20.6.2021 | Svátek má Květa


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
F. Navrátil 7.5.2021 11:42

Spravedlnost není černobílá. Je BLM.

Z. Klouček 7.5.2021 11:42

Významnější než samotné právní aspekty se mi jeví v článku popsaný vývoj americké společnosti; od násilností v případě rozhodnutí příznivého černochovi k násilnostem v případě rozhodnutí příznivého bělochovi, právo neprávo. Buď jde o vychýlení kyvadla, které se bude vracet někam k ideálnímu středu, nebo jednosměrný pohyb směřující zásadní změně současné (euroatlantické) civilizace, jejímiž nositeli byli a do značné míry dosud jsou běloši. První varianta již není reálná z důvodů, spočívajících v samotných základech této civilizace (včetně jejího práva), druhá nejspíše povede k převzetí stávající civilizace lidmi pocházejícími z jiných civilizačních okruhů a proto i jejímu zásadnímu přetvoření či úplnému zániku. USA nám ukazují cestu, na níž se dříve či později ocitneme i my; donutí nás k tomu nejspíše naše vlastní právo.

M. Baloun 7.5.2021 10:02

Můj obdiv ke Spojeným Státům má (měl) více důvodů, ale jeden z těch nejzásadnejších byl jejich neuvěřitelný smysl pro právo, který se projevil např. tím, že John Adams obhajoval pachatele (vojáky jejího veličenstva) "Bostonského masakru". A obhajoval je dobře, vivinil je. A teď to hlavní, tahle "skvrna na cti" mu v očích nebránila kandidovat na prezidenta USA, a co víc, stát se jím. Jaká odlišnost od dnešních časů...

Mimochodem doporučuji výborný seriál John Adams

M. Baloun 7.5.2021 10:03

vyvinil

P. Kubáč 7.5.2021 9:20

V (oficiálně) nejmocnější zemi na světě se soudy bojí řádění lůzy v ulicích. To je velmi špatné i pro nás.

V. Novák 7.5.2021 8:06

Maxine Waters - to je ta k...., co si ji vychutnali Vovan s Lexusem, "Republikou Limpopo" a "Dr Ayboleetem", kterého limpopským vnutil Putin...

V. Braun 7.5.2021 7:58

Aniž bych obhajoval co ta dáma řekla tak jsem se podíval na časovou osu. Soud začal 8.dubna a její výrok zazněl 17.dubna. Neobstojí tedy tvrzení v článku, že porota nebyla izolovaná. Na další vývoj případů u soudů jsem ovšem také zvědav.

P. Golich 7.5.2021 9:00

Není podstatné kdy soud začal. Podstatné je to, že onen výrok byl řečen během přelíčení před tím, než porota zasedla k vynesení verdiktu.

V. Braun 7.5.2021 9:11

Porota má již během přelíčení zakázáno sledovat vyjádření o případu v médiích a soudce ji na to během přelíčení opakovaně upozorňoval. Proto kdy přelíčení začalo a kdy byly výroky proneseny má svůj význam.

V. Novák 7.5.2021 9:34

Není přece nezvyklé, aby soudce nechal porotu izolovat někde, kde se k mediálním vyjádřením ani nedostane.

A je zvláštní, že Maxine Waters nebyla obviněna z téhož, za co proháněli Trumpa. Ona přece skutečně vyzývala k násilí a násilnému ovlivňování soudu.

P. Han 7.5.2021 9:39

Já jsem si přísně zakázal sledovat televizní reklamy. Jenže občas se neubráním...

J. Jurax 7.5.2021 12:27

Ano.

Ale jak se prakticky zajišťuje zmíněný zákaz a jak se kontroluje netuším. Jak je tedy účinný netuším taky.

P. Golich 7.5.2021 14:46

To je nepodstatné.

L. Novák 7.5.2021 19:34

Pokud se jedná o masívní mediální propagandu jako v tomto případě, těžko lze členy poroty od takového dění izolovat. Zvláště pak v době Internetové.

J. David 7.5.2021 6:59

Nu jiný kraj, jiný mrav. Ve Skotsku echtovní Fin Kamara. Jenom zírám, vy zíráte, jako Vizír, zdali jsem si nespletl Skotsko a Finsko se Zimbabwe, kde Finové řádí, jako Samburové s asagaji. Nějak mi ta korektnost neštymuje i s celým Floydem. Ale taková je doba, nutno je míti svého parazita, hýčkaného.

V. Braun 7.5.2021 7:59

Koukám, že ta reklama byla chytlavá. Běžela někdy v devadesátých letech a od té doby prací prášek Vizir zmizel v propadlišti dějin.

L. Harvánek 7.5.2021 8:36

Asi ten Vizir neměl reklamou nabízenou kvalitu. Takže ta reklama byla klamavá a ti, co si Vizir koupili, by měli výrobce žalovat.

