Čtvrtek 25. července 2024, svátek má Jakub
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

USA: Takový nezdárný synek…

diskuse (28)

„Nikdy jsem nemluvil se svým synem Hunterem o jeho zahraničních obchodních aktivitách,“ odpověděl Joseph Biden na otázku novinářů, kteří se ho před volbami vyptávali, co by řekl k podezření o jeho spojení s ukrajinskou energetickou společností Burisma a úloze jeho syna Huntera v této obchodní kooperaci.

Hunter 1

Joseph Biden tehdy popřel, že by o angažmá syna Huntera (na obrázku vpravo) věděl jakékoliv podrobnosti, a zejména to, za co konkrétně od této ukrajinské firmy inkasoval cca 85.000 dolarů měsíčně. Hunter Biden byl členem dozorčí rady holdingu Burisma v letech 2014 – 2018 (a možná až do roku 2019).

Zastavte stíhání!

Šestnáctého dubna 2015 se však Joseph Biden setkal na večeři v luxusní restauraci Café Milano ve Washingtonu DC s Vadymem Pozharským, poradcem ukrajinské společnosti Burisma. Restaurace má své příznačné motto: Kam chodí nejmocnější lidé na světě.

V zásadě jde o to, že Joseph Biden, jako tehdejší viceprezident Obamovy vlády, výměnou za poskytnutí garancí na úvěry ukrajinské vládě, kterou tehdy reprezentoval Petro Porošenko, měl naléhat na Porošenka, aby se postaral o zastavení trestního stíhání majitele holdingu Burisma, Mykoly Zlochevského, bývalého ministra ukrajinské vlády, který byl podezřelý ze zpronevěry vládních fondů v rozsahu 33 milionů dolarů.

Za zastavení trestního stíhání Zlochevského měla Ukrajina získat potřebné bankovní garance a Joseph Biden od holdingu Burisma „provizi“, která se měla vyplatit formou odměny v dozorčí radě holdingu Burisma, kde zasedl syn Hunter. Tím mělo být vše vyřešeno: Trestní stíhání bylo zastaveno a Hunter Biden zinkasoval odměnu pro otce.

Jenomže v roce 2019 bylo trestní stíhání obnoveno a ti, co za jeho zastavení poctivě zaplatili, podali oprávněně reklamaci. A protože se otec Joseph Biden ani syn Hunter Biden nehodlali reklamací zaobírat, oslovili korupčníci osobního právníka Donalda Trumpa, Rudy Giulianiho, o kterém se domnívali, že by ho tyto informace mohli zajímat.

Zajímaly, neboť se chystala předvolební kampaň prezidentských voleb a Biden byl horkým kandidátem demokratických primárek…

Konec této kauzy je jistě v nedohlednu, poněvadž se stále objevují nové střípky podrobností z angažmá Huntera Bidena na Ukrajině. Hunter Biden nebyl žádným nepostradatelným expertem v oblasti distribuce plynu a na otázku, co konkrétně ve firmě vykonával, nedovedl nikdy srozumitelně odpovědět.

Obnovte stíhání!

Tragikomickým vyústěním těžko vysvětlitelných kroku otce a syna Bidenových je pak obvinění Donalda Trumpa z toho, že naléhal na nového ukrajinského prezidenta Zelenského, aby stíhal Huntera Bidena za jeho pletichy v holdingu Burisma. Výměnou za to měla Ukrajina od Spojených států získat finanční pomoc.

Celý příběh, ve kterém hraje hlavní úlohu zapomenutý notebook Huntera Bidena kdesi v opravně v Delaware, je bezesporu protkán vlivem práce ruských služeb, které za pomoci vlivných, ale mimořádně přitroublých členů Demokratické strany USA využily předvolební prezidentskou kampaň k znejistění celého volebního systému. Nic moc k tomu ruské služby vlastně nepotřebovaly. Stačilo trochu zmáčknout zvrhlého syna hlavního kandidáta demokratů, Huntera Bidena, a ten prostřednictvím okázalých pitek, kokainových dýchánků a zástupů prostitutek vše a zdárně dokončil za ně.

