5.8.2021 | Svátek má Kristián


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Adámek 16.6.2021 23:05

Mám trochu problém s pojmem "levičák". Mám pocit, že jde o pojem zacyklený: Levičák je ten, kdo se chová tak a tak. Tak a tak se dnes v Americe chovají levičáci.

D. Bowman 16.6.2021 13:52

Hezky napsáno.

Dobré motto:

Nebát se a nekrást. Což zahrnuje i nekradení pravdy.

By se dalo zkrátit jen na Nebát se. Když se nebojíte, tak nemáte ani potřebu lhát, krást nebo vraždit.

Jak se tého nebání naučit, se nám snažili vysvětlit několikrát a na různých místech. Namátkou Lao Tze, Buddha, Ježíš a později třeba Meister Eckhart.

Není proto náhodou, že tzv. progesivisté první útočí na tyto učitele resp. jejich nemotorné napodebeniny v podobě náboženství.

Jak se máte sešikovat pod praporem jejich pseudo-náboženského strikzně materialistického utopistického kultu (Marxismus apod.), když se nebojíte Klimatický Změn, Smrtících pandemií (pod 1%) apod.????

A když klekáte tak maximálně před Bohem a ne před jejich svatými jako recidivistou Floydem?

Přeběhlík KGB Jurij Bezmenov (sic) měl asi pravdu. Tomu kultu Rovnosti, se nejlépe ubráníme, když uděláme náboženský/spirituální revival. Jako vedlejší produkt, tak vlastně omezíme i materialistický konzumerismus, což by mohlo omezit i moc těch korporátních sponzorů toho Woke bláznění. Od Nike až po BlackRock nebo Google.

M. Sedláček 16.6.2021 12:30

R^R^R^

J. Novák 16.6.2021 12:07

Za bolševika platilo 'sice blbej, ale rudej'. Dnes platí 'sice blbej, ale černej'.

J. Ganaur 16.6.2021 10:59

To bylo podle této knihy: https://1url.cz/pKHxd

P. Han 16.6.2021 18:26

Ano, výborná kniha. Nejraději mám povídku Mrtvá kočka, ale i ostatní jsou vynikající. A stále mají co říci.

V. Novák 16.6.2021 10:43

Smutná sranda.

Rusové tomu říkají "smích skrze slzy".

I. Lyčka 16.6.2021 16:56

My říkáme na rtech lehký smích, hluboký v srdci žal.

V. Klepetko 16.6.2021 21:04

Skrze tento překlad by mohlo dojít k posunutí smyslu. To české slovo je tu totiž ve významu jako v řčení »snázeť jest velbloudu skrze uši jehly projíti nežli bohatému vjíti do království božího«, nikoliv "prostřednictvím", není to o tom, že by snad byl smích vyjádřen slzami... Přesný význam toho co jste zde napsal bych z originálu přeložil a česky vyjádřil takto:

"Smích si razí cestu mezi slzami"

A. Renjascu 16.6.2021 9:43

Skvělý, ale smutný článek.

R. Gramblička 16.6.2021 9:20

Díky za filmový tip.

I. Schlägel 16.6.2021 9:02

Trefné. Záleží pouze na tom, zda si toto rozumní lidé nechají líbit. Pokud je ovšem rozumných, svobodomyslných a aktivních lidí větší než malé množství.

P. Hatina 16.6.2021 8:52

Tedy, děkuji za úžasnou připomínku. I v tom že při shlédnutí toho překrásného filmu se lze smát a potom přemýšlet. Takto a proto byl taky napsán a natočen - podotýkám, tedy natočen, v období komunistického režimu, který přímé projevy proti sobě cenzuroval.

Oni halt tehdy museli novináři i režiséři psát tak, aby to lidé pochopili, i mezi řádky. A ti lidé se to tak i naučili, mezi těmi řádky číst a chápat, a sami přemýšlet.

Což je asi to, co dnešním generacím chybí.

Mimochodem, vzpomněl jsem si na jeden drobný gag, z tehdejšího Televarieté. kde paní Bohdalová jako reportérka zpovídá pana Dvořáka coby amatérského sportovce. A položí mu zdánlivě nevinnou otázku -

"a jaký máte režim?