V. Braun 7.5.2021 9:13

Copak, zkoušel jste dělat uzel na kapesníku a dávat jej do kapsy tuším u košile a kapesník pak nebyl dost bílý?

V. Novák 7.5.2021 9:28

Češi rádi slovní vtípky.

Vzpomínám taky na zvířecí reklamu na Toyotu, hlavně na žabáka, který s nafouknutým hrdelním vakem připomínal, že Toyota vymyslela "aiiiiiir BAG!"...

Jinak nic moc.

V. Církva 7.5.2021 6:28

Tak u soudu s Chahuvinem se potvrdilo, že Floydovi neseděl 10 minut na krku ale chvílemi jen na rameni. Nebyla to vražda. Floyd byl kriminálník, narkoman a příčil se policií.

Takovou neautoritu policie nemůže žádná civilizace trpět. Tu podrývají lidi jako Maxine Waters. Je tedy vinna ze smrti Floyda i ona. Za vyzývání k rasovým nepokojům a odsouzení Chauvina, nepřímému zabití Floyda a podrývání státu by měla mít mnohem větší trest než Chauvin, který přece jen jednal pod psychickým tlakem. Pokud nemáte ten pocit, zkuste zpacifikovat 110 kilového chlapa.

Chaivin by měl dostat tak rok dva, protože smrt Floyda přes to všechno byla zbytečná. I darebák má právo na život.

I tak, nejlogičtější a nejspravedlnější by bylo Chauvina pustit Maxine Waters zavřít. Západ ale není logický ani spravedlivý (nebo spíš svět, protože to neimplikuje, že Východ spravedlivý je)

P. Pepax 7.5.2021 8:13

R^

K. Křivan 7.5.2021 9:15

Smrt Floyda přes to všechno nebyla zbytečná. Smrt zločince jako byl Floyd není nikdy zbytečná ! Je vždy dobrodiní pro všechny slušné lidi !

L. Novák 7.5.2021 4:42

Výborný článek! Díky autorovi i překladatelům. Vzpomněl jsem si při čtení na dnes už letitý, ale obsahem stále skvělý film "12 rozhněvaných mužů" -

12 Angry Men

(Twelve Angry Men) z roku 1957 .... s Jiřím Voskovcem - viz podrobněji na https://www.csfd.cz/film/6178-dvanact-rozhnevanych-muzu/

J. Sinnreich 7.5.2021 3:49

Nejen pochybeni soudce. Jeden z "nestrannych" porotcu byl zachycen jako aktivni ucastnik pruvodu BLM. Ovsem to neznamena dnes nic. Ani Nejvyssi soud se neodvazi tento v podstate lynch rozsudek zrusit.

V. Církva 7.5.2021 6:39

Tak jsem zvědav jak dlouho si nechá pracující člověk evropského původu líbit šikanu. Zdá se ale že už navždy. Civilizace totiž začíná od začátku. Nejdřív nebyly zákony a jasná pravidla a společnost řídili nejsilnější a nejagresívnější burani. Ti mají dnes pozitivní diskriminaci i když svět ještě řídí právníci a rudoši. Což se ale brzy vymkne a Západ budou řídit hordy Muslimů a Afroameričanů. Pokud se jim nepodaří zpacifikovat všechny lidi evropského původu, zbydou ti silnější a přizpůsoblivější. Ať tak nebo tak vznikne feudalismus. Protože má ale svět mnohem lepší zbraně není jisté jestli nový pravěk nebo feudalismus lidstvo přežije.

Někteří lidé pak říkají, že ten pravěký nebo feudální zmar bude muset dobýt Čína aby to tu trochu srovnala a mohla začít používat... Dnes to tak nevypadá. Číňani jsou rudoši a totalitáři ale ekonomika už je nad úrovní Západu a politika Západu jde strmě k odcivilizování. Lidé si pak brzy budou říkat. Číňan nás zachrání a budou jim rádi otročit.

J. Nevrkla 7.5.2021 8:35

Nevznikne feudalismus, vzniká korporátní socialismus, fašismus.

J. Dlouhy 7.5.2021 3:38

Naivni uvaha nezkuseneho, tak zvane s krizkem po funuse. Ani Nejvyssi soud se v dnesnich USSA neodvazi rozhodnout jinak. Uz to predvedl se zfalsovanymi volbami. Prevzeti moci bolseviky v USSA je definitivni. Zvratit to by mohla jen obcanska valka.

L. Masar 7.5.2021 3:52

Uvaha zkuseneho, lec naivniho - zde souhlas. SCOTUS neudela nic, tak jako zametl pod koberec ostatni zaloby, jednu po druhe. Kupredu, leva bude v Land of the Free dokonceno, a to spise drive ci pozdeji.

Nikdy bych si ani ve snu nepomyslil, ze ta ruda rakovina zasahne Ameriku.

Byl jsem naivni a nezkuseny.

Toz vcil to je Komunismu2 2.0.