30.10.2020 | Svátek má Tadeáš


USA: Střípky z bojiště

28.9.2020

„Prezident Donald Trump také před pár dny, během svého projevu o americké historii, zasadil ránu přímo na komoru liberálního pokrokářství. Obvinil americké školy, že učí studenty „nenávistným lžím o této zemi“ a řekl, že podnikne kroky k „obnově vlastenecké výchovy” a bude pokračovat v opozici vůči vyučování o rasových nerovnostech. Příslušný dekret se očekává v nejbližších dnech. Do voleb určitě,“ dočetl jsem se na české internetové stránce.

Bylo mně potěšením slyšet nenávistný kvikot amerických levičáků, když Trump řekl, že dějepis ve školách má být dějepisem a ne jen stálým propagováním Che Guevarry a neustálým omíláním otrokářství. O hrdinech boje o osvobozeni a vzniku Spojených států, vyhlášení nezávislosti ani muk. Ti pak, kdo přijížděli do Ameriky, aby zde našli svobodu, v těch dobách hlavně svobodu vyznání, byli a jsou dětem ve školách představováni jako agresoři, kteří sem přišli okrást mírumilovné indiány. Henry Ford, Rockefeller, Carnegie a jiní giganti, kteří dali Spojené státy na mapu světa, jsou v podvědomí dětí zlí, nenasytní kapitalisté. Ti pak, kdo dodržují tradice svých předků a zajdou do kostela, jsou označeni za nevzdělané zpátečníky.

Učitelská unie je nejagresivnější levičáckou unií v Americe. Má hojné zastoupení v teroristických (za tímto výrazem si stojím) organizacích Black Lives Matter a ANTIFA. Peníze vybrané od členů tyto organizace štědře podporují. V unii zorganizované Anny Proletářky – učitelky - vždy oslavovaly, když náš minulý president (Hussein Obama, aby nebylo mýlky) jezdil po světě a mezi klaněním se muslimským potentátům se omlouval za všechna zla, která Spojené státy ve své krátké historii napáchaly. Výsledky výchovy zmíněných pedagogů (sem tam se mezi těmi vzteklými revolucionářkami najde i chlap) vidíme denně z reportáží z měst, kde právě ze škol vypadnuvší studentíci hážou Molotovovy koktejly a šutry po policajtech, kteří jsou pro tyto nové průkopníky Marxových idejí ztělesněním zákona, který až doposud držel Ameriku dohromady. Proč si nehodit šutrem, když mně učitelka vždycky říkala, že imperialistická Amerika je zlá?

Možná jste slyšeli, že americké „ženy z předměstí“ nechtějí volit Trumpa, protože pro ně není dost „presidentský“, pro ty fajnovější je až vulgární (nevím, odkdy je nazývání věcí pravými jmény vulgárním ale každý má jiná měřítka).

Ted jsem viděl v televizi reportáž z Portandu v Oregonu. Krásně tam svítilo sluníčko a kdekterá ze zmíněných žen si vyjela na kafe a mimozu probrat události se stejně znuděnými přítelkyněmi. Jak tam tyto dobro pro všechny si přejíci dámy seděly v kavárnách a pod slunečníky se tulícími stolečky venku, procházela zrovna ulicí dobře organizovaná jednotka členů organizace Black Lives Matter provolávajících hesla o spravedlnosti. Tváře přihlížejících „ladies from suburbs“, které předtím finančně podpořily toto hnutí, se začaly protahovat, když se občas jeden, dva z revolucionářů odpojili, přišli k jejich kavárenskému stolku a řvali jim do vyděšených obličejů nenávistné sloky o bílé nadřazenosti a že už s tím brzy bude konec. Aby udělali jasno, že to oni, revolucionáři, myslí vážně, vypili dámám jejich mimozy a někdy kafe, aby pak v rozhořčení práskli hrníčkem o chodník, než se zase přidali ke svým. Gilotinu za sebou netáhli. Ještě ne...

Kdo ví, jak o události budou referovat nesofistikovaností Trumpa uražené dámy u večeře svým celé odpoledne hraním golfu přepracovaným chlapům. Kdoví, jestli jim ty dámy znovu sáhnou do peněženky a pošlou příspěvek na další činnost Black Lives Matter.

Cumming, Georgia
 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.