Ten se na ní tak zadívá a zeptá se

"A z které jste říkala že jste televize???;-D

A dá se čekat, že ani dnes by ta otázka nebyla tak zbytečná

M. Sedláček 16.6.2021 12:33

Film byl sice natočen za komoušů, ale šel hned do trezoru. I komunistický retard poznal, že to není jen mezi řádky, ale pěkně naplacato.

F. Navrátil 16.6.2021 16:42

Film byl natočen v roce 1965 a do trezoru šel až v době normalizace v roce 1970. Byl natočen podle povídky z knihy Bubáci pro všední den, která vyšla v roce 1961 a zakázána nebyla.

P. Skřivan 16.6.2021 8:26

V USA jsou o hodně dále. Ve školách převládají progresivisté a svoje názory tlučou do hlav studentů. Na univerzitách je to ještě horší. Z univerzit vylézají týpci co mají potřebu klečet bourat sochy a rabování nazývají pokojným protestem. Krásně to popsal bývalý profesor Newyorské univerzity v Binghamtonu Ota Ulč:

"Ještě víc alergický jsem ale byl na aktivistky, jimž se časem dostalo zaslouženého označení „feminazi“. Intolerantní, zarputilé, permanentně zasmušilé (málem jsem napsal že nas..), nezřídka fyzicky pramálo atraktivní postavy, s očividnou nenávistí vůči všemu mužskému."

"Feministky mi akutně připomínaly soudružky svazačky ze studentských let - podezíravé, stále ve střehu, buzerující, na brigády a na schůze nahánějící."

"charakterizace „feminazi“ a jejích argumentů. Za prvé, vycházet z premisy, že muž běloch je veřejným nepřítelem číslo jedna. Za druhé, podrobit důkladné kritice tradiční rodinu - čili otce, matku, děti, žijící pohromadě. Za třetí, heterosexualita je předmětem posměchu a politování. Za čtvrté, základní hodnoty kapitalistického systému jsou odporné."

https://neviditelnypes.lidovky.cz/zahranici/usa-problematicke-zasluhy-americkych-feministek.A060329_095600_p_zahranici_wag

P. Hatina 16.6.2021 9:06

Mimochodem, byl to tuším Lenon, kdo vyřkl slogan , jeho první polovina zní "kdo ve dvaceti není komunistou, ten nemá srdce", takže s touto určitou revoltou mládí - právě ve studentských kruzích se počítalo.

Ovšem, taky se počítalo s tím, že až tu školu opustí, až si najdou práci a začnou budovat karieru, pořídí si rodinu a začnou si zařizovat domov , se postupně "přepólují" do té druhé skupiny, o které ten slogan dále říkal "kdo je ještě ve třiceti komunistou, ten nemá rozum."

Tudíž z tohoto pohledu by bylo třeba analyticky prozkoumat to současné západní protestní hnutí, jak to s ním vypadá, jestli se taky nerozpadne jako kdysi hippies, po par letech hulení trávy. Ono už ted se se dají najít i překvapivé reakce těch "mladých", že po takové slávě o slušnější práci nezavadí, ale skončí leda jako pinglové, nebo v call centrech.

R. Gramblička 16.6.2021 9:29

prý se to přihodilo i soudruhovi M. Stropnickému. Coby student a politik potil jednu hovadinu za druhou a nyní, poté co koupil a rekonstruuje zámeček a stal se z něj běžný občan, pracující rukama, z něj prý začaly vypadávat vcelku rozumné názory. Říkají to konzervativní komentátoři.

M. Rychta 16.6.2021 15:04

John Lennon řekl:

„Kdo není ve dvaceti letech komunistou ten nemá srdce, kdo je komunistou ve třiceti ten nemá rozum.“, ale vlastně citoval Winston Churchilla:

"Pokud nejsi ve dvaceti liberální, nemáš srdce. Pokud nejsi ve čtyřiceti konzervativní, nemáš mozek." - jen "trochu" posunul význam.

