7.7.2020 | Svátek má BohuslavaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


USA: „Starosta Pete“Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 30, poslední: 11.6. 2019 18:52, přehled diskusí

Biden maják, Biden zvon, Biden kompas!:
Autor: F. Navr8til Datum: 11.6.2019 17:43

Biden jako morální kompas? Organizoval likvidace řady států a ještě na tom dokázal vydělat.

A až půjde tlustý do tenkýho:
Autor: M. Krátký Datum: 11.6.2019 15:08

tak si změní pohlaví a bude kandidovat na královnu krásy z celého světa nejkrásnější - a k tomu nám dopomáhej bůh - amen - tečka CZ

To jsou mi věci,:
Autor: P. Zinga Datum: 11.6.2019 14:40

postižení jako plus v politice.

Jeho sexuální desorientace by mi byla šuma-fuk, kdyby o ní nevytruboval do světa. Já taky nikde nehlásám, že jsem "normální".

Řekl bych, čím více takovýchhle kandidátů,:
Autor: F. Houžňák Datum: 11.6.2019 9:20

tím lépe pro Trumpa, a to je dobře. Zrovna předevčírem mi jedna Němka vyčetla, jak můžu být takový reakcionář a nevyvolávat, že Trump je to nejhorší, co mohlo lidstvo potkat.

Re: Řekl bych, čím více takovýchhle kandidátů,:
Autor: R. Gramblička Datum: 11.6.2019 12:00

a co jste jí odpověděl? Čekám, že něco peprného...

Říkala to v mé:
Autor: F. Houžňák Datum: 11.6.2019 12:06

nepřítomnosti, protože se s tou krávou už dva roky nebavím.

To je ono. Homouši jsou v módě. :
Autor: K. Janyška Datum: 11.6.2019 8:52

Možná jimi ani někteří nejsou, jen to hrají... Dzp.

Proč ne?:
Autor: S. Netzer Datum: 11.6.2019 8:40

V katolickém Irsku je předsedou vlády homosexuál Leo Varadkar.

Re: Proč ne?:
Autor: R. Tesařík Datum: 11.6.2019 11:38

No a? Je to nějáká přednost?

Re: Proč ne?:
Autor: R. Langer Datum: 11.6.2019 14:20

A je to katolík? :-D

Biden není nejstarší:
Autor: R. Gramblička Datum: 11.6.2019 8:11

Komouš Bernie Sanders je o rok starší

Teplej křesťan? :
Autor: T. Wiszniewski Datum: 11.6.2019 4:47

Ale jděte, to je tak málo pravděpodobné, jako neposkvrněné početí. Tehle kandidát si na křesťana jenom hraje.

Re: Teplej křesťan? :
Autor: J. Anděl Datum: 11.6.2019 6:08

Všichni křesťani si na křesťany hrají. Zdá to bude propadák nebo na Oskara rozhoduje Bůh. Pokud je, pochopitelně :-)

Re: Teplej křesťan? :
Autor: R. Langer Datum: 11.6.2019 6:16

Víte, na nějakého "křesťanského" či jiného, někým vlastněného, boha já absolutně nevěřím, ale jsem naprosto přesvědčen o tom, že boží mlýny melou pomalu, ale jistě. ;-)

Re: Teplej křesťan? :
Autor: J. Anděl Datum: 11.6.2019 7:07

No, právě.

A jak melou, neřídí se podle mě odstínem osobních preferencí, kůže nebo šátku na hlavě. Jako se tím neřídí při pádu dotyčného z padesátimetrové skály.

Odstín čepice ale může rozhodnout, jestli na vás budou lítat včely nebo nadržení býci. Jméno náboženství, odhaduji, býci nehodnotí. Je to čistě lidský konstrukt. Všechny jména jsou. Dokonce jsou v každém jazyce jiná. Bůh, god, allah - jen zvuky k pojmům lidské mysli. Mohl bych Bohu říkat stůl (nebo s tím pojmem vůbec nepracovat) a kdyby to měla správný efekt na moje rozhodování a život (třeba by to vedlo k rozhodnutí neskákat ze skály), mělo by to větší význam, než schopnost odrecitovat staletí starý text v cizím jazyce či vyjmenovat všechny svaté ve vzestupném pořadí.

Jediná věc: to jméno hodnotí lidé a my žijeme mezi lidmi. A lidé občas trvají na tom, že skončit ze skály je správné. Že to chce Bůh. Neopatrnému stolistovi to může způsobit nějaké komplikace. Lidi jsou cvoci.

Re: Teplej křesťan? :
Autor: R. Tesařík Datum: 11.6.2019 11:41

Vy mě vždy potěšíte, Jindro:)))

Re: Teplej křesťan? :
Autor: K. Salajka Datum: 11.6.2019 6:45

Zvláštní je, že obsah křesťanství znají nejlépe lidé, kteří do kostela nechodí, bibli nečtou, na zázraky nevěří a k bohu se nemodlí. Napadlo by vás tvrdit, že nejlíp rozumí muškaření někdo, kdo si ještě nekoupil prut ?

Re: Teplej křesťan? :
Autor: R. Langer Datum: 11.6.2019 7:52

Víte, ono to zase není tak složité tomu rozumět, když na to nevěříte. ;-)

Re: Teplej křesťan? :
Autor: K. Salajka Datum: 11.6.2019 14:50

Sekularizaci si bohužel vykládají někteří tak, že křesťanství budou formovat géniové, kteří studovali Marxe. U něj je jednoduché všechno.