Donald Trump z toho sice vyšel bez úhony, horší je to s americkými voliči. Ti ani dnes nevědí, kdo a proč korumpoval ukrajinské prezidenty. Vědět to nemohou, poněvadž americké služby, které mají bezesporu ty nejlepší informace, se totiž rozhodly fandit Josephu Bidenovi. Za každou cenu. I za cenu toho, že se do čela americké vlády dostane někdo, na koho mají (nejen) Rusové kompromitující informace. To se v rozmanitých dějinách Spojených států amerických dosud nestalo.

„Končím s hulením…“

Na obrázku je syn Josepha Bidena, Hunter Biden (51). Je členem Demokratické strany USA. V roce 2017 se rozvedl a žil pak s manželkou svého zemřelého bratra. Je alkoholik a pravidelně užívá drogy. Poslední dobou bylo zveřejněno několik zábavných videí pořízených různými prostitutkami, kde jim Hunter vykládá skutečné bludy. Občas také sám zveřejní své video, kde sjetý slibuje, že s drogami a alkoholem na sto procent končí. Loňského prosince byly také zveřejněny podrobnosti z vyšetřování jeho údajných daňových úniků, které měly vzniknout nepřiznáním příjmů z Číny.

Hunter 2

Převzato z webu Konzervativní noviny se souhlasem redakce.

Aston Ondřej Neff
25. 7. 2024

Kolik by stálo přemalování červených pruhů sanitek na zelené? Jak se asi přemýšlelo? Představuji si...

přečetl Panikář
25. 7. 2024

Že mají dámské plavky předvádět muži, považovali diskutující, včetně řady ženských sportovkyň, za...

Válka byla jen poslední kapkou, kterou by česká energetika bez problémů ustála, kdyby již předtím...

Zdeněk Roller
25. 7. 2024

Co je tohle za stát, ten Egypt? Vždyť rozhodně nepatří mezi ty vysloveně chudé. Přitom v areálu...

Ivo Fencl
25. 7. 2024

Roku 1952 se Velinského trampská parta s Foglarem setkala v Hostivaři, kde byli Dvojkaři na...

Aston Ondřej Neff
22. 7. 2024

Biden byl to přes všechno snahu starý bílý heterosexuální muž, tedy živočišný druh na odpis. Paní...

Aston Ondřej Neff
24. 7. 2024

Ani komunisté v dalším režimu se neodvážili odstranit červenomodrobílý symbol z věží tanků, křídel...

Aston Ondřej Neff
23. 7. 2024

Určitě nejsem sám, kdo by rád pravicový koncept podporoval. Ze setrvačnosti volím ODS od jejího...

Marian Kechlibar
22. 7. 2024

Služba Crowdstrike, která se používá k ochraně různých korporátních počítačů před malwarem,...

Lukáš Kovanda
23. 7. 2024

Predikční platformy, jako je PredictIt, jež umožňují sázet na výsledek prezidentského klání jako...

Lidovky.cz, ČTK
25. 7. 2024

Obrana demokracie je důležitější než jakákoliv funkce, řekl americký prezident Joe Biden v projevu,...

kpu Klára Pukovcová, ČTK
24. 7. 2024

Dálnici D5 na 67,5 km ve směru na Rozvadov uzavřela ve středu odpoledne dopravní nehoda tří...

ČTK, Lidovky.cz
25. 7. 2024

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí...

Roman Šitner
25. 7. 2024

Čeští architekti zkusili pracovat s novým systémem povolování staveb. Hned ale naráželi na potíže a...

Marcel Kabát
25. 7. 2024

Jeden je dávno mrtvý a druhý osudově nekompatibilní s ostatními superhrdiny. Přesto právě tahle...

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz