitý 21.10.2020 11:11

Paní Lukešová, Vy jste chytrá žena s rozhledem, zejména pokud jde o záležitosti Židů. Jsem tady celkem nový: napište mi prosím pár zásadních slov o sobě. Pokud jde o Vaši domněnku, že USA přežijí jen při vítězství Trumpa, zklamu Vás. Na 90% nepřežijí. Viz přípravu 4 scénářů bandou levičákl, jak o věci včera psal Farrel na gatestone.com

H. Lukešová 21.10.2020 11:22

Pane Zemitý, děkuji Vám za milý kompliment, ale prosím nezlobte se, sem na diskusní fórum nechci psát o sobě osobní detaily, mohli by si je přečíst všichni lidé a mohli by je případně zneužít proti mně. Velký bratr se dívá.

Zkrátka o sobě můžu napsat jen to, že jsem sionistka, velmi mi záleží na Izraeli, který je skutečně středobodem mého zájmu a beru velmi osobně urážení, démonizování a znevažování Izraele.

S. Zemitý 21.10.2020 15:12

Vážená paní - docela jistě by mne nenapadlo z Vás mámit intimity: bydliště, stav... a ba dokonce ani to, zda jste vůbec žena. V každém případě znalosti, které tady osvědčujete, jsou vyjímečně hluboké. Pokud tedy nejde o opravdu kvalitně koncipované lži. V oboru "Židé, jejich dějiny a jejich přítomnost" jsem naprostý laik, takže - nevím. Přiznávám, že jsem však nakloněn věřit. Mně jde zejména o to, kde jste ke své lásce přišla, zda jde o čírý amatérismus, nebo jste v tom oboru profík a jak dlouho se věci věnujete. Sám jsem takový vlažný příznivec Izraele. Některé jeho činy se mi příliš nelíbí a dokonce jeho existenci chápu tak, že holt v době, kdy vznikal, mělo OSN složení, myšlence Izraele nakloněné. Krk dám na to, že dnes by návrh neprošel zásadním poměrem hlasů. Jinými slovy: něco je legitimní v jistém (krátkém) okamžiku dějin, ale právě jen v něm a obhajovat svoji legitimitu ad inf, přestože se podmínky zásadně změnily je téma ... pro politického filosofa. Nebo pro Vás. :-)

H. Lukešová 21.10.2020 15:41

Vážený pane Zemitý, tak judaistiku a hebrejistiku jsem na univerzitě nestudovala, k judaismu, Židům a Izraeli cítím nadpřirozenou lásku k Židům a Izraeli, od svých středoškolských studií jsem se židovské tématice začínala více věnovat. Sice nejsem židovského původu, byť mě někteří zdejší diskutéři mají za Židovku, ale to mě vůbec nevadí, k judaismu cítím neuvěřitelnou blízkost.

Má nadpřirozená ohnivá láska k Židům a Izraeli mi byla dána narozením. Jeden pastor mi vykládal, byť nejsem protestantka, ale je takovým mým přítelem, tedy rodinným přítelem, že mi Bůh daroval židovské srdce a židovskou duši.

Své znalosti jsem o Židech a Izraeli jsem získala mnohaletým studiem literatury a o Židech a z internetových stránek týkající se Židů a Izraele. Doopravdy Vám můžu odpřisáhnout, že nelžu, ale to mi samozřejmě můžete věřit či nemusíte.

Já samozřejmě chápu znovuzrození Izraele naprosto normálním a spravedlivým počinem. Židé pocházejí ze Středního východu, žili v Zemi Izraele odjakživa, lidé, kteří si říkají tzv. Palestinci jsou většinově původu arabského, tito Arabové se přistěhovali do Země Izraelské v průběhu 19. století ze Saudské Arábie, Egypta, Sýrie a Libanonu, zkrátka palestinský národ neexistuje.

Sama sebe bych charakterizovala jako člověka, patřící k noachidům, náboženský směr noahide, není v České republice vůbec znám, jedná se o lidi, kteří sice nejsou židovského původu, ale právě jako já, mají nadpřirozenou lásku k Izraeli a ke všemu židovskému. Tóra na nás Noahidy pamatuje jako na spravedlivé Nežidy, kteří podle židovské tradice můžou dojít spásy, budou-li dodtžovat 7 noahidských přikázání, základních etických přikázání jako jsou zákaz vraždy, zákaz krádeže, zákaz smilstva a sexuálních ohavností, zákaz modloslužby, pojídání masa z živých zvířat a povinností řešit své spory pomocí spravedlivých soudů.

Moc se o své víře nezmiňuji, protože by to někteří lidé nemuseli pochopit, mohli by to brát jen jako mou pózu, že chci jen vypadat zajímavě, tak jim ani