P. Adámek 16.6.2021 23:02

Já mám značné pochybnosti o tom, že Churcill je původním autorem toho citátu. Dokonce mám určité pochybnosti o tom, že ho vůbec vyslovil.

V. Církva 16.6.2021 7:50

Jasně na Západě dnes začínají 50tá leta jen si to nikdo nepřiznává. Němci už s vámi dnes nemluví o politice na veřejnosti. Pokud vás znají, tak jen na pokoji hotelu. V USA se vyhazuje za názor a jinde vás nezaměstnají. To se taky děje. A pozor na universitách v 80kách 90kách byla určitá akademická svoboda. I díky tomu tam začínal listopad 1989.Tak jedině že nejsou tresty smrti, zase ale jsou demonstrace BLM a zločinci, kteří jsou beztrestní. Za komunistů beztrestnost platila jen pro pár hlavounů a to ještě v 50ách.

Takže ano, ten současný progresivismus ještě neposílá lidi na šibenice a nejsou gulagy ale zas je třeba positivní diskriminace islámu, řežou se hlavy a nejsou bezpečné ulice a některé čtvrti.

Takže zbývá už jen určitá svobodná ekonomika s byty za 3miliony. No výhod toho současného systému ráidně ubývá. Ještě si můžem koupit moderní auto, to nám Zelení teď zarazí. tak ještě mobil a počítač. Ty jsou z Číny. Tak jak dřív byly ze Západu. Až nebudou valuty, nebudou ani ty

Jinými slovy pomalu se nám liberalismus vyvíjí přes normalizaci ke Stalinismu.

J. Pavelka 16.6.2021 12:56

Nepopravuje se, pravda, ale za to jsou demonstrace BLM...To si holt člověk nevybere...

L. Roháček 16.6.2021 7:38

Ono to bohužel v naší zemi není jiné. Okolo Prahy byl před lety otevřen, s velkou slávou a zpožděním desítek let, jižní obchvat města. Máte li hoďku čas, můžete se po něm autem svézt od letiště k brněnské dálnici a naopak. Ale proč tomu proboha všichni říkají okruh!? Naprosto oficiálně! Protože si nemyslím, že by lidi nevěděli, co slovo okruh přesně znamená, jedná so vrcholné pokrytectví tak, jak o něm autor píše a jak je ironizuje film z šedesátých let. Takových příkladů bychom tu jistě našli hromadu.

M. Slaba 16.6.2021 7:40

A nvíc ani neni kulatej!

HAMBA!!!;-D

M. Šejna 16.6.2021 7:59

Tak tohle mě zrovna vůbec nepálí.

Tak tomu říkejte obchvat, i když občas se po něm díky kolonám chvátat nedá.

To by vám měl vadit i název Václavské náměstí, když to žádné náměstí není. Je to jen široká ulice.

Máchovo jezero je ve skutecnosti rybník.

Dálnice kolem Třince se jmenuje rychlostní silnice.

Rychlostní silnice z Vyškova do Olomouce je pro změnu dálnicí D47.

L. Roháček 16.6.2021 8:17

Vaše rada souzní se závěrem filmu Bílá paní. Abych parafrázoval: „Klidně si tomu říkejte brod nebo přívoz! My všichni víme, že jdeme po mostě“ J . Ale nic ve zlém.

I. Schlägel 16.6.2021 9:05

;-DR^

M. Šejna 16.6.2021 9:23

To máte pravdu.

Já tomu říkám Václavák nebo Mácháč.

Když má silnice 4 pruhy, dělící pás a a mimoúrovňové křižovatky, pak je to dálnice vždycky, ať se to oficiálně nazývá jakkoli.

;-)

V. Novák 16.6.2021 10:47

Za to můžou komunisti!

Nepostavili ho v době, kdy se to ještě mohlo!!

Lumpové!!!

P. Brich 16.6.2021 17:42

Protože si všichni máme představit, že jdeme po mostě - pardon, jedeme po okruhu, který má obkroužit Prahu, aby kamiony z jednoho konce republiky na druhý nejezdily kolem Národního muzea přes Václavák. Na jeho dokončení prý nejsou peníze. Ale milion pro švancparádu Piráti mají!!;-O