Re: Teplej křesťan? :
Autor: J. Anděl Datum: 11.6.2019 9:04

S touto výtkou souhlasím.

Re: Teplej křesťan? :
Autor: J. Vrzal Datum: 11.6.2019 10:22

Ale no tak, zide jako Dennis Prager nebo Ben Shapiro maji o krestanstvi velmi presnou predstavu. Zvlaste ten prvni dokaze krestanum dat vice nez kdejaky farar pri vselikych ceremoniich.

Podobne neni duvod neverit, ze o krestanstvi vedi dost lide ruzneho smysleni, vyznani, nebo bez vyznani.

Cili: toto neni relevantni vytka.

Re: Teplej křesťan? :
Autor: J. Anděl Datum: 11.6.2019 11:20

Myslím, že to je něco trochu jiného, to nejsou "ti, co si ještě ani nekoupili prut".

"nevěří na zázraky":
Autor: J. Anděl Datum: 11.6.2019 11:50

U zázraků se nemohu nepozastavit nad jakýmsi paradoxem zázraku, z něhož u mě plyne kritika náboženství (nikoliv popírání Boha). Ale nejdřív se vás zeptám: bylo zázrakem chození po vodě či uklidnění bouře, bylo by zázrakem, kdyby strom následoval výzvu a vrhl se do moře? Jestli to zázraky nebyly, jak rozpoznat zázrak od těchto jevů? Pokud ano, pak k tomu stačí "víra velikosti zrnka hořčice", stačí jen "nebýt malověrní".

Abych nechodil kolem horké kaše, má následující kritika platí v obou případech - stromy se kolem nás hromadně do moře nevrhají, děti ani dospělí neběhají po hladinách oceánů a počasí si s námi coby jednotlivci vcelku úspěšně vytírá... vy víte co. Lidstvo nepůsobí jako exemplář tvorů, jejichž víra je velká (alespoň!) jako zrnko hořčice. A to vcelku bez ohledu na vyznání. Dokonce i bez ohledu na to, zda vůbec je nějakého vyznání, nebo se považuje za ateistu či "něcistu". Rozdíly ve víře mezi lidmi na naší planetě jsou - v měřítku jednotek zrnka hořčice - naprosto nicotné.

Z toho důvodu viním církve (nikoliv všechny věřící), zejména pokud se prohlašují za jediné nositele Pravdy Spasitele či Proroka, z ničím nepodložené pýchy.

Re: "nevěří na zázraky":
Autor: R. Langer Datum: 11.6.2019 14:31

Mám na to zcela stejný názor. S vámi bych chtěl někdy posedět a podebatovat u piva, či u sklenky něčeho jiného, lepšího, pokud požíváte. :-)

:
Autor: J. Anděl Datum: 11.6.2019 18:52

Děkuji :-). Požíval jsem až moc, až jsem toho po jedné přehnané akci s nemilými důsledky nechal. Chodím sice pořád občas do společnosti, ale jak jsem přestal pít, zjistil jsem, že jsem docela introvert - sedím a poslouchám starší a moudřejší :-)

Re: Teplej křesťan? :
Autor: R. Langer Datum: 11.6.2019 6:11

Jak že zní to staré křesťanské pravilo? Účel světí prostředky? Možná se nakonec dočkáme i první homosexuální svatby v kostele, představte si ten úžas a radostné překvapení všech křesťanů světa, až si bude brát nový pan prezident USA v kostele pana prezidentovou. Konečně by se nám ta Cirkev svatá stala trochu pokrokovou a méně homofobní. Pravda a Láska by opět zvítězila! :-D

Osobně se ale domnívám, že americký volič je mnohem, mnohem konzervativnější, než jak se nám snaží tvrdit ta prolhaná levičácká pakáž a jí ovládaná média. ;-)

vzhled:
Autor: T. Kohout Datum: 11.6.2019 2:33

Také býval kriteriem "presidentský vzhled". V něm by Biden měl docela náskok. Ale možná tohle kriterium již tolik neplatí, viz současný president, který vyhrál (na volitele) i přes svůj nevzhled.

Kandidati:
Autor: J. Sinnreich Datum: 11.6.2019 1:45

Demokraticti kandidati vcetne Bidena a starosty Pete, se trumfuji s variantami programu "New Green Deal", tedy zeleneho planu na prevedeni ekonomiky Spojenych statu na bezuhlikovou bazi. Plany se lisi pouze v tom kolik trilionu dolaru budou americke danove poplatniky stat a jak brzy se uskutecni. Joe Biden navrhuje na pr. vybudovani transkontinentalni vysokorychlostni zeleznice, ackoli podobny projekt, v daleko mensim meritku uz zkrachoval v socialisticke Kalifornii. Postupne zruseni spalovacich motoru, solarni a vetrna energetika. Dale uz jsou pouze navrhy na vice ci mene socialisticke programy vcetne znarodnovani velkych firem a bank. Je otazkou, zda je americky volic pripraven volit tyto kandidaty a podporit zcela zasadni zmenu hospodarstvi na socialisticky experiment.

Ať se Demokraté trápí jakkoliv,:
Autor: S. Kalužík Datum: 11.6.2019 0:16

Trumph obhájí :)

Re: Ať se Demokraté trápí jakkoliv,:
Autor: J. Sova Datum: 11.6.2019 8:12

Kdo